Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    19-03-2012
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Καλησπερα στην παρεα
    ειμαι συνδρομητης στην wind πολλα χρονια το συμβολαιο μου ληγει 24 αυγουστου εχω απλη γραμη ADSL με ενημερωσαν οτι υπαρχει διαθεσημοτητα μεχρι και 200 mbs αφου το
    τσεκαρα ζητησα αναβαθμηση γραμμης 100 mbs και μου ειπαν 35 ευρο εγινε η αιτηση και περιμενα το μαιλ με το συμβολαιο να το διαβασω και να απαντησω οτι συμφωνο για να
    ξεκινηση η διαδικασια αναβαθμησης αδικα περιμενα μετα απο συνεχει τηλεφωνα στο τμημα εξυπηρετησης πελατων καμια εβδομαδα με χρεωση φυσικα η απαντηση ηταν οτι δεν ερχοταν το μαιλ
    γιατι η τιμη που μου δινανε ειναι για νεους συνδρομητες ενω για μενα που ειμαι τοσα χρονια συνδρομητης η τιμη ηταν 55 ευρω με συνδιασμο απο καρτοτηλεφωνο της wind με συμβολαιο φυσικα τους
    απαντησα οχι τωρα που ληγει το συμβολαιο μου σε λιγο αποφασησα να αλλαξω παροχο μετα απο αναζητηση επελεξα οτε τους πηρα τηλεφωνο και αφου τσεκαρανε την διευθυνση μου μου ειπαν οτι μπορουν
    να μου δωσουν 100 γραμμη μεσο αλλου παροχου αλλα θα ειμαι κανονικα στον οτε γινετε αυτο |? θα εχω καποιο προβλημα|?? οταν ειναι μεσω αλλου παροχου στην περιοχη μου εχει νεες καμπινες η wind η μια
    δε ειναι στα 20 μετρα απο την εισοδο τις πολυκατικιας μου παρακαλω τα φωτα σας να προχωρησω στην φορητοτητα η οχι
    Σας ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    716
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μη σε νοιάζει Μόλις Κάνεις αίτηση στον ΟΤΕ θα σε πάρουν και θα στα δώσουνε και ίσως και καλύτερα τυχερός στάθηκες. Και μη νομίζεις τα ίδια σκατα είναι όλοι αλλά είναι καλύτερα να μείνεις στη Wind επειδή έχει πάρει την περιοχή σου και δεν θα σε πετάνε από τον έναν στον άλλον

  3. #3
    Εγγραφή
    19-03-2012
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου μου ειπαν καποιοι οτι δεν ειναι οπως παλια που στελνανε το αιτημα φορητοτητας και σε επερνε ο αλλος παρχος που θα εφευγες και θα σου εκανε αντιπροσφορα τωρα το μαθαινει ο α παροχος που εισαι οτι θα φυγεις τελευταια στιγμη δεν ξερω τι υσχειει και εαν γινετε μπορω να κανω πισω στον οτε αμα μου κανουν καλυτερη προσφορα απο την wind μην μεινω ξεκρεμαστος?

  4. #4
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    716
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μία χαρά μπορείς έτσι κι αλλιώς έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης μέχρι 14 μέρες. και επειδή μου αρέσει να είμαι δίκαιος εγώ είμαι στη Wind και δεν έχω κανένα παράπονο φυσικά η καλωδίωση του σπιτιού μου είναι πένα

  5. #5
    Εγγραφή
    19-03-2012
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    τα στατιστικα της γραμμης μου εχω boostarismeno vdsl ειμαι με χαλκο και οχι voip
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot.png 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  23,9 KB 
ID: 216306

  6. #6
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    716
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μην μπλέκεσαι και το voip με χαλκό θα σου έρθει το θέμα είναι από κει που θα συνδέσουν μέχρι επάνω στην πρίζα σου να είσαι εντάξει

  7. #7
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    19.251
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χαχαχα.. δεν πάει καλά η Wind.. άκου εκεί 55!!
    Θα μπορούσες και Vodafone με 38..

    Βασικά ο ΟΤΕ αυτό εννούσε, ότι η καμπίνα VDSL δεν είναι δικιά του..
    αλλά περισσότερες πιθανότητες έχει να σου χαλάσει η γραμμή στο τμήμα χαλκού του OTE, και να χρειαστείς τον OTE
    παρά η οπτική ίνα της Wind!

    Ναι, τώρα έχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα και μπορεί να μην προλάβει να το πάρει χαμπάρι η Wind για να σου κάνει αντιπροσφορά..

    Επίσης εάν κάνεις την αίτηση σε κατάστημα του OTE ή άλλου παρόχου δεν μπορείς να κάνεις πίσω..

    Απ' ότι είδα τώρα όταν κάνεις αίτηση για κάποιο συμβόλαιο με τον OTE από το site του,
    έχει κουτάκι που τσεκάρεις εάν θες πιθανότητα υπαναχώρησης,
    και μετά σου στέλνει το συμβόλαιο στο E-Mail.

    H Vodafone έχει ακόμη καλύτερη διαδικασία όταν κλείνεις συμβόλαιο από το τηλ..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...26#post6837026

    Και πάντα όταν μιλάμε από το τηλ, να μιλάμε με τα επίσημα τηλ. του παρόχου..
    όχι άλλους συνεργάτες, καλού-κακού.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 23-06-20 στις 13:55.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  8. #8
    Εγγραφή
    19-03-2012
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    γιαυτο εβαλα στατιστικα γραμης να μου πειτε πως ειναι

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας