Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    24-06-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Γεια σας, νέος στο φόρουμ με μεγάλη ανάγκη για τα φώτα σας. Θέλω να φτιάξω ένα καθαρά gaming PC με budget όχι πάνω από 1000 ευρώ ( χωρίς περιφερειακά ). Προορίζεται για παιχνιδια κυρίως fps και γενικά ανταγωνιστικό gaming. Οι ερωτήσεις εκτός για το αν κάποιος από εσάς μπορεί να δώσει μια ολοκληρωμένη σύνθεση είναι, εάν με αυτό το budget το pc θα δουλεύει "ικανοποιητικά" για ας πούμε 4-5 χρόνια.
    Έως τώρα χρησιμοποιούσα κονσόλες και να πω την αλήθεια δεν έχω ιδέα από PC άρα πείτε ότι μιλάτε σε ένα 8χρονο.
    Ευχαριστώ και έρχονται και άλλες νηπιακές ερωτήσεις.

  2. #2
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.968
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Αφου έχεις χρησιμοποιήσει κονσόλες και άρα έχεις και έτοιμη βάση παιχνιδιών, γιατί δε συνεχίζεις με κονσόλες;

    Επίσης σίγουρα ξέρεις ότι μέχρι τέλος του χρόνου, θα έχουν κυκλοφορήσει νέες κονσόλες. Γιατί δεν παίρνεις μία τότε να τελειώνεις;

    Για ακριβώς αυτόν τον λόγο, δεν είναι καλή η αγορά gaming PC τώρα. Γιατί ταυτόχρονα με τις κονσόλες, θα βγει και next gen PC hardware, με καλύτερο DX12 Ultimate support από την Nvidia και για πρώτη φορά support για αυτό και από την AMD. Επίσης ακούγεται ότι θα έχουν και οι δυο καλά προιόντα αυτή τη φορά και ίσως έχουμε και κάποια πτώση τιμών, λόγω του μεταξύ τους ανταγωνισμού αλλά και ανταγωνισμού έναντι στις κονσόλες. Οπότε περίμενε.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  3. #3
    Εγγραφή
    24-06-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Γεια σου psolord, η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα πολύ να αλλάξω η να μείνω στις κονσόλες αλλά με λίγο ψάξιμο και δοκιμή σε διάφορα internet caffe είδα ότι η εμπειρία είναι καλύτερη στο pc ειδικά στα παιχνίδια που παίζω εγώ. Τώρα δεν ξέρω αν οι καινούργιες κονσόλες θα σου δίνουν παρόμοιες εμπειρίες και επιλογές με τα pc's, εσύ τι νομίζεις θα συγκρίνονται? Δηλαδή αν αγοράσω μια από τις καινούριες κονσόλες θα είναι το ίδιο σε ποιότητα εμπειριας παιχνιδιου όσο ένα pc της τάξης των 1000 ευρώ?
    Εάν ναι κομπλέ εάν όχι για 3-4 κατοστάρικα επάνω.....
    Αλλά απ' ότι κατάλαβα είναι καλύτερα να περιμένω μέχρι την κυκλοφορία των κονσολών για να δω και αν αξιζουν τα παραπάνω χρηματα για pc.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jourosblue91 : 25-06-20 στις 13:52.

  4. #4
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  try.jpg 
Εμφανίσεις:  104 
Μέγεθος:  185,9 KB 
ID: 216365

    μπορώ να κόψω κι άλλο και να το φτάσω χιλιάρικο αλλά δεν θα το έκανα (ήδη κάποια πράγματα είναι κομμένα , ειδικά δίσκο θα πρότεινα διπλάσιο και μερικά ανεμιστήρια ακόμα και ίσως άλλες μνήμες). Αλλά όπως είπε ο psolord καλύτερα να αφήσεις την αγορά για αργότερα αν μπορείς φυσικά.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  5. #5
    Εγγραφή
    24-06-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Με πείσατε, δεν με βιάζει κάτι άρα θα περιμένω, αλλά πότε θα ήταν καλύτερα να το αγοράσω. Με την κυκλοφορία των κονσολών, ίσως κάνα δυο μήνες μετά?
    Τα 100 ευρώ πάνω δεν με ενοχλούν ευχαριστώ και τους δύο για την βοήθεια.

  6. #6
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.968
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jourosblue91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου psolord, η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα πολύ να αλλάξω η να μείνω στις κονσόλες αλλά με λίγο ψάξιμο και δοκιμή σε διάφορα internet caffe είδα ότι η εμπειρία είναι καλύτερη στο pc ειδικά στα παιχνίδια που παίζω εγώ. Τώρα δεν ξέρω αν οι καινούργιες κονσόλες θα σου δίνουν παρόμοιες εμπειρίες και επιλογές με τα pc's, εσύ τι νομίζεις θα συγκρίνονται? Δηλαδή αν αγοράσω μια από τις καινούριες κονσόλες θα είναι το ίδιο σε ποιότητα εμπειριας παιχνιδιου όσο ένα pc της τάξης των 1000 ευρώ?
    Εάν ναι κομπλέ εάν όχι για 3-4 κατοστάρικα επάνω.....
    Αλλά απ' ότι κατάλαβα είναι καλύτερα να περιμένω μέχρι την κυκλοφορία των κονσολών για να δω και αν αξιζουν τα παραπάνω χρηματα για pc.
    Προσωπικά είμαι hardcore PCας. Όχι highendας, απλά hardcore. Με τις κονσόλες δε τα έχω καλά, για πολλούς και διάφορους λόγους που δεν αφορούν το thread.

    Για μένα οι ερχόμενες κονσόλες, θα είναι αρκετά αποδεκτές. Οι τρέχουσες δεν είναι. Το λέω αυτό γιατί και εγώ έχω παρατηρήσει, αυτά που έχεις παρατηρήσει και εσύ.

    Οι επόμενες κονσόλες θα έχουν σημαντικά καλύτερο hardware, από ότι είχαν οι τρέχουσες όταν ξεκίνησαν. Θα έχουν καλύτερη αφετηρία δηλαδή.

    Τώρα αν το θέμα σου είναι χειριστικό, αν θέλεις δηλαδή keyboard mouse default ή αν θες περισσότερη ελευθερία σε θέμα ρυθμίσεων, αναλύσεων, refresh rates, κλπ, θα πρέπει να περιμένεις να δεις τι θα προσφέρουν οι νέες κονσόλες σε αυτό το κομμάτι. Τα συγκεκριμένα, δεν είναι ακριβώς θέμα ικανότητας, αλλά θέμα νοοτροπίας και οικοσυστήματος.

    Το κόστος για ένα νέο PC, θα είναι φυσικά δυσανάλογο σε σχέση με μία νέα κονσόλα. Πράγμα λογικό, ειδικά στην αρχή της ζωής της κονσόλας, γιατί έχεις ένα συγκεκριμένο κομμάτι hardware, που είναι φτιαγμένο και κοστολογημένο κατάλληλα, για να κάνει μια συγκεκριμένη δουλειά. Είναι ένα κατσαβίδι, σε σχέση με μια εργαλειοθήκη. Αλλά άμα σου χρειάζεται ένα κατσαβίδι, τότε μια χαρά.

    Απλά όπως και να έχει, καλό είναι να περιμένεις. Περιμένουμε κάρτες που θα είναι σημαντικά ικανότερες, σε σχέση με της τρέχουσες, στα ίδια λεφτά.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  7. #7
    Εγγραφή
    24-06-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Έχω γενικά πολλά θέματα με τις κονσόλες. Από αστεία όπως για παράδειγμα πήρα ένα σετ k/m razer και δεν μπορώ να αλλάξω το φωτισμό, ασήμαντο μεν αλλά γιατί όχι δε μέχρι ότι στο ανταγωνιστικό gaming τα pc έχουν advantages όπου από την στιγμή που κάθομαι και προσπαθώ να γίνω καλύτερος για να το ευχαριστηθω ποιο πολύ γιατί να μην πάω στο επόμενο επίπεδο. Άσε που από την άλλη έχεις και ένα εργαλείο να κάνεις διάφορα άλλα πράγματα εκτός από gaming. Όπως και να έχει σας ευχαριστώ για τις απαντησεις, θα περιμένω την κυκλοφορία των νέων κονσολών και θα επιστρέψω εδώ για περισσότερες ερωτήσεις.

  8. #8
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jourosblue91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας, νέος στο φόρουμ με μεγάλη ανάγκη για τα φώτα σας. Θέλω να φτιάξω ένα καθαρά gaming PC με budget όχι πάνω από 1000 ευρώ ( χωρίς περιφερειακά ). Προορίζεται για παιχνιδια κυρίως fps και γενικά ανταγωνιστικό gaming. Οι ερωτήσεις εκτός για το αν κάποιος από εσάς μπορεί να δώσει μια ολοκληρωμένη σύνθεση είναι, εάν με αυτό το budget το pc θα δουλεύει "ικανοποιητικά" για ας πούμε 4-5 χρόνια.
    Έως τώρα χρησιμοποιούσα κονσόλες και να πω την αλήθεια δεν έχω ιδέα από PC άρα πείτε ότι μιλάτε σε ένα 8χρονο.
    Ευχαριστώ και έρχονται και άλλες νηπιακές ερωτήσεις.
    Αυτό που ζητάς απλά δεν γίνεται.

  9. #9
    Εγγραφή
    24-06-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ήθελες να μου πεις όμως τι δεν γίνεται ακριβώς? Θα θέλει ας πούμε upgrade ποιο νωρις, ίσως δεν φτάνουν τα χρήματα για ένα ικανοποιητικό pc? Να ξέρω και τι μου γίνεται όπως είπα και πριν είναι το πρώτο μου pc.

  10. #10
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Αν φτιάξεις μια καλή βάση , με μόνο αλλαγή κάρτας γραφικών είσαι τις περισσότερες φορές κομπλέ.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  11. #11
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jourosblue91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ήθελες να μου πεις όμως τι δεν γίνεται ακριβώς? Θα θέλει ας πούμε upgrade ποιο νωρις, ίσως δεν φτάνουν τα χρήματα για ένα ικανοποιητικό pc? Να ξέρω και τι μου γίνεται όπως είπα και πριν είναι το πρώτο μου pc.
    Πρέπει να μελετήσεις ενδελεχώς το next-gen baseline που θα θέσουν οι νέες κονσόλες, για να καταλάβεις γιατί δεν επαρκεί το 1000άρικο για να έχεις future-proofness για 4-5 χρόνια όπως ζητάς.

    Και όταν λέω να το μελετήσεις εννοώ σε όλα τα επίπεδα/εφ' όλης της ύλης και όχι 3 το λάδι (CPU) 3 το ξύδι (GPU) όπως κάνουν οι περισσότεροι. Επειδή όμως είσαι καινούριος όπως λες, αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι εύκολο αυτό, θέλει πείρα ετών και να παρατηρείς πως κινείται η αγορά σε βάθος ετών/δεκαετιών.

    Είναι και ο NVMe SSD (που πολλοί σνομπάρουν γιατί δεν βλέπουν όφελος συγκριτικά με τον SATA σε current-gen benchmarks με το πεπαλαιωμένο I/O API των Windows), είναι και διάφορα κυκλώματα (ASIC co-processors/accelerators) που θα έχουν οι κονσόλες ενώ τα PC όχι (άρα πάμε αναγκαστικά για CPU brute force) κλπ κλπ.

    Με €1000 τώρα μπορείς να φτιάξεις σύστημα που θα παίζει όλα τα cross-gen, δηλαδή μέχρι τέλη 2022 βαριά-βαριά. Από το 2023 (ανάλογα με τις επιλογές που έχεις κάνει) είτε θα θες ολική αλλαγή συστήματος (motherboard), είτε κάποιες αλλαγές σε επιμέρους parts (όχι μόνο GPU).

    Για να καταλάβεις, σήμερα ένας γνωστός (δεν φημίζεται για προνοητικότητα αν κρίνω από το πόσα έχει σκάσει εδώ και 2 χρόνια για συνεχείς αναβαθμίσεις) πήγε και έσκασε €330 για να κάνει αναβάθμιση σε Intel 9700 (ναι, τον κλειδωμένο), ενώ με λιγότερα λεφτά θα μπορούσε να έχει στήσει μια πιο future proof βάση (AM4 mobo + Ryzen 3600) με upgrade path σε 3950X/4950X (τα cores θα χρειαστούν στο μέλλον για brute force, οπότε όταν βγει το AM5 τσιμπάς έναν οικονομικό 16-πύρηνο -αφού λογικά θα έχουν απαξιωθεί-, ενώ σε Intel πλατφόρμα δεν πας πάνω από 8-10 πυρήνες και με πολύ πιο ακριβές μητρικές).

  12. #12
    Εγγραφή
    24-06-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Έτυχε σήμερα να έχω δύο ώρες να σκοτώσω στο δρόμο και πήγα σε ένα internet cafe για λίγο gaming. Αιώνες μπροστά το pc, δεν νομίζω να ξαναπάρω κονσόλα και ας είναι να πληρώσω κάτι παραπάνω. Όπως και να έχει θα περιμένω τις καινούργιες κονσόλες και θα επιστρέψω. Ευχαριστώ για τις απαντησεις, συνεχίστε να δίνετε βοήθεια σε όσους την χρειάζονται.

  13. #13
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.968
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Αν αυτό που αντιλαμβάνεσαι, έχει να κάνει καθαρά με θέματα επιδόσεων, δηλαδή καλύτερο framerate, καλύτερο response κλπ, αυτό οφείλεται κυρίως στον πολύ παρωχημένο επεξεργαστή που έχουν οι κονσόλες. Το CPU κομμάτι της APU δηλαδή, το οποίο ήταν πίσω ακόμα και από παλαιότερους επεξεργαστές της εποχής του, όταν είχε βγει. Όχι ότι και το gpu κομμάτι είναι θεσπέσιο, αφού και εκεί έχουν gpu τεχνολογίας του Ιουνίου 2016 (η οποία ίδια τεχνολογία σε PC με επεξεργαστή της προκοπής δουλεύει καλύτερα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).

    Επειδή όμως στις επόμενες κονσόλες, έμαθαν το μάθημα τους και πήραν καλά PC parts για να τις φτιάξουν, ο επεξεργαστής θα είναι καλός και έτσι θα βελτιωθεί τρομερά η gaming εμπειρία.

    Το θέμα του οικοσυστήματος/νοοτροπίας όμως, είναι άλλο θέμα όπως είπαμε, οπότε βλέπεις και αποφασίζεις, όταν θα έρθει η ώρα. Προς το παρόν η αναμονή, είναι ο καλύτερος φίλος σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psolord : 30-06-20 στις 09:40.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  14. #14
    Εγγραφή
    24-06-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα παιδιά, μετά από πολύ καιρό αναμονής επέστρεψα για μερικές ακόμα ερωτήσεις. Βλέποντας τις καινούργιες κυκλοφορίες στις κάρτες γραφικών και περιμένοντας βέβαια για τις amd βλέπω ότι από τις καινούργιες σειρές θα πρέπει να ακουμπησουμε από 600αρι και πάνω και βγαίνουμε εντελώς εκτός budget. Ποια κάρτα γραφικών θα μου προτείνατε έως τα 500 ευρώ ( αν υποθέσουμε ότι τις amd θα κοστίζουν παραπάνω η θα πρέπει να περιμένω άλλους 6 μήνες ).? Έχω δει σε αυτή την τιμή την 2070 super. Αξίζει η...?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  15. #15
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.968
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jourosblue91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά, μετά από πολύ καιρό αναμονής επέστρεψα για μερικές ακόμα ερωτήσεις. Βλέποντας τις καινούργιες κυκλοφορίες στις κάρτες γραφικών και περιμένοντας βέβαια για τις amd βλέπω ότι από τις καινούργιες σειρές θα πρέπει να ακουμπησουμε από 600αρι και πάνω και βγαίνουμε εντελώς εκτός budget. Ποια κάρτα γραφικών θα μου προτείνατε έως τα 500 ευρώ ( αν υποθέσουμε ότι τις amd θα κοστίζουν παραπάνω η θα πρέπει να περιμένω άλλους 6 μήνες ).? Έχω δει σε αυτή την τιμή την 2070 super. Αξίζει η...?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Γεια σου και πάλι!

    Δεν έχουν βγει όλα τα tiers top to bottom, οπότε οι κάρτες που κοιτάς είναι high end. Θα υπάρχουν και κάρτες χαμηλότερων τιμών. Πολύ χαμηλότερων.

    Δε μας έχεις πει σε τι ανάλυση θα παίζεις βέβαια, πράγμα βασικό για την επιλογή της κάρτας. Γιατί αν είσαι σε 1080p, τότε μπορείς να τη βγάλεις οικονομικά.

    Η 2070 super δεν είναι καλή επιλογή αυτή τη στιγμή. Στα λεφτά της σύντομα θα έχουμε κάρτες ταχύτερες και με 12-16GB vram. Στις 28 Οκτώβρη γίνεται το launch των RDNA2. Νομίζω ότι θα έχει και κάρτες <500€ εκεί.

    Επίσης ακόμα δεν έχουμε δει τους Ryzen 3, σε επίσημα reviews, τιμές κλπ.

    Καλό είναι πάντως να δεις τα παιχνίδια που σε ενδιαφέρουν, να τρέχουν στις νέες κονσόλες. Άμα σε καλύπτουν γιατί όχι;
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας