Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    25-06-2020
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα.

    Είμαι περίπου 4 χρόνια στη Vodafone και πριν από ένα εξάμηνο ανανέωσα για ακόμα 24 μήνες. Μετά από καιρό η περιοχή μου επιτέλους υποστηρίζει ταχύτητες έως 200Mbps. Όπως είναι λογικό έκανα αίτημα για αναβάθμιση του υπάρχον συμβολαίου adsl σε vdsl.

    Αυτή τη στιγμή πληρώνω 25€ για Adsl 24+Vodafone TV+Απεριόριστα Αστικά +360 λεπτά προς κινητά.

    Η πρόταση που μου έγινε είναι στα 33€ για Vdsl 50 συν όλα τα υπόλοιπα και φυσικά καινούριο εξοπλισμό. Αν και μου τα μάσησαν λίγο στο κόστος του νέου αποκωδικοποιητή, μου είπε ότι θα είναι μέσα στην τιμή.

    Το θέμα μου είναι ότι τόσο καιρό άκουγα από γνωστούς ότι οι ανανεώσεις που έκαναν σε μεγαλύτερη ταχύτητα, τους κόστιζε στη χειρότερη 4-5€ έξτρα.

    Επίσης επειδή χειρίζομαι και το τηλέφωνο του παππού που είναι στη Wind, εκείνοι μου έκανα πρόταση για αναβάθμιση σε 50αρα, με μόνο 3€ έξτρα αλλά επειδή είναι αχρείαστο το αρνήθηκα.

    Τους ρώτησα αν γίνεται να μειωθεί κάπως το κόστος, αλλά μου απάντησαν ότι νοικιάζουν ακριβά τις γραμμές οπτικών ινών και ότι αυτή θα είναι η τελική προσφορά μιας και στο site τους το πρόγραμμα αυτό κοστίζει 40€.

    Η πρόταση μάλιστα έγινε αφού είχα πάρει άπειρες φορές τηλέφωνο στο τεχνικό τμήμα, καθώς είχα καθημερινά αποσυνδέσεις και χαμηλές ταχύτητες και ο τεχνικός μου πρότεινε να πάω σε vdsl και μάλιστα είπε ότι θα ζητήσει και επιπλέον έκπτωση καθώς έβλεπε ότι η γραμμή τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζει προβλήματα.

    Τι λέτε; Θεωρείται καλή την προσφορά; Αν κάνω ανανέωση θα έχει ισχύ για 18 μήνες που μου υπολείπονται ή θα ξανά γίνει 24;

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Είναι ακριβή η τηλεόραση, χωρίς αυτή θα μπορέσεις να πάρεις το VDSL στα 25€ περίπου.
    24 μήνες είναι πλέον όλες οι δεσμεύσεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-06-2020
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ακριβή η τηλεόραση, χωρίς αυτή θα μπορέσεις να πάρεις το VDSL στα 25€ περίπου.
    24 μήνες είναι πλέον όλες οι δεσμεύσεις.
    Άρα μου δίνεται η δυνατότητα να αφαιρέσω το Vodafone TV;
    Το συμβόλαιο ανανεώθηκε πριν 6 μήνες για ακόμα 24. Αν αύριο πχ δεχτώ την αναβάθμιση σε 50αρι, το συμβόλαιο θα ξανά γίνει 24 από αύριο;

  4. #4
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αν έχεις συμβόλαιο, θα πρέπει να πληρώσεις για να σταματήσει η τηλεόραση.
    Υπάρχουν 2 τρόποι ανανέωσης, ο πρώτος είναι η αναβάθμιση (όπου συνήθως δεν σου κάνουν καλή προσφορά) και διατηρείται η ίδια ημερομηνία λήξης
    Και η ανανέωση, όπου γίνεται ξανά για 24 μήνες.
    Επειδή πήρες προσφορά, μάλλον θα έχεις νέα δέσμευση 24 μηνών.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-06-2020
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις συμβόλαιο, θα πρέπει να πληρώσεις για να σταματήσει η τηλεόραση.
    Υπάρχουν 2 τρόποι ανανέωσης, ο πρώτος είναι η αναβάθμιση (όπου συνήθως δεν σου κάνουν καλή προσφορά) και διατηρείται η ίδια ημερομηνία λήξης
    Και η ανανέωση, όπου γίνεται ξανά για 24 μήνες.
    Επειδή πήρες προσφορά, μάλλον θα έχεις νέα δέσμευση 24 μηνών.
    Θα πρέπει να το επιβεβαιώσω τότε. Θεωρείς ότι είναι καλή σαν πρόταση;

  6. #6
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αν χρησιμοποιείς την τηλεόραση τότε ναι είναι καλή η τιμή.
    Έχεις αποκωδικοποιητή Arris/Cisco/Technicolor ή sagemcom; Αν έχεις ένα από τους πρωτους, προσωπικά θα ζητούσα να μου δώσουν τον καινούριο (sagemcom). Είναι μεγάλη βελτίωση και θα έπρεπε μόνοι τους να τον έχουν μέσα στη τιμή.

  7. #7
    Εγγραφή
    25-06-2020
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν χρησιμοποιείς την τηλεόραση τότε ναι είναι καλή η τιμή.
    Έχεις αποκωδικοποιητή Arris/Cisco/Technicolor ή sagemcom; Αν έχεις ένα από τους πρωτους, προσωπικά θα ζητούσα να μου δώσουν τον καινούριο (sagemcom). Είναι μεγάλη βελτίωση και θα έπρεπε μόνοι τους να τον έχουν μέσα στη τιμή.
    Δεν κάνω τρελή χρήση αλλά τη χρησιμοποιώ.
    Έχω έναν αρκετά παλιό τον Cisco ISB2201. Από το τμήμα προσφορών μου είπαν ότι θα σταλεί καινούριος αλλά δεν προσδιόρισαν τι μάρκα. Μπορώ να επιλέξω ή στέλνουν αυτοί ότι θέλουν;

  8. #8
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Μάλλον θα σου στείλουν τον καινούριο.
    Δεν είναι τόσο απλή διαδικασία για να στείλουν τον νέο δέκτη γιατί έχει διαφορετική χρέωση (2,5€ τον μήνα αντί 1,23) και διαφορετικά πακέτα (3 πακέτα αντί για 2). Για να λένε ότι θα στείλουν καινούριο μάλλον θα σου στείλουν το καινούριο μοντέλο.

  9. #9
    Εγγραφή
    25-06-2020
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον θα σου στείλουν τον καινούριο.
    Δεν είναι τόσο απλή διαδικασία για να στείλουν τον νέο δέκτη γιατί έχει διαφορετική χρέωση (2,5€ τον μήνα αντί 1,23) και διαφορετικά πακέτα (3 πακέτα αντί για 2). Για να λένε ότι θα στείλουν καινούριο μάλλον θα σου στείλουν το καινούριο μοντέλο.
    Ήταν 2,5€ το μήνα όπως μου είπαν αλλά θα είναι μέσα στην τελική τιμή, επομένως θα είναι το τελευταίο μοντέλο φαντάζομαι.
    Σε ευχαριστώ πολύ. Θα απαντήσω θετικά τότε μιας και φαίνεται καλή προσφορά τελικά.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας