Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 80
  1. #31
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα με το Cessna απογείωση/προσγείωση στο Βενιζέλος και όλα καλά.
    Δεν βγάζεις συμπέρασμα έτσι.

    Το Cessna είναι ίσως μακράν το ελαφρύτερο αεροσκάφος για το simulator.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..thruster δεν χρειάζομαι.../
    Σαφώς και χρειάζεσαι throttle:

    https://www.e-shop.gr/thrustmaster-t...4-p-PER.573646

    https://www.e-shop.gr/thrustmaster-t...e-p-PER.580540
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  2. #32
    Εγγραφή
    11-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    810
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    13,4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιες οι διαφορές μεταξύ των δύο; Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με joysticks και δεν καταλαβαίνω τις διαφορές τους...άλλωστε οι τιμές τους είναι παρόμοιες.

  3. #33
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sxbcl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιες οι διαφορές μεταξύ των δύο; Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με joysticks και δεν καταλαβαίνω τις διαφορές τους...άλλωστε οι τιμές τους είναι παρόμοιες.
    Νομίζω ότι είναι τα ίδια.

    Να σου προτείνω το εξής; Αν δεν (τονίζω δεν) έχεις σκοπό να καείς με το καλημέρα και θέλεις απλά να το εξερευνήσεις για το χαβαλέ, τότε ψώνισε ό,τι φθηνότερο βρεις σε hardware.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #34
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sxbcl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιες οι διαφορές μεταξύ των δύο; Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με joysticks και δεν καταλαβαίνω τις διαφορές τους...άλλωστε οι τιμές τους είναι παρόμοιες.
    Τα ίδια ακριβώς είναι.

    Απλά το ένα έχει συμβατότητα με PS το άλλο με XBOX.

    Και είναι τα ίδια με το παρακάτω:

    https://www.skroutz.gr/s/57905/Thrus...l?from=catspan

    Που είναι μόνο για PC.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  5. #35
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Στο μεταξύ περί controllers είδα την πρώτη γκρίνια ήδη (το έπιασα ελαφρώς στο σπίτι του αδερφού μου Αθήνα, περισσότερα από αύριο που θα το τρέξω μεγαλοπρεπώς σπίτι μου )

    Δυστυχώς δεν έχουν κάνει καθόλου καλή δουλειά με profiles και το αποτέλεσμα είναι ότι πρέπει κανείς να προγραμματίσει κουμπί προς κουμπί (μέχρι και το HAT ) κάθε controller που έχει.

    Αν έχω καταλάβει σωστά, χρήστες πρέπει ήδη να ανεβάζουν διάφορα προφίλ αλλά αν έχετε κανένα πολύπλοκο χειριστήριο, όπως το Χ-56 που έχω, προετοιμαστείτε για κάμποση δουλειά στο σετάρισμα.

    Αυτός είναι και ένας παραπάνω λόγος για όσους βλέπουν το FS ως πολύ απλή ψυχαγωγία να πάνε στο πιο απλό και φτηνό χειριστήριο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #36
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βγάζεις συμπέρασμα έτσι.

    Το Cessna είναι ίσως μακράν το ελαφρύτερο αεροσκάφος για το simulator.



    Σαφώς και χρειάζεσαι throttle:

    https://www.e-shop.gr/thrustmaster-t...4-p-PER.573646

    https://www.e-shop.gr/thrustmaster-t...e-p-PER.580540
    Όλα καλά, δεν χρειάζομαι κάτι. Έκανα σχεδόν όλα τα landing challenge ok και πλέον παίρνω το προθυπουργικο και κάνω πτήσεις αλλά για βόλτα πετώντας χαμηλά να βλέπω μέρη που έχω πάει διακοπές κλπ . Πολύ αστεία γεγονός να παλεύω να προσγειωθω με το 747 και αφού τα καταφέρνω, να τρώω καντήλια από τον Πύργο ελέγχου πως προσγειώθηκα ή σε λάθος διάδρομο ή χωρίς άδεια και να με διώχνουν. Τελικά κατάλαβα και έβαλα σε ΑΙ την επικοινωνία και μιλάει ο πιλότος μόνος του οπότε παίρνω άδεια προσγείωσης σε dt.

    Το thrust του Sidewinder δουλεύει ρολόι οπότε δεν χρειάζομαι τίποτα άλλο. To sidewinder που έχω από πριν το 2000 είναι το force feedback 2. Ρύθμισα μόνο τα κουμπιά του σε brakes, flaps, autopilot και πετάω μια χαρά.
    Δεν είμαι κουκουρουκου, ειχα όλα τα flight simulator με το 1ο σε Atari 1040.

    Πλέον μου ξύπνησαν μνήμες και θέλω κάτι σε πολεμικό. Θυμάμαι όταν είχα πάρει το sidewinder έπαιζα ένα παιχνίδι με apache ελικόπτερο που ήταν μαματο αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχο. Κατέβασα το warthunder και επαιξα λίγο αλλά είναι arcade άσε που ακόμα και σε 720p ανάλυση και low settings μου λειώνει η 1070ti και έχω 3 frames αν πάω κοντά στο έδαφος.

  7. #37
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον μου ξύπνησαν μνήμες και θέλω κάτι σε πολεμικό. Θυμάμαι όταν είχα πάρει το sidewinder έπαιζα ένα παιχνίδι με apache ελικόπτερο που ήταν μαματο αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχο. Κατέβασα το warthunder και επαιξα λίγο αλλά είναι arcade άσε που ακόμα και σε 720p ανάλυση και low settings μου λειώνει η 1070ti και έχω 3 frames αν πάω κοντά στο έδαφος.
    DCS και ρίξε 100ωρα στο Ka-50 ή το αγαπημένο μου Α-10... Αλλά, έχω πλέον μείνει καραεκτός και βαριέμαι να διαβάζω εκατοντάδες σελίδες manuals και procedures. Αν έχεις όρεξη όμως για ρεαλισμό, ώρες να έχεις!

    To DCS είναι δωρεάν πάντως και νομίζω έχει 3-4 αεροσκάφη να πετάξεις αλλά χωρίς τέτοιο βάθος όπως τα παραπάνω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #38
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    DCS και ρίξε 100ωρα στο Ka-50 ή το αγαπημένο μου Α-10... Αλλά, έχω πλέον μείνει καραεκτός και βαριέμαι να διαβάζω εκατοντάδες σελίδες manuals και procedures. Αν έχεις όρεξη όμως για ρεαλισμό, ώρες να έχεις!

    To DCS είναι δωρεάν πάντως και νομίζω έχει 3-4 αεροσκάφη να πετάξεις αλλά χωρίς τέτοιο βάθος όπως τα παραπάνω
    Πςςς thx. Το apache το είχα φυσικά original και είχε ΒΙΒΛΙΟ μαζί με οδηγίες και το είχα διαβάσει όλο. Θα το βρω στην αποθήκη αν ψάξω.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #39
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα λιώσω. Ερώτηση, το αρχαίο sidewinder ff joystick που έχω κρυμμένο θα μου λειτουργεί?
    μπορείς να το κάνεις να λειτουργήσει με διάφορους τρόπους.

    Με generic ή universal drivers.

    με compatibility mode.
    https://support.microsoft.com/en-us/...ams-compatible

    με άλλο τρόπο.
    https://www.howtogeek.com/241421/how...in-windows-10/
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  10. #40
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Περιμένω να ολοκληρωθεί το SDK γιατί τα panels και switches πλέον δουλεύουν με HTML και javascript. Δεν είχα πιάσει ποτέ το development στο FS kai Prepar3d γιατί ήθελε καλή γνώση VC++ και δεν...
    Όμως και αυτό πρέπει να μιλάει το Simconnect API που ειναι undocumented δυστυχώς. Αυτό σημαίνει οτι θα αργήσουμε να δούμε δύσκολα σκάφη και features απο 3rd party. Ίσως απο του χρόνου.
    Πάντως όντας hard core simmer στο επίπεδο του ρεαλισμού συστημάτων τα αεροσκαφη που είναι στο πακέτο είναι ακόμα ελλειπή αλλά μπορείς να κάνεις μια στοιχειώδη IFR πτήση πολλές φορές αρνούμενος τις οδηγίες του αυτόματου ATC.
    Επίσης ακόμα δεν έχουν κάνει implement το VNAV και LOC/APP autotransition για όποιον ξέρει τι λέω. Πολλά ενοχλητικά ακόμα σε αυτό το κομμάτι του ρεαλισμού αλλά γενικά το potential είναι παλαβό. Βάλαν τον πήχη πολύ ψηλά αυτή τη φορά τόσο που φοβάμαι μήπως δεν τον φτάσουν ποτέ.

    Ο real time καιρός προς το παρόν δεν παίζει σωστα όπως και το real time traffic.
    Autogrammetry μόνο στις περιοχές που έχει και το Bing. Η Αθήνα είναι γεμάτη μυκονιάτικα σπίτια
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος objecto : 02-09-20 στις 08:10.

  11. #41
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...αλλά μπορείς να κάνεις μια στοιχειώδη IFR πτήση πολλές φορές αρνούμενος τις οδηγίες του αυτόματου ATC.
    Πολύ αμφιβάλλω, βλέπε παρακάτω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης ακόμα δεν έχουν κάνει implement το VNAV.
    Πράγματι είναι παντελώς ανύπαρκτο.

    Top of Climb και Top pf Descent δεν υπολογίζονται.

    Το αεροσκάφος δεν ξεκινά το descent μόνο του (ούτε καν σταματά το climb μόνο του).

    Δεν λειτουργεί καν στο FMC η εισαγωγή περιορισμών υψομέτρου (π.χ. 15000B ή 6000A ή 8000) στα Legs.

    Που σημαίνει ότι το αεροσκάφος θέλει συνεχές ντάντεμα και climb & descent με το χέρι.

    Εδώ δεν λειτουργούν καν τα Take Off & Approach pages στο FMC. Και δεν μιλάω για "διαστημικά" πράματα (π.χ. Flex Temp κλπ.). Μιλάω για τα βασικά, να ορίσεις Flaps και να σου υπολογίσει V1, VR, V2 και VAppr αντίστοιχα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...και LOC/APP autotransition για όποιον ξέρει τι λέω.
    Εδώ δεν καταλαβαίνω τί λες.

    2 πτήσεις έκανα μέχρι τώρα. Στη μία (με Α320) όπου ο προορισμός είχε ILS (στην πτήση με το 787 δεν είχε), έκανε κανονικά capture (ακολουθώντας STAR & Approach) πρώτα το localizer και μετά το glidescope.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς δεν έχουν κάνει καθόλου καλή δουλειά με profiles και το αποτέλεσμα είναι ότι πρέπει κανείς να προγραμματίσει κουμπί προς κουμπί (μέχρι και το HAT ) κάθε controller που έχει.

    Αν έχω καταλάβει σωστά, χρήστες πρέπει ήδη να ανεβάζουν διάφορα προφίλ αλλά αν έχετε κανένα πολύπλοκο χειριστήριο, όπως το Χ-56 που έχω, προετοιμαστείτε για κάμποση δουλειά στο σετάρισμα.
    Αυτό δεν το θεωρώ κακό.

    Έστω ότι έχει σεταρισμένο τον controller σου.

    Είσαι σίγουρος ότι είναι το setup που έχεις συνηθίσει από παλιότερα (FSX) και σε βολεύει; (δε μιλάω για τους 4 απολύτως βασικούς άξονες που είναι standard δηλαδή ailerons, elevators, throttle & rudder, που και εκεί θα πρέπει να σετάρεις το dead-zone και την "κλιμάκωση" που σε βολεύει - μιλάω για όλα τα υπόλοιπα, autopilot(+autothrottle) disengage, flaps, gear, spoilers arm/disarm και deploy/retract, brakes, parking brake, thrust reversers, elevator trim κλπ.).

    Επίσης έχει το καλό, ότι μπορείς να έχεις διαφορετικό setup ανά αεροσκάφος.

    - - - Updated - - -

    Εδώ και το LNAV είναι σπασμένο.

    Για κάντε παράκαμψη κάποιων waypoints (δηλαδή να θέσετε στα Legs κάποιο μεταγενέστερο waypoint στη θέση κάποιου προγενέστερου) και μετά να δείτε τί γίνεται. Χάος!
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  12. #42
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον μου ξύπνησαν μνήμες και θέλω κάτι σε πολεμικό.
    ACE COMBAT™ 7: SKIES UNKNOWN
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  13. #43
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Ναι είπα στοιχειώδη IFR ... βασική δλδ, χωρίς να είναι ολοκληρωμένη.

    Τα προφίλ CLIMB, CRUISE, DESCEND το ορίζεις στο σχέδιο πτήσης και αν έχεις FMS/CDU όπως στα PMDG αυτό θα το ακολουθήσει γιατί έχει VNAV ολοκληρωμένο. Το θέμα είναι να φτιαχτεί λοιπόν το flight plan σωστά το οποίο χθες δοκίμασα με το Cessna Longitude. Η FMS δουλεύει και μπορείς να ορισεις τα ύψη με το χέρι ανα waypoint ή να τα κάνεις μέσω Simbrief και export σε .pln και θα τα φορτώσει όλα στην FMC.

    Το πρόβλημα λοιπόν είναι το VNAV ακόμα που δεν έχεις profile. Τα legs μπορείς να τα κάνεις activate κανονικά και άρα να παρακάμψεις ή ακόμα και να βάλεις on the fly νέο waypoint. Το direct to δουλεύει κανονικά.
    Υπολογισμό V1, V2, Vapp δεν, με το χέρι πρέπει να τα εισάγεις. Και τώρα καταλαβάινω οτι IFR εννοείς commercial επιπέδου. Οχι αυτό ακόμα δεν, υπομονή...

    LOC/APP autotransition εννοώ να έχεις NAV ή HDG ενεργό και ενώ είσαι συντονισμένος στο NAV1 (LOC) να γυρίσει (με το APP armed) αυτόματα όταν μπει στην ευθεία του localizer.

    Πάντως για όποιον είναι αγκαλιά με charts και ονειρεύεται με VATSIM δεν έχει φτάσει σε αυτό το σημέιο με τα stock αεροσκάφη. Και ευτυχώς είναι τα stock αεροσκάφη που έχουν το πρόβλημα και όχι το simulator.
    Απλά δεν προλαβάιναν και το έβγαλαν όπως ήταν. Αυτα θα διορθωθούν και όταν καταλήξουν και στην τελική version του Simconnect θα δούμε και τα θαυματάκια απο 3rd party.

    Ήδη έχουν αρχίσει καλές προσπάθειες απο το community. https://www.msfsaddons.org/

  14. #44
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι είπα στοιχειώδη IFR ... βασική δλδ, χωρίς να είναι ολοκληρωμένη.

    Τα προφίλ CLIMB, CRUISE, DESCEND το ορίζεις στο σχέδιο πτήσης και αν έχεις FMS/CDU όπως στα PMDG αυτό θα το ακολουθήσει γιατί έχει VNAV ολοκληρωμένο. Το θέμα είναι να φτιαχτεί λοιπόν το flight plan σωστά το οποίο χθες δοκίμασα με το Cessna Longitude. Η FMS δουλεύει και μπορείς να ορισεις τα ύψη με το χέρι ανα waypoint ή να τα κάνεις μέσω Simbrief και export σε .pln και θα τα φορτώσει όλα στην FMC.

    Το πρόβλημα λοιπόν είναι το VNAV ακόμα που δεν έχεις profile. Τα legs μπορείς να τα κάνεις activate κανονικά και άρα να παρακάμψεις ή ακόμα και να βάλεις on the fly νέο waypoint. Το direct to δουλεύει κανονικά.
    Υπολογισμό V1, V2, Vapp δεν, με το χέρι πρέπει να τα εισάγεις. Και τώρα καταλαβάινω οτι IFR εννοείς commercial επιπέδου. Οχι αυτό ακόμα δεν, υπομονή...

    LOC/APP autotransition εννοώ να έχεις NAV ή HDG ενεργό και ενώ είσαι συντονισμένος στο NAV1 (LOC) να γυρίσει (με το APP armed) αυτόματα όταν μπει στην ευθεία του localizer.

    Πάντως για όποιον είναι αγκαλιά με charts και ονειρεύεται με VATSIM δεν έχει φτάσει σε αυτό το σημέιο με τα stock αεροσκάφη. Και ευτυχώς είναι τα stock αεροσκάφη που έχουν το πρόβλημα και όχι το simulator.
    Απλά δεν προλαβάιναν και το έβγαλαν όπως ήταν. Αυτα θα διορθωθούν και όταν καταλήξουν και στην τελική version του Simconnect θα δούμε και τα θαυματάκια απο 3rd party.

    Ήδη έχουν αρχίσει καλές προσπάθειες απο το community. https://www.msfsaddons.org/
    VATSIM θα πάρει καιρό ακόμα, μόλις μπήκαν στο FS και ναι συμφωνώ και άλλωστε δεν είναι δουλειά τόσο του FS να σετάρει τις παραμέτρους για να γίνει δουλειά σε επίπεδο ρεαλισμού κανονικής IFR πτήσης, πόσο μάλλον - αν και ακόμα δεν έχω εντρυφήσει βαθιά - αν αρχίσουμε να μιλάμε για πτήσεις με κανονικό ATC.

    Θεωρώ πως αυτό είναι δουλειά της κοινότητας και όπως το βλέπω το FS φαίνεται να παραμένει γερός σουγιάς. PMDG δεν νομίζω να δούμε πριν τον Γενάρη 2021 και στην τελική δεν είναι κάτι κακό.

    Προς το παρόν, βλέπω ένα sim το οποίο στη παρούσα μορφή δίνει ένα τυράκι στους 'ρεαλιστές' χωρίς όμως να τους δίνει βάθος - που, επαναλαμβάνω, δεν είναι και δεν ήταν ποτέ δουλειά του FS - αλλά ταυτόχρονα μπορεί να εντάξει και τους παίκτες αναψυχής ή απλά να βγάλουν 1-2 screenshots.

    Τώρα άντε να αρχίσω να ψάχνω πηγές με Jeppesen χάρτες πάλι
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #45
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    VATSIM θα πάρει καιρό ακόμα, μόλις μπήκαν στο FS και ναι συμφωνώ και άλλωστε δεν είναι δουλειά τόσο του FS να σετάρει τις παραμέτρους για να γίνει δουλειά σε επίπεδο ρεαλισμού κανονικής IFR πτήσης, πόσο μάλλον - αν και ακόμα δεν έχω εντρυφήσει βαθιά - αν αρχίσουμε να μιλάμε για πτήσεις με κανονικό ATC.

    Θεωρώ πως αυτό είναι δουλειά της κοινότητας και όπως το βλέπω το FS φαίνεται να παραμένει γερός σουγιάς. PMDG δεν νομίζω να δούμε πριν τον Γενάρη 2021 και στην τελική δεν είναι κάτι κακό.

    Προς το παρόν, βλέπω ένα sim το οποίο στη παρούσα μορφή δίνει ένα τυράκι στους 'ρεαλιστές' χωρίς όμως να τους δίνει βάθος - που, επαναλαμβάνω, δεν είναι και δεν ήταν ποτέ δουλειά του FS - αλλά ταυτόχρονα μπορεί να εντάξει και τους παίκτες αναψυχής ή απλά να βγάλουν 1-2 screenshots.

    Τώρα άντε να αρχίσω να ψάχνω πηγές με Jeppesen χάρτες πάλι
    Κοίτα τα σκάω τα 18 το μήνα αλλά της Navigraph δεν παίζονται!

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας