Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 80
  1. #46
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα τα σκάω τα 18 το μήνα αλλά της Navigraph δεν παίζονται!
    Κάποτε είχα κάτι ξαδέρφια πιλότους με ειδική άδεια που μου έστελναν κάθε τρίμηνο τα updates της Jeppesen αλλά αυτό ήταν κάποτε
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #47
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Πιστεύω οτι έχει πολλές δυνατότητες, απειρώς περισσότερες απο τις προηγούμενες εκδόσεις. Ολα θα εξαρτηθουν απο το API. Πάντως περιμένω στο επόμενο patch που θα είναι μάλλον αύριο να έχουν φτιάξει τον live καιρό και τις live πτήσεις.
    Το ATC simulation έχει ποοοολύ δουλειά ακόμα.

    - - - Updated - - -

    Patch 1.7.14.0

  3. #48
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Κάποιες πρώτες σκόρπιες εντυπώσεις με μόλις μία ώρα εντός:

    1. Με 32GB RAM, GTX 980Ti και i9 επεξεργαστή το παιχνίδι απλά τρέχει αβίαστα και σε 3D αεροδρόμια χωρίς πρόβλημα σε Hi-End αυτόματα settings. Τι να λέμε, με τον εφιάλτη του launch του FSX ακόμα νωπό αν και 12 χρόνια μετά () μόνο γι'αυτό θα μπορούσα να τους δώκω ένα 10/10... Δεν έχω καν κάτσει ακόμα να κάνω tweaks σε γραφικά προς το Ultra

    2. Ό,τι έχει πει ο Objecto πιο πίσω - και εγώ σε συμφωνία - ισχύει: Οι άνθρωποι έχουν φτιάξει έναν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ σουγιά που θα τον αναπτύσσουν και ελπίζω σύντομα η κοινότητα και ΤΡΡ να ανταποκριθούν. Δεν περιμένω πολλά από TPPs ακόμα - η PMDG κάπου τέλη 2020 / αρχές 21 θα έχει κάτι να δώσει - αλλά το μέλλον υπόσχεται πάρα πολλά

    3. REX πλέον μάλλον άχρηστο καθώς ο καιρός είναι το κάτι άλλο - μάλλον το FS θα κλείσει κάμποσα εταιρικά σπίτια αλλά μπορεί να καταφέρουν να καλύψουν άλλα κενά

    4. OK, ναι, μου λείπουν RNAV πτήσεις αλλά έστω κι έτσι κανένα χαζο-approach το βγάζω π.χ. προς Σαντορίνη

    5. Τα jet μοντέλα του σε avionics είναι κακά, αλλά ξαναλέω ποτέ δεν ήταν δουλειά του FS, μένει να δούμε άλλες εταιρείες τι θα βγάλουν (ωχ ωχ ωχ πάλι θα επενδύσουμε πακέτα σε μοντέλα αεροσκαφών )

    6. Τελικά με τα χειριστήρια είναι πιο περίπλοκη η κατάσταση: Το Χ-56 'κούμπωσε' με τη μία, το FS το αναγνώρισε και έχει και πολύ χρηστικό προφίλ, δεν χρειάστηκε να κάνω καμία αλλαγή. Βλέπω όμως ότι άλλα χειριστήρια Saitek δεν χαίρουν ίδιας αντιμετώπισης (π.χ. το Χ-52, απίστευτα δημοφιλές με χρήστες, και ακόμα δεν έχει προφίλ και το ίδιο για το Χ-55 που στην τελική δεν έχει καμία διαφορά με το Χ-56). Δεν γνωρίζω για άλλα add-ons και τι γίνεται εκεί, π.χ. με εξωτερικά FMS

    Γενικά, μια αγορά του premium που θα μου βγάλει τα λεφτά της και ένα πρόγραμμα που θα διαρκέσει για δεκαετία τουλάχιστον - αν όχι παραπάνω.

    ΕΥΓΕ, άντε να έρθει το ΣΚ να το πιάσω λίγο περισσότερο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #49
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Development Update 3/9/2020

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  FS-09.03[1].jpg 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  203,3 KB 
ID: 218513

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DR-09.03.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  249,2 KB 
ID: 218514

    3rd Parties We have now over 800 applications to our in-sim marketplace and have approved the first ~20 partners already. Several awesome 3rd party products are already available in the marketplace and our next release will add another dozen or so creations. We as a team are super energized to see new 3rd party product announcements almost every day and can’t wait to try some of these creations ourselves. It’s awesome to see to creative energy unleashed by the creator community and we are proud to see these products coming to the platform … and it’s only the beginning. We have nearly 100 product announcements planned over the next few months!
    https://www.flightsimulator.com/sept...opment-update/

    - - - Updated - - -

    MSFS A320neo Improvement Mod - Stable 0.2.0

    The FS2020 A32NX Project is a community driven open source project to create a free Airbus A320neo in the latest Microsoft Flight Simulator that is as close to reality as possible. It is an open source project and aims to enhance FS2020's default A320neo by improving the systems depth and functionality to bring it up to payware-level, and releasing it to the community for free, even perhaps making variants of the family (e.g. a319, a321).

  5. #50
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Thanks Objecto, το A320neo φαίνεται ενδιαφέρον και προστέθηκε
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #51
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks Objecto, το A320neo φαίνεται ενδιαφέρον και προστέθηκε
    Ό,τι πέφτει στην αντίληψή μου θα το ποστάρω. Βλέπεις οτι δεν έκλεισε ούτε μήνας και έχουν πάρει φωτιά όλα. Αυτή η έκδοση αν δεν συμβεί κάτι τραγικό θα μείνει στην ιστορία των FS.

  7. #52
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.169
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παλεύω στο landing challenge στο δεξί tab που έχει δύσκολες προσγειώσεις με αέρα, τα περισσότερα κουτσά στραβά τα καταφέρνω αλλά αυτή τη ρημαδα τη προσγείωση στο Γιβραλταρ με τα μεγάλα δεν την έχω με τίποτα.... Πείτε κάνα τιπ, βασικά μου κουνάει υπερβολικά αριστερά δεξιά οπότε κάποιο φτερό ακουμπάει στο διάδρομο.
    Flaps είναι τέρμα και έχω δοκιμάσει με ταχύτητα προσγείωσης από 160 μέχρι 190knots.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #53
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest

  9. #54
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίοςςςςςςςςς

    Στο μεταξύ haterz gonna hate, βλέπω ότι κάποιοι πιλότοι (αληθινοί ) είχαν αρχίσει την γκρίνια για το πτητικό μοντέλο του Cessna και η κοινότητα έσπευσε να διορθώσει
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #55
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest

  11. #56
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    [The Engineer Library] - A list of Tutorials


    Επίσης ακόμα μία συλλογή free add-ons
    https://flightsim.to/

    - - - Updated - - -

    Godzilla for MSFS 2020

  12. #57
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Βλέπω ελάχιστη κίνηση σε αυτό το topic, οπότε αναρωτιέμαι αν θέλετε να ενημερώνω (και έχω καιρό).
    Δεν δίνετε ένα παρών να μην κάνω τον κόπο άδικα?

  13. #58
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.169
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω ελάχιστη κίνηση σε αυτό το topic, οπότε αναρωτιέμαι αν θέλετε να ενημερώνω (και έχω καιρό).
    Δεν δίνετε ένα παρών να μην κάνω τον κόπο άδικα?
    Αν δεν είσαι fan του είδους... δηλαδή πετάω και προσπαθώ να γίνω πραγματικός πιλότος με διαδικασίες κλπ κλπ ε σε κάποια φάση όσο ωραίο και να είναι το παρατάς.

    Εγώ το πάλεψα για κάνα διβδόμαδο.. έκανα τις βόλτες μου.. έκανα όλα τα landing challenge εεεε τέλος. Θέλει απίστευτο νούμερο ωρών για να το κάνω σοβαρά και δεν τις έχω.

    Αλλά εσύ ενημέρωνε γιατί ασχέτως αν εγώ προσωπικά πετάω ή όχι, είναι πολύ ενδιαφέρον γενικά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #59
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω ελάχιστη κίνηση σε αυτό το topic, οπότε αναρωτιέμαι αν θέλετε να ενημερώνω (και έχω καιρό).
    Δεν δίνετε ένα παρών να μην κάνω τον κόπο άδικα?
    Παρών πάντοτε αν και είμαι εκτός "κανονικού" ΗΥ λόγω....... δουλειάς εξ'αποστάσεως από εξωτικό μέρος

    Όταν επιστρέψω στο PC μου εβδομάδα 19 Οκτ θα το ξαναπιάσω, αλλά feel free.

    Προσωπικά πάντως δεν κρύβω ότι το έχω ελαφρώς παρκάρει εν αναμονή σοβαρών add-ons (PMDG), ένταξης πλήρως του IVAO (μάλλον αυτοί θα είναι πρώτοι) και γενικά να συνεχίσουμε την καριέρα μας σε virtual airline
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #60
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρών πάντοτε αν και είμαι εκτός "κανονικού" ΗΥ λόγω....... δουλειάς εξ'αποστάσεως από εξωτικό μέρος

    Όταν επιστρέψω στο PC μου εβδομάδα 19 Οκτ θα το ξαναπιάσω, αλλά feel free.

    Προσωπικά πάντως δεν κρύβω ότι το έχω ελαφρώς παρκάρει εν αναμονή σοβαρών add-ons (PMDG), ένταξης πλήρως του IVAO (μάλλον αυτοί θα είναι πρώτοι) και γενικά να συνεχίσουμε την καριέρα μας σε virtual airline
    Πίκρα η PMDG ανακοίνωσε min 1 έτος μέχρι να ωριμάσει και εκτίμησε οτι πιθανότατα θα είναι 1 1/2.

Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας