Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 40
  1. #16
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό φωνάζω τόσο καιρό, ελάτε στο Signal
    Έχει γκόμενες;

    Πώς κάνουν προσαρμογή τιμών στον δρόμο έτσι πρέπει και εδώ. Νομίζω η συντομότερη αναφορά είναι μιλφ-ακια.

  2. #17
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.660
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Signal είμαστε 3 και ο κούκος
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  3. #18
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Signal αυτούς που έχω κυρίως πετύχει είναι άτομα που τους υποχρέωσε η δουλειά να το χρησιμοποιούν. Συνήθως μαζί με proton mail.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #19
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Είμαστε όλοι δέσμιοι του network effect.

  5. #20
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Νομίζω πως ένας βασικός λόγος που έπιασε το viber στην Ελλάδα ήταν οι κλήσεις και οι βιντεοκλήσεις που δεν είχε, αν κανω λάθος διορθώστε με, το whatsapp τότε. Οπότε η επιτυχία του έχει να κάνει με το καρτελακι εν Ελλάδι.

    Προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου, δεν θέλω να έχω καθόλου facebook network στο κινητό. Θα προτιμούσα κάτι άλλο αλλά συμβιβάζομαι με την rakuten.

  6. #21
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως ένας βασικός λόγος που έπιασε το viber στην Ελλάδα ήταν οι κλήσεις και οι βιντεοκλήσεις που δεν είχε, αν κανω λάθος διορθώστε με, το whatsapp τότε. Οπότε η επιτυχία του έχει να κάνει με το καρτελακι εν Ελλάδι.

    Προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου, δεν θέλω να έχω καθόλου facebook network στο κινητό. Θα προτιμούσα κάτι άλλο αλλά συμβιβάζομαι με την rakuten.
    Κμ άρθρο όμως ήταν παγκόσμιο χαρακτηριστικό. Η καλύτερη ερώτηση είναι όχι γιατί έπιασε αλλά γιατί παρέμεινε. Πχ στο Βέλγιο και Ολλανδία αρχικά το Viber ήταν γνωστό αλλά το εξαφάνισε το messenger και μετά WhatsApp.

  7. #22
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι λινκ της πηγής γιατί δεν είναι καθαρό;
    ??????
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #23
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κμ άρθρο όμως ήταν παγκόσμιο χαρακτηριστικό. Η καλύτερη ερώτηση είναι όχι γιατί έπιασε αλλά γιατί παρέμεινε. Πχ στο Βέλγιο και Ολλανδία αρχικά το Viber ήταν γνωστό αλλά το εξαφάνισε το messenger και μετά WhatsApp.
    Για το whatsapp ίσως η απάντηση είναι απλή. Γιατί δεν είχε προλάβει να εξαπλωθεί τόσο πολύ στην Ελλάδα την εποχή που έπαιζε μπάλα μόνο του και δεν είχαν όλοι μονίμως δεδομένα για να μπορεί να αντικαταστήσει πλήρως τα SMS. Και εδώ καρτελακι δηλαδή. Από την στιγμή που βγήκε και το messenger μοιραία ο πιο αδύναμος κρίκος θα τον έτρωγε.

    Τώρα γιατί δεν αντικατέστησε πλήρως το viber ο messenger, εδώ η απάντηση δεν είναι το ίδιο εύκολη. Σίγουρα μέχρι ενός σημείου έπαιξε ρόλο η μη υποστήριξη κλήσεων από την αρχή. Από εκεί και πέρα γιατί παρέμεινε απο την στιγμή που δεν υπολειπόταν πλέον σε χαρακτηριστικά, ίσως γιατί πολλοί δεν έχουν facebook, ίσως επειδή κάποιοι δεν θέλουν messenger στο κινητό, ίσως γιατί κάτι προσφέρει διαφορετικό. Πάντως έχω αναγκάσει τρόπον τινά αρκετούς, late adopters κυρίως που ο πρώτος τους υπολογιστής ήταν κινητό, να γράψουν και το Viber. Προφανώς το κρατάνε γιατί υπάρχει κόσμος μέσα, κληρονομιά του παλιού status.

  9. #24
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.683
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό φωνάζω τόσο καιρό, ελάτε στο Signal
    Είσαι μόνος και θες παρέα ?
    Θαρχόμουνα, αλλά μιλάω στο viber

    ΥΓ
    Στην Ελλάδα μιλάμε
    Το viber πρωτοφτιάχτηκε για ομιλία
    Το whatsup για μηνύματα

    Και το κάθε ένα ήτανε καλό σε αυτό που έκανε.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #25
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Kι ένας άλλος λόγος που νομίζω ότι δεν έπιασε το whatsapp Ελλάδα (πολλοί θα το βρείτε χαζό, αλλά νομίζω ισχύει σε μικρό βαθμό) ήταν η συνωνυμία με το καρτοκινητό whatsup της cosmote που προκαλούσε ασυνεννοησίες.

  11. #26
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kι ένας άλλος λόγος που νομίζω ότι δεν έπιασε το whatsapp Ελλάδα (πολλοί θα το βρείτε χαζό, αλλά νομίζω ισχύει σε μικρό βαθμό) ήταν η συνωνυμία με το καρτοκινητό whatsup της cosmote που προκαλούσε ασυνεννοησίες.
    Ίσως έπαιξε ρόλο, δεν αποκλείεται. Και εγώ πρώτη φορά που το είχα ακούσει από φίλο εκεί είχε πάει το μυαλό μου.

  12. #27
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kι ένας άλλος λόγος που νομίζω ότι δεν έπιασε το whatsapp Ελλάδα (πολλοί θα το βρείτε χαζό, αλλά νομίζω ισχύει σε μικρό βαθμό) ήταν η συνωνυμία με το καρτοκινητό whatsup της cosmote που προκαλούσε ασυνεννοησίες.
    Καθόλου χαζό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το whatsapp ίσως η απάντηση είναι απλή. Γιατί δεν είχε προλάβει να εξαπλωθεί τόσο πολύ στην Ελλάδα την εποχή που έπαιζε μπάλα μόνο του και δεν είχαν όλοι μονίμως δεδομένα για να μπορεί να αντικαταστήσει πλήρως τα SMS. Και εδώ καρτελακι δηλαδή. Από την στιγμή που βγήκε και το messenger μοιραία ο πιο αδύναμος κρίκος θα τον έτρωγε.

    Τώρα γιατί δεν αντικατέστησε πλήρως το viber ο messenger, εδώ η απάντηση δεν είναι το ίδιο εύκολη. Σίγουρα μέχρι ενός σημείου έπαιξε ρόλο η μη υποστήριξη κλήσεων από την αρχή. Από εκεί και πέρα γιατί παρέμεινε απο την στιγμή που δεν υπολειπόταν πλέον σε χαρακτηριστικά, ίσως γιατί πολλοί δεν έχουν facebook, ίσως επειδή κάποιοι δεν θέλουν messenger στο κινητό, ίσως γιατί κάτι προσφέρει διαφορετικό. Πάντως έχω αναγκάσει τρόπον τινά αρκετούς, late adopters κυρίως που ο πρώτος τους υπολογιστής ήταν κινητό, να γράψουν και το Viber. Προφανώς το κρατάνε γιατί υπάρχει κόσμος μέσα, κληρονομιά του παλιού status.
    Τώρα δεν θυμάμαι και πολύ καλά αλλά ότι γράψω με κατανόηση.

    Εγώ όταν έβαλα viber στην Ελλάδα, το Whatsapp ήταν κάτι σαν όνομα στο μακρυνή χώρα. Δεν θυμάμαι πόσο νωρίς στην υιοθέτηση το έβαλα αλλά θυμάμαι ότι ήξερα και για τα δύο άλλα για κάποιο λόγο έβαλα viber και μετά έβαλαν όλοι οι γνωστοί μου. Παίζει να ήμουν ο πρώτος στην παρέα.

    Στο Βέλγιο ήταν ακριβώς το ανάποδο θα έλεγα. Κάνεις δεν ήξερε και οι early adopters έβαλαν και τα δύο. Στην εταιρεία που ήρθα έβαλαν viber αρχικά από μένα πριν το WhatsApp. Αλλά όπως και εγώ, σταδιακά συνειδητοποιήσαμε ότι résistance is futile και το Whatsapp είχε έρθει για να μείνει. Γενικά με την νεολαία το ντεφακτο ήταν Facebook. Νομίζω η επέλαση έγινε μετά την εξαγορά. Στο τέλος είχα μόνο με την πρώην μου και αυτό για να μην μπερδεύεται κιόλας αλλά τελικά τα παρατήσαμε και εμείς.


    Εγώ πάντως το είχα βάλει σε Windows phone για είχε πολύ ελαφριά χρήση του δικτύου σε σχέση τότε με το Skype και γιατί πήρε εφαρμογή πολύ σύντομα. Όλα πρώτη τα έκαναν και καλύτερα εκτός του μωβ. Αν νόμιζω η εξαγορά των πράσινων από τους μπλε το τερμάτισε.

  13. #28
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το whatsapp ίσως η απάντηση είναι απλή. Γιατί δεν είχε προλάβει να εξαπλωθεί τόσο πολύ στην Ελλάδα την εποχή που έπαιζε μπάλα μόνο του και δεν είχαν όλοι μονίμως δεδομένα για να μπορεί να αντικαταστήσει πλήρως τα SMS. Και εδώ καρτελακι δηλαδή. Από την στιγμή που βγήκε και το messenger μοιραία ο πιο αδύναμος κρίκος θα τον έτρωγε.

    Τώρα γιατί δεν αντικατέστησε πλήρως το viber ο messenger, εδώ η απάντηση δεν είναι το ίδιο εύκολη. Σίγουρα μέχρι ενός σημείου έπαιξε ρόλο η μη υποστήριξη κλήσεων από την αρχή. Από εκεί και πέρα γιατί παρέμεινε απο την στιγμή που δεν υπολειπόταν πλέον σε χαρακτηριστικά, ίσως γιατί πολλοί δεν έχουν facebook, ίσως επειδή κάποιοι δεν θέλουν messenger στο κινητό, ίσως γιατί κάτι προσφέρει διαφορετικό. Πάντως έχω αναγκάσει τρόπον τινά αρκετούς, late adopters κυρίως που ο πρώτος τους υπολογιστής ήταν κινητό, να γράψουν και το Viber. Προφανώς το κρατάνε γιατί υπάρχει κόσμος μέσα, κληρονομιά του παλιού status.
    Το messenger έγινε και ιδιαίτερα βαρύ. Το είχαν γεμίσει με μπούρδες.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #29
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθόλου χαζό.

    - - - Updated - - -



    Τώρα δεν θυμάμαι και πολύ καλά αλλά ότι γράψω με κατανόηση.

    Εγώ όταν έβαλα viber στην Ελλάδα, το Whatsapp ήταν κάτι σαν όνομα στο μακρυνή χώρα. Δεν θυμάμαι πόσο νωρίς στην υιοθέτηση το έβαλα αλλά θυμάμαι ότι ήξερα και για τα δύο άλλα για κάποιο λόγο έβαλα viber και μετά έβαλαν όλοι οι γνωστοί μου. Παίζει να ήμουν ο πρώτος στην παρέα.

    Στο Βέλγιο ήταν ακριβώς το ανάποδο θα έλεγα. Κάνεις δεν ήξερε και οι early adopters έβαλαν και τα δύο. Στην εταιρεία που ήρθα έβαλαν viber αρχικά από μένα πριν το WhatsApp. Αλλά όπως και εγώ, σταδιακά συνειδητοποιήσαμε ότι résistance is futile και το Whatsapp είχε έρθει για να μείνει. Γενικά με την νεολαία το ντεφακτο ήταν Facebook. Νομίζω η επέλαση έγινε μετά την εξαγορά. Στο τέλος είχα μόνο με την πρώην μου και αυτό για να μην μπερδεύεται κιόλας αλλά τελικά τα παρατήσαμε και εμείς.


    Εγώ πάντως το είχα βάλει σε Windows phone για είχε πολύ ελαφριά χρήση του δικτύου σε σχέση τότε με το Skype και γιατί πήρε εφαρμογή πολύ σύντομα. Όλα πρώτη τα έκαναν και καλύτερα εκτός του μωβ. Αν νόμιζω η εξαγορά των πράσινων από τους μπλε το τερμάτισε.
    Δεν ξέρω. Ίσως έχει να κάνει και με την κουλτούρα, μηνύματα vs κλήσεις. Έπαιζε και το tango κάποια στιγμή αλλά δεν έπιασε.

    Το skype είχε άλλη λογική σαν εφαρμογή που ούτε την ευκολία να παίρνει επαφές από τον κατάλογο (βέβαια για κάποιους είναι και πλεονέκτημα), και μπαταρία έτρωγε λόγω του τρόπου λειτουργίας (αυτό νομίζω άλλαξε κάποια στιγμή).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το messenger έγινε και ιδιαίτερα βαρύ. Το είχαν γεμίσει με μπούρδες.
    Ναι γινόταν και για αυτό λόγος πολλές φορές. Αλλά υπήρχε και στο messenger lite ή όχι; Μήπως δεν μπορούσες να κάνεις κλήσεις από εκεί; Γενικά δεν είχα άμεση επαφή και δεν γνωρίζω. Όποτε χρειαζόταν στο κινητό χρησιμοποιούσα firefox plugin και παλιότερα metal.

  15. #30
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν νομίζω πως δουλεύει μόνο στην Ελλάδα πάντως, μιλάνε για δις χρήστες, όσο και να θέλουμε να είμαστε πολλοί, δεν είμαστε τόσο πολλοί
    Σίγουρα είναι πιο κάτω απο άλλες εφαρμογές Messaging, ειδικά απο αυτές του facebook

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας