Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-20 από 20
  1. #16
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Περιοχή
    katerini
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105417 /10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    9.6(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    [QUOTE=aiolos.01;6855976] Έπαιζα (και παίζω) online όταν εσύ ακόμα δεν ήξερες τι είναι το pc. Χαλάρωσε λοιπόν και κοίτα μη σκίσεις κανένα καλσόν.

    γιατι ξερεις ποτε εμαθα εγω το pc? λες και με ξερεις.... εγω κριτικαρω τα λεγομενα σου οπως εσυ τα δικα μου και απο οτι βλεπω στο φιναλε ,κανενας δε συμφωνει και μαζι σου.
    Οσο για το καλσον .... εγω απαντησα με παραδειγματα μιας παραγραφου και συ με... καλσον. Απο εκει να καταλαβει ο κοσμος τι ασχετος εισαι. Οποτε στο επιστρεφω.... Χαλαρωσε λοιπον και κοιτα αραξε την πετσα σου.

    Υ.Γ. ευτυχως που υπαρχουν παιχτες σαν εσενα και μαζευουμε οι υπολοιποι περισσοτερα Kills ενω εσυ εισαι συνηθως το κουφαρι κατω και κοιτας το replay φωναζοντας "Γεμισε το παιχνιδι cheaters... ποτε προλαβε και με σκοτωσε? Ουτε καν τον ειδα"

  2. #17
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Περιοχή
    katerini
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105417 /10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    9.6(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έπαιζα (και παίζω) online όταν εσύ ακόμα δεν ήξερες τι είναι το pc. Χαλάρωσε λοιπόν και κοίτα μη σκίσεις κανένα καλσόν.



    30ms απο fastpath μπορείς να κερδίσεις μόνο στα όνειρα σου. Εκτός αν υπάρχει τεράστιο πρόβλημα στη γραμμή σου και έχεις 30ms στο πρώτο hop. Οπότε έχεις ΠΟΛΥ σοβαρότερα προβλήματα απο το interleaved. Όσο για το φίλο σου που καταλαβαίνει τα 5ms πες του να διαβάσει λίγο τον ορισμό του placebo effect.
    γιατι ξερεις ποτε εμαθα εγω το pc? λες και με ξερεις.... εγω κριτικαρω τα λεγομενα σου οπως εσυ τα δικα μου και απο οτι βλεπω στο φιναλε ,κανενας δε συμφωνει και μαζι σου.
    Οσο για το καλσον .... εγω απαντησα με παραδειγματα μιας παραγραφου και συ με... καλσον. Απο εκει να καταλαβει ο κοσμος τι ασχετος εισαι. Οποτε στο επιστρεφω.... Χαλαρωσε λοιπον και κοιτα αραξε την πετσα σου.

    Υ.Γ. ευτυχως που υπαρχουν παιχτες σαν εσενα και μαζευουμε οι υπολοιποι περισσοτερα Kills ενω εσυ εισαι συνηθως το κουφαρι κατω και κοιτας το replay φωναζοντας "Γεμισε το παιχνιδι cheaters... ποτε προλαβε και με σκοτωσε? Ουτε καν τον ειδα"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stathoulas : 26-07-20 στις 14:08.

  3. #18
    Εγγραφή
    11-07-2008
    Μηνύματα
    622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova (καφαο ΟΤΕ)
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΥΝΤΑΙΟ
    Router
    VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 4.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μην τσακώνεστε ο ΟΤΕ ακομα βγαζει φραγκα, ολα πανε καλα.

  4. #19
    Εγγραφή
    17-06-2005
    Μηνύματα
    500
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το interleave δεν είναι σε όλους το ίδιο, ξεκινά από +9ms και μπορεί να φτάσει και τα +15ms σε φυσιολογικές γραμμές ή 30+ σε προβληματικές,

    Yπάρχει διαφορά στο delay του up-down.
    Στην δική μου γραμμή το interleave έδινε 10ms delay στο down και 0.5ms στο up.
    Αν υποθέσουμε πως το ping μου είναι 70ms τότε τα 40 θα είναι στο down και 30 στο up.
    Σε fastpath αυτό γίνεται 30-30.

    Είναι σημαντικότερο το down γιατί αυτό μας λέει που βρίσκονται οι enemies.
    Τα hit συνήθως έχουν ping compensation, αλλά αυτός ο αποσυγχρονισμός οδηγεί συχνά σε non-registered hits.
    Δηλαδή βλέπεις να χτυπάς. αλλά δεν κάνεις damage.
    Όσο πιο γρήγορο το game, τόσο πιο εμφανή τα 5-10-20ms.

    Ένα καλό ποντίκι από ένα μάπα έχει 10-15ms διαφορά σε input/click lag, τα 60Hz από τα 240hz έχουν 12ms διαφορά.
    Γιατί λοιπόν τα 5-10ms δεν είναι αντιληπτά σε ping?
    Έμμεσο input lag είναι κι αυτό.

    Το αν δεν μπορεί να καταλάβει/εξηγήσει την διαφορά κάποιος είναι άλλο θέμα.

  5. #20
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.970
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Η διαφορά πάντως ακόμα υπάρχει και παραμένει στα 23ms από 14 που ήτανε σε εμένα...τι έχει γίνει και πήρε +10ms...ακόμα άγνωστο.



Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας