Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aaaooll Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τηλ είναι πάνω στο ρούτερ απευθείας ναι. Έχουν γίνει δοκιμές και με 5g και με 2,4 και με λαπτοπ, και με iPhone και με android. Το αποτέλεσμα το ίδιο...
    καταλαβα... αρα μαλλον θα ειναι αυτο που υπαρχει και σε εμενα...! γιατι και εμενα το ιδιο μου ειπαν οτι μετα την καραντινα υπαρχει μεγαλο προβλημα σε αρκετες περιοχες...! εγω εχω πεσει μεχρι και στα 5mbps...... το επιασα το τζοκερ και εγινε adsl με 5mbps ...!!!

    να δω ποτε θα φτιαξει η κατασταση..... εμενα εχει μηνα σιγουρα τωρα... αλλα οπως σου ειπα εμενα ειναι λιγο διαφορετικο...! μια φτιαχνει μια χαλαει... δεν ειναι ποτε σταθερο....! πριν δεν ειχα τετοια θεματα...! ολα ηταν τελεια...!

    ειναι πολυ σπαστικο αυτο που εχει συμβει τωρα...! και μου φενεται λιγο περιεργο αυτο που λενε στο τηλ h vodafone... οτι ειναι λογο του covid 19.... και οτι ειναι το προβλημα σε ολη την Ελλαδα.... ο γειτονας που εχει vodafone vdsl 100 μια χαρα ολα μου ειπε... πραγματικα εχω τσεκαρει τα παντα... δεν ειναι απο την δικια μου πλευρα το προβλημα... μεχρι και καλωδια αλλαξα αλλα και ρουτερ.....! το προβλημα συνεχίζει.... αυτο που καταλαβα ειναι οτι κατι συμβαινει με το καφαο του οτε.... τουλαχιστων στην δικια μου περιπτωση... αλλα πανω κατω τα ιδια ειναι... τουλαχιστων μπορω εστω και ετσι να μπω στο ιντερνετ και να δω netflix...... πφφφ

    ας ελπισουμε να φτιαξει το προβλημα και να μην μπουμε σε καμια 2η καραντινα μετα το καλοκαιρι παλι...... γιατι τοτε δεν την βλεπω την vodafone να μπορει να ανταπεξέλθει... και το αποτελεσμα θα ειναι να σερνονται ολα....... το vdsl μας θα γινει αdsl..... πραγματικα μου θυμιζει 3χρονια πριν που ειχα adsl... αστα η κατασταση ειναι χάλι....... τουλάχιστον αν συνεχισει αυτο να πληρώνουμε πιο λιγα...... δεν γινεται αραγε κατι τετοιο?

  2. #17
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    με κλειστό υπολογιστή με άλλη συσκευη έχεις το ίδιο bandwidth ? έστω και ασυρματα αλλά κοντά στο ρουτερ

    δοκίμασε ότι είναι εφικτό από την μερια σου
    αλλαγή ethernet καλωδιο, αλλαγη καλωδίου τηλ rj13, άλλο ρουτερ αν υπάρχει
    rj11 διόρθωση..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα σαν προβλημα του υπολογιστη μου φαινεται.
    Η γραμμη ειναι πολυ καλη και οσο "μπουκωμα" να εχει η γραμμη δεν γινεται συνεχεια να εχεις αυτα τα αποτελεσματα.

    Δοκιμασε με αλλον υπολογιστη. εκτιμω οτι θα δεις τελειως διαφορετικα αποτελεσματα.
    Βρε λες; Παίζει και αυτό το σενάριο..
    Η να δοκιμάσει και άλλο καλώδιο & θύρα ethernet..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aaaooll Εμφάνιση μηνυμάτων
    άλλο ρουτερ δεν έχω δυστυχώς, αλλά τεστ έχουν γίνει σε πολλαπλές συσκευές.


    skel και griniaris, δυστυχώς όλοι οι υπολογιστές στο δίκτυο έχουν αυτές της ταχύτητες, και με wifi και με τα ethernet τους, όπως επίσης και ο nas με download απευθείας σε αυτόν.


    Το τηλ είναι πάνω στο ρούτερ απευθείας ναι. Έχουν γίνει δοκιμές και με 5g και με 2,4 και με λαπτοπ, και με iPhone και με android. Το αποτέλεσμα το ίδιο... :/


    Όχι γιατί έχω απενεργοποιήσει να μοιράζω update σε άλλους, αλλά και πάλι έχω τα νούμερα αυτά σε όλες τις συσκευές του δικτύου.
    Και κάποιο malware να είχα που λέει ο λόγος όταν έκανα δοκιμές με άλλες συσκευές μόνες τους στο δίκτυο θα φαινόταν ότι ήταν αυτό.
    Μυστήριο θέμα..
    Αν λοιπόν τα έχεις δοκιμάσει όλα αυτά..
    Τότε πάμε παρακάτω.. Reset πόρτας στο dslam η ακόμα και αλλαγή της έχεις ζητήσει; Εφόσον παίρνεις από καμπίνα του οτε μπορεί να υπάρχει κ εκεί κάποιο πιθανό θέμα.. Έχουν κάνει έλεγχο εκεί; Δόθηκε βλάβη στον οτε για έλεγχο; Έχε υπόψη σου ότι εφόσον η καμπίνα είναι άλλου παρόχου δεν θα το κάνουν εύκολα.. Τέλος αν δεις ότι δεν νιώθουν, τράβα μια καταγγελία στην εεττ για επίλυση η για υποβάθμιση σε 50αρα η ακόμα και για φορητότητα σε άλλο πάροχο.. Όλα αυτά αζημίως εννοείται.. Δεν ξέρω κ αν σε συμφέρει βέβαια ανάλογα με το πακέτο προσφορά που έχεις.. Πάντως αν υπάρχει θέμα στη καμπίνα του οτε όπου και να πας το ίδιο θα είναι.. Θέλει έλεγχο, υπομονή & προσεκτικά βήματα..
    Κανένα γείτονα στη περιοχή η στην ίδια καμπίνα δεν έχεις να ρωτήσεις από περιέργεια; Να δεις πως πάει από ταχύτητες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταλαβα... αρα μαλλον θα ειναι αυτο που υπαρχει και σε εμενα...! γιατι και εμενα το ιδιο μου ειπαν οτι μετα την καραντινα υπαρχει μεγαλο προβλημα σε αρκετες περιοχες...! εγω εχω πεσει μεχρι και στα 5mbps...... το επιασα το τζοκερ και εγινε adsl με 5mbps ...!!!

    να δω ποτε θα φτιαξει η κατασταση..... εμενα εχει μηνα σιγουρα τωρα... αλλα οπως σου ειπα εμενα ειναι λιγο διαφορετικο...! μια φτιαχνει μια χαλαει... δεν ειναι ποτε σταθερο....! πριν δεν ειχα τετοια θεματα...! ολα ηταν τελεια...!

    ειναι πολυ σπαστικο αυτο που εχει συμβει τωρα...! και μου φενεται λιγο περιεργο αυτο που λενε στο τηλ h vodafone... οτι ειναι λογο του covid 19.... και οτι ειναι το προβλημα σε ολη την Ελλαδα.... ο γειτονας που εχει vodafone vdsl 100 μια χαρα ολα μου ειπε... πραγματικα εχω τσεκαρει τα παντα... δεν ειναι απο την δικια μου πλευρα το προβλημα... μεχρι και καλωδια αλλαξα αλλα και ρουτερ.....! το προβλημα συνεχίζει.... αυτο που καταλαβα ειναι οτι κατι συμβαινει με το καφαο του οτε.... τουλαχιστων στην δικια μου περιπτωση... αλλα πανω κατω τα ιδια ειναι... τουλαχιστων μπορω εστω και ετσι να μπω στο ιντερνετ και να δω netflix...... πφφφ

    ας ελπισουμε να φτιαξει το προβλημα και να μην μπουμε σε καμια 2η καραντινα μετα το καλοκαιρι παλι...... γιατι τοτε δεν την βλεπω την vodafone να μπορει να ανταπεξέλθει... και το αποτελεσμα θα ειναι να σερνονται ολα....... το vdsl μας θα γινει αdsl..... πραγματικα μου θυμιζει 3χρονια πριν που ειχα adsl... αστα η κατασταση ειναι χάλι....... τουλάχιστον αν συνεχισει αυτο να πληρώνουμε πιο λιγα...... δεν γινεται αραγε κατι τετοιο?
    Αυτό που λένε ως δικαιολογία είναι να 'χαμε να λέμε.. Τις ώρες αιχμής να το καταλάβω.. Τις υπόλοιπες επ'ουδενί όχι.. Δεν δικαιολογείται.. Δεν είμαστε όλοι μέσα τώρα όπως πριν..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 30-06-20 στις 05:30.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #18
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @GregoirX23: ακριβως αυτο τους ειπα..... και μου απαντησαν οτι η γραμμες εχουν προβλημα απο τοτε που ειμασταν ολοι σε καραντινα.. και θα παρει καποιο καιρο μεχρι να ερθουν στα ισα τους..... ειλικρινα μου ακουγεται περίεργο... μετα μου ειπαν ειναι απο την καμπίνα του οτε το θέμα και οτι κατι εχει συμβεί και θα πρέπει να γινει τεχνικός έλεγχος απο τον ΟΤΕ στην καμπίνα....

    ακομα και να ζητήσω εγω να γινει ρεσετ στο dslam θα ασχοληθεί αραγε ο ΟΤΕ αμεσα; Η θα κανει κανα χρονο να έρθει; Χαχα σε κατι τέτοιες περιπτώσεις παντα επιμένουν οτι το πρόβλημα ειναι απο την δικια μας πλευρά... Έχω φωνάξει τεχνικο εχει γινει τεχνικός έλεγχος τα βρηκε ολα άψογα... Έχω περάσει καινούρια καλώδια πριν μηνες και η γραμμή μου ηταν αψογη... Μετα την καραντίνα αρχισαν τα προβλήματα αλλα οχι στην διάρκεια της καραντίνας τοτε ειχα μια χαρά ταχύτητες...

    Αυτο που πιστεύω είναι οτι εχει δημιουργηθεί προβλημα στην καμπίνα τοτε που υπήρχε πολυ κίνηση στο διαδίκτυο που ειμασταν κλεισμένη στα σπίτια... και το πιο πιθανότερο ειναι πραγματι με ενα ρεσετ του dslam να φτιάξουν ολα...

    Θα παρω σημερα τηλ στο τεχνικό τμήμα της Vodafone να δω τι μπορει να γινει...

  4. #19
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Υπαρχει καποιο τοπικο τεχνικο θεμα. Οι γενικοτητες περι covid ειναι φτηνες δικαιολογιες, και οχι, δεν γινεται να οφειλεται σε αυτο.
    Ειναι απιθανο το reset να φτιαξει οτιδηποτε. Εξαλλου καθε φορα που κλεινεις το router σου η συνδεση διακοπτεται και ξαναδημιουργειται.
    Και η αυξημενη κινηση δεν προκαλει θεματα που μετα παραμενουν.

    Δεν εχεις ποσταρει στατιστικα γραμμης, ουτε αναφερεις δοκιμες με καλωδιο.
    Επισης αποψεις οτι οι ip απο 5 ειναι φρεσκιες ενω οι αλλες ειναι παλιες και αργουν, ειναι εντελως αυθαιρετες και χωρις καμμια τεχνικη βαση.

  5. #20
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    @GregoirX23: ακριβως αυτο τους ειπα..... και μου απαντησαν οτι η γραμμες εχουν προβλημα απο τοτε που ειμασταν ολοι σε καραντινα.. και θα παρει καποιο καιρο μεχρι να ερθουν στα ισα τους..... ειλικρινα μου ακουγεται περίεργο... μετα μου ειπαν ειναι απο την καμπίνα του οτε το θέμα και οτι κατι εχει συμβεί και θα πρέπει να γινει τεχνικός έλεγχος απο τον ΟΤΕ στην καμπίνα....

    ακομα και να ζητήσω εγω να γινει ρεσετ στο dslam θα ασχοληθεί αραγε ο ΟΤΕ αμεσα; Η θα κανει κανα χρονο να έρθει; Χαχα σε κατι τέτοιες περιπτώσεις παντα επιμένουν οτι το πρόβλημα ειναι απο την δικια μας πλευρά... Έχω φωνάξει τεχνικο εχει γινει τεχνικός έλεγχος τα βρηκε ολα άψογα... Έχω περάσει καινούρια καλώδια πριν μηνες και η γραμμή μου ηταν αψογη... Μετα την καραντίνα αρχισαν τα προβλήματα αλλα οχι στην διάρκεια της καραντίνας τοτε ειχα μια χαρά ταχύτητες...

    Αυτο που πιστεύω είναι οτι εχει δημιουργηθεί προβλημα στην καμπίνα τοτε που υπήρχε πολυ κίνηση στο διαδίκτυο που ειμασταν κλεισμένη στα σπίτια... και το πιο πιθανότερο ειναι πραγματι με ενα ρεσετ του dslam να φτιάξουν ολα...

    Θα παρω σημερα τηλ στο τεχνικό τμήμα της Vodafone να δω τι μπορει να γινει...
    Όπως απάντησα επάνω, όταν η καμπίνα είναι άλλου παρόχου δεν ασχολούνται εύκολα αν δεν πιέσεις καταστάσεις..
    Απαίτησε να γίνει reset στη πόρτα του dslam.. Για αρχή.. Αλλιώς ότι είπαμε πάνω..
    Τι πάει να πει ήρθε τεχνικός και τα βρήκε όλα οκ; Έκανε απλά έλεγχο στη γραμμή για στατιστικά-συγχρονισμό; Αν έτσι χαίρω πολύ.. Κατέβασμα με δικό του λάπτοπ & ρουτερ δοκίμασε για να δει - επαληθεύσει το πρόβλημα;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει καποιο τοπικο τεχνικο θεμα. Οι γενικοτητες περι covid ειναι φτηνες δικαιολογιες, και οχι, δεν γινεται να οφειλεται σε αυτο.
    Ειναι απιθανο το reset να φτιαξει οτιδηποτε. Εξαλλου καθε φορα που κλεινεις το router σου η συνδεση διακοπτεται και ξαναδημιουργειται.
    Και η αυξημενη κινηση δεν προκαλει θεματα που μετα παραμενουν.

    Δεν εχεις ποσταρει στατιστικα γραμμης, ουτε αναφερεις δοκιμες με καλωδιο.
    Επισης αποψεις οτι οι ip απο 5 ειναι φρεσκιες ενω οι αλλες ειναι παλιες και αργουν, ειναι εντελως αυθαιρετες και χωρις καμμια τεχνικη βαση.
    Για να το διευκρινίσουμε.. Δεν λέμε για reset στο ρουτερ έτσι; Αν και ποτέ δεν ξέρεις κ από εκεί.. Διάφορα κουλά συμβαίνουν ώρες ώρες.. Αν και τα παιδιά της υποστήριξης το κοιτάνε συνήθως αυτό το κομμάτι.. Όπως συνήθως αναφέρουν και οι συμφορουμίτες..
    Συμφωνώ και εγώ για αυτό που λες σχετικά με τις ip.. Μου φαίνεται περίεργο..

    Και παιδιά, βάζετε στατιστικά να δούμε αν τρέχει και από εκεί τπτ.. Μη μιλάμε γενικά..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #21
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    @GregoirX23: ακριβως αυτο τους ειπα..... και μου απαντησαν οτι η γραμμες εχουν προβλημα απο τοτε που ειμασταν ολοι σε καραντινα.. και θα παρει καποιο καιρο μεχρι να ερθουν στα ισα τους.....
    Ναι ναι... Θα ...ξεκουραστούν οι γραμμές, θα τις περιλάβει και ο φυσιοθεραπευτής και θα έρθουν στα ίσα τους!
    Ειλικρινά απορώ: δεν ντρέπονται να λένε σε τόσο κόσμο τέτοιες π@π@ριές; Ούτε μια μέρα -κυριολεκτώ, μπορεί να ήταν κάποια λεπτά της ώρας ή άντε 1-2 ώρες περιστασιακά 2-3 φορές- δεν αντιμετώπισα πρόβλημα από τις 12 Μαρτίου έως σήμερα. Και κανένας από όσους γνωστούς έχει τύχει να ρωτήσω αυτούς τους μήνες. Το "λόγω covid-19" είναι φαίνεται το νέο "φταίει ο ΟΤΕ" προκειμένου να σας ξεφορτώνονται. Τους έχω ικανούς να το χρησιμοποιούν για καναδυό χρόνια ακόμα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theopan : 04-07-20 στις 12:47.

  7. #22
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ναι... Θα ...ξεκουραστούν οι γραμμές, θα τις περιλάβει και ο φυσιοθεραπευτής και θα έρθουν στα ίσα τους!
    Ειλικρινά απορώ: δεν ντρέπονται να λένε σε τόσο κόσμο τέτοιες π@π@ριές; Ούτε μια μέρα -κυριολεκτώ, μπορεί να ήταν κάποια λεπτά της ώρας ή άντε 1-2 ώρες περιστασιακά 2-3 φορές- δεν αντιμετώπισα πρόβλημα από τις 12 Μαρτίου έως σήμερα. Και κανένας από όσους γνωστούς έχει τύχει να ρωτήσω αυτούς τους μήνες. Το "λόγω covid-19" είναι φαίνεται το νέο "φταίει ο ΟΤΕ" προκειμένου να σας ξεφορτώνονται. Τους έχω ικανούς να το χρησιμοποιούν για καναδυό χρόνια ακόμα...
    χαχαχαχα

    τελικα μετα απο καθημερινα τηλεφωνα η γραμμη εφτιαξε..... καπως.... εκαναν και μια αυξηση +10mbps κατι εργασιες ειχαν στης καμπινες του οτε.. τους πηρα τηλεφωνο γιατι το ειχαν ακομα σαν βλαβη εκει στην vodafone.. και τους ειπα αν κανανε καποια αλλαγη αυτη εκει στο τεχνικο τμημα και μου ειπαν οχι... και αμεσως μετα το κορυφαιο...! σας το ειπαμε μου λεει θα φτιαξει ηταν προβλημα απο τον ote επιδει ειχαν μπουκωσει η γραμμες λογο covid 19....

    λεω τοσες φορες που μου το ειπατε αρχισα να πιστευω οτι η γραμμη μου νοσησε απο coronavirus......
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος akisgr : 05-07-20 στις 06:48.

  8. #23
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κι εγώ στα 110/11 είμαι σταθερά συγχρονισμένος, αλλά είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Τις πρώτες εβδομαδες της καραντίνας είχα τις ωρες αιχμης (20:00-24:00) πραγματική ταχυτητα κάπου στα 20/5 αντί για 110/11 και κατά τις 3-4 τα ξημερωματα τελίκιαζε. Εδώ και σχεδόν 2 μήνες η γραμμή ήρθε στα ίσα της. Το χειρότερο που εχω δει (το τελευταίο δίμηνο) είναι σε ωρες αιχμής να πέφτει η απόδοσή της στα 50-60 mbps, αλλά συνήθως προσεγγίζει τα 100/10 σε πραγματική απόδοση. Η κατασταση που βιώσαμε ηταν πρωτογνωρη και για τα τηλεπικοινωνιακά δίκτυα, τα οποία βρέθηκαν μέσα σε λίγες μέρες με φόρτο πολλαπλάσιο του συνηθισμένου, με αποτέλεσμα όλα τα στατιστικά επεξεργασμένα contention ratios να αποδειχθούν άχρηστα. Η αντίδραση της Vodafone ήταν σχετικά γρηγορη, ιδιαίτερα αν σκεφτεί κανείς ότι χρειάστηκαν αναβαθμίσεις, οι οποίες πλέον μάλλον δε χρειάζονται, ήταν κάτι εντελώς προσωρινό και έκτακτο. Από την άλλη, ίσως να το λέω αυτό επειδή εχω 100αρα και έπεσα για λίγο στο 1/5. Τα παλιά τα χρόνια που είχαμε 1 ή 2 mbps , έτσι και φράκαρε το δίκτυο και πέφταμε στο 1/5, χαρακωνόμασταν με ξυραφάκια .

    @ aaaooll

    Θα κάνω wild guess και θα πω ότι ίσως να έχει φρακάρει η οπτική ζεύξη της πόλης της Κομοτηνής προς την υπόλοιπη Ελλάδα, πιθανως μέχρι τη Θεσσαλονίκη. Ο server που δοκιμάζεις είναι (ορθώς) στην Αθήνα. Αν ειχε πρόβλημα και η οπτική ζεύξη Αθηνα-Θεσσαλονίκη στο backbone, λογικά θα ειχαμε περισσότερες αναφορές στο παρόν subforum. Οπότε το κομμάτι Κομοτηνή-Θεσσαλονίκη μου φαίνεται ύποπτο. Ίσως να leechάρουν ασταμάτητα οι συναδελφοι Μηχανικοί στο ΔΠΘ στην Ξάνθη και να σέρνεστε κι εσείς . Καλό θα ηταν να ρωτησεις και άλλους χρήστες Vodafone στην πόλη σου και να κάνεις και κανα τεστ ψιλοξημερώματα, να δούμε αν ποτέ ξεμπουκώνει η όλη φάση.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας