Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    31-01-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Καλημερα. Στο εξοχικο μου θελω να πιανω wifi απο 3 beach bar που τα εχω στα 200-300 μετρα και τα 3. Πηρα και ενα router να το βαλω σαν reapeter το https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wa8...t-p-PER.612441

    Οταν κανω αναζητηση Δικτυων τα βρισκω τα δικτυα των beach bar. Και ενω κανει συνδεση στο δικτυο του καθενος δεν με βαζει στο internet. Tο σημα που πιανω για το καθενα ειναι περιπου 35-40.

    Για να σας προλαβω οι κωδικοι Που εχω ειναι σωστοι γιατι οταν πλησιασω με το κιν μου στα μαγαζια μπαινω στο internet.

    Τι μπορει να φταιει...;

  2. #2
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    694
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η απόσταση

  3. #3
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.524
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atevagge1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα. Στο εξοχικο μου θελω να πιανω wifi απο 3 beach bar που τα εχω στα 200-300 μετρα και τα 3. Πηρα και ενα router να το βαλω σαν reapeter το https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wa8...t-p-PER.612441

    Οταν κανω αναζητηση Δικτυων τα βρισκω τα δικτυα των beach bar. Και ενω κανει συνδεση στο δικτυο του καθενος δεν με βαζει στο internet. Tο σημα που πιανω για το καθενα ειναι περιπου 35-40.

    Για να σας προλαβω οι κωδικοι Που εχω ειναι σωστοι γιατι οταν πλησιασω με το κιν μου στα μαγαζια μπαινω στο internet.

    Τι μπορει να φταιει...;
    Το πιθανότερο ειναι να τους ακους αλλά να μη σε ακούνε....

    Εξηγώ

    1. Αν τα μπαράκια έχουν access point + κεραίες με μεγαλύτερη ισχύ θα εκπέμπουν και σε μεγαλύτερη απόσταση οποτε και θα τα πιάνεις...

    2. Το δικό σου acccess point αν επέλεξες Ελλάδα στη χώρα το πιθανότερο είναι να έχει βάλει μικρότερη ισχύ εξόδου εκπομπής οπότε και δεν φτάνει το σήμα απο σενα στα μπαράκια.

    Αν δε συμβαίνει το παραπάνω τότε δοκίμασε να κανεις hotspot το κινητό σου και ψάξε και συνδέσου με το tplink σε αυτό για να δεις οτι το mode που εχεις επιλέξει ειναι το σωστο και σου δίνει ιντερνετ ενσύρματα ή ασύρματα.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atevagge1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα. Στο εξοχικο μου θελω να πιανω wifi απο 3 beach bar που τα εχω στα 200-300 μετρα και τα 3. Πηρα και ενα router να το βαλω σαν reapeter το https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wa8...t-p-PER.612441

    Οταν κανω αναζητηση Δικτυων τα βρισκω τα δικτυα των beach bar. Και ενω κανει συνδεση στο δικτυο του καθενος δεν με βαζει στο internet. Tο σημα που πιανω για το καθενα ειναι περιπου 35-40.

    Για να σας προλαβω οι κωδικοι Που εχω ειναι σωστοι γιατι οταν πλησιασω με το κιν μου στα μαγαζια μπαινω στο internet.

    Τι μπορει να φταιει...;
    Το εχεις βαλει σε mode bridge να υποθεσω.

    Εχεις ρυθμισει dynamic ΙΡ ή εβαλες στατικη ?

    Το Transmit Power το εχεις στο 100% ?

    Στην καρτελα statistics τι σου γραφει ?
    The gr81 .

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας