Σελ. 65 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 45556063646566677075 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 961-975 από 1271
  1. #961
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.243
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    ναι απ ολους ζητανε δικαιολογητικα.

    καμια νεα περιοχη θα καλυψουν με ftth ή παρακουραστηκαν?

  2. #962
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    624
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307/32
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Καλεσα στην εξ. πελατων την ημέρα που δέχτηκα το μήνυμα να ρωτήσω ποια δικαιολογητικά χρειάζεται να στειλω και μου ειπαν ότι άμα δεν σας λέει στο μήνυμα ποια θελουν να στείλετε μειλ στην ηλ. διεύθυνση που σας λέει και να ρωτήσετε.. Εχω στείλει εδω και 2 μέρες αλλά καμία απάντηση.. Εσάς ποια δικαιολογητικά σας ειπαν να στείλετε ;

  3. #963
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.243
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    κι εμένα το ίδιο Hlias. Mου έστειλαν sms ότι μου εστειλαν email με τα δικαιολογητικά αλλα email αφαντο.
    Τελικά τους έστειλα εγω email σχετικά και μου απαντησαν άμεσα.
    Στέλουν για επιβεβαιωση να υπογράψεις το κουπόνι και να το ξαναστείλεις, μαζί και με μια υπεύθυνη δήλωση απο το gov.gr για την πιστοποίηση του γνήσιου της υπογραφής. Θα χρειαστει να μπεις στο gov.gr με κωδικούς ebanking.
    Αν δεν τα στείλεις κινδυνεύεις να σου ακυρώσουν την επιδότηση, αφού κι αυτοι τα υποβάλλουν στη δράση sfbb για να πληρωθουν την επιδότηση

  4. #964
    Εγγραφή
    11-06-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    και σε μενα το ιδιο εγινε. Καντο, ειναι κατι που πρεπει να γινει.
    TCe

  5. #965
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    624
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307/32
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Παιδιά και γω θέλω να τα στείλω αλλά περιμένω αυτούς. Ελπίζω αύριο να μου στείλουν τι θέλουν..

  6. #966
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    624
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307/32
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Η Cosmote εξακολουθει να αδιαφορει. Δεν μου εχει στειλει ποια δικαιολογητικα χρειαζονται. Εχω στειλει 3 μειλ. Τι θα γινει? Μου εχουν
    δωσει περιθωριο μεχρι Παρασκευη. Θα χασω καμια επιδοτηση εξαιτιας τους. Εκει θα γινει της π...

  7. #967
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Έχεις λάβει παρόμοιο e-mail έχει μέσα μέσα καποιο συνημμένο pdf αρχείο, Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20210928-193340_Email App.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  124,7 KB 
ID: 231108

  8. #968
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.243
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HliasLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά και γω θέλω να τα στείλω αλλά περιμένω αυτούς. Ελπίζω αύριο να μου στείλουν τι θέλουν..
    Απο παρόμοιο πρόβλημα συμφορουμίτη:
    "Η απαντηση ηταν, παραταση δεν γινεται και αν δεν ολοκληρωθει στο διαστημα 2 ημερων χανεται το κουπονι και πρεπει να ξανα κανετε αιτηση απο την αρχη."
    https://www.adslgr.com/forum/threads...BC%CE%BC%CE%B1

  9. #969
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά θέλω τα φώτα σας.

    Εδώ και λίγο καιρό πέρασαν αναμονές για οπτική στην πολυκατοικία μας. Επειδή είμαι διαχειριστής, κάποιοι ένοικοι με ρώτησαν τι πρέπει να κάνουν προκειμένου να βάλουν στα διαμερίσματα τους (εγώ δεν ενδιαφέρομαι πάντως, γιατί με καλύπτει μια χαρά η 100άρα. Όταν και αν καταργηθεί ο χαλκός βλέπουμε). Κοίταξα στο SFFB, αλλά δεν βγάζει διαθεσιμότητα. Πρέπει να γίνουν κάποιες ενέργειες από την πολυκατοικία ή πρέπει να περιμένουν μέχρι να εμφανιστεί διαθεσιμότητα και να κάνουν απευθείας οι ίδιοι αίτηση στον πάροχο της επιλογής τους;

  10. #970
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.243
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά θέλω τα φώτα σας.

    Εδώ και λίγο καιρό πέρασαν αναμονές για οπτική στην πολυκατοικία μας. Επειδή είμαι διαχειριστής, κάποιοι ένοικοι με ρώτησαν τι πρέπει να κάνουν προκειμένου να βάλουν στα διαμερίσματα τους (εγώ δεν ενδιαφέρομαι πάντως, γιατί με καλύπτει μια χαρά η 100άρα. Όταν και αν καταργηθεί ο χαλκός βλέπουμε). Κοίταξα στο SFFB, αλλά δεν βγάζει διαθεσιμότητα. Πρέπει να γίνουν κάποιες ενέργειες από την πολυκατοικία ή πρέπει να περιμένουν μέχρι να εμφανιστεί διαθεσιμότητα και να κάνουν απευθείας οι ίδιοι αίτηση στον πάροχο της επιλογής τους;
    Να περιμένουν (συνήθως κανα 6μηνο) μέχρι να εμφανιστεί διαθεσιμότητα.
    Σε μένα στο πατρικό μου εβαλε η wind τις αναμονές FTTH το καλοκαίρι του 2018 και ακόμα και σήμερα διαθεσιμότητα δεν έχει δώσει...

  11. #971
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να περιμένουν (συνήθως κανα 6μηνο) μέχρι να εμφανιστεί διαθεσιμότητα.
    Σε μένα στο πατρικό μου εβαλε η wind τις αναμονές FTTH το καλοκαίρι του 2018 και ακόμα και σήμερα διαθεσιμότητα δεν έχει δώσει...
    Κατάλαβα... Θα περιμένουν για καιρό

  12. #972
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Nova
    Η Cosmote συνήθως δίνει νωρίτερα διαθεσιμότητα σε σχέση με την Wind. Μάθε ποιός είναι ο πάροχος που πέρασε τις οπτικές. Αν είναι η Cosmote κάνε ένα τηλέφωνο ή πέρασε από ένα κατάστημά της για να δεις περίπου τι χρονοδιάγραμμα έχουν. Το δύσκολο κομμάτι είναι τα έργα (σκαψίματα και τερματισμός σε πολυκατοικίες) καθώς θέλουν τις "σχετικές" άδειες.

  13. #973
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά θέλω τα φώτα σας.

    Εδώ και λίγο καιρό πέρασαν αναμονές για οπτική στην πολυκατοικία μας. Επειδή είμαι διαχειριστής, κάποιοι ένοικοι με ρώτησαν τι πρέπει να κάνουν προκειμένου να βάλουν στα διαμερίσματα τους (εγώ δεν ενδιαφέρομαι πάντως, γιατί με καλύπτει μια χαρά η 100άρα. Όταν και αν καταργηθεί ο χαλκός βλέπουμε). Κοίταξα στο SFFB, αλλά δεν βγάζει διαθεσιμότητα. Πρέπει να γίνουν κάποιες ενέργειες από την πολυκατοικία ή πρέπει να περιμένουν μέχρι να εμφανιστεί διαθεσιμότητα και να κάνουν απευθείας οι ίδιοι αίτηση στον πάροχο της επιλογής τους;
    Με ffth θα έχεις καλύτερη τιμή στην 100αρα με την επιδότηση απ ότι πληρώνεις τωρα. Ψάξτο πιστεύω σε συμφέρει από πολλές απόψεις εκτός της τιμής.

  14. #974
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bigsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Cosmote συνήθως δίνει νωρίτερα διαθεσιμότητα σε σχέση με την Wind. Μάθε ποιός είναι ο πάροχος που πέρασε τις οπτικές. Αν είναι η Cosmote κάνε ένα τηλέφωνο ή πέρασε από ένα κατάστημά της για να δεις περίπου τι χρονοδιάγραμμα έχουν. Το δύσκολο κομμάτι είναι τα έργα (σκαψίματα και τερματισμός σε πολυκατοικίες) καθώς θέλουν τις "σχετικές" άδειες.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ffth θα έχεις καλύτερη τιμή στην 100αρα με την επιδότηση απ ότι πληρώνεις τωρα. Ψάξτο πιστεύω σε συμφέρει από πολλές απόψεις εκτός της τιμής.
    Ο πάροχος είναι η Wind. Η διαφορά στην τιμή είναι σχετικά μικρή και έπειτα δεν έχω καμιά όρεξη για σκαψίματα και έξτρα καλώδια και κανάλια στο σπίτι. Οι άλλοι ας κάνουν ότι θέλουν. Εμένα ας με αφήσουν όπως έχει... Μια χαρά είμαι με το VDSL. Τους το είπα κιόλας ότι εγώ προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι.

    Πάντως από τα 5 διαμερίσματα που έχει η πολυκατοικία μόλις τα δυο θέλουν να βάλουν οπτική... Οι υπόλοιποι είμαστε μια χαρά με τις συνδέσεις που έχουμε. Οι δύο έχουμε στη Nova. Ένας στη Vodafone και αυτοί που θέλουν να βάλουν οπτική (που έχουν και τις χαμηλότερες ταχύτητες) έχουν Cosmote (Τυχαίο; Δεν νομίζω!) Του είπα βάλτε VDSL σαν και μένα (η καμπίνα είναι στην άλλη γωνία σε απόσταση 100-150 μέτρων) να γλυτώσουμε και τα σκαψίματα και θα έχετε κατά 99,99% 50mbps μιας που με βάση τα στατιστικά της γραμμής μου, βάζουν άνετα και 200 αν θέλουν . Και το αστείο είναι ότι δεν θέλουν παραπάνω γιατί το θεωρούν υπερβολικό για το σπίτι... Αλλά οπτική θέλουν...

  15. #975
    Εγγραφή
    06-12-2020
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 MBPS
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Router
    Huawei HG 8145 v5
    Path Level
    Fastpath
    καλησπερα σας .
    Ειμαι πρωτοετης φοιτητης στην λαρισα και αποφασισα να παω wind που βλεπω παει πολυ καλα στην λαρισα.
    Λοιπον για αρχη της ιστοριας μενω κεντρο πλατεια εβραιων συγκεκριμενα πηνειου.
    πριν μια εβδομαδα εχω ιντερνετ μετα απο επισκευες στο δίκτυο. Για αρχη επρεπε να μου φταιξουν καινουργιο βρογχο και την δευτερη φορα ξεχασαν τα παλικαρια να το συνδεσουν στο boxaki δεν πειραζει μεν αλλα εν τελη 1 μηνα εγω απο την αιτηση χωρις ιντερνετ ( να σημειωθει πως οι βαλβες ηταν του οτε ..).
    Ερχεται ο τεχνικος που μετα απο 3 φορες επισκεψης γιναμε και φιλοι το συνδεει 35 μαξ συγχρονιζε .. Του λεω γιατι ετσι αφου για 50 εχω συμβολαιο και ξερω πως εχουν οτικες εδω .. Μου λεει εισαι τυχερος που πιανεις τοσο γιατι ενα τετραγωνο παρακτω να εμενες θα ησουν πιο χαμηλα επειδη εδω σους κεντρικους δρομους δεν εχουν βαλει οπτικες ινες γιατι θα πρεπει εχουν κλεισει τον δρομο και θα γινεται χαμος με τα αυτοκινητα και θα ειναι πιο δυσκολο, οποτε παιρνω vdsl 50 απο αστικο και εχω 35/6 . Το up για καποιο λογο ειναι πιο ηψηλο απο το κανονικο αλλα δεν μιλαω μηπως και γινει καμια βλακεια.. Το θεμα ειναι πως αλλοι φιλοι μου πχ φιλιππουπολη πιανουν 100 και 200(FTTC) και τα ακουω και με τρελαινουν οταν εγω πληρωνω για 50 και πιανω τοσο , βεβαια μου ειπε ο τεχνικος πως αμα ηταν κατω απο 30 ισως κατι γινοταν και εφερναν καμια οπτικη η κατι τετειο .. Ακολουθουν τα σταστικα της γραμμης μου ..
    ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  22,6 KB 
ID: 231423

Σελ. 65 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 45556063646566677075 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας