Σελ. 10 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 1270
  1. #136
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HliasLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρασα απο Καρδίτσης βλεπω άρχισαν σε 1-2 μέρες θα έχουν τελειώσει απο Καρδίτσης και μετά έμεινε το κομμάτι στην καμπίνα της Μυτιλήνης . Έτσι μ είπε σήμερα αυτός π ήταν στα έργα σήμερα ο υπεύθυνος
    Καλα χαιρετισματα δωσ'του...
    Εμπλεξαν με την αλλη πλευρα της Καρδιτσης πλακακι πλακακι. Παει κι αυτη η βδομαδα...

    Τη νεα Νεραιδα την τελειωσαν που περασαν 5 βδομαδες απο τοτε που εφτιαξαν το φρεατιο μπροστα μου?

    Μηπως εφτιαξαν τιποτα σ ολοκληρη τη Σαριμβεη?
    Μηπως εκαναν καμια διασυνδεση σε ολους τους δρομους που θα καλυπτει η καμπινα στην Ηρ. Πολυτεχν μπροστα απο το παρκινγκ?
    Τις 2 καμπινες μηπως στη Γρηγοριου Ε και στην Ασκληπιου και τους γυρω δρομους? Παρατησαν στη μεση το κεντρο της πολης απο τον Ιουλη

    Ουτε σε 2μηνες δεν τελειωνουν με τα σκαψιματα αν δεν μας πιασουν τιποτα κυκλωνες παλι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 21-09-20 στις 22:32.

  2. #137
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Δουλεψαν 2 μέρες στην Καρδίτσης, έσκαψαν πλακάκια ενος τετραγώνου απο τη μια πλευρά και εξαφανίστηκαν.
    Αυτο εννοούσαν ότι θα την τελειώσουν την Καρδίτσης σε 2 μέρες? Ούτε σε 1 μηνα δεν την τελειώνουν και απο τις 2 πλευρες

  3. #138
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    622
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307/32
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Να φανταστείς τους ειπα κιολλας «σε καμία βδομαδα θα είναι έτοιμη η Καρδίτσης ;» Και λέει οχι σε 1-2 μέρες θα εχουμε τελειωσει και μετά μας έχει μείνει το απο κει κομμάτι (δείχνοντας προς Μυτιλήνης κτλ) Γελαμε πλέον ..

  4. #139
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    εγω ειμαι απο τους τυχερούς της νέας Νεραϊδας που την παράτησαν μισή και περασαν απέναντι στην παλιά...
    Σταμάτησαν πριν τις διακοπές του 15Αυγουστου στην Ικαρίας μπροστά στη Ράπτου, εβαλαν το φρεάτιο μπροστά μου στην Αστεριάδη και μου είπαν απο βδομάδα θα σκάψουμε και για την ίνα.
    Ε, ακόμα τους περιμένω... Ξέχασαν ακόμα και την υπαρξη του φρεατιου!

    - - - Updated - - -

    Ηλια που εξαφανιστηκε το συνεργειο?
    Την ολοκληρωσαν ολη την Καρδιτσης και τα περίχωρα αυτη τη βδομάδα όπως ελεγαν?
    Γιατι εγω δεν τους ειδα πουθενα να σκαβουν

  5. #140
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    622
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307/32
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Νταξει είναι κρίμα για σενα και οντως είναι λες και τα ξέχασαν . Φαντάσου να μην ασχοληθούν

    - - - Updated - - -

    Nik τι είδα πριν είδα συνεργείο στην ραπτου λογικα καλα είδα

  6. #141
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HliasLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νταξει είναι κρίμα για σενα και οντως είναι λες και τα ξέχασαν . Φαντάσου να μην ασχοληθούν

    - - - Updated - - -

    Nik τι είδα πριν είδα συνεργείο στην ραπτου λογικα καλα είδα
    Του δεδηε ηταν. Παλευαν πολλές μερες στο ιδιο σημειο.
    Της cosmote δεν εκαναν σχεδον τιποτα αυτη τη βδομαδα. Λιγα πλακακια εσπασαν στο πιο απομακρο σημειο της Καρδιτσης.
    Ελεγα οτι θα εχουμε fiber ως το τελος του ετους αλλα βλεπω να παμε για τη νεα χρονια

  7. #142
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ειμαι απο τους τυχερούς της νέας Νεραϊδας που την παράτησαν μισή και περασαν απέναντι στην παλιά...
    Σταμάτησαν πριν τις διακοπές του 15Αυγουστου στην Ικαρίας μπροστά στη Ράπτου, εβαλαν το φρεάτιο μπροστά μου στην Αστεριάδη και μου είπαν απο βδομάδα θα σκάψουμε και για την ίνα.
    Ε, ακόμα τους περιμένω... Ξέχασαν ακόμα και την υπαρξη του φρεατιου!

    - - - Updated - - -

    Ηλια που εξαφανιστηκε το συνεργειο?
    Την ολοκληρωσαν ολη την Καρδιτσης και τα περίχωρα αυτη τη βδομάδα όπως ελεγαν?
    Γιατι εγω δεν τους ειδα πουθενα να σκαβουν
    Μίπος δέν τούς βγίκε η αρχική χάραξη κι τιν άλλαξαν καλό θα ήταν να μιλήσεις με τόν ΟΤΕ κι να τους εξηγήσεις τίν κατάσταση άν δεν έχει μπεί η διεύθυνση σου στο sfbb...

  8. #143
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίπος δέν τούς βγίκε η αρχική χάραξη κι τιν άλλαξαν καλό θα ήταν να μιλήσεις με τόν ΟΤΕ κι να τους εξηγήσεις τίν κατάσταση άν δεν έχει μπεί η διεύθυνση σου στο sfbb...
    οχι δεν παίζει αυτο που λες.
    Ο δρόμος μου ειναι κανονικά στο sfbb με επικείμενη κάλυψη.
    Απλά απο τις 15 περίπου καμπίνες που αιτήθηκε στο δημο η cosmote δεν έχει υλοποιήσει ακόμα τις 4, με πάρα πολλούς δρόμους είτε να μην έχει γίνει τιποτα, ειτε να έχουν βάλει απλά το φρεάτιο όπως σε μένα.
    Απο κει και πέρα πουλάνε παραμύθι στον Hlias ή δεν ξέρουν τι τους γινεται και λένε ότι απλά αυτην η καμπίνα μένει και τελειώσαμε.
    Εδω και μια βδομάδα τα μηχανήματα είναι καθηλωμένα στη Μυτιλήνης, προφανώς επειδή πήραν ρεπό. Ας ελπίσουμε απο βδομάδα να ξαναρχίσουν γιατι τους βλέπω να τελειώνουν τέλος Οκτώβρη τα σκαψίματα, τέλος του ετους οι δοκιμές και απο Μάρτη οι πρώτοι ενεργοποιημένοι.

  9. #144
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    622
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307/32
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Αχαχαχαχ παιδιά ξέχασα να σας πω μετρουσε κάτι ένας τεχνικός σε ένα παλιό ΚΑΦΑΟ είχε μιας μια βλαβουλα και πήγα τον ρωτούσαν πράγματα και τον ειπα ποτε τελειώνουν τα έργα και είπε 1η Οκτώβρη λογικα θα έχουν τελειώσει καη σε κανα μήνα θα βγει εμπορικά για τον κόσμο

    - - - Updated - - -

    Εβαλαν χαρτιά στην Μυτιλήνης . Απο αύριο.. Δουλειά!!!

    - - - Updated - - -

    Συνημμένο Αρχείο 219211

  10. #145
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Επιτελους...
    Ηταν προφανες οτι πηραν ρεπο την προηγ βδομαδα.
    Πιστευω οτι μετα την καμπινα της Μυτιληνης (που για μενα επρεπε ως η πιο κοντινη στη Μεταμορφωση να την αφησουν τελευταια), ακολουθει η καμπινα του παρκινγκ της Ηρ πολυτεχνειου που θα καλύπτει ολους τους δρομους της κεντρικης παλιας νεραιδας, αλλα και το υπολοιπο κομματι της κεντρικης Νεας Νεραιδας που γειτνιαζει στην Καρδιτσης. (Υπολοιπη Ικαριας, σκοπαδων καρδιτσης και Αστεριαδη που εχουν τα φρεατια ετοιμα)

    Τελος μενουν τα εργα στις 2 καμπινες στη Γρηγοριου πεμπτου αλλα και ασκληπιου που δεν εχουν καν στηθει ουτε εχουν σκαψει τα φρεατια.

    Να δουμε ομως πρωτα ποσες βδομαδες ακομη θα καθυστερησουν στην υπολοιπη Καρδιτσης και απο τις 2 πλευρες που θα προχωρησουν πλακακι πλακακι...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 27-09-20 στις 14:48.

  11. #146
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    622
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307/32
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Ένα μπάχαλο γίνεται.. βρήκα πάλι ΟΤΕτζη την ώρα που έκανε κάτι σε μια καμπίνα FTTC(?) και τον ρωτάω τι γίνεται με FTTH έργα κτλ και μου λέει αν και δεν είμαι στο τμήμα για τις οπτικές ίνες λέει θα χρειαστεί κανα 6μηνο. Ρε παιδιά γιατί τόσο πολυ; Η αυτός λέει μλκιες ή θα διαρκέσει τόσο πολυ ; Αν δεν κάνω λάθος τόσο δεν διαρκουνε για VDSL? Με οπτική ινα εχω διαβασει κάνει λιγότερο καιρο απο VDSL.. περίεργα πράγματα...

  12. #147
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HliasLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα μπάχαλο γίνεται.. βρήκα πάλι ΟΤΕτζη την ώρα που έκανε κάτι σε μια καμπίνα FTTC(?) και τον ρωτάω τι γίνεται με FTTH έργα κτλ και μου λέει αν και δεν είμαι στο τμήμα για τις οπτικές ίνες λέει θα χρειαστεί κανα 6μηνο. Ρε παιδιά γιατί τόσο πολυ; Η αυτός λέει μλκιες ή θα διαρκέσει τόσο πολυ ; Αν δεν κάνω λάθος τόσο δεν διαρκουνε για VDSL? Με οπτική ινα εχω διαβασει κάνει λιγότερο καιρο απο VDSL.. περίεργα πράγματα...
    Φιλε μου η wind στο πατρικό μου έβαλε τις αναμονές για FTTH τον Αυγουστο του 2018 και ξέρεις πότε ενεργοποιήθηκαν? ΠΟΤΕ μέχρι σήμερα !!
    2 χρόνια και μετράω ακόμα! Οπότε το 6μηνο που σου είπε ίσως ειναι και το αισιοδοξο σενάριο!

  13. #148
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    622
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307/32
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Νταξει η wind είναι και αργοπορημένη κάτι έργα κάνουν στο κέντρο και θα πάρει καμία 10ετια να τα τελειώσουν . Κάθε φορά π βλεπω έναν τεχνικό παω τον ρωτάω για να δω τι παραμύθια θα μου πει ο καθένας

  14. #149
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HliasLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νταξει η wind είναι και αργοπορημένη κάτι έργα κάνουν στο κέντρο και θα πάρει καμία 10ετια να τα τελειώσουν . Κάθε φορά π βλεπω έναν τεχνικό παω τον ρωτάω για να δω τι παραμύθια θα μου πει ο καθένας
    Εμενα μου ειπαν "απο βδομαδα" οταν εβαλαν το φρεατιο, ειπα να κανω υπομονη και τη βδομαδα του 15αυγουστου που πηραν ρεπο, αλλα περασαν ηδη 6βδομαδες απο τοτε και συνεχιζουμε...
    Φαντασου δηλαδη να κανω και αιτηση ενεργοποιησης καποτε...

  15. #150
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    622
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307/32
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Κουράζονται τα παιδιά ένα ρεπό το θέλουν.. φαντάσου να βρουνε κανα κρούσμα κορονα τι θα γίνει...

Σελ. 10 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας