Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 90
  1. #46
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερώτηση για όσους έχουν χρησιμοποιήσει το 4G της cosmote με τέτοιο τρόπο. Ως υποκατάστατο VDSL, σε περιοχές που δεν υπάρχει κάλυψη με τέτοιες ταχύτητες, πώς στέκεται; Εννοώ και για απαιτητικές χρήσεις, για παράδειγμα ακόμα και online gaming, HD netflix streaming ή και torrents (δεν υπάρχει άλλος τρόπος να δει κανείς το mandalorian στην ελλάδα απ'ότι γνωρίζω..).
    παίζουν πολλά ρόλο, συσκευή της προκοπής (να κάνει τουλάχιστον 2ca) , επαρκή 4g κάλυψη κτλ. Πάντως τη χωρητικότητα την έχει.

  2. #47
    Εγγραφή
    24-04-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102399 / 10238
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ
    Router
    ASUS DSL-AC87VG
    καλησπερα σας προσφατα εβαλα το gigabyte unlimited της κοσμοτε εφοσον ειδα σε speedtest στο κινητο μου οτι επιανα γυρω στα 50 mbps και η καληψη για μενα ηταν αρκετη , βαζω λοιπον τη sim μεσα στο 4g router της κοσμοτε συγκεκριμενα το tp link archer mr200 v4 κανω speedtest επιανα μονο 5 mbps κανω speedtest στο κινητο μου ακριβως διπλα στο ρουτερ επιανα 50 mbps εχω παρει επανελλημενα τηλεφωνο να τους πω οτι κατι συμβαινει και οτι με κοροιδευουν γιατι το surfing και το youtube ανοιγουν πολυ γρηγορα αλλα το downloading σερνετε κι ακομα δεν μου εχουν απντησει ξερει κανεις τη ακριβως συμβαινει να σημειωσω οτι το ρουτερ το εχω συνδεμενο με ethernet στο pc

  3. #48
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.675
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Περίεργα πράγματα. Ίσα ίσα έπρεπε να δεις στο ρούτερ καλύτερες ταχύτητες
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  4. #49
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZaCKeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σας προσφατα εβαλα το gigabyte unlimited της κοσμοτε εφοσον ειδα σε speedtest στο κινητο μου οτι επιανα γυρω στα 50 mbps και η καληψη για μενα ηταν αρκετη , βαζω λοιπον τη sim μεσα στο 4g router της κοσμοτε συγκεκριμενα το tp link archer mr200 v4 κανω speedtest επιανα μονο 5 mbps κανω speedtest στο κινητο μου ακριβως διπλα στο ρουτερ επιανα 50 mbps εχω παρει επανελλημενα τηλεφωνο να τους πω οτι κατι συμβαινει και οτι με κοροιδευουν γιατι το surfing και το youtube ανοιγουν πολυ γρηγορα αλλα το downloading σερνετε κι ακομα δεν μου εχουν απντησει ξερει κανεις τη ακριβως συμβαινει να σημειωσω οτι το ρουτερ το εχω συνδεμενο με ethernet στο pc
    χμμ όντως φαίνεται κάτι να συμβαίνει. Κάνε αν μπορείς και μια δοκιμή σε άλλο, κατά προτιμηση εξωτερικό, χώρο πχ μπαλκόνι.

  5. #50
    Εγγραφή
    24-04-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102399 / 10238
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ
    Router
    ASUS DSL-AC87VG
    παιδια πραγματικα εχω στεναχωρηθει παραπολυ σα να εχουν βαλει κοφτη η κατι τετοιο και δεν μου εχουν απαντησει ακομα το ρουτερ ειναι αυτο εδω

    https://www.cosmote.gr/eshop/global/...d=ger_20379844

    εκανα unlock τη sim ειδα και το signal strenght και ειναι 75% δεν δικαιολογειτε κατι τετοιο και ακριβως διπλα το κινητο μου που εχω cosmote 4g 55 mbps σε speedtest θα τρελαθω 2 μερες εχω δηλωση βλαβη αλλα με γραφουν

  6. #51
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    μη δίνεις και πολύ σημασία στις μπάρες του σήματος, κάθε κατασκευαστής κάνει τα δικά του.
    Δοκίμασε συγκρίνοντας και σε άλλο, εξωτερικό, σημείο.

  7. #52
    Εγγραφή
    24-04-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102399 / 10238
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ
    Router
    ASUS DSL-AC87VG
    με πηρε τηλεφωνο τεχνικος ουτε οι ιδιοι δε ξερουν μου ειπε οτι το iphone που εκανα speedtest εχει καλυτερο τσιπακι μεσα και ετσι πιανει καλυτερες ταχυτητες μου ειπε και οταν το ρωτησα δηλαδη το ρουτερ ειναι χαλασμενο? μου λεει μπορει να ειναι μπορει και να μην ειναι δοκιμασε μου λεει να βαλεις τη καρτα στο κινητο σου και να κανεις hotspot να δεις αν πιανει τη ταχυτητα αυτη αν τη πιανει σημαινει οτι ο εξοπλισμος δεν ειναι καλος η δεν εχει δυνατες κεραιες νομιζω θα παω για ακυρωση συμβολαιου απαραδεκτη συμπεριφορα ειναι τωρα απαντησεις αυτες?

  8. #53
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.083
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Γιατί τι έχει το μπορεί να είναι ή μπορεί να μην είναι?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #54
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZaCKeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    με πηρε τηλεφωνο τεχνικος ουτε οι ιδιοι δε ξερουν μου ειπε οτι το iphone που εκανα speedtest εχει καλυτερο τσιπακι μεσα και ετσι πιανει καλυτερες ταχυτητες μου ειπε και οταν το ρωτησα δηλαδη το ρουτερ ειναι χαλασμενο? μου λεει μπορει να ειναι μπορει και να μην ειναι δοκιμασε μου λεει να βαλεις τη καρτα στο κινητο σου και να κανεις hotspot να δεις αν πιανει τη ταχυτητα αυτη αν τη πιανει σημαινει οτι ο εξοπλισμος δεν ειναι καλος η δεν εχει δυνατες κεραιες νομιζω θα παω για ακυρωση συμβολαιου απαραδεκτη συμπεριφορα ειναι τωρα απαντησεις αυτες?
    Γιατί αποκλείεται το ρουτερ να είναι χαλασμένο;

  10. #55
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    παιζει να χει κόφτη το gigabyte unlimited;

  11. #56
    Εγγραφή
    24-04-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102399 / 10238
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ
    Router
    ASUS DSL-AC87VG
    πρωτη φορα ακουω για τσιπακια στο iphone 11 pro ειναι καλητερα απο 4g router αυτο ισχυριστηκε! θα με τρελανουν σοβαρα

    φυσικα και μπορει να ειναι χαλασμενο το οτι καθοταν και συζηταγε οτι 5 mbps δεν τρεχει και τιποτα με τσαντιζει ποιο πολυ

  12. #57
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.083
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Να στείλουν έναν τεχνικό να επιληφθεί ούτε λόγος?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #58
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZaCKeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρωτη φορα ακουω για τσιπακια στο iphone 11 pro ειναι καλητερα απο 4g router αυτο ισχυριστηκε! θα με τρελανουν σοβαρα

    φυσικα και μπορει να ειναι χαλασμενο το οτι καθοταν και συζηταγε οτι 5 mbps δεν τρεχει και τιποτα με τσαντιζει ποιο πολυ
    Ειδικα απο τα TP-link ειναι ετη φωτος μπροστα.
    Που το περιεργο;

  14. #59
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZaCKeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρωτη φορα ακουω για τσιπακια στο iphone 11 pro ειναι καλητερα απο 4g router αυτο ισχυριστηκε! θα με τρελανουν σοβαρα

    φυσικα και μπορει να ειναι χαλασμενο το οτι καθοταν και συζηταγε οτι 5 mbps δεν τρεχει και τιποτα με τσαντιζει ποιο πολυ
    μη σου φαίνεται περίεργο, αν μου λεγες για κανα Netgear θα συμφωνούσα κι εγώ. Για το συγκεκριμένο όμως δεν έχω ιδία άποψη.

  15. #60
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Γιατί δεν το πας σε κάποιον Γερμανό να το τσεκάρουν;

Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας