Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 31
  1. #16
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    12 ημέρες, απο τις 5/7 μέχρι τις 17/7 ημουν χωρις internet και τηλεφωνο στη NOVA.

    Η αιτηση στην COSMOTE εγινε το Σαββατο και μετα σε 5 εργασιμες, δηλ την Παρασκευη 17/7, εγινε και η συνδεση με την COSMOTE.

    Συμφωνα με τα λεγομενα της NOVA (ολο αυτο μου λεγανε), σε οποια αλλη εταιρια και να πηγαινα δεν θα ειχα internet και τηλεφωνο, λογω της βλαβης στη γραμμη, και θα επρεπε να περιμενω μεχρι της 31/7 για να γινει ο ελεγχος στη γραμμη. Δηλαδη απο τις 5/7 μεχρι τις 31/7 θα ημουν χωρις τηλ. και ιντερνετ.

    Τελος παντων, τωρα στις 17/7 με την COSMOTE εχω τηλεφωνο και internet.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος masterfaster : 18-07-20 στις 07:59.

  2. #17
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από masterfaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Τελος παντων, τωρα στις 17/7 με την COSMOTE εχω τηλεφωνο και internet.
    Αποκλείεται! Λες ψέμματα! Σοβαρές εταιρίες σαν την NOVA, δεν τα κάνουν αυτά. Αλλωστε είναι δικαίωμά της να σου λέει ό,τι θέλει.

    Και μη νομίζεις... Ολοι όσοι διαμαρτύρονται εδώ μέσα είναι ψεύτες, υστερικοί και κυρίως δεν γνωρίζουν τους κανόνες και τους νόμους.

    ΥΓ: Να δεις που όπως πάει το πράγμα, σε λίγο καιρό, θα μας στέλνουν και μπράβους...

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από werby Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποκλείεται! Λες ψέμματα! Σοβαρές εταιρίες σαν την NOVA, δεν τα κάνουν αυτά. Αλλωστε είναι δικαίωμά της να σου λέει ό,τι θέλει.

    Και μη νομίζεις... Ολοι όσοι διαμαρτύρονται εδώ μέσα είναι ψεύτες, υστερικοί και κυρίως δεν γνωρίζουν τους κανόνες και τους νόμους.

    ΥΓ: Να δεις που όπως πάει το πράγμα, σε λίγο καιρό, θα μας στέλνουν και μπράβους...
    Εντάξει το καταλάβαμε δεν γουστάρεις nova, αλλά το να μπαίνεις σε κάθε νήμα της και να γράφεις πράγματα που δεν ισχύουν είναι κάπως.
    Άκου λέει μπράβους!

  4. #19
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει το καταλάβαμε δεν γουστάρεις nova, αλλά το να μπαίνεις σε κάθε νήμα της και να γράφεις πράγματα που δεν ισχύουν είναι κάπως.
    Άκου λέει μπράβους!
    Χαίρε καρντάσι!
    Με παρεξήγησες. Δεν είναι ότι δεν γουστάρω NOVA. Δεν γουστάρω ΚΑΝΕΝΑΝ ιδιώτη!!!
    Ασε που υπερβάλλεις... Ε όχι και σε κάθε νήμα. Οπου έχω να παραθέσω κάποια προσωπική εμπειρία, ναι. Και μετά χάνομαι πάλι...

    Οσο για τους μπράβους...τι είναι κόκκινο, τεράστιο και κρύβεται πίσω από παπαρούνες?

  5. #20
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από werby Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρε καρντάσι!
    Με παρεξήγησες. Δεν είναι ότι δεν γουστάρω NOVA. Δεν γουστάρω ΚΑΝΕΝΑΝ ιδιώτη!!!
    Ασε που υπερβάλλεις... Ε όχι και σε κάθε νήμα. Οπου έχω να παραθέσω κάποια προσωπική εμπειρία, ναι. Και μετά χάνομαι πάλι...

    Οσο για τους μπράβους...τι είναι κόκκινο, τεράστιο και κρύβεται πίσω από παπαρούνες?
    Και σου απαντήσανε πιο κάτω με τον σχετικό νόμο, απο όσο ξέρω δεν είναι κόκκινος και τεράστιος ο Jkoukos, ούτε κρύβεται πίσω απο παπαρούνες, ούτε εγώ

  6. #21
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σου απαντήσανε πιο κάτω με τον σχετικό νόμο, απο όσο ξέρω δεν είναι κόκκινος και τεράστιος ο Jkoukos, ούτε κρύβεται πίσω απο παπαρούνες, ούτε εγώ
    Μα γιατί τα παίρνετε όλα προσωπικά? Εννοείται ότι δεν είστε εσείς.
    Οι δε παπαρούνες δεν είναι του αγρού... και ο νοών νοείτω.

  7. #22
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από werby Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα γιατί τα παίρνετε όλα προσωπικά? Εννοείται ότι δεν είστε εσείς.
    Οι δε παπαρούνες δεν είναι του αγρού... και ο νοών νοείτω.
    Οκ then, Κατάλαβα λάθος

  8. #23
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    Συγνωμη φιλε sdikr αλλά εμένα μου εκαναν μεγάλο χουνέρι και φταινε 100%. Επισης οι δικαιολογιες οτι φταιει ο ΟΤΕ, ειναι απλα τραγικες. Το μονο που κανουν ειναι να εξοργιζεται ο πελατης ακομη περισσοτερο. Με την NOVA (Forthnet) ειχα συμβαση και οχι με τον ΟΤΕ. Δεν με ενδιαφερε ο ΟΤΕ, αν χρησιμοποιουν γραμμες του ΟΤΕ ειναι δικο τους προβλημα.

    Τώρα βεβαια ειμαι στον COSMOTE, γιατι αφου επεμεναν τοσο πολυ οτι φταιει ο ΟΤΕ, ε ειπα ότι θα γινω πελάτης τους για να ριχνω τα μπινελικια μου εκει που πρεπει.

    Εύχομαι στο μελλον η NOVA να αλλάξει και να γινει ο καλυτερος πάροχος. Προς το παρόν απλα δεν........

    Υ.Γ.: Θελουν να κανουν και κινητη τηλεφωνια τρομαρα τους. Εδω μια γραμμη ηθελαν πανω απο 15 μερες να τη φτιαξουν (ημουν από 5/7 χωρίς τηλ και ιντερνετ και ηθελαν έως την 31/7 για να κανουν επανελεγχο γραμμης - αν την εφτιαχναν). Τι να λεμε τωρα....


    Η σωστή αντιμετώπιση θα ηταν:

    1. Καλει η NOVA τον πελατη, πριν ο πελατης αγανακτησει και κανει αιτηση σε αλλη εταιρια.
    2. Κυριε ταδε, σας ζητουμε συγνωμη .... μπλα μπλα μπλα..... Αντιμετωπιζουμε ενα σοβαρο πρόβλημα με το δικτυο μας ..... μπλα μπλα μπλα..... αλλα τα συνεργια εργαζονται πυρετωδως για να επισκευασουν την ζημια το συντομότερο δυνατον..... μπλα μπλα μπλα......
    3. Η εταιρια μας αναγνωρίζοντας τα τοσα χρονια καλης συνεργασια μας θα ηθελε να σας κανει μια προσφορα.... μπλα μπλα μπλα.....


    Σημειωση: Με πηραν εκ των υστέρων τηλεφωνο για προσφορα, αλλα δεν καθισα να ακουσω. Ήταν πλέον αργά. Ειχα κανει ηδη αιτηση στον COSMOTE, και εγω οταν δινω τον λογο μου δεν τον παίρνω πίσω.

    Δέσμευση στην NOVA δεν ειχα, γιατι το 24μηνο ειχε ληξει το 2019, οπότε δεν ειχα προβλημα να φυγω όποτε ηθελα, χωρις να πληρωσω cent για ρητρες και μ@λ@κι3ς.

    Ελπιζω η NOVA να επιστρεψει τα χρηματα που εχω ηδη πληρώσει (εξοφλώντας τον τελευταιο λογαριασμο) και αφορούν το χρονικό διαστημα απο 5/7/2020 έως 28/7/2020 (5/7/2020 - 17/7/2020 δεν ειχα τηλ και ιντερνετ στη NOVA, και απο 17/7/2020 ειμαι στον COSMOTE).

    Αν δεν παρω τα χρηματα μου πισω θα επανελθω, μεχρι να τα πάρω. Δεν προκειται να τα χαρισω, γιατι πλεον δεν μου περισσευουν....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος masterfaster : 22-07-20 στις 07:45.

  9. #24
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.732
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από masterfaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με ενδιαφερε ο ΟΤΕ, αν χρησιμοποιουν γραμμες του ΟΤΕ ειναι δικο τους προβλημα.

    .
    Οχι, αυτο ειναι προβλημα της χωρας που ζεις. Το να αρνεισαι την πραγματικοτητα και μετα να φανταζεσαι τι θα μπορουσε να γινει απλα κινειται στα επιπεδα του ευχολογιου.
    Για τα υπολοιπα, TL;DR

  10. #25
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι, αυτο ειναι προβλημα της χωρας που ζεις. Το να αρνεισαι την πραγματικοτητα και μετα να φανταζεσαι τι θα μπορουσε να γινει απλα κινειται στα επιπεδα του ευχολογιου.
    Για τα υπολοιπα, TL;DR
    Συμφωνω.
    The gr81 .

  11. #26
    Εγγραφή
    12-10-2008
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΑΛΙΑ
    Router
    TP LINK 100v
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από masterfaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνωμη φιλε sdikr αλλά εμένα μου εκαναν μεγάλο χουνέρι και φταινε 100%. Επισης οι δικαιολογιες οτι φταιει ο ΟΤΕ, ειναι απλα τραγικες. Το μονο που κανουν ειναι να εξοργιζεται ο πελατης ακομη περισσοτερο. Με την NOVA (Forthnet) ειχα συμβαση και οχι με τον ΟΤΕ. Δεν με ενδιαφερε ο ΟΤΕ, αν χρησιμοποιουν γραμμες του ΟΤΕ ειναι δικο τους προβλημα.

    Τώρα βεβαια ειμαι στον COSMOTE, γιατι αφου επεμεναν τοσο πολυ οτι φταιει ο ΟΤΕ, ε ειπα ότι θα γινω πελάτης τους για να ριχνω τα μπινελικια μου εκει που πρεπει.

    Εύχομαι στο μελλον η NOVA να αλλάξει και να γινει ο καλυτερος πάροχος. Προς το παρόν απλα δεν........

    Υ.Γ.: Θελουν να κανουν και κινητη τηλεφωνια τρομαρα τους. Εδω μια γραμμη ηθελαν πανω απο 15 μερες να τη φτιαξουν (ημουν από 5/7 χωρίς τηλ και ιντερνετ και ηθελαν έως την 31/7 για να κανουν επανελεγχο γραμμης - αν την εφτιαχναν). Τι να λεμε τωρα....


    Η σωστή αντιμετώπιση θα ηταν:

    1. Καλει η NOVA τον πελατη, πριν ο πελατης αγανακτησει και κανει αιτηση σε αλλη εταιρια.
    2. Κυριε ταδε, σας ζητουμε συγνωμη .... μπλα μπλα μπλα..... Αντιμετωπιζουμε ενα σοβαρο πρόβλημα με το δικτυο μας ..... μπλα μπλα μπλα..... αλλα τα συνεργια εργαζονται πυρετωδως για να επισκευασουν την ζημια το συντομότερο δυνατον..... μπλα μπλα μπλα......
    3. Η εταιρια μας αναγνωρίζοντας τα τοσα χρονια καλης συνεργασια μας θα ηθελε να σας κανει μια προσφορα.... μπλα μπλα μπλα.....


    Σημειωση: Με πηραν εκ των υστέρων τηλεφωνο για προσφορα, αλλα δεν καθισα να ακουσω. Ήταν πλέον αργά. Ειχα κανει ηδη αιτηση στον COSMOTE, και εγω οταν δινω τον λογο μου δεν τον παίρνω πίσω.

    Δέσμευση στην NOVA δεν ειχα, γιατι το 24μηνο ειχε ληξει το 2019, οπότε δεν ειχα προβλημα να φυγω όποτε ηθελα, χωρις να πληρωσω cent για ρητρες και μ@λ@κι3ς.

    Ελπιζω η NOVA να επιστρεψει τα χρηματα που εχω ηδη πληρώσει (εξοφλώντας τον τελευταιο λογαριασμο) και αφορούν το χρονικό διαστημα απο 5/7/2020 έως 28/7/2020 (5/7/2020 - 17/7/2020 δεν ειχα τηλ και ιντερνετ στη NOVA, και απο 17/7/2020 ειμαι στον COSMOTE).

    Αν δεν παρω τα χρηματα μου πισω θα επανελθω, μεχρι να τα πάρω. Δεν προκειται να τα χαρισω, γιατι πλεον δεν μου περισσευουν....
    Φυσικά και θα τα πάρεις. Θα σου ζητήσουν τραπεζικό λογαριασμό για να στα κάνουν κατάθεση.

  12. #27
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    Εχω παει να κανω αιτηση, αλλα μου το αρνηθηκαν γιατι λεει ακομη δεν ειχα ενεργοποιηθει στον COSMOTE. OK, τωρα ομως που ειμαι στον COSMOTE θα παω να ξανακανω αιτημα.

    Δεν τα θελω μετρητα, απλα ας τα καταθεσουν στον τραπεζικο λογαριασμο απο τον οποιο εκανα την πληρωμη

  13. #28
    Εγγραφή
    12-10-2008
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΑΛΙΑ
    Router
    TP LINK 100v
    Περίμενε να βγει πρώτα ο εκκαθαριστικός λογαριασμός. Οταν βγει με την ταυτότητα σου και ενα λογαριασμό τράπεζας μπορείς να πας σε ενα κατάστημα αρκεί να είναι στο όνομα σου η υπηρεσία

  14. #29
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    Στη NOVA ηταν στο ονομα του πατερα μου (ημασταν χρόνια στη Forthnet). Τωρα στον COSMOTE το έβαλα στο δικό μου όνομα.

    Απλά θα έχω την ταυτοτητα την δικη μου, του πατερα μου, το βιβλιαριο (με το ονομα του), και ας τα βαλουν εκει (εξαλλου απο εκει πληρωθηκαν).

    Για μια φορα στη ζωη τους ελπίζω να συμπεριφερθούν ως σοβαρή εταιρια που σεβεται τον πελατη (τον οποίο με την συμπεριφορα τους τον εδιωξαν --- ετσι δεν κρατας μαγαζι).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος masterfaster : 24-07-20 στις 23:49.

  15. #30
    Εγγραφή
    12-10-2008
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΑΛΙΑ
    Router
    TP LINK 100v
    Για αυτό στα λέω για να μην ταλαιπωρηθείς

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας