Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 108
  1. #31
    Εγγραφή
    12-01-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Είχα ένα μήνυμα το πρωί στο κινητό για την ενοποίηση δικτύων στην vodafone στις 20/1/21. Έψαξα στο site να βρω κάτι σχετικό όμως πέρα από γενικά δεν βρήκα ποιες ακριβώς θα είναι οι αλλαγές που θα γίνουν στην σύνδεσή μου. Εσείς που είχατε το ίδιο θέμα τι άλλαξε γενικά; Έγινε νέο συμβόλαιο ή σας έδωσαν άλλο εξοπλισμό; Επίσης μείνατε χωρίς υπηρεσίες internet ή σταθερού την μέρα της ενοποίησης;
    Ευχαριστώ!

  2. #32
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Ουσιαστικά γίνεται μια φορητότητα από τη Cyta στη Vodafone.
    Το πρόγραμμά σου, η δέσμευσή του και το πάγιο θα μείνουν ίδια μέχρι τη λήξη του συμβολαίου.
    Εξοπλισμό πιθανότατα σου έχουν στείλει νέο, αλλά θα έρθει ενημέρωση και στο παλιο σου για να παίζει με το δίκτυο της Vodafone. Με την ενημέρωση, θα γίνει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και θα πρέπει να ρυθμιστούν ξανα κωδικοί wifi κλπ.
    Μετά την μεταφορά, θα χρειαστεί να κανεις εγγραφή στο My Vodafone (αν δεν είσαι πελάτης συμβολαίου κινητής ή δεν έχεις άλλα σταθερά στο ΑΦΜ σου), και να ρυθμίσεις ξανα πάγια εντολή.
    Θα μείνεις μερικές ωρες χωρίς υπηρεσίες.

  3. #33
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris516 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα ένα μήνυμα το πρωί στο κινητό για την ενοποίηση δικτύων στην vodafone στις 20/1/21. Έψαξα στο site να βρω κάτι σχετικό όμως πέρα από γενικά δεν βρήκα ποιες ακριβώς θα είναι οι αλλαγές που θα γίνουν στην σύνδεσή μου. Εσείς που είχατε το ίδιο θέμα τι άλλαξε γενικά; Έγινε νέο συμβόλαιο ή σας έδωσαν άλλο εξοπλισμό; Επίσης μείνατε χωρίς υπηρεσίες internet ή σταθερού την μέρα της ενοποίησης;
    Ευχαριστώ!
    Ποια περιοχή από περιέργεια;
    Και τι εξοπλισμό έχεις τώρα; Αν μπορεί να αναβαθμιστεί ο υπάρχον μάλλον δεν θα λάβεις άλλο..
    Οι παροχές κανονικά μένουν ίδιες..
    Τώρα αν είναι ώρα για ανανέωση συμβολαίου βλέπεις, αλλά συνήθως μένουν ίδιες..
    Στα υπόλοιπα ότι σου έγραψαν πάνω, αλλά θα σε ενημερώνει και ο πάροχος μέσω των λογαριασμών..
    Μόλις ολοκληρωθεί η μετάβαση θα πρέπει να ρυθμίσεις και τις ψηφιακές ευκολίες πάλι..
    Το μερικές ώρες offline δεν είναι απόλυτο, υπάρχει όμως σαν ενδεχόμενο..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #34
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια περιοχή από περιέργεια;
    Και τι εξοπλισμό έχεις τώρα; Αν μπορεί να αναβαθμιστεί ο υπάρχον μάλλον δεν θα λάβεις άλλο..
    Οι παροχές κανονικά μένουν ίδιες..
    Τώρα αν είναι ώρα για ανανέωση συμβολαίου βλέπεις, αλλά συνήθως μένουν ίδιες..
    Στα υπόλοιπα ότι σου έγραψαν πάνω, αλλά θα σε ενημερώνει και ο πάροχος μέσω των λογαριασμών..
    Μόλις ολοκληρωθεί η μετάβαση θα πρέπει να ρυθμίσεις και τις ψηφιακές ευκολίες πάλι..
    Το μερικές ώρες offline δεν είναι απόλυτο, υπάρχει όμως σαν ενδεχόμενο..
    Εκτός του ότι δε θα λάβει άλλο εφόσον λειτουργεί με τον υπάρχοντα της cyta (σε εμένα έτσι έγινε), αν χρειαστεί άλλο λογικά θα πρέπει να αγοράσει το routerακι όπως και όλοι οι συνδρομητές της vodafone αφού δεν ισχύει ο "δανεισμός χρήσης" όπως στη cosmote πχ.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  5. #35
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Σε περίπτωση voip τηλεφωνίας ή Vodafone TV, το δίνουν με χρησιδάνειο.

  6. #36
    Εγγραφή
    12-01-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια περιοχή από περιέργεια;
    Και τι εξοπλισμό έχεις τώρα; Αν μπορεί να αναβαθμιστεί ο υπάρχον μάλλον δεν θα λάβεις άλλο..
    Οι παροχές κανονικά μένουν ίδιες..
    Τώρα αν είναι ώρα για ανανέωση συμβολαίου βλέπεις, αλλά συνήθως μένουν ίδιες..
    Στα υπόλοιπα ότι σου έγραψαν πάνω, αλλά θα σε ενημερώνει και ο πάροχος μέσω των λογαριασμών..
    Μόλις ολοκληρωθεί η μετάβαση θα πρέπει να ρυθμίσεις και τις ψηφιακές ευκολίες πάλι..
    Το μερικές ώρες offline δεν είναι απόλυτο, υπάρχει όμως σαν ενδεχόμενο..
    Είμαι Κοζάνη. Το router που έχω είναι το ZTE H267N. Δεν είχα καμία ενημέρωση αν πρέπει να το αλλάξω ή όχι. Μάλλον θα πάρω ένα τηλέφωνο στην Vodafone να ρωτήσω τι θα γίνει με το συμβόλαιο, αλλά το πρόβλημα είναι ότι σκεφτόμουν να περιμένω λίγο και να μην δεσμευτώ με συμβόλαιο τώρα που έρχεται το 5G και το SpaceX. Υπάρχει κανένα θέμα εδώ στο forum για παρόχους χωρίς δεσμεύσεις; Ποια είναι η γνώμη σας;
    Ευχαριστώ για την απάντηση!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουσιαστικά γίνεται μια φορητότητα από τη Cyta στη Vodafone.
    Το πρόγραμμά σου, η δέσμευσή του και το πάγιο θα μείνουν ίδια μέχρι τη λήξη του συμβολαίου.
    Εξοπλισμό πιθανότατα σου έχουν στείλει νέο, αλλά θα έρθει ενημέρωση και στο παλιο σου για να παίζει με το δίκτυο της Vodafone. Με την ενημέρωση, θα γίνει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και θα πρέπει να ρυθμιστούν ξανα κωδικοί wifi κλπ.
    Μετά την μεταφορά, θα χρειαστεί να κανεις εγγραφή στο My Vodafone (αν δεν είσαι πελάτης συμβολαίου κινητής ή δεν έχεις άλλα σταθερά στο ΑΦΜ σου), και να ρυθμίσεις ξανα πάγια εντολή.
    Θα μείνεις μερικές ωρες χωρίς υπηρεσίες.
    Ευχαριστώ για την απάντηση! Το συμβόλαιο μου έχει λήξει εδώ και κάποιους μήνες χωρίς να αλλάξει το πάγιο και οι παροχές. Νέο εξοπλισμό μου έχουν στείλει επειδή χάλασε το router που είχα όχι για την ενοποίηση και είναι το ίδιο router (ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν). Με την εγγραφή δεν έχω πρόβλημα αφού θα έρχονται στο email οι λογαριασμοί μπορώ να πληρώνω και έτσι.. Αναμενόμενο να μείνω χωρίς υπηρεσίες κάποιες ώρες, το θέμα είναι ότι αφού δεν υπάρχει τρέχων συμβόλαιο αν θα υπάρχουν γενικά υπηρεσίες μετά την ενοποίηση..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dimitris516 : 13-01-21 στις 12:57.

  7. #37
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός του ότι δε θα λάβει άλλο εφόσον λειτουργεί με τον υπάρχοντα της cyta (σε εμένα έτσι έγινε), αν χρειαστεί άλλο λογικά θα πρέπει να αγοράσει το routerακι όπως και όλοι οι συνδρομητές της vodafone αφού δεν ισχύει ο "δανεισμός χρήσης" όπως στη cosmote πχ.
    Όπως είπα, είναι ανάλογα το ρουτερ.
    Αν το ρουτερ που έχει τώρα δέχεται αναβάθμιση fw, τότε δε θα του το αλλάξουν.
    Αν δεν είναι κανα παλιό. Π.χ adb. Έδιναν και από αυτά.
    Αν δεν δέχεται αναβάθμιση στέλνουν άλλο από το στοκ που είχε η cyta (γράφουν cyta επάνω τους αυτά) και του φοράνε fw με ρυθμίσεις της βόντα αυτόματα μόλις συνδεθεί στη γραμμή. Συνήθως την ημέρα που γίνεται η μετάβαση. Το ρουτερ σε αυτή τη περίπτωση είναι δωρεάν. Χωρίς χρησιδάνειο. Λογικά με 2 χρόνια εγγύηση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε περίπτωση voip τηλεφωνίας ή Vodafone TV, το δίνουν με χρησιδάνειο.
    Σε Tv η vdsl αυτό.. Το χρησιδάνειο..
    Σε adsl-pots αν πας βόντα κατευθείαν, το αγοράζεις αν δεν έχεις δικό σου..
    Σε adsl δεν δίνει voip η βόντα κατευθείαν..
    Η περίπτωση της cyta είναι άλλη φάση.. Ότι είπα επάνω..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris516 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι Κοζάνη. Το router που έχω είναι το ZTE H267N. Δεν είχα καμία ενημέρωση αν πρέπει να το αλλάξω ή όχι. Μάλλον θα πάρω ένα τηλέφωνο στην Vodafone να ρωτήσω τι θα γίνει με το συμβόλαιο, αλλά το πρόβλημα είναι ότι σκεφτόμουν να περιμένω λίγο και να μην δεσμευτώ με συμβόλαιο τώρα που έρχεται το 5G και το SpaceX. Υπάρχει κανένα θέμα εδώ στο forum για παρόχους χωρίς δεσμεύσεις; Ποια είναι η γνώμη σας;
    Ευχαριστώ για την απάντηση!

    - - - Updated - - -



    Ευχαριστώ για την απάντηση! Το συμβόλαιο μου έχει λήξει εδώ και κάποιους μήνες χωρίς να αλλάξει το πάγιο και οι παροχές. Νέο εξοπλισμό μου έχουν στείλει επειδή χάλασε το router που είχα όχι για την ενοποίηση και είναι το ίδιο router (ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν). Με την εγγραφή δεν έχω πρόβλημα αφού θα έρχονται στο email οι λογαριασμοί μπορώ να πληρώνω και έτσι.. Αναμενόμενο να μείνω χωρίς υπηρεσίες κάποιες ώρες, το θέμα είναι ότι αφού δεν υπάρχει τρέχων συμβόλαιο αν θα υπάρχουν γενικά υπηρεσίες μετά την ενοποίηση..
    Αφού έχεις το 267 την ημέρα της ενοποίησης θα κατεβάσει αυτόματα το fw της βόντα..
    Λογικά αν δεν έχεις αλλάξει κωδικούς wifi κλπ θα παραμείνουν οι ίδιοι.. Αυτοί που είχε από την αρχή..
    Αν η ονομασία του wifi σου είναι του στυλ CYTAχχχχ, θα παραμείνει η ίδια.. Κοινώς ότι είχε από την αρχή με τις εργοστασιακές, αν δεν έχεις αλλάξει κάτι.. Απλά περνάνε ρυθμίσεις της βόντα για την τηλεφωνία & την απομακρυσμένη εξυπηρέτηση - επικοινωνία του ρουτερ με τα συστήματα της βόντα..
    Τέλος θα φύγει και η εικόνα της cyta από το μενού του ρουτερ και θα αντικατασταθεί από της ΖΤΕ..
    Η ενημέρωση για την ενοποίηση γίνεται περισσότερο μέσω των λογαριασμών και μερικών sms που στέλνονται..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #38
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στην περίπτωση VOIP της Vodafone, ποιά ρούτερ έχουν? Υπάρχει δυνατότητα επιλογής κάποιου και ποιό είναι το καλύτερο αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα??
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  9. #39
    Εγγραφή
    12-01-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αφού έχεις το 267 την ημέρα της ενοποίησης θα κατεβάσει αυτόματα το fw της βόντα..
    Λογικά αν δεν έχεις αλλάξει κωδικούς wifi κλπ θα παραμείνουν οι ίδιοι.. Αυτοί που είχε από την αρχή..
    Αν η ονομασία του wifi σου είναι του στυλ CYTAχχχχ, θα παραμείνει η ίδια.. Κοινώς ότι είχε από την αρχή με τις εργοστασιακές, αν δεν έχεις αλλάξει κάτι.. Απλά περνάνε ρυθμίσεις της βόντα για την τηλεφωνία & την απομακρυσμένη εξυπηρέτηση - επικοινωνία του ρουτερ με τα συστήματα της βόντα..
    Τέλος θα φύγει και η εικόνα της cyta από το μενού του ρουτερ και θα αντικατασταθεί από της ΖΤΕ..
    Η ενημέρωση για την ενοποίηση γίνεται περισσότερο μέσω των λογαριασμών και μερικών sms που στέλνονται..
    Μίλησα με vodafone και από ότι φαίνεται δεν χρειάζεται αλλαγή εξοπλισμού, ούτε ανανέωση συμβολαίου μετά την ενοποίηση απλώς μου είπαν ότι θα υπάρχει μια μικρή επιβάρυνση 2-3 ευρώ στο πάγιο. Μου έδωσαν το τηλέφωνο του τεχνικού τμήματος για να μιλήσω εκείνη την ημέρα που θα γίνει η αλλαγή, αλλά αφού μου λες ότι με βάση το συγκεκριμένο ρούτερ δεν χρειάζονται ειδικές ρυθμίσεις ή κάτι που να χρειάζεται να κάνω εγώ τότε όλα καλά. Πιθανόν να θέλει κάποια παραμετροποίηση εκείνη την μέρα.
    Ευχαριστώ και πάλι..

  10. #40
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε Tv η vdsl αυτό.. Το χρησιδάνειο..
    Σε adsl-pots αν πας βόντα κατευθείαν, το αγοράζεις αν δεν έχεις δικό σου..
    Σε adsl δεν δίνει voip η βόντα κατευθείαν..
    Η περίπτωση της cyta είναι άλλη φάση.. Ότι είπα επάνω..
    Το ίδιο καθεστώς με τη VDSL ισχύει και όταν έχεις ADSL με voip, από εποχής hellas online.

  11. #41
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο καθεστώς με τη VDSL ισχύει και όταν έχεις ADSL με voip, από εποχής hellas online.
    Το θέμα είναι ότι στο adsl δεν δίνουν voip η βόντα αν πας κατευθείαν σαν συνδρομητής βόντα.. Άσε το τι γινόταν πριν επί hol..
    Γι'αυτό ανέφερα τη vdsl, εκεί ναι.. Χρησιδάνειο..
    Τώρα η περίπτωση της cyta είναι άλλη.. Αυτοί έδιναν με χρησιδάνειο..
    Η βόντα πλέον στο adsl-pots το έχει κάνει όπως είπα πάνω..
    Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και στην ενοποίηση τώρα υποθέτω.. Μιλάω για adsl.. Το voip εδώ το δίνουν επειδή το είχες από πριν.. Όπως έγινε με πριν με τους συνδρομητές hol->voda..
    Σου δίνουν μεν το ρουτερ, αλλά με 2 χρόνια εγγύηση..
    Εμένα δλδ που μου έστειλαν ρουτερ δεν έγραφε χρησιδάνειο.. Κάτσε να δω και την απόδειξη που ήρθε με την orbit να δω τι γράφει..

    - - - Updated - - -

    Δωρεάν διάθεση γράφει, ακριβώς ότι έγραφε και ένα 108Ν που μου είχαν στείλει παλαιότερα.. Και οι 2 αποδείξεις της orbit..
    Με τη μόνη διαφορά ότι το 267Ν που έστειλαν τώρα είναι και vdsl & voip, οπότε θα είχε λογική να το θέλουν πίσω..
    *Btw έχω καταλάβει τι εννοείς (για τα voip), αλλά το ψάχνω..
    Θα δω και το συμβόλαιο τώρα..
    Μετά, εκτός αν έχουν μεταφερθεί τα δικαιώματα του εξοπλισμού από το συμβόλαιο της cyta στη βόντα..

    Just for the record η cyta δεν είχε απόδειξη στο ρουτερ που είχε στείλει.. Νομίζω.. Απλά το αναφέρω..

    Πιο παλιά πάντως επί hol, πριν η βόντα αλλάξει το καθεστώς από χρησιδάνειο σε αγορά με 2 χρόνια εγγύηση, το έγραφε νομίζω ξεκάθαρα (έτσι θυμάμαι δλδ) το χρησιδάνειο στην απόδειξη.. Τα έχω τα χαρτιά, αλλά που να ψάχνω σε κούτες κλπ τώρα..
    https://www.capital.gr/epixeiriseis/...l-vodafone-hol
    https://www.adslgr.com/forum/threads...38#post5637038

    - - - Updated - - -

    https://www.vodafone.gr/files/149070...ember_2020.pdf
    Στο τιμοκατάλογο βρήκα αυτά:
    Τιμή πώλησης Τηλεπικοινωνιακού Εξοπλισμού modem/router (ADSL2+) *** 19,90 € εφάπαξ
    Τιμή πώλησης Τηλεπικοινωνιακού Εξοπλισμού modem/router (VDSL2) 49,90 € εφάπαξ
    Επιπρόσθετο τέλος διακοπής σε περίπτωση “μη επιστροφής” χρησιδανεισμένου εξοπλισμού όταν διακόπτεται η υπηρεσία adsl Internet 30,14 € εφάπαξ
    ** Ο τηλεπικοινωνιακός εξοπλισμός (moder/router) παρέχεται δωρεάν σε όλους τους συνδρομητές Vodafone Home triple play / Vodafone TV.
    Στις παραπάνω τιμές δεν συμπεριλαμβάνεται το κόστος του αποκωδικοποιητή τηλεόρασης SAGEMCOM.

    Για να δούμε το συμβόλαιο τώρα..
    Στης cyta το γράφει ξεκάθαρα για το χρησιδάνειο..

    - - - Updated - - -

    6. ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ
    Spoiler:
    6.1. Για τη λειτουργία των Υπηρεσιών Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών, η
    Εταιρεία δύναται να παρέχει στον Πελάτη τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό ή
    να προτείνει τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό τρίτων. Ο τηλεπικοινωνιακός
    εξοπλισμός που παρέχεται από την Εταιρεία είναι πιστοποιημένος και
    ενδεδειγμένος σύμφωνα με την ελληνική και κοινοτική νομοθεσία. Οι
    όροι χρήσης και εγκατάστασης, η εγγύηση λειτουργίας, η συντήρηση και
    αποκατάσταση τυχόν βλάβης κατά τη διάρκεια της εγγύησης ή και μετά
    τη λήξη αυτής, καθορίζονται πάντοτε από τον κατασκευαστή του
    εξοπλισμού. Η Εταιρεία δεν ευθύνεται σε καμία περίπτωση, ούτε και εγγυάται
    την κατασκευαστική ποιότητα και την λειτουργικότητα του εξοπλισμού,
    ούτε και την έλλειψη ιδιοτήτων, είτε εξ αρχής είτε μεταγενέστερα, για τις
    οποίες οι κατασκευαστές είχαν παράσχει σχετικές υποσχέσεις.
    6.2. Σε περίπτωση που ο Πελάτης επιλέξει να προμηθευτεί τον τερματικό
    εξοπλισμό από την Εταιρεία, η Εταιρεία παραχωρεί στον Πελάτη τον
    ενδεδειγμένο για τη σύνδεσή του με το δίκτυό της, τηλεπικοινωνιακό
    εξοπλισμό. Αν το ζητήσει ο Πελάτης, η Εταιρεία προβαίνει σε εγκατάσταση
    του εξοπλισμού στο χώρο του Πελάτη με δαπάνη του, σύμφωνα με τον
    ισχύοντα τιμοκατάλογο της εταιρείας. Σε κάθε άλλη περίπτωση ο
    Πελάτης φέρει την ευθύνη της εγκατάστασης του εξοπλισμού.
    6.3. Σε περίπτωση που ο Πελάτης κατά την απόλυτη κρίση του έχει προμηθευτεί
    εξοπλισμό από τρίτο και ο εν λόγω εξοπλισμός δεν είναι ο προτεινόμενος
    από την Εταιρεία, η τελευταία δεν ευθύνεται σε καμία περίπτωση για την
    τήρηση οποιασδήποτε προθεσμίας και εν γένει την προσήκουσα παροχή
    των ηλεκτρονικών υπηρεσιών στα πλαίσια της παρούσας συμφωνίας.
    Ο Πελάτης ευθύνεται πλήρως για τη συμβατότητα του εν λόγω εξοπλισμού
    με το Δίκτυο, την εγκατάσταση και συντήρησή του, την άρση οποιωνδήποτε
    προβλημάτων οφείλονται στον εν λόγω εξοπλισμό και την ενεργοποίησή
    του, ώστε να εκκινήσει η προθεσμία για την ενεργοποίηση των Υπηρεσιών
    Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών.
    6.4.Η Εταιρεία πωλεί στον Πελάτη τον Τηλεπικοινωνιακό Εξοπλισμό (π.χ.
    modem/router) για την πρόσβαση στις υπηρεσίες Vodafone Home Double
    Play, σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογό της, εφόσον ο
    Πελάτης δεν επιθυμεί να προμηθευτεί τον Τηλεποικινωνιακό εξοπλισμό
    από τρίτον.
    6.5.Ο Πελάτης οφείλει να εξασφαλίζει πρόσβαση στον χώρο του και σε
    κοινόχρηστους χώρους σε εξουσιοδοτημένο τεχνικό προσωπικό της
    Εταιρείας για διεξαγωγή μετρήσεων ή εγκαταστάσεων και στα πλαίσια
    συντήρησης, ελέγχου και αποκατάστασης βλαβών του εξοπλισμού, σε
    περίπτωση προμήθειας του εξοπλισμού από την Εταιρεία.
    6.6. Η Εταιρεία δε φέρει ευθύνη σε περίπτωση βλάβης στην πρόσβαση και/ή
    στη λειτουργία ευρυζωνικής γραμμής και στην τηλεφωνική γραμμή του
    Πελάτη που οφείλεται σε επέμβαση ή ρύθμιση του εξοπλισμού ή σε
    οποιαδήποτε άλλη πράξη ή παράλειψη του Πελάτη.
    6.7.Οι βλάβες ή δυσλειτουργίες του Τηλεπικοινωνιακού Εξοπλισμού της Εταιρείας
    που πωλείται στον Πελάτη επιδιορθώνονται από την Εταιρεία. Σε κάθε
    άλλη περίπτωση που ο Πελάτης επιθυμεί να προμηθευτεί τον Εξοπλισμό
    από τρίτο και να μην τον προμηθευτεί από την Εταιρεία, οι βλάβες ή
    δυσλειτουργίες επιδιορθώνονται από τον κατασκευαστή ή τον εξουσιοδοτημένο
    αντιπρόσωπο του ή όποιον άλλον υπεύθυνο σύμφωνα με τον νόμο, με
    πρωτοβουλία του Πελάτη χωρίς καμία απολύτως ανάμιξη της Εταιρείας
    και σύμφωνα με τους όρους της σχετικής εγγύησης. Κατά το χρονικό διάστημα
    επισκευής του εξοπλισμού, ο Πελάτης δε θα δικαιούται να απαιτήσει
    οποιαδήποτε μείωση ή πίστωση των συμφωνηθέντων τελών ή χρεώσεων.
    6.8. Ο Πελάτης ευθύνεται πλήρως για οποιαδήποτε ζημιά προκληθεί στο
    δίκτυο της Εταιρείας από τη χρήση μη εγκεκριμένου από την Εταιρεία
    εξοπλισμού ή/και από τη μη προσήκουσα χρήση του τοπικού βρόχου.


    Είναι η ιδέα μου η δεν γράφει κάτι για χρησιδάνειο;
    Το συμβόλαιο μου (ανανέωση) είναι από τη βόντα μεν αλλά ως πρώην πελάτης cyta (2play Οικιακό 24Mbps, 24μηνο) με το ίδιο ακριβώς πακέτο.. Βέβαια μετά την ενοποίηση μετονομάστηκε σε: Vodafone Home Double play GR. Μόνο το όνομα άλλαξε..
    Έχω μπερδευτεί..
    Τουλάχιστον στο συμβόλαιο της cyta το έγραφε ξεκάθαρα ότι της ανήκει..
    https://i.imgur.com/nhcpzRL.jpeg
    Δεν ξέρω αν έχει σημασία το παλιό συμβόλαιο πια..

    - - - Updated - - -

    Θα ρώταγα στο chat από περιέργεια, αλλά θέλει να ανοίγεις κουβέντες και βαριέμαι ψιλό..
    Ίσως κάποια στιγμή..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 14-01-21 στις 19:17.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #42
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σήμερα συνέβη ΤΟ απίθανο με τη βόντα..


    Να το πάρω λίγο από την αρχή για να μη σας μπερδέψω..
    Πρώην πελάτης cyta με 24αρι, απεριόριστα σταθερά, 300' κινητά και πάγιο 20Ε...


    Μετά βγάζει αυτή τη προσφορά...
    https://i.imgur.com/f8Fusrx.jpeg
    Και πλέον το πακέτο γίνεται: 24αρι, απεριόριστα σταθερά, 800' κινητά και πάγιο 23Ε...


    Όλα αυτά συμβαίνουν τέλη του 2018..
    Το λογότυπο της cyta υπάρχει ακόμη στους λογαριασμούς, αλλά υπάρχουν πλέον και οι διαφημίσεις της βόντα μέσα..
    Μέσα του 2019 οι λογαριασμοί αρχίζουν να βγαίνουν ως βόντα (Πρώην πελάτης cyta).. Καμία άλλη αλλαγή..


    Εκείνες τις ημέρες έληγε η 24μηνη δέσμευση της cyta..
    Μέσα 2017 ~ Μέσα 2019....
    Κάνω 24μηνη ανανέωση στο 13877 με τα ακριβώς ίδια.. 24αρι, απεριόριστα σταθερά, 800' κινητά και πάγιο 23Ε...
    Έρχεται μήνυμα από βόντα με link αποδοχής και συμβόλαιο με φόρμα της cyta εννοώ τα κουτάκια και τα σχετικά,
    (τα συμβόλαια της βόντα άλλαζαν σε εμφάνιση νομίζω) π.χ ονομασία προγράμματος ήταν όπως το έλεγε η cyta στο δικό
    της συμβόλαιο.. Μιλάω για την εμφάνιση.. Aλλά πλέον το συμβόλαιο ήταν με λογότυπο και αναφορές σε όρους &
    VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ Α.Ε.Ε.Τ., vodafone.gr/exypiretisiCytaHellas, τηλ. 13877, 13878, 13811, σαν ντεμί συμβόλαιο,
    και βόντα και cyta..




    Προσθέτω και τον όρο 13.4 & 13.6 του συμβολαίου να υπάρχει, θα καταλάβετε παρακάτω το γιατι..
    Το αφήνουμε προς το παρόν..


    Spoiler:
    Η Εταιρεία δικαιούται σύμφωνα με τη νομοθεσία να τροποποιεί μονομερώς
    τους όρους της παρούσας, ενημερώνοντας τον Πελάτη σωρευτικά μέσω:
    i) της ιστοσελίδας και ii) με αναφορά σε εμφανές σημείο του έντυπου
    λογαριασμού ή σε σχετικό έντυπο που συνοδεύει το έντυπο του
    λογαριασμού ή, στην περίπτωση που ο Πελάτης δεν έχει επιλέξει να του
    αποστέλλεται έντυπος λογαριασμός, τότε η ενημέρωση γίνεται διά του
    τρόπου με τον οποίο γίνεται η ειδοποίηση για την έκδοση του λογαριασμού
    ηλεκτρονικά. Ο Πελάτης έχει το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης αζημίως
    για αμφότερα τα συμβαλλόμενα μέρη εντός δύο (2) μηνών από τη θέση
    των τροποποιήσεων σε ισχύ. Η Εταιρεία ενημερώνει, ως ανωτέρω αναφέρεται,
    τον Πελάτη σχετικά με τις τροποποιήσεις και το δικαίωμα καταγγελίας της
    σύμβασης, τουλάχιστον ένα (1) μήνα πριν την έναρξη ισχύος τους.


    Η παρούσα σύμβαση διέπεται από το Ελληνικό Δίκαιο και τις αποφάσεις και
    κανονισμούς της ΕΕΤΤ. Ο Πελάτης δικαιούται να ζητήσει την επίλυση της
    διαφοράς από την Εταιρεία με αίτημά του προς αυτήν γραπτώς, με επιστολή ή με
    τηλεομοιότυπο ή ηλεκτρονικά στη διεύθυνση complaints@vodafone.com ή μέσω
    του τηλεφωνικού κέντρου της εταιρείας 13877 ή/και μέσω των σημείων
    πώλησης των υπηρεσιών της Εταιρείας. Επίσης ο Πελάτης δύναται να απευθυνθεί
    για την επίλυση της διαφοράς με την Εταιρεία σε έναν από τους φορείς
    Εναλλακτικής Επίλυσης Καταναλωτικών Διαφορών που έχουν καταχωρηθεί
    σε ειδικό μητρώο που συνιστάται και τηρείται στη Γενική Διεύθυνση Προστασίας
    Καταναλωτή και Εποπτείας της Αγοράς σύμφωνα με τις διατάξεις της ΚΥΑ
    70330/15 (ΦΕΚ 1421 Β’). Σε περίπτωση μη επίλυσης της διαφοράς με τους
    παραπάνω τρόπους τα μέρη διατηρούν το δικαίωμα να προσφύγουν είτε στα
    αρμόδια Δικαστήρια του τόπου κατάρτισης της σύμβασης είτε στα Δικαστήρια
    της κατοικίας του Πελάτη.


    Τι έλεγα; Α, ναι..


    Αύγουστο του 2019 σκάει το μήνυμα στο λογαριασμό για την ενοποίηση συστημάτων και μεταφορά στη βόντα..


    Spoiler:


    Αγαπητέ συνδρομητή,
    Σε συνέχεια των ενημερώσεων που έχετε λάβει σχετικά με την απορρόφηση της Cyta Ελλάδος από τη Vodafone,
    ακολουθούν σημαντικές πληροφορίες που σας ενδιαφέρουν σχετικά με την υπηρεσία σας:


    • Ενοποίηση δικτύων σταθερής Vodafone: Την 01/10/2020, μεταξύ 06:00-17:00, θα ολοκληρωθεί η ενοποίηση
    των δικτύων μας στην περιοχή σας και θα διαρκέσει το ανώτερο 6 ώρες. Για αυτό το χρονικό διάστημα,
    δεν θα λειτουργεί η υπηρεσία Σταθερής & Internet.


    • Αλλαγές που αφορούν το πρόγραμμα και τον λογαριασμό σας
    Ακολουθεί αναλυτική ενημέρωση και οδηγίες σχετικά με τις ενέργειες που θα χρειαστεί να κάνετε για την ομαλή
    ολοκλήρωση της διαδικασίας.

    Σχετικά με την ενοποίηση των δικτύων σταθερής Vodafone

    Ημερομηνία εργασιών: Η ενοποίηση των δικτύων σταθερής Vodafone στην περιοχή σας που θα επηρεάσει την
    υπηρεσία σας με αριθμό χχχχχχχχχ είναι προγραμματισμένη για την 01/10/2020 εντός του χρονικού διαστήματος
    06:00-17:00 και θα διαρκέσει το ανώτερο 6 ώρες. Για το χρονικό διάστημα των 6 ωρών, δεν θα λειτουργεί η υπηρεσία
    Σταθερής & Internet και με την ολοκλήρωση των εργασιών η υπηρεσία θα επανέλθει αυτόματα.


    Σημαντικές οδηγίες!
    1. Κατά την διάρκεια των εργασιών την προγραμματισμένη ημερομηνία παρακαλούμε να:
    • Έχετε συνδεδεμένο τον εξοπλισμό router καθ’ όλη την ημέρα της
    • Μην κλείσετε και μην κάνετε reset τον εξοπλισμό router, για όσο μείνετε χωρίς υπηρεσία
    2. Μετά την ολοκλήρωση των εργασιών θα χρειαστεί να:
    • Αλλάξετε Όνομα και Κωδικό WiFi, σε περίπτωση που έχετε αλλάξει τις αρχικές ρυθμίσεις
    • Ενεργοποιήσετε ξανά τυχόν ψηφιακές υπηρεσίες που είχατε (π.χ. φραγή ή προώθηση κλήσεων)
    Δείτε αναλυτικές οδηγίες στο vodafone.gr/exypiretisiCytaHellas/rythmiseis


    Εξοπλισμός:
    Για την ομαλή ολοκλήρωση της διαδικασίας θα σας στείλουμε μέσω courier δωρεάν καινούριο εξοπλισμό router
    νέας τεχνολογίας. Η συνεργαζόμενη εταιρεία courier θα επικοινωνήσει μαζί σας μέσω SMS/τηλεφώνου πριν την παράδοση.
    Θα πρέπει να εγκαταστήσετε το νέο router πριν την προγραμματισμένη ημερομηνία των εργασιών σύμφωνα
    με τις οδηγίες που θα βρείτε στη συσκευασία του ή στο vodafone.gr/exypiretisiCytaHellas/rythmiseis


    Επιπλέον, θα ενημερώνεστε σε κάθε στάδιο της διαδικασίας μέσω SMS στο κινητό σας, το οποίο μας έχετε δηλώσει.
    Σημαντικό! Σε περίπτωση που το παραπάνω κινητό τηλέφωνο δεν είναι σωστό, παρακαλούμε ενημερώστε μας καλώντας
    την Εξυπηρέτηση Πελατών στο 13877.

    Σχετικά με την Υπηρεσία και τον Λογαριασμό σας
    Το πρόγραμμά σας μετά την ενοποίηση των δικτύων μας στην περιοχή σας θα είναι το Vodafone Home Double Play
    GR με τα ακόλουθα χαρακτηριστικά:

    o Απεριόριστο Internet ADSL 24/1 Mbps
    o Απεριόριστα αστικά/υπεραστικα
    o Απεριόριστα αστικά και κινητά απο Vodafone σε Vodafone
    o 800 λεπτά προς κινητά Ελλάδος


    Με την ολοκλήρωση της διαδικασίας, το τελικό μηνιαίο σας πάγιο θα παραμείνει αμετάβλητο.


    Επιπλέον, μπορείτε να ενημερωθείτε από τον αναλυτικό τιμοκατάλογο Vodafone Home στο vodafone.gr για πιθανές
    διαφοροποιήσεις στις χρεώσεις των κλήσεων προς διεθνείς προορισμούς καθώς και στην Πολιτική Ορθής Χρήσης του
    πακέτου απεριόριστων σταθερών σε 45 χώρες στο εξωτερικό.


    Η διάρκεια του συμβολαίου σας παραμένει αμετάβλητη και ισχύει μέχρι την 01/07/2022.


    Σε περίπτωση διακοπής του συμβολαίου σας πριν την λήξη του, το τέλος πρόωρης αποσύνδεσης διαμορφώνεται στα 80€. Σας ενημερώνουμε ότι αν επιθυμείτε μπορείτε να καταγγείλετε τη σύμβασή σας αζημίως, εντός 2 μηνών από την ημερομηνία ολοκλήρωσης της διαδικασίας ενοποίησης των δικτύων σταθερής Vodafone στην περιοχή σας.


    Ο τρόπος που έχετε επιλέξει να λαμβάνετε τον λογαριασμό σας, μέσω ταχυδρομείου ή ηλεκτρονικά/e-bill,
    δεν θα μεταβληθεί. Η ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού σας ενδέχεται να τροποποιηθεί, καθώς εξαρτάται
    από την ημερομηνία ολοκλήρωσης της διαδικασίας ενοποίησης των δικτύων σταθερής Vodafone.


    Σημαντικό! Τον επόμενο μήνα θα λάβετε δύο λογαριασμούς.
    • Ο πρώτος θα αφορά το πρόγραμμα που έχετε ήδη και θα περιλαμβάνει χρεώσεις μέχρι την προγραμματισμένη
    ημερομηνία των εργασιών ενοποίησης των δικτύων. Σε αυτόν τον λογαριασμό, το ποσό της τρέχουσας οφειλής για το πάγιο
    της υπηρεσίας σας θα είναι μειωμένο, καθώς θα αφορά σε περίοδο μικρότερη του ενός μήνα.
    • Ο δεύτερος, ο οποίος θα εκδοθεί μετά την ημερομηνία των εργασιών ενοποίησης των δικτύων, θα αφορά το νέο
    σας πρόγραμμα και θα περιλαμβάνει χρεώσεις παγίων από την ημερομηνία ενοποίησης μέχρι και τη νέα ημερομηνία της
    επόμενης τιμολόγησής σας.


    Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ενοποίησης, ο λογαριασμός σας θα είναι πλέον διαθέσιμος στο My Vodafone App
    και στο vodafone.gr > My Vodafone, πραγματοποιώντας νέα εγγραφή (νέο Όνομα χρήστη και Κωδικό πρόσβασης).


    Ενημερωθείτε για τα σημεία εξόφλησής του, στη 2η σελίδα του λογαριασμού > σημαντικές ενημερώσεις


    Τέλος, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για τεχνικούς λόγους, δεν θα είναι δυνατή οποιαδήποτε αλλαγή στην υπηρεσία
    σας (ενδεικτικά: αλλαγή προγράμματος, μεταβίβαση της υπηρεσίας) για διάστημα 60 ημερών πριν την προγραμματισμένη
    ημερομηνία των εργασιών ενοποίησης των δικτύων. Επιπλέον, δεν θα είναι εφικτό το αίτημα για φορητότητα της γραμμής
    σας σε άλλον πάροχο το διάστημα 20 ημερών πριν την προγραμματισμένη ημερομηνία των εργασιών.
    Μετά την ολοκλήρωση των εργασιών θα μπορείτε να προχωρήσετε σε οποιαδήποτε αλλαγή επιθυμείτε.


    Ευχαριστούμε προκαταβολικά για τη συνεργασία και την κατανόηση σας.
    Με εκτίμηση,
    Εξυπηρέτηση Πελατών Vodafone


    Ως εδώ όλα καλά..
    Γίνεται η ενοποίηση και το πάγιο -1ε που έχει η βόντα για το ebill γίνεται 22ε...
    Γράφομαι και στο myvodafone, όλα οκ..


    Και εδώ - σήμερα 20/1/21 αρχίζει το story...

    Μέσα στο μεσημέρι σκάει γραπτό μήνυμα ότι απενεργοποιήθηκε το πακέτο χρόνου ομιλίας προς κινητά..
    WTF λέω; Κινητό βόντα δεν έχω..
    Για τη σταθερή λέω θα είναι..
    Μπαίνω στο app και να σου που το πακέτο προς κινητά είχε εξαφανιστεί..
    Δλδ από εδώ και πέρα χωρίς πακέτο για κινητά= χρονοχρέωση Κινητά: 0,8085 €/ λεπτο...
    Όλο αυτό out of the blue στα ξαφνικά.. Πάλι καλά που το είδα!!!


    Μιλάω στο chat, δεν έχουν ιδέα τι γίνεται, καταχωρούν αίτημα να με καλέσουν να δούμε τι γίνεται..
    Περνάνε οι ώρες τίποτα...
    Μιλάω ξανά στο chat μου λένε θα σας πάρουν σε 2 εργάσιμες από το τμήμα ανανεώσεων..
    Εδώ λέω ότι έχω ήδη συμβόλαιο.. Τι γίνεται;
    Να πάρω εγώ κάπου να δούμε τι συμβαίνει επιτέλους;
    Μου λένε θα σας καλέσουμε εντός της ημέρας....


    *Σημειώνω, εγώ με ενεργό συμβόλαιο και με πακέτο προς κινητά που έπαιζε ~2μήνες+ στη βόντα οκ, και τώρα πουφ... Πάει το πακέτο χωρίς καμιά προειδοποίηση.. Και δεν εννοώ απλή ειδοποίηση...


    Έχει νυχτώσει πλέον και εγώ ψάχνομαι..
    Με παίρνουν μετά και ακούω το σούπερ...
    Τι πρόβλημα έχετε;
    Εγώ, αυτό... (Μη σας τα γράφω ξανά συμφορουμίτες... )
    Α ναι κατάλαβα μου λέει..


    Σας έχουμε προσφορά ανανέωσης το ίδιο πακέτο με 240 προς κινητά 23ε...
    Και εδώ αρχίζω το cringe...
    Μα έχω ήδη συμβόλαιο λέω εδώ και 2-3 μήνες που είμαι στη βόντα και όλα ήταν οκ...
    Έκανα ανανέωση το καλοκαίρι, το συμβόλαιο μου γράφει βόντα επάνω..
    Ναι λέει αλλά εσείς είστε πρώην πελάτης cyta..
    Τα 800' που είχατε δεν είναι συστημικά συμβατά με τα συστήματά μας..


    Λέω εγώ μετά άρα τι γίνεται; Δεν ισχύει το συμβόλαιο;
    Γιατί αν είναι έτσι μιλάμε για μονομερή τροποποίηση και οπότε μπορώ να φύγω αζημίως..


    Α δεν γνωρίζω μου λέει μισό να ρωτήσω το τμήμα συμβολαίων-λογαριασμών πως το είπε..


    Με παίρνει μετά πάλι και μου λέει το σύστημα μας αφήνει να επιλέξουμε 360+240=600' για κινητά, με το πάγιο που έχετε τώρα 22ε..


    Wtf λέω εγώ; Μέσα μου..
    Ναι μεν έχουν αυτές τις διαθέσιμες επιλογές, αλλά ξανά πάλι νέο συμβόλαιο out of the blue και με μείωση παροχών;
    Μετά από σχετικά τόσο καιρό; Τώρα μπορεί να κάνουν ξεκαθάρισμα στα των πρώην cyta φαίνεται..
    Μπορεί να έχουν δικαίωμα να το κάνουν αλλά το όλο σκηνικό με χάλασε πραγματικά και αισθάνομαι να έχω χάσει την εμπιστοσύνη..
    Η προσφορά καλή είναι δεν λέω..
    Αλλά φτου ξανά από την αρχή χωρίς καμιά προειδοποίηση;


    Πφφφφ. Ακούω συμβουλές..
    Μια ιδέα (μιας και μιλάμε για μονομερή τροποποίηση, δεν το παραδέχονται ξεκάθαρα btw, λίγο θολό το τοπίο) θα ήταν η νοβα.. 21ε όλα απεριόριστα.. Αλλά εδώ έχουμε το voip& annex-m που τα θέλω.. Να το καταπιώ λέτε;


    *Έχω και λογαριασμό που δεν έχει πληρωθεί-λήξει ακόμα και περιλαμβάνει τα 800' μέχρι 08/02/21..
    Τον πληρώνω κανονικά;
    *Τώρα είμαι χωρίς χρόνο προς κινητά... Σούπερ..

    Σεντόνι...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 21-01-21 στις 01:42.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #43
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Πράγματι δεν είναι συμβατά με τα συστήματα. Σε αυτή τη περίπτωση σε αποδεσμεύουν από το συμβόλαιό σου, χωρίς ρήτρα. Αν θέλεις, αποδέχεσαι μια από τις άλλες προσφορές ή φεύγεις σε άλλο πάροχο.
    Δεν μπορούν να σε κρατήσουν δεσμευμένο, εφόσον δεν σου παρέχουν τα συμφωνημένα.

  14. #44
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι δεν είναι συμβατά με τα συστήματα. Σε αυτή τη περίπτωση σε αποδεσμεύουν από το συμβόλαιό σου, χωρίς ρήτρα. Αν θέλεις, αποδέχεσαι μια από τις άλλες προσφορές ή φεύγεις σε άλλο πάροχο.
    Δεν μπορούν να σε κρατήσουν δεσμευμένο, εφόσον δεν σου παρέχουν τα συμφωνημένα.
    Το είχα ακούσει και πιο παλιά ότι δεν είναι συμβατά σε άλλη περίπτωση..
    Μέχρι τώρα δλδ είχαν ειδική συστημική εξαίρεση για τα 800; Αν μπορώ να το πω έτσι..
    Πως 2-3 μήνες στη βόντα "έπαιζαν" αυτά τα λεπτά;
    Πφφ.. Με αναστάτωσαν σήμερα οι άτιμοι..
    Ρίξτε βρε μια ειδοποίηση λίγο νωρίτερα να το σκεφτώ και να μη τρέχω τελευταία στιγμή..
    Anyway.. Για να δούμε τι θα κάνουμε.. Σκέφτομαι διάφορα γενικά..
    Αν μείνω άραγε μετράει από την αρχή η δέσμευση;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #45
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Ναι, θα υπογράψεις νέα δέσμευση.

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας