Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    17-05-2005
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Καλημέρα στο forum.Εδώ και 2 εβδομάδες περίπου έχω πρόβλημα με την iptv στο σπίτι.Κάθε μέρα 7-12 το απόγευμα δεν παίζει τίποτα,είτε από tv box είτε από το pc με kodi κτλ.Αν βάλω vpn παίζει κανονικά.Αν δώσω internet από το κινητό παίζει κανονικά.

    Τους πήρα τηλέφωνο και φυσικά δεν παραδέχονται τίποτα.00:01 όλα κανονικά.Μου είπαν ότι φταίει το ρούτερ,το splitter,η ethernet,τα πάντα εκτός της γραμμής.Προσπαθούσα να τους εξηγήσω ότι δεν μπορεί να χαλάνε όλα 5 ώρες κάθε μέρα και μετά να φτιάχνουν.

    Είμαι στη forthnet ένα χρόνο τώρα και δεν είχα ποτέ θέμα.Έχω ένα πρόβλημα με την ταχύτητα,καθώς συνδέομαι στα 8 Mbps,ενώ πριν στη Wind που ήμουν η ταχύτητα δεν έπεφτε από τα 15 Mbps,καθώς το καφαο του ΟΤΕ είναι στα 30 μέτρα από το σπίτι.Αλλά είπα ότι θα κάνω υπομονή για να αλλάξω μόλις τελειώσει το συμβόλαιο.Τώρα όμως έχω πρόβλημα καθώς δεν μπορώ να κάνω αυτά που θέλω.Έχω βάλει άλλο ρούτερ, μέχρι που έχω πάει και σε φίλο δίπλα στο σπίτι που έχει forthnet και φυσικά και εκεί κάνει τα ίδια.

    Έχετε να προτείνετε κάτι; Μπορώ να πιέσω κάπως για να βρω μια λύση και για την iptv, αλλά και για την ταχύτητα;

    Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.Οποιαδήποτε σκέψη δεκτή

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Iptv εννοείς κάτι παράνομο;
    Μήπως είναι θέμα της υπηρεσίας;

    Btw από το καφαο μπορείς να πάρεις μόνο αν έχεις vdsl. Ο μόνος που δίνει 24αρι από καφαο (ουσιαστικά κλειδωμενο vdsl) είναι ο ΟΤΕ.

  3. #3
    Εγγραφή
    17-05-2005
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Όχι παράνομο φίλε μου.Ελεύθερα ελληνικά και ξένα.Το περίεργο είναι το 7-12 το απόγευμα μόνο.Αν τα έκοβε όλη μέρα θα το καταλάβαινα περισσότερο.

    Όσο για το καφαο ναι οκ. Απλά ήθελα να πω πως από την πρώτη μέρα της αλλαγής παρόχου το 15 έγινε 8.Και δεν παραδέχεται κανένας ότι υπάρχει θέμα.

  4. #4
    Εγγραφή
    13-02-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα, σε σχέση με τα 8 mbps κυλούσε ξανά ομαλά στο tv box?

  5. #5
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πες και του φίλου σου του γείτονα να κάνει κι αυτός παράπονα μπας και βρείτε άκρη , η μήπως να δοκίμαζες με άλλους dns ?
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας