Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παιδιά καλησπέρα θέλω να μεταφέρω την γραμμή του πατρικού μου απο την NOVA στον ΟΤΕ. Λοιπόν τα πράγματα έχουν ως εξής: Α. όσες φορές έχω κάνει ανανέωση συμβολαίου έχει γίνει τηλεφωνικά και ποτέ δεν παρέλαβα τους όρους του συμβολαίου με courier, έχω μόνο αυτούς που ίσχυαν το 2015 στο 3play adsl στην αρχική σύνδεση που είχα, κάθε φορά που τους καλώ να μάθω το κόστος προόωρης διακοπής όλο 265 ευρώ μου λένε και οτι είναι fix και δεν μείωνεται κλιμακωτά με την πάροδο των μηνών, στο διάστημα 2015-2020 έχουν γίνει 4 ανανεώσεις χωρίς ποτέ να παραλάβω το συμβόλαιο ψηφιακά και με courier. Αυτές τις ημέρες έχει γίνει σούρσουλο με τον συνήγορο του Καταναλωτή όπου ο ίδιος με βάση δικές μου περιπτώσεις βοηθάει στην ατελώς διακοπή συμβολαίου στην NOVA, παρακαλώ όσοι έχετε βοηθηθεί με τον συνήγορο του καταναλωτή με ακριβώς ίδια περίπτωση να μου απαντήσετε με τον σύνδεσμο του θέματος που έχετε ανοίξει στο forum είτε αν δεν σας κάνει κόπο να μου περιγράψετε την διαδικασία που ακολουθήσατε χρειάζομαι τα φώτα σας

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Όταν κάνεις ανανέωση δεν υπάρχει η υποχρέωση να στου σταλεί το συμβόλαιο και να υπάρχει υπογραφή σε αυτό, φτάνει η τηλεφωνική καταγραφή της συνομιλίας

  3. #3
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάνεις ανανέωση δεν υπάρχει η υποχρέωση να στου σταλεί το συμβόλαιο και να υπάρχει υπογραφή σε αυτό, φτάνει η τηλεφωνική καταγραφή της συνομιλίας
    Κι όμως έγιναν καταγγελίες γιατί έπρεπε να σταλούν τα συμβόλαια, δεν θυμάμαι ποιο topic ήταν αλλά αυτές τις ημέρες το είδα

    - - - Updated - - -

    Η τουλάχιστον ηλεκτρονικά

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι όμως έγιναν καταγγελίες γιατί έπρεπε να σταλούν τα συμβόλαια, δεν θυμάμαι ποιο topic ήταν αλλά αυτές τις ημέρες το είδα

    - - - Updated - - -

    Η τουλάχιστον ηλεκτρονικά

    Έγινε μια καταγγελία στον ΣτΚ, ο ΣτΚ δεν είπε κάτι, έστειλε την καταγγελία του χρήστη στον πάροχο και ο πάροχος απάντησε πως θα αφήσει τον χρήστη να φύγει χωρίς πρόστιμο.
    Μπορείς να το δοκιμάσεις και εσύ.

  5. #5
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγινε μια καταγγελία στον ΣτΚ, ο ΣτΚ δεν είπε κάτι, έστειλε την καταγγελία του χρήστη στον πάροχο και ο πάροχος απάντησε πως θα αφήσει τον χρήστη να φύγει χωρίς πρόστιμο.
    Μπορείς να το δοκιμάσεις και εσύ.
    Σε ευχαριστώ για τον σύνδεσμο, απο οτι βλέπω είναι το νήμα που έψαχνα, ο συγκεκριμένος συνδρομητής αντιμετωπίζει οτι και εγώ....για να δούμε τι θα δούμε

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας