Εμφάνιση 1-3 από 3

Θέμα: Adsl Packet loss

  1. #1
    Εγγραφή
    06-04-2006
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ήμουν Wind κ έκανα φορητότητα στη voda. Από τη πρώτη μέρα έχω packet loss στα games κάτι που δεν είχα με wind. Μιλάω με τη βοντα κ ξεκινάνε το κλασικά. Φταίει το modem , φταίει το καλώδιο, φταίει το σοφάτισμα του τοίχου. Γενικά φταίνε όλα εκτός από τα αυτούς. Με τα πολλά τους κάνω τη χάρη κ τα αλλάζω όλα. Δοκιμάζω 3 άλλα ρουτερ, καλώδια, wifi, powerlines τα ίδια. Βάζω tether από κινητό όλα μια χαρά.

    Έχουν περάσει 3-4 μήνες κ το μόνο που γίνεται είναι να λαμβάνω ενα μνμ ότι προσπαθούν να επιλύσουν το πρόβλημα. Σήμερα μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών (ο θεός να τη κάνει) και ζήτησα να προβούν στις απαραίτητες ενέργειες ώστε να ακυρωθεί το συμβόλαιο μου χωρίς κάποια ποινή αφού πρόκειται για κακή παροχή υπηρεσιών. Στην εξυπηρέτηση μου είπαν ότι θα με καλέσει κ πάλι ο τεχνικός τους, σας ευχαριστούμε πολύ γεια κ κλεισιμο.

    Πολύ σοβαρή εταιρεία. Περιμένω τον τεχνικό τώρα να με πάρει να δω τι έχει να μου πει κ θα ξεκινήσει το έργο μετά με ΕΕΤ.

    Έχει κανείς κανένα παρόμοιο θέμα; Είμαι 3 χλμ από το κέντρο της Πάτρας σε κεντρικό δρόμο. Vdsl διαθεσιμότητα δεν υπάρχει σε καμία εταιρεία.
    ch@osmaster

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το packet loss από που το βλέπεις ειδικά στα games;; επειδή δεν ασχολούμαι.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    06-04-2006
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τα περισσότερα έχουν μέσα πρόγραμμα που σου δείχνει θερμοκρασίες ping κλπ. Κ είμαι πάντα από 40-150% packet loss. Το καταλαβαίνεις κ στα games που χάνεις frames συνέχεια.
    ch@osmaster

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας