Σελ. 11 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112131621 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 349
  1. #151
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι. Επειδή είχαν μεν τα στοιχεία μου από παλιότερες συνδέσεις αλλά δεν είχαν email - κινητό, μου τον έστειλαν και σε χαρτί τυπωμένο. Άσχετα που τον πήρα μετά τη λήξη του. Αν έχεις καταχωρημένα στοιχεία υποτίθεται τον στέλνουν μέσω email/sms.
    ομολογώ οτι το 40αρι πακέτο με τα 10€ είναι δελεαστικο, πλην όμως προσωπικά δεν θα προχωρούσα σε σύναψη συμβολαιου μέχρι να δω τη κανονική/μετά προσφοράς τιμή . Υπάρχει καμία ενημέρωση έως πότε ισχύει η προσφορά;

  2. #152
    Εγγραφή
    30-07-2020
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    20€ δεν είχαν πει ότι είναι η κανονική τιμή;

  3. #153
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6779/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    απο τη στιγμη που κανεις συμβολαιο δεν μπορουν να αλλαξουν την τιμη πριν ληξει. Αν ληξει η προσφορα αυτο θα αφορα τους νεους πελατες και μονο.

  4. #154
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Το συμβόλαιο δεν δεσμεύει σε τίποτα. Αν ποτέ διπλασιαστούν οι τιμές (και υπάρχει κάτι άλλο πιο συμφέρον) απλά δεν παίρνεις άλλο πακέτο. Στην πράξη, μια χαρά είναι για φέτος το καλοκαίρι και να βρίσκεται η εν λόγω sim, του χρόνου βλέπουμε. Αν κάποιος το θέλει για όλο το χρόνο, μάλλον πρέπει να δει άλλες λύσεις.
    hnesne

  5. #155
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    προσωπικά πιστεύω ότι αυτο το προγραμμα συμβολαίου της vf είναι ιδανικό για όσους κάνουν πολύ μικρή χρήση data πχ συναγερμούς κτλ (κάτω από 200mb/μήνα) και θέλουν να αποφύγουν τις υποχρεωτικές ανανεώσεις χρόνου ομιλίας των καρτοκινητων.

  6. #156
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Με ενδιαφέρει να αγοράσω αυτή τη sim για το 4g router που έχω στο χωριό. Επειδή έχω συνδεδεμένη webcam, ξέρει κανείς αν θα μπορώ να έχω απομακρυσμένη πρόσβαση; Με την cosmote αλλάζω το apn από "internet" σε "vpn-internet" και δουλεύει. Στη vodafone ξέρετε αν γίνεται κάτι αντίστοιχο;

  7. #157
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bugyman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ενδιαφέρει να αγοράσω αυτή τη sim για το 4g router που έχω στο χωριό. Επειδή έχω συνδεδεμένη webcam, ξέρει κανείς αν θα μπορώ να έχω απομακρυσμένη πρόσβαση; Με την cosmote αλλάζω το apn από "internet" σε "vpn-internet" και δουλεύει. Στη vodafone ξέρετε αν γίνεται κάτι αντίστοιχο;
    Με vpn-internet σε βγάζει από το nat; Συμβόλαιο ή καρτοκινητο;

  8. #158
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bugyman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ενδιαφέρει να αγοράσω αυτή τη sim για το 4g router που έχω στο χωριό. Επειδή έχω συνδεδεμένη webcam, ξέρει κανείς αν θα μπορώ να έχω απομακρυσμένη πρόσβαση; Με την cosmote αλλάζω το apn από "internet" σε "vpn-internet" και δουλεύει. Στη vodafone ξέρετε αν γίνεται κάτι αντίστοιχο;
    Δεν ξέρω για κάποια τέτοια δυνατότητα. Κάποια router προσφέρουν αυτή τη δυνατότητα ή θα μπορούσες μέσω ενός μόνιμα αναμμένου υπολογιστή, αλλά δεν σου λέω κάτι καινούργιο. Στη vodafone από όσο ξέρω είναι ή internet ή web.session το APN, ανάλογα με το αν είναι συμβόλαιο ή καρτοκινητό. Έχουν πάντως πολύ ενημερωμένο support (εφόσον σε περάσουν σε τεχνικούς), δεν χάνεις τίποτα να πάρεις ένα τηλ. να ρωτήσεις. Δεν χάνεις και τίποτα να πάρεις μια καρτούλα και να κάνεις τις δοκιμές σου, δεν κοστίζει κάτι.
    hnesne

  9. #159
    Εγγραφή
    30-04-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με vpn-internet σε βγάζει από το nat; Συμβόλαιο ή καρτοκινητο;
    Το χρησιμοποιώ με συμβόλαιο. Χρειάζεται να πάρεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση να πεις ότι θέλεις να βλέπεις πχ απομακρυσμένα κάμερες κτλ και στο ενεργοποιούν. Συνήθως παίρνει 1 εργάσιμη ημέρα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bugyman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ενδιαφέρει να αγοράσω αυτή τη sim για το 4g router που έχω στο χωριό. Επειδή έχω συνδεδεμένη webcam, ξέρει κανείς αν θα μπορώ να έχω απομακρυσμένη πρόσβαση; Με την cosmote αλλάζω το apn από "internet" σε "vpn-internet" και δουλεύει. Στη vodafone ξέρετε αν γίνεται κάτι αντίστοιχο;
    Η συγκεκριμένη κάρτα της Vodafone είναι σε private ip και δεν μπορούν να σε γυρίσουν σε public, καθώς δεν υποστηρίζεται, όπως μου είπαν, από το πρόγραμμα.

  10. #160
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ilpapacha Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το χρησιμοποιώ με συμβόλαιο. Χρειάζεται να πάρεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση να πεις ότι θέλεις να βλέπεις πχ απομακρυσμένα κάμερες κτλ και στο ενεργοποιούν. Συνήθως παίρνει 1 εργάσιμη ημέρα.
    ποιό πρόγραμμα συμβολάιου αν επιτρέπεται?

  11. #161
    Εγγραφή
    30-04-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιό πρόγραμμα συμβολάιου αν επιτρέπεται?
    Είχα το πρόγραμμα Giga max στην αρχή, όπου μου είχαν δώσει μια 2η sim για να την χρησιμοποιώ σε κάποιο tablet, mifi κτλ και τώρα έχω κάνει το unlimited, όπου έχω πάρει και μια 2η κάρτα και την χρησιμοποιώ όπως πριν.

  12. #162
    Εγγραφή
    29-01-2007
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παιδιά ενδιαφέρομαι και εγώ για το "Vodafone Giga WiFi on the spot" και έχω μερικές απορίες:
    - Ποιο Mifi δίνει η Vodafone? Το R218h 4G ή το R219h 4G? Μπορείς να επιλέξεις ποιο θέλεις? Το βρίσκεις κάπου φθηνότερα αντί να το πάρεις από Vodafone?
    - Αν δεν πάρω Mifi και βάλω την SIM σε ένα παλιό κινητό, θα μπορώ να το κάνω hotspot και να συνδεθούν άλλες συσκευές? Θα δω διαφορά στην ταχύτητα σε σχέση με το Mifi λέτε?
    - Αν τελειώσουν τα GB του πακέτου, κόβεται απλά το ιντερνετ ή σε χρεώνει για τα έξτρα KB/MB? Στον τιμοκατάλογο δεν είδα κάπου για έξτρα χρέωση, απλά ρωτάω για επιβεβαίωση.

    Ευχαριστώ

  13. #163
    Εγγραφή
    30-04-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ribo7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ενδιαφέρομαι και εγώ για το "Vodafone Giga WiFi on the spot" και έχω μερικές απορίες:
    - Ποιο Mifi δίνει η Vodafone? Το R218h 4G ή το R219h 4G? Μπορείς να επιλέξεις ποιο θέλεις? Το βρίσκεις κάπου φθηνότερα αντί να το πάρεις από Vodafone?
    - Αν δεν πάρω Mifi και βάλω την SIM σε ένα παλιό κινητό, θα μπορώ να το κάνω hotspot και να συνδεθούν άλλες συσκευές? Θα δω διαφορά στην ταχύτητα σε σχέση με το Mifi λέτε?
    - Αν τελειώσουν τα GB του πακέτου, κόβεται απλά το ιντερνετ ή σε χρεώνει για τα έξτρα KB/MB? Στον τιμοκατάλογο δεν είδα κάπου για έξτρα χρέωση, απλά ρωτάω για επιβεβαίωση.

    Ευχαριστώ
    Καλημέρα,

    Δεν σου δίνουν κάποια συσκευή μαζί, παίρνεις μόνο την κάρτα. Αν θέλεις να το βρεις φθηνότερο, καλύτερα να ψάξεις για μεταχειρισμένο ή μέσω κάποιου άλλου ηλεκτρονικού καταστήματος (skroutz,eBay, Amazon κτλ). Μπορείς να την βάλεις σε κάποιο κινητό και να κάνεις διαμοιρασμό του σήματος από εκεί. Δε νομίζω ότι θα δεις κάποια διαφορά μεταξύ του mifi και του κινητού.

    Όταν τελειώσουν τα gb του πακέτου, απλά κόβεται το ίντερνετ.

  14. #164
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Έδιναν κάποιο mifi με 40 ευρώ και για ένα συγκεκριμένο διάστημα το έδιναν στα 20 ειδικά για όσους έχουν ήδη συμβόλαιο vodafone. Έχει συζητηθεί παραπάνω. Αν το δίνουν ακόμα στα 20 ευρώ και αν το δικαιούσαι συμφέρει. Αλλιώς, στα 40 κοντά έχει και η cosmote/γερμανός, μέσες άκρες ελάχιστες οι διαφορές σε δυνατότητες. Το ποιο mifi δίνει η vodafone είναι μάλλον ανάλογα τη διαθεσιμότητα στα καταστήματα, μεταξύ των 2 που ανέφερες.

    Για την ταχύτητα μεταξύ hotspot και mifi δεν υπάρχει κανόνας, εξαρτάται τι υλοποίηση έχει για το 4G (LTE). Αν κάποιο από τα δύο είναι CAT 5 και το άλλο CAT 6 πιο γρήγορο θεωρητικά είναι το CAT 6 ή αν βρεις και CAT 7 ακόμα πιο γρήγορο. Μπορεί σήμερα να είναι το mifi πιο γρήγορο από το κινητό και μεθαύριο να αλλάξεις κινητό και να είναι το κινητό πιο γρήγορο, ως πιο σύγχρονο. Αλλά αυτές οι ταχύτητες είναι θεωρητικές, στην πράξη ειδικά αν το χρησιμοποιήσεις καλοκαίρι αποδείχτηκε ότι το θέμα είναι πόσο πιταρισμένο είναι το δίκτυο κάθε περιοχής, η ταχύτητα στη πράξη είναι πολύ χαμηλότερη από τα θεωρητικά όρια. Να δεις αν σε εξυπηρετεί σαν τρόπος χρήσης το mifi σε συνάρτηση με το κόστος του, εγώ θα έλεγα ναι γιατί διαλέγεις ένα σημείο με καλό σήμα, ενώ το κινητό το έχεις δίπλα σου. Μπορείς να κάνεις την ίδια δουλειά και με ένα παροπλισμένο παλιό κινητό βέβαια.

    Κατά τα άλλα ισχύουν αυτά που γράφει ο ilpapacha.
    hnesne

  15. #165
    Εγγραφή
    29-01-2007
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ, κατάλαβα!
    Εγώ σκέψου έχω 24άρα ADSL Vodafone σπίτι αλλά αν είναι ταυτόχρονα 2-3 κινητά συνδεδεμένα και streamάρουν και θέλω να streamάρω και κάτι στην τηλεόραση, τότε στην TV κολλάει. Και θέλω να έχω τα πολλά έξτρα GB ώστε οι γονείς στα κινητά τους να συνδέονται στο Giga Wifi και εγώ στην TV να κρατάω το bandwidth της ADSL γραμμής. Και εννοείται φυσικά δε θα με χαλάσει η mobile broadband SIM να την παίρνω και στις διακοπές μαζί μου.

    Υπάρχει παλιό κινητό, ή ακόμα και δεύτερη slot σε dual sim κινητό (Redmi Note 8 - άσχετο, που βλέπεις τι CAT υποστηρίζει το κινητό?) και σκεφτόμουν να την έβαζα εκεί. Αλλά αν υπάρχει ακόμα η προσφορά του Mifi με 20€ εννοείται συμφέρει! Θα το ρωτήσω, δε το ήξερα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ribo7 : 28-10-20 στις 16:26.

Σελ. 11 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112131621 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας