Σελ. 14 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 49121314151619 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 332
  1. #196
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.679
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά είναι η υπηρεσία, αν έχει χάλια σήμα η vodafone βέβαια εκεί που βρίσκεσαι είναι δώρο άδωρο. Αν κατάλαβα καλά παίζεις με mifi και όχι με κάποιο κινητό. Θα πρέπει να πειραματιστείς λίγο και να του βρεις μια σταθερή θέση, ακόμα και 10 εκατοστά μπορεί να έχουν σημασία αν το σήμα δεν είναι καμπάνα. Παλιότερα είχα το mifi (άλλου παρόχου) στερεωμένο μόνιμα στα κάγκελα του μπαλκονιού, τώρα είμαι σε άλλο κτίριο και έχω router με εξωτερική κεραία, ακόμα και το ύψος έχει σημασία που θα μπει, ανάλογα τον όροφό σου, πού ακριβώς είναι η κοντινότερη κεραία κ.λπ. Θα έλεγα να πειραματιστείς με ένα κινητό τηλέφωνο πρώτα και μετά, αφού βρεις στο περίπου, να δοκιμάσεις διαδοχικά κοντινές θέσεις με το mifi. Αν όπως λες έχεις μπαλκόνι και δεν βλέπεις βελτίωση, δοκίμασε στα πίσω μπαλκόνια αν υπάρχουν, ίσως είναι καλύτερα. Αν έχεις κινητό vodafone και δεν πιάνει γενικά, τσάμπα παιδεύεσαι με το on the go.

    Για το άλλο, πρωί-βράδυ, μπορεί ακόμα και στη γειτονιά σου να είναι το θέμα, η όποια κεραία σε εξυπηρετεί έχει συγκεκριμένη χωρητικότητα. Το μόνο που ίσως σου λύσει λίγο το θέμα να δoκιμάσεις να το καρφώσεις σε 3G αντί για 4G, με τις ταχύτητες που έχεις παίζει να έχεις πιο καλή ανταπόκριση. Ή περιμένεις να πάψουν οι τηλε-εργασίες κ.λπ. και ξαναβλέπεις πώς πάει.
    Έχω βρει σταθερή θέση.. Πάνω σε ντουλάπι και πάνω από ένα παλιό ups που δεν χρησιμοποιείται για του δώσει ύψος..
    Όντως τα 10εκ έχουν σημασία.. Φοβάμαι να το κουνήσω..
    Έχω βάλει κ φορτιστή για να μην αδειάζει η μπαταρία του mifi..
    Το μόνο που μπορώ να πω ότι είναι σταθερότατο είναι το up..
    Το 3g θα έλεγα παίζει χειρότερα..
    Γενικά όπως τα λες είναι, το σήμα κινητής είναι δύσκολη φάση, αλλά πιο εύκολη από το να περνάς δεύτερες γραμμές η wisp η ότι άλλο..
    Εδώ από πιο παλιά που είχα το booster μόνο η κοτε είχε φτιάξει το σήμα της σε 4g..
    Wind/voda νομίζω σε ορισμένα μέρη χρησιμοποιούν τις ίδιες κεραίες.. Δλδ η wind νοικιάζει της βόντα..
    Πριν κάτι μήνες είχα πάει ακριβώς κάτω από μια κεραία της βόντα που έχουμε εδώ κοντά και πάνω από 50 δεν είδα.. Αν και σε αυτό παίζουν πολλά ρόλο..
    Γενικά δε βαριέσαι.. Υγεία.. Δε καίγομαι και πολύ..
    Για την υπηρεσία δεν έχω παράπονο, το σήμα τους πρέπει να βελτιώσουν.. Ελπίζω να γίνει με το που κλείσει το 4g.. Και εννοώ τη διαπερατότητα του σήματος.. Τις μπάντες που χρησιμοποιούν, αλλά και τη χωρητικότητα ώστε να μη μπουκώνουν..
    Καμπίνες εδώ πάντως με την άνεμο που μας έχει αναλάβει 2022+ το βλέπω..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #197
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.679
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Την ημέρα η κατάσταση είναι πραγματικά απελπιστική σε ότι αφορά το down.. Πρακτικά δεν έχει διαφορά από τη 10αρα dsl μου..
    Το μόνο που αξίζει όπως έχω πει είναι το σχετικά σταθερό up ακόμα και την ημέρα.. ~20..
    Το down την ημέρα πέφτει σε μονοψήφια, στο ίδιο σημείο εννοείται.. Ενώ το up είναι σταθερό σχετικά..
    Το βράδυ βλέπω 30-40 στο down..
    Φυσικά δεν περιμένω τπτ εγγυημένο.. Έτσι είναι η φύση της υπηρεσίας.. Αλίμονο.. Αλλά από την άλλη μας λένε για 5G..
    Από την άλλη ίσως είναι μόνο η κεραία που με καλύπτει.. Θα το τσεκάρω κ στο εξοχικό..
    Αν είχε πιο σταθερές ταχύτητες θα το σκεφτόμουν ως μηνιαίο πακέτο 10ε κάθε μήνα ως εναλλακτική της adsl.. Αλλά προς το παρόν το βλέπω μόνο ως backup, μόνο και μόνο για όταν θα χρειαστώ up Η κάποια άλλη χρήση..
    Τα 200ΜΒ θα με καλύψουν νομίζω για όταν θα χρειαστεί να δω κάτι όταν θα είμαι έξω..
    Α.. Και να μη ξεχάσω να αναφέρω ότι βλέπω και άλλα mifi γύρω μου στο wifi..
    Αυτά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 24-05-21 στις 20:27.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #198
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    σταθερές ταχύτητες+ mobile internet= αξία ανεκτίμητη.

  4. #199
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.679
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Κατέληξα σε μερικά συμπεράσματα. Αν και τα έχω αναφέρει και πίσω..

    Πέρα από το πρόβλημα που δημιουργείται με το http(s) και δεν ανοίγει σωστά η σελίδα: vodafone.gr/myvmb.
    Το σωστό είναι χωρίς (s).. Χωρίς ασφαλή σύνδεση δλδ.. Που απορώ γιατί δεν το φτιάχνουν δλδ..

    Υπάρχει και άλλο θέμα, αν σου τελειώσουν τα 200ΜΒ η το ενεργοποιημένο πακέτο και μείνεις χωρίς τπτ..
    Αν έχεις καρφωτούς dns δεν μπορεί να στείλει το αίτημα και να κάνει resolve ώστε να κάνει redirect την όποια σελίδα στο vodafone.gr/myvmb δλδ στο services.vodafone.gr, αν θυμάμαι καλά..
    Αυτό.. Δλδ θέλει τους δικούς τους dns.. Ίσως λογικό.. Αλλά θέλει να ρυθμίζεις-ξερυθμίζεις αν έχεις καρφωτούς dns στη κάρτα δικτύου..

    Σε ότι αφορά τη χρήση τώρα, το δοκίμασα και σε άλλο σημείο-περιοχή, γενικά πάνω από ~60/~40 με το r216-z δεν είδα.. Και την ημέρα το down επηρεάζεται αρκετά.. Πέφτει στα μισά κ παρακάτω.. Ανεξάρτητα τη κεραία της περιοχής, νομίζω.. Μάλλον λόγω qos; Η λόγω traffic.. Το up πάντως όχι τόσο.. Είναι λίγο πολύ συνέχεια στα ~20, σταθερό..

    Αλήθεια, απορώ επίσης και γιατί δεν έχουν αφήσει το browsing στο vodafone.gr ανοιχτό ώστε π.χ να μπορείς να κάνεις χρήση του chat.. Η να δεις γενικά τη σελίδα τους.. Η κοτε πως σε αφήνει να πλοηγείσαι στη σελίδα της;

    Σε κάθε περίπτωση η υπηρεσία έχει μεν τα θεματάκια της αλλά είναι πολύ καλή.. Είναι γενικά μια κάποια εναλλακτική λύση αν η σταθερή σέρνεται και δεν θες να ανοίγεις δουλειές για άλλες υπηρεσίες..
    Αν και την ημέρα είπα, π.χ ότι δίνει πρπ ίδιες ταχύτητες με μια καλή adsl σε ότι αφορά το down συγκεκριμένα..
    Προσωπικά το μισό από το 40αρι πακέτο έφυγε σε μετρήσεις ταχύτητας ώστε να βγάλω συμπέρασμα σαν αρχή..
    Σαν τη σταθερή πάντως τπτ..

    Κατά τη λήξη έχασα ~3γίγα από τα 40, δεν δοκίμασα αυτό που αναφέρθηκε πίσω, δλδ να βάλω πάλι πριν τη λήξη το ίδιο πακέτο ώστε να δω αν θα μεταφερθούν στον επόμενο μήνα.. Next time..

    Αγόρασα και κάτι μικρές κεραίες για το mifi, αλλά δεν είδα να κάνουν διαφορά... Χειρότερα σαν να έπαιζε.. Με τις εσωτερικές πήγαινε καλύτερα..
    Μπορεί να δοκιμάσω τη σιμ κ σε κινητό ώστε να δω αν είναι θέμα του mifi οι ταχύτητες.. Θα επανέλθω..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 13-06-21 στις 14:14.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #200
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.268
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασα και κάτι μικρές κεραίες για το mifi, αλλά δεν είδα να κάνουν διαφορά... Χειρότερα σαν να έπαιζε.. Με τις εσωτερικές πήγαινε καλύτερα..
    Μπορεί να δοκιμάσω τη σιμ κ σε κινητό ώστε να δω αν είναι θέμα του mifi οι ταχύτητες.. Θα επανέλθω..
    Για αυτό με τις κεραίες, υπάρχουν αρκετών τύπων, αν πήρες κουμπωτές θα έχεις το gain της κεραίας εφόσον υπάρχει δίκτυο και έχει περισσότερα να σου δώσει (δηλ. το bottleneck δεν είναι η χωρητικότητα του δικτύου ούτε η ικανότητα του mifi αλλά η σύνδεση μεταξύ τους), αλλιώς είναι σαν να μην τις έβαλες. Αν πήρες όμως με καλώδιο στην ουσία σου επιτρέπει να πειραματιστείς πιο πολύ με τη θέση, είναι σαν να μετακινείς το mifi. Που βέβαια φορητό είναι αλλά μέχρι ενός σημείου. Εγώ έχω router και παίρνει σετ κεραίες με μεγάλο καλώδιο, τις είχα πάρει από τότε που είχα speed booster. Λοιπόν, στο χωριό σε σημείο με χάλια σήμα γενικά, ανέβασα την κεραία και μόνο ψηλά σε ένα δέντρο, μόνο έτσι είδα προκοπή. Παλιότερα που είχα mifi έκανα δουλειά με κολλημένες δύο προεκτάσεις USB για την τροφοδοσία του και στερέωση στη γωνία στα κάγκελα του μπαλκονιού. Μέχρι 5 μέτρα συνολικά είναι εντάξει θεωρητικά το USB, εφόσον μιλάμε μόνο για τροφοδοσία μπορείς και περισσότερο.
    hnesne

  6. #201
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.679
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Τις δικές του πήρα..
    https://www.aliexpress.com/item/32800145772.html

    - - - Updated - - -

    Α και κάτι ακόμα..
    Είδα βελτίωση όχι μόνο στη ταχύτητα αλλά και στην ισχύ του σήματος της κινητής όταν γύρισα το wifi στη 5αρα μπάντα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #202
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Kαλησπέρα παιδιά. Να κάνω μια ερώτηση? Έχω Vodafone ΤV και 2 συνδέσεις συμβολαίου κάτω απο το ίδιο AΦΜ.
    Αν κάνω πρόωρη ανανέωση στο ένα συμβόλαιο και το κάνω Vodafone Giga Unlimited Ultra, θα μπορώ παράλληλα να προμηθευτώ ένα Mobile Router, να βάλω την Vodafone κάρτα μου, και να έχω απεριόριστο WiFi στο σπίτι μου, εκμεταλλευόμενος το Vodafone Giga Unlimited Ultra?

  8. #203
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STAVROS7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπέρα παιδιά. Να κάνω μια ερώτηση? Έχω Vodafone ΤV και 2 συνδέσεις συμβολαίου κάτω απο το ίδιο AΦΜ.
    Αν κάνω πρόωρη ανανέωση στο ένα συμβόλαιο και το κάνω Vodafone Giga Unlimited Ultra, θα μπορώ παράλληλα να προμηθευτώ ένα Mobile Router, να βάλω την Vodafone κάρτα μου, και να έχω απεριόριστο WiFi στο σπίτι μου, εκμεταλλευόμενος το Vodafone Giga Unlimited Ultra?
    όντας συνδρομητής στο unlimited ultra κάνω ακριβώς το ίδιο πράγμα, απλά την extra sim την έχω στο mifi και όχι σε ρούτερ.
    Επίσης, προσωπικά δεν ανανέωσα, απλά αναβάθμισα. δηλαδή η λήξη του συμβολαίου παρέμεινε ίδια (αν και είμαι σχετικά στην αρχή του). Οπότε παίζει να μπορέσεις να κάνεις κι εσύ το ίδιο, εκτός κι αν είσαι σίγουρος ότι θα το κρατήσεις οπότε ίσως σε συμφέρει καλύτερα η ανανέωση.

  9. #204
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Eυχαριστώ για την απάντηση. Το MiFi είναι με μπαταρία όμως. Θα πρέπει συνεχώς να το φορτίζω? Επίσης ηθελα να ρωτήσω αν στην περίπτωσή σου υπάρχει κάποιος περιορισμός στην ταχύτητα και στον όγκο δεδομένων.

  10. #205
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.679
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Χωρίς να θέλω να παρέμβω, αλλά έχουν σχέση αυτά με το onthespot;
    Μήπως να τα μαρκαρατε με το offtopic;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #206
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.268
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ο Σταύρος το ξέρει, ποστάρει και στο σωστό νήμα

    Για αυτό:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STAVROS7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eυχαριστώ για την απάντηση. Το MiFi είναι με μπαταρία όμως. Θα πρέπει συνεχώς να το φορτίζω? Επίσης ηθελα να ρωτήσω αν στην περίπτωσή σου υπάρχει κάποιος περιορισμός στην ταχύτητα και στον όγκο δεδομένων.
    Η λύση είναι μια επέκταση USB 5μετρη (π.χ. αυτή) ανάμεσα στο τροφοδοτικό και το MiFi, για να τοποθετήσεις το mifi όπου θέλεις. Για τη συγκεκριμένη δουλειά που χρειάζεται μόνο τροφοδοσία παίζει και 2η επέκταση, τα 5 μέτρα είναι το όριο για σύνδεση data με usb. Το καλοκαίρι στο χωριό στερέωνα το mifi σε ένα ψηλό δέντρο και από μηδαμινό είχα ανεκτό σήμα.
    hnesne

  12. #207
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το θέλω μέσα στο σπίτι και να έχει συνέχεια ρεύμα. Να μην χρειάζεται να το φορτίζω. Δεν θέλω να το βάλω σε εξωτερικό χώρο.
    Απλά να αυξήσω το WiFi μου θέλω, διοτί τα 9MBPS με Vodafone TV μου απαγορεύουν παράλληλη δραστηριότητα που να απαιτεί σοβαρό Bandwidth.
    Θα μπορώ να το κάνω αυτό που ζητάω?

  13. #208
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.268
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ναι, αρκεί να έχεις σήμα καλό με τον συγκεκριμένο πάροχο στο κινητό. Αν δεν έχεις, βγάζεις το Mifi έξω, όπως έγραψα με ένα μακρύ καλώδιο. Το Wifi που λες πού κολλάει; Θες να το έχεις παράλληλα με σταθερή σύνδεση; Σε αυτή την περίπτωση άλλες λύσεις θέλεις ανέξοδες.
    hnesne

  14. #209
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω Vodafone σταθερή σύνδεση στο σπίτι αλλά είναι άθλια, περίπου 9MBPS καθαρά! Και δεν επιδέχεται αναβάθμισης ούτε σε VDSL! Από κανέναν πάροχο!
    Επίσης έχω Vodafone TV κουμπωμένο πάνω στο Router της Vodafone! Το Vodafone TV μου τρώει γύρω στα 6MBPS και μου μένουν μόνο 3MBPS για να περιηγηθώ εγώ,η μάνα μου και ο πατέρας μου! Όπως καταλαβαίνεις, αυτό είναι ανέφικτο!
    Οπότε ψάχνω τρόπο να αυξήσω το Internet του σπιτιού μου και όχι να κόψω την τηλεφωνική μου σύνδεση καθώς το χρειάζομαι το σταθερό λόγω του Vodafone TV αλλά και επειδή θέλω να έχω τηλέφωνο σταθερό να μιλάω!

    ** Μόλις γύρισα από Vodafone! Αναλύσαμε όλα τα δεδομένα και καταλήξαμε σε MiFi! Έχει ένα εφάπαξ κόστος η συσκευή και το σετάρισμα της και υπάρχει προσφορά που τρέχει αυτόν τον καιρό: 12€/μήνα= Απεριόριστο Internet! Φυσικά θα είναι για μικρό χρονικό διάστημα.
    Μένει να πάω να κάνω Speedtest με το κινητό το μεσημέρι ώστε να βρω κατάλληλο σημείο τοποθέτησης. Ο υπάλληλος μου πρότεινε, για την περίπτωσή μου, ιδανικά να είναι σε εσωτερικό χώρο αλλά κοντά σε παράθυρο!
    Ο Θεός μαζί μου! Προσευχηθείτε για μένα αδέρφια να πάνε όλα καλά!!!

  15. #210
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.522
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STAVROS7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπάρχει προσφορά που τρέχει αυτόν τον καιρό: 12€/μήνα= Απεριόριστο Internet!
    Προφανώς ειναι σε συνδυασμό με την υπάρχουσα σύνδεση ή κάτι άλλο; αν υπάρχει λινκ σε αυτή θα με ενδιέφερε.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

Σελ. 14 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 49121314151619 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας