Σελ. 23 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 3131821222324 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 350
  1. #331
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zurabi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσείς που έχετε την κάρτα σε iPhone, έχετε κάποιο θέμα; με την έννοια, εδώ και 3 μέρες μια κάθεται στο 4G, και έπειτα στο Ε μόνιμα. Πέφτει το σήμα, ξανά πιάνει, πάλι Ε. Σε Android και στο MiFi που έχω, είναι οκ.
    Σε i4s κάρτα είχα θέμα μόνο σε iPhone. Λύθηκε όταν το έκοψα. 1,5 χρόνο και αμέτρητες κάρτες μετά δεν είχε λυθει.
    Στο ίδιο κινητό κανονική κάρτα vf έπαιζε μια χαρά

  2. #332
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από citakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περιοχή μου (βόρεια Ηλεία) είχε ισορροπήσει για κάποιο διάστημα από την στιγμή που καταργήσανε το 3G, από την άποψη ότι έδειχνε σταθερό σε μέρη που παλιά απλά δεν υπήρχε σύνδεση. To κινητό δείχνει μόνιμα 5G αλλά οι ταχύτητες είναι κατώτερες της Κοτε σε 4G.
    Δυστυχώς μετά από μερικές εβδομάδες το σήμα σαν να μην είναι τόσο ισχυρό όσο στην όταν ξεκίνησε και κάποιες φορές απλά παραμένει στο Ε σε μέρη που κανονικά πιάνει σταθερό 5G.
    Δυστυχώς, όπως τα λες είναι η κατάσταση...
    Τελευταία και κσταιδρωμενη έρχεται η βοντα....
    Πολύ σπάνια να πετύχει κανείς καλή κεραία που να δώσει καλό αποτέλεσμα...
    Στο εξοχικό έχω πετύχει κεραία Νόβα που δίνει ψευτο 5g και δεν έχει καθόλου ίντερνετ....
    Μόλις το γυρίσεις σε 4g παίζει... Όχι με εξωπραγματικές ταχύτητες, αλλά παίζει...
    Το φαινόμενο που γυρνούσε Ε έχει περιοριστεί οφείλω και εγώ να ομολογήσω....
    Και η κοτε πρώτη σε δίκτυο μεν, αλλά έχει και αυτή τις χαμηλές ταχύτητες της κάπου κάπου ανάλογα το σημείο και τη κεραία...
    Για παράδειγμα στο εξοχικό στη 2100 μου δίνει καλύτερη ταχύτητα η βοντα παρά η κοτε σε όλες τις μπάντες...
    Αυτό σε 4g router, γιατί στο κινητό που ενώνει μπάντες σχεδόν όλοι πάνε πιο καλά...
    Στο σπίτι η κοτε βαράει 200αρια στο καναπέ ενώ οι άλλοι παίζουν με ταχύτητες adsl....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #333
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Για το Giga WiFi Home Unlimited φαίνεται κάπου το υπόλοιπο από τα 300GB με φουλ ταχύτητα;
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  4. #334
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Www.vodafone.gr/myvmb δεν ξέρω αν παίζει στο home...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #335
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Www.vodafone.gr/myvmb δεν ξέρω αν παίζει στο home...
    Το δοκίμασα σε φίλο και δεν.
    Εν τω μεταξύ αυτός το έβαλε και δήλωσε μια διεύθυνση στην οποία του είπαν θα πιάνει "περίπου 100Mbps" 5G.
    Ε του ήρθε και δεν πιάνει ούτε 3...
    Βγάζει ελάχιστο 5G και είναι σαφώς μη λειτουργικό.
    Έκανε αναφορά στο τεχνικό τμήμα και δόθηκε λέει το ΟΚ για αποχώρηση χωρίς ρήτρα και μάλιστα χωρίς να επιστρέψει το ρούτερ.
    Πολύ καλό για να είναι αληθινό δεν ακούγεται;
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  6. #336
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Κανονικά έπρεπε να τεσταρει πριν τη παραγγελία με καμιά κάρτα cu ξέρω γω η onthespot....
    Τώρα για το ρούτερ όντως too good to be true... Το κρατάει μέχρι νεωτέρας μήπως το θυμηθούν.... Το συμβόλαιο τι γράφει;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #337
    Εγγραφή
    03-11-2020
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Κάποιος κατάφερε να ενεργοποιήσει τη προσφορά των απεριόριστων για 5 μέρες με 1.9€ στο Giga WiFi on the Spot ; Εμένα μου λέει πως το πρόγραμμα μου δεν είναι συμβατή με την προφορά αγτή.

  8. #338
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Η συγκεκριμένη δεν υποστηρίζεται...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #339
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά έπρεπε να τεσταρει πριν τη παραγγελία με καμιά κάρτα cu ξέρω γω η onthespot....
    Τώρα για το ρούτερ όντως too good to be true... Το κρατάει μέχρι νεωτέρας μήπως το θυμηθούν.... Το συμβόλαιο τι γράφει;
    Τα κλασσικά ότι παρέχεται ο εξοπλισμός αλλά δεν γράφει για επιστροφή μετά την διακοπή.
    Το θέμα είναι πως ρώτησε γιατί δεν είχε ποτέ τη συγκεκριμένη εταιρεία και του είπαν ότι πιάνει.
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  10. #340
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NURSE MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κλασσικά ότι παρέχεται ο εξοπλισμός αλλά δεν γράφει για επιστροφή μετά την διακοπή.
    Το θέμα είναι πως ρώτησε γιατί δεν είχε ποτέ τη συγκεκριμένη εταιρεία και του είπαν ότι πιάνει.
    Μήπως είναι καμιά φάση χρησιδανειο;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #341
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως είναι καμιά φάση χρησιδανειο;
    Έτσι νόμιζα και εγώ αλλά το λέει ως επιδότηση συσκευής αξίας 249€.
    Τι να σημαίνει αυτό;
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  12. #342
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NURSE MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι νόμιζα και εγώ αλλά το λέει ως επιδότηση συσκευής αξίας 249€.
    Τι να σημαίνει αυτό;
    Έτσι όπως το καταλαβαίνω και σύμφωνα με όσα θυμάμαι, αν σπάσει πρόωρα το συμβόλαιο θα πρέπει είτε να επιστραφεί ο εξοπλισμός είτε το υπολοιπομενο ποσό της επιδότησης... Αλλά αν γραπτώς τον αφήνουν να φύγει ατελώς η αζημιως, τότε μάλλον το κρατάει;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #343
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Μόλις έκανα νέα επικοινωνία.
    Καταλαβαίνω κάτι λάθος;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20240323_200253_My Vodafone~2.jpg  

    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  14. #344
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ότι λέει το συμβόλαιο σου. Φαίνεται δεν στο έδωσαν με χρησιδανειο αλλά με επιδότηση, η περίοδος της οποίας έχει λήξει. Ή μπορεί να ήταν χρησιδανειο και πλέον δεν τους συμφέρει να το πάρουν πίσω, κι αυτό συμβαίνει. Κράτα τη συζήτηση και είσαι οκ.
    hnesne

  15. #345
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι λέει το συμβόλαιο σου. Φαίνεται δεν στο έδωσαν με χρησιδανειο αλλά με επιδότηση, η περίοδος της οποίας έχει λήξει. Ή μπορεί να ήταν χρησιδανειο και πλέον δεν τους συμφέρει να το πάρουν πίσω, κι αυτό συμβαίνει. Κράτα τη συζήτηση και είσαι οκ.
    Ρε συ η γραμμή 5 ημερών είναι!
    Το συμβόλαιο ήταν 24 μήνες και η διακοπή γίνεται άμεσα γιατί το δίκτυο είναι εντελώς μη λειτουργικό στην περιοχή που δηλώθηκε, ενώ διαβεβαίωναν (και υπάρχουν οι συζητήσεις) ότι θα πιάνει 100Mbps.
    Το συμβόλαιο λέει: αξία επιδότησης: 249 ευρώ και έχει πινακάκι με πρόστιμα για πάγιο και επιδότηση.
    Γίνεται να αποδέσμευσαν και τα 2 τμήματα;
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Σελ. 23 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 3131821222324 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας