Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    19-09-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Καλησπέρα μια ερώτηση και από εμένα μήπως κάποιος ξέρει. Είμαι Νίκαια με Nova Vdsl100 Voip και από την Παρασκευή πρωί δεν έχω ίντερνετ και τηλεφωνο. Πήρα πολλά τηλέφωνα την Τρίτη χτες έστειλαν τεχνικό το πρωί και λόγο πριν έρθει έπαιξε ξαφνικά το ίντερνετ αλλά όχι το τηλέφωνο. Έτσι ακύρωσαν τον τεχνικό αφού μου είπαν ότι από τη στιγμή που έπαιξε το ίντερνετ το τηλέφωνο είναι δική τους δουλειά και θα έπαιζε από χτες μέχρι το απόγευμα. Το τηλέφωνο δεν έπαιξε ποτέ. Τους πήρα σήμερα τα ξημερώματα μου λένε συγνώμη που σας είπαμε ότι θα έπαιζε από το απόγευμα. Τους παίρνω σήμερα στις 11 το πρωί και λένε ότι τα έχει ένα ειδικό τμήμα και θα το ρυθμίσουν και ότι έπρεπε να έχει γίνει από εχτές δεν μπορούν να πάρουν feedback από αυτό το τμήμα τι κάνει και τι όχι και πότε θα φτιαχτεί η βλάβη. Και σας ρωτάω τώρα εγώ. Έχω δικαίωμα να φύγω χωρίς πέναλτι? Πόσο καιρό μπορούν να λένε μπούρδες για ένα πράγμα που μπορούν να λύσουν οι ίδιοι? Δηλαδή στην ουσία ένα register τον αριθμό μου

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν μπορεις να φυγεις αζημιως για μια "βλαβη" . θα πληρωσεις κανονικα το πεναλτυ αν εισαι σε δεσμευση.

    Το μονο που δικαιουσαι ειναι , αν η βλαβη ξεπερναει τις 2 εργασιμες , να σου επιστραφει το παγιο για αυτες τις επιπλεον μερες που δεν θα εχεις υπηρεσιες.
    The gr81 .

  3. #3
    Εγγραφή
    19-09-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Δηλαδή δεν υπάρχει κανένα όριο στους χρόνους επίλυσης απλών προβλημάτων όπως αυτό. Άρα από τη στιγμή που ξεπερνάει τις 2 μέρες και τώρα είμαστε στην 6η μέρα απλά δικαιούμαι πίσω το ποσό. Και αν περάσουν άλλες 10 μέρες πάλι κανένα πρόβλημα απλά θα πάρω πίσω το πάγιο. Το ότι δεν έχω υπηρεσία δεν μετράει? Δεν υπάρχει κάποιος ανώτατος χρόνος επίλυσης μέχρι να την κοπανησω να πάω σε εταιρεία που μου δίνει σημασία? Δεν μας καλύπτει κανένας νόμος?

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από magkaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή δεν υπάρχει κανένα όριο στους χρόνους επίλυσης απλών προβλημάτων όπως αυτό. Άρα από τη στιγμή που ξεπερνάει τις 2 μέρες και τώρα είμαστε στην 6η μέρα απλά δικαιούμαι πίσω το ποσό. Και αν περάσουν άλλες 10 μέρες πάλι κανένα πρόβλημα απλά θα πάρω πίσω το πάγιο. Το ότι δεν έχω υπηρεσία δεν μετράει? Δεν υπάρχει κάποιος ανώτατος χρόνος επίλυσης μέχρι να την κοπανησω να πάω σε εταιρεία που μου δίνει σημασία? Δεν μας καλύπτει κανένας νόμος?
    σου εχω γραψει ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ....

    την παρασκευη το δηλωσες. Την Τριτη ειπες δουλεψε το ιντερνετ. Οποτε δεν δικαιουσαι κατι για αυτο.

    Για την τηλεφωνια ειναι Δευτερα -Τριτη - Τεταρτη. Οποτε μετρας ηδη μια μερα για πιστωση παγιου τηλεφωνιας μεχρι να διορθωθει.

    Ολες οι εταιριες ειναι λιγο -πολυ το ιδιο. Αν διαβασεις τα νηματα ... σε ολους τους παροχους υπαρχουν θεματα του στυλ " απαραδεκτοι" κλπ κλπ κλπ
    Ποιος πιστευεις θα σου λυνει αμεσα τα προβληματα ? ΚΑΝΕΙΣ.!! Οποτε διαλεξε παροχο βαση αναλογιας κοστους/παροχων.
    The gr81 .

  5. #5
    Εγγραφή
    19-09-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Μάλιστα μιλάμε λοιπόν για καρτέλ. Και από το άμεσα μέχρι τις 6 μέρες σύνολο έχει μια άλφα απόσταση. Και πάμε για 7η μερα... τελοσπαντων ευχαριστώ πολύ

  6. #6
    Εγγραφή
    29-11-2011
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΞΟΧΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    14(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @magkaki

    Αν και είναι από μήνες πριν απ ότι βλέπω η τελευταία ανάρτηση, επειδή έχω πέσει σε ίδια περίπτωση περίπου, μπορείς να κάνεις ένα update τι έγινε τελικά με το πρόβλημα και πώς το έλυσες;

    Άλλαξες μήπως παροχο και αν ναι, πλήρωσες penalty;

  7. #7
    Εγγραφή
    04-12-2020
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Και εδ'ω το ίδιο πρόβλημα με αυτους τους απατεώνες

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας