Σελ. 1 από 9 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 132
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  google-one-hero.jpg 
Εμφανίσεις:  536 
Μέγεθος:  61,8 KB 
ID: 217447Η Google κάνει σταδιακά διαθέσιμη σε όλους, την λειτουργία αυτόματου backup του Android κινητού τους, μέσω της υπηρεσίας Google One. Η λειτουργία ήταν ήδη ενεργή σε όσους είχαν συνδρομή στο cloud storage της Google, αλλά πλέον γίνεται διαθέσιμη και στους δωρεάν λογαριασμούς. Η λειτουργία σύντομα θα προστεθεί και για τους χρήστες iOS συσκευών.

    Στον δωρεάν χρήστη, δίνεται η επιλογή αυτόματου backup των Device data, των MMS και των φωτογραφιών και videos του. Επιπλέον έχει την δυνατότητα διαχείρισης του αποθηκευτικού του χώρου.

    Πηγή : Android Central

  2. #2
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.216
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-925/143
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εξαιρετική κίνηση

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε εμένα παίζει από το πρωί.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #4
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ωραία κίνηση, αλλά όλα αυτά θα αποθηκεύονται στον δωρεάν χώρο των 15GB; Αν ναι, θα μπουκώνει στο άψε σβήσε... Εμένα χθες είχε μπουκώσει μόνο από τα email, και τα έσβησα όλα από εκεί.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία κίνηση, αλλά όλα αυτά θα αποθηκεύονται στον δωρεάν χώρο των 15GB; Αν ναι, θα μπουκώνει στο άψε σβήσε... Εμένα χθες είχε μπουκώσει μόνο από τα email, και τα έσβησα όλα από εκεί.
    Είναι μια προτροπή να αγοράσεις storage.....
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #6
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Α, καλά...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  7. #7
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Δεν είναι συμβατό με τους εταιρικούς λογαριασμούς Gsuite

  8. #8
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.620
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α, καλά...
    Τι περίμενες δηλαδή;

  9. #9
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Έλα ντε... στο δίνουν για να γεμίσουν τα δωρεάν 15GB (κόλλησαν εκεί, τόσα χρόνια...) στο τάκα τάκα, ώστε να πάρεις το επί πληρωμή!
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  10. #10
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Καλό, αλλά εδώ που τα λέμε χρειάζεται όλοι να αγοράσουμε cloud storage για να κάνουμε τη δουλειά μας.
    Από τότε που αγόρασα cloud storage στην google έχει αλλάξει η ζωή μου (ευκολία πρόσβαση αρχείων από παντού, κοινοποίηση αρχείων, επεξεργασία Online, backup).
    Δεν θα γύριζα με τίποτα πίσω στην "προ cloud" εποχή.

  11. #11
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Μια δωρεαν υπηρεσία είναι, δεν είπαν οτι αυξάνεται ο δωρεάν χώρος. Προφανώς το κάνουν για να ωθήσουν τους χρήστες να αγοράσουν χώρο, αλλά δεν είναι υποχρεωτικό. Μη γκρινιάζουμε για τα πάντα πια...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό, αλλά εδώ που τα λέμε χρειάζεται όλοι να αγοράσουμε cloud storage για να κάνουμε τη δουλειά μας.
    Από τότε που αγόρασα cloud storage στην google έχει αλλάξει η ζωή μου (ευκολία πρόσβαση αρχείων από παντού, κοινοποίηση αρχείων, επεξεργασία Online, backup).
    Δεν θα γύριζα με τίποτα πίσω στην "προ cloud" εποχή.
    Και εγώ έχω στο amazon (και κάτι σκόρπια box κλπ) αλλά εντάξει, το να λες "όλοι" είναι υπερβολικό. Σε κάποιους είναι απαραίτητο, σε άλλους εντελώς άχρηστο.

  12. #12
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Αμέσως, κάποιος να δει γκρίνια. Καμία γκρίνια, απλά απορία είχα αν αυτή η υπηρεσία αφορούσε τον δωρεάν χώρο που δίνει η google, ή κάτι άλλο. Εϋλογη δεν ήταν η απορία; Να αρχίσει κάποιος να γεμίζει τον χώρο αυτό με φωτό και βίντεο και ξαφνικά να δει ότι γέμισε σε χρόνο ρεκόρ, ενώ μπορεί να μην είχε και κάποια σοβαρή ανάγκη χρήσης του για το σκοπό αυτό;
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  13. #13
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια δωρεαν υπηρεσία είναι, δεν είπαν οτι αυξάνεται ο δωρεάν χώρος. Προφανώς το κάνουν για να ωθήσουν τους χρήστες να αγοράσουν χώρο, αλλά δεν είναι υποχρεωτικό. Μη γκρινιάζουμε για τα πάντα πια...



    Και εγώ έχω στο amazon (και κάτι σκόρπια box κλπ) αλλά εντάξει, το να λες "όλοι" είναι υπερβολικό. Σε κάποιους είναι απαραίτητο, σε άλλους εντελώς άχρηστο.

    Δεν υπάρχει κανένας που να μην έχει αρχεία. Αρχεία υπολογιστή doc pdf jpg xls κλπ
    Το να είναι αυτά ασφαλισμένα και προσβάσιμα από παντού αφορά το 99% των χρηστών.

  14. #14
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.650
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό, αλλά εδώ που τα λέμε χρειάζεται όλοι να αγοράσουμε cloud storage για να κάνουμε τη δουλειά μας.
    Από τότε που αγόρασα cloud storage στην google έχει αλλάξει η ζωή μου (ευκολία πρόσβαση αρχείων από παντού, κοινοποίηση αρχείων, επεξεργασία Online, backup).
    Δεν θα γύριζα με τίποτα πίσω στην "προ cloud" εποχή.
    Δεν θα έλεγα όλοι, κάποιοι ναι Εγώ πχ εκτός από το gmail και τον συγχρονισμό επαφών (το gmail μόνο και μόνο λόγω του ότι είναι το μόνο που παίζει απόλυτα σωστά στο android για συγχρονισμό επαφών, αλλιώς θα το είχα ξηλώσει προ πολλού), δεν χρησιμοποιώ καμία cloud υπηρεσία. Δεν θέλω ούτε σαν υποψία να ξέρω ότι κάποιος θα μπορεί να έχει πρόσβαση στα αρχεία μου και κυρίως σε βίντεο και φωτογραφίες.

    Μόνο για backup φωτογραφιών και βίντεο έχω αγοράσει ένα VPS στην Contabo (13 ευρώ/μήνα και 1400GB χώρο που κοντεύει να γεμίσει) , έχω κάνει full encryption τον δίσκο και ανεβάζω κάθε μέρα αυτόματα από τον server του σπιτιού μου ότι νέες φωτογραφίες και βίντεο βγάζω από το κινητό και την DSLR. Πάντα με VPN και το VPS έχει μόνο την πόρτα του VPN ανοιχτή προς τον έξω κόσμο.

  15. #15
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει κανένας που να μην έχει αρχεία. Αρχεία υπολογιστή doc pdf jpg xls κλπ
    Το να είναι αυτά ασφαλισμένα και προσβάσιμα από παντού αφορά το 99% των χρηστών.
    Δείχνεις να μην καταλαβαίνεις οτι δεν μπορείς να μετράς τις ανάγκες του άλλου με βάση τις δικές σου.
    Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ των ανθρώπων που έχει υπολογιστή (γιατί επίσης δεν συνειδητοποιείς οτι δεν έχουν όλοι) δεν έχει πολλά μηχανήματα και δεν έχει καμία ανάγκη πρόσβασης των αρχείων απο οπουδήποτε. 99% μπορεί να είναι ανάμεσα στους φίλους σου. Στον πραγματικό κόσμο ούτε 10% δεν είναι.

Σελ. 1 από 9 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας