Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-59 από 59
  1. #46
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Είναι όντως αστείο όταν ακούς το 2020 για torrents. Συγκεκριμένα τα άτομα που παραδέχονται οτι ασχολούνται γίνονται συχνά περίγελος στα communities με διάφορα memes.

    Για αυτούς που λένε για το "4Κ του Netflix" και την ποιότητα του δεν το συζητώ. Είμαι σίγουρος οτι σε 2 μέτρα απόσταση από την τηλεόραση, η γυναίκα τους μπορεί σε ABX test να ξεχωρίσει ποιο είναι ποιο
    OK boomer

  2. #47
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι όντως αστείο όταν ακούς το 2020 για torrents. Συγκεκριμένα τα άτομα που παραδέχονται οτι ασχολούνται γίνονται συχνά περίγελος στα communities με διάφορα memes.

    Για αυτούς που λένε για το "4Κ του Netflix" και την ποιότητα του δεν το συζητώ. Είμαι σίγουρος οτι σε 2 μέτρα απόσταση από την τηλεόραση, η γυναίκα τους μπορεί σε ABX test να ξεχωρίσει ποιο είναι ποιο
    Από τα πιτσιρίκια που δεν έχουν ιδέα από private torrenting και θεωρούν αριστούργημα την τελευταία ταινία της marvel που την βλέπουν από το netflix στο 13ων ιντσών laptop τι άλλο να περιμένει κανείς.

    Καλύτερα βέβαια να μείνουν στην άγνοια τους, δεν χρειάζεται τέτοιο κόσμο τα συγκεκριμένα communities.

  3. #48
    Εγγραφή
    16-07-2020
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Define communities. Μιλάμε για τα ίδια άτομα που όντως βλέπουν τις ταινίες του Netflix; Αυτοί είναι memes από μόνοι τους

  4. #49
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Νήμα για πνευματικά δικαιώματα και τρώγεται ο κόσμος ποιος έχει την καλύτερη ποιότητα!!
    that's new!!

  5. #50
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Περιοχή
    Rodos
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Router
    Fritzbox 7590AX
    SNR / Attn
    (dB) / 1,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ξέχασες το βασικότερο. Στο 13αρι λαπτοπ σε ανάλυση 640x480 που δεν ξεχωρίζεις έστω ένα χρώμα από την διάχυση. Και άσε που χρειάζονται και τεστ για καταλάβουν τη ανάλυση βλέπουν.

  6. #51
    Εγγραφή
    03-05-2013
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    εγω απο την αλλη δεν πληρωνω καμια συνδρομη σε κανενα και τα κατεβαζω ολα απο τορεντς.50 ή 100αρα να εχεις ,seeders και ολα τα αλλα ερχονται χαχα

    υ.σ. για οποιον θελει πραγματικο 4Κ και το σπανιο bluray 3D --εχω 3D προσωπικα, τα τορρεντς ειναι μονοδρομος καλως η κακως

  7. #52
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisnik199111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω απο την αλλη δεν πληρωνω καμια συνδρομη σε κανενα και τα κατεβαζω ολα απο τορεντς.50 ή 100αρα να εχεις ,seeders και ολα τα αλλα ερχονται χαχα
    Τρομερή μαγκιά

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisnik199111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    υ.σ. για οποιον θελει πραγματικο 4Κ και το σπανιο bluray 3D --εχω 3D προσωπικα
    Πωωω ρε φίλε σπέρνει. 3D τηλεόραση ή γυαλιά;
    OK boomer

  8. #53
    Εγγραφή
    07-09-2007
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    154
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    44000/4500
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Technicolor tg788vn
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 12.9(dB)
    Θα μπανάρουν και το reddit δηλαδή; Τα ποιο πολλά torrents διακινούνται μέσω τέτοιων communities πλέον.
    You are not prepared !

  9. #54
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι όντως αστείο όταν ακούς το 2020 για torrents. Συγκεκριμένα τα άτομα που παραδέχονται οτι ασχολούνται γίνονται συχνά περίγελος στα communities με διάφορα memes.

    Για αυτούς που λένε για το "4Κ του Netflix" και την ποιότητα του δεν το συζητώ. Είμαι σίγουρος οτι σε 2 μέτρα απόσταση από την τηλεόραση, η γυναίκα τους μπορεί σε ABX test να ξεχωρίσει ποιο είναι ποιο
    Το 4Κ του Netflix δεν είναι τίποτε το ιδιαίτερο αλλά το 4K του Αpple TV+ είναι παρά πολύ καλό. Η apple χρησιμοποιει πολυ μεγαλυτερο bitrate απο οτι το netflix και η διαφορα φαινεται.

  10. #55
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phobos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 4Κ του Netflix δεν είναι τίποτε το ιδιαίτερο αλλά το 4K του Αpple TV+ είναι παρά πολύ καλό. Η apple χρησιμοποιει πολυ μεγαλυτερο bitrate απο οτι το netflix και η διαφορα φαινεται.
    Ναι μωρέ, τίποτα το ιδιαίτερο αφού δεν έχει μεγάλο bitrate, αυτό έχει σημασία
    OK boomer

  11. #56
    Εγγραφή
    03-05-2013
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    δεν είπα για να εντυπωσιάσω απλώς είπα τι κάνω εγώ προσωπικά --ούτε μαγκιά είναι ούτε τπτ. το τι κάνει ο καθένας στο πισι του είναι καθαρά δικιά του υπόθεση. .κατά τα άλλα αδιάφορο μου είναι τι πιστεύεις εσύ .συνέχισε να χλευάζεις μπας και νιώσεις σημαντικός.μάθετε επιτελούς να είστε αντικειμενικοί με τους άλλους εδώ μέσα.

  12. #57
    Εγγραφή
    03-12-2016
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ravager Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι ρε φιλε ενα μισθο. Χαθηκανε οι οικογενιακες συνδρομες; Εγω για Netflix, Youtube, Apple TV+ δινω 6€ τον μηνα.
    Μπαμπά γειά σου. Ξέχασες να με βάλεις στο οικογενειακό

    6 ευρώ για όλα αυτά; Πως γκεκεν ατό;

  13. #58
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisnik199111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το τι κάνει ο καθένας στο πισι του είναι καθαρά δικιά του υπόθεση
    Το τι κάνει ο καθένας στο PC του με copyrighted material είσαι σίγουρος οτι είναι καθαρά δικιά του υπόθεση;
    OK boomer

  14. #59
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τι κάνει ο καθένας στο PC του με copyrighted material είσαι σίγουρος οτι είναι καθαρά δικιά του υπόθεση;
    εγώ πάντως είμαι πολύ σίγουρος για αυτό αγαπητέ μου φίλε

    το τι κάνω με τους δικούς μου υπολογιστές (Η/Υ) όπως και με την σύνδεση μου στο διαδίκτυο (COSMOTE FTTH) είναι καθαρά δική μου υπόθεση και του παρόχου μου
    όπως και το κουμάντο στα οικονομικά μου (τσέπη) ως απλός χρήστης (φυσικό πρόσωπο)
    δεν είμαι ιδιοκτήτης ούτε διαχειριστής παράνομης ιστοσελίδας/τορρεντ.

    χρησιμοποιώ νόμιμες υπηρεσίες για να βλέπω ταινίες/σειρές και εννοείται ότι αγοράζω νόμιμα (παιχνίδια) αλλά ότι κρίνω εγώ ότι αξίζει τα χρήματα του

    από εκεί και πέρα χρησιμοποιώ και τις υπηρεσίες του "θείου".

    επίσης εφόσον το επιτρέπει προς το παρών η νομοθεσία στην χώρα μας άρση απορρήτου και ταυτοποίηση φυσικού προσώπου με διεύθυνση IP δεν μπορεί να γίνει όσο και να το επιθυμούν οι διάφοροι οργανισμοί προστασίας πνευματικών δικαιωμάτων αλλά και οι εταιρείες παραγωγής/διάθεσης/διανομής

    ας πιάσουν αυτούς που είναι ιδιοκτήτες/διαχειριστές ιστοσελίδων/τορρεντ

    ας πιάσουν αυτούς που έχουν καταστήματα στο κέντρο και αποθήκες αλλά και ολόκληρα εργοστάσια παραγωγής

    και μετά να κάτσουμε να συζητήσουμε το τι κέρδη θα έχουν οι εταιρείες παραγωγής/διάθεσης/διανομής αλλά και οι οργανισμοί προστασίας

    γιατί μάλλον δεν έχουν καταλάβει ότι η πίτα είναι μικρή και τα χρήματα πολλά (αλλά δεν καταλήγουν στην δική τους τσέπη) και λυπάμαι που θα τους απογοητεύσω προσωπικά προτιμώ να δίνω τα χρήματα μου στην NETFLIX - AMAZON - GOOGLE - DISNEY - HBO - HULU - κτλ... παρά στις εγχώριες εταιρείες οι οποίες από μένα προσωπικά δεν θα εισπράξουν ούτε ένα σεντ (ευρώ).

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας