Σελ. 4 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 251
  1. #46
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Περιοχή
    ???
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Ubiquiti Security Gateway
    Εγώ συνδεδεμένους ξέρω αλλά από την περιοχή που είχε ανοίξει νωρίτερα (Τ.Κ. 26442) όχι στους ΤΚ 26441 / 26223 που άνοιξαν οι αιτήσεις τέλη Δεκέμβρη.

  2. #47
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.236
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    και γω γνωρίζω συνδεδεμένο αλλά είχε βύσμα...
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  3. #48
    Εγγραφή
    25-04-2005
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    362
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    GPON NOKIA G-010G-Q
    Ειχα στειλει εμαιλ στο SFBB πριν 15 ημερες αναφεροντας την δυσαρεσκεια μου για την καθυστερηση στην διαδικασια. Στο οποιο ανεφερα ημερομηνιες.

    Η απαντηση:

    Καλησπέρα σας,

    Για θέματα που αφορούν το χρονικό διάστημα που απαιτείται για να γίνει η ενεργοποίηση της τηλεπικοινωνιακής σας σύνδεσης παρακαλούμε όπως απευθυνθείτε στον Τηλεπικοινωνιακό Πάροχο που έχετε επιλέξει.

    Διαφορετικά, παρακαλούμε όπως αποστείλετε περισσότερες πληροφορίες για το ερώτημά σας έτσι ώστε να είναι δυνατή η αρωγή μας για την επίλυση του.

    Για οποιοδήποτε ερώτημα σχετικό με τη δράση, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας είτε τηλεφωνικά στο 215215-7848 είτε μέσω της φόρμας επικοινωνίας (https://sfbb.gr/ContactForm.html).
    Στη διάθεσή σας,
    Γραφείο Αρωγής Χρηστών Superfast Broadband
    powered by GRNET www.grnet.gr
    Twitter: @grnet_gr || Facebook: @grnet.gr || LinkedIn: grnet || YouTube: GRNET EDYTE


    Συμπέρασμα:

    1. Εφοσον εχω αναφερει τι εχει γινει μεχρι σημερα. Τι παραπανω πληροφοριες επρεπε να στειλω για την αρωγη τους;
    2. Δεν υπαρχει συγκεκριμενο χρονοδιαγραμμα για την υλοποιηση που να δεσμευει τον παροχο; Ποτε δεν μου εδωσαν απαντηση σε αυτο.
    3. Ποιος ειναι ο φορεας που ελεγχει την διαδικασια;;; Μαλλον κανενας...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leasedline Εμφάνιση μηνυμάτων
    και γω γνωρίζω συνδεδεμένο αλλά είχε βύσμα...
    Τι βυσμα στο παροχο;;;
    Π.χ. για το δικο μου αιτημα στην cosmote εμπλεκονται 2 παροχοι, ο παροχος μου και ο παροχος που εχει εγκαταστησει τις οπτικες ινες στην περιοχη vodafone. Επιπλεον εργολαβοι τοπικοι που εχουν αναλαβει την καλωδιωση και συνεργαζονται με υπερεργολαβους (INTRAΚAT) της vodafone.

    Εχω επικοινωνησει πολλες φορες με την cosmote και καθε φορα μου λενε οτι στελνουν αναφορα για επισπευση του αιτηματος μου και ζητανε να τους απαντησουν που οφειλετε η καθυστερηση.

    Μεχρι σημερα που επικοινωνησα δεν βρηκαν καποιο κολημα στην διαδικασια απο τον παροχο μου αλλα δεν μπορουν να ξερουν που οφειλετε η καθυστερηση.

  4. #49
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Περιοχή
    ???
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Ubiquiti Security Gateway
    Κι εκεί που νόμιζα ότι είχαν τελειώσει οι εργασίες, ήρθε και πάλι τεχνικός για να κάνει τις "συνδέσεις" σε όλα τα κουτιά. Τώρα, λοιπόν, έχουν τελειώσει οι εργασίες!

    Στους υπόλοιπους, τα κουτιά κατανεμητών ορόφου είναι κλειδωμένα; Αν όχι, εκκρεμεί και άλλη επίσκεψη.

  5. #50
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.236
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    H EETT τα παρακολουθεί αυτά η SFBB είναι απλά η δράση επιδότησης δε μπορεί να σου κάνει κάτι, σε κάθε περίπτωση αφού ο νόμος δε υποχρεώνει κάποιον ότι θέλει κάνει, αν παραγγείλει καφές και στον φέρει αύριο τι μπορείς να κάνεις;

    ναι είχε βύσμα στην ΙΝΤΡΑΚΑΤ

    αυτό με τα κουτιά το φοβάμαι και εγώ γιατί δεν είδα κάποιον να κάνει μετρήσεις μετά την εγκατάσταση αλλά υπέθεσα ότι τις κάνει το συνεργείο vodafone Που στο φέρνει στο σπίτι

    αυτό βέβαια είναι ένα άλλο πρόβλημα γιατί που θα σου το εγκαταστήσει στο σπίτι;; εκεί έχουμε νέες διαπραγματεύσεις, σκέτη οδύσσεια!

    - - - Updated - - -

    -----------------------------------------------------------------------------
    Update: μόλις τελείωσε το συνεργείο και αυτή τη 2η φάση, το σήμα είναι μια χαρά τώρα αναμένεται το συνεργείο vodafone για τελική σύνδεση με διαμέρισμα...
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  6. #51
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Περιοχή
    ???
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Ubiquiti Security Gateway
    Ανανέωση κατάστασης στην πορεία αίτησης

    Έχουν πραγματοποιηθεί με επιτυχία οι εργασίες κατασκευής της κάθετης καλωδιώσης και εκκρεμεί να οριστεί ένα τελευταίο ραντεβού για να φέρει ο τεχνικός μας την οπτική ίνα από την κεντρική εγκατάσταση του κτιρίου στο χώρο σου.

    Στο πλαίσιο αυτό θα επικοινωνήσουμε μαζί σου, εντός 5 ημερών, στο κινητό επικοινωνίας που μας έχει δηλώσει για καθορισμό του ραντεβού. Ο τεχνικός μας θα σου παραδώσει, εγκαταστήσει δωρεάν τον απαραίτητο εξοπλισμό και θα κάνει όλες τις ενέργειες που απαιτούνται ώστε να βεβαιωθεί για την άψογη λειτουργία της υπηρεσίας.

  7. #52
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.236
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    και γω εκεί θα ήμουν αν είχαν στείλει τα αποτελέσματα εγκατάστασης να ενημερωθεί το σύστημα, οι εργασίες έχουν ολοκληρωθεί αλλά δεν έχει λάβει τίποτα το επόμενο συνεργείο...
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  8. #53
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Περιοχή
    ???
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Ubiquiti Security Gateway
    Σήμερα με πήρε η Cosmote για να τους επιβεβαιώσω το αίτημα κατάργησης (θα κάνω μεταφορά σε Vodafone).

  9. #54
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.236
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daniels_saving_grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα με πήρε η Cosmote για να τους επιβεβαιώσω το αίτημα κατάργησης (θα κάνω μεταφορά σε Vodafone).
    σωστός, θα βγεις και πιο φτηνά και για οτιδήποτε θα φταίει η ίδια η vodafone και όχι ο "άλλος πάροχος" τουλάχιστον τώρα στην αρχή.

    θα έχεις και tv μέσα στα ίδια χρήματα

    τώρα από backbone εκεί ελπίζουμε η vodafone να συνεχίσει τις επενδύσεις!

    το μόνο θέμα είμαι το H300s αλλά θα το παλέψουμε και αυτό!
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  10. #55
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Περιοχή
    ???
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Ubiquiti Security Gateway
    Θα προσπαθήσω να παρακάμψω το router της Voda όπως έχω κάνει και τώρα με το VDSL που έχω το speedport μόνο για το VOIP και παίρνει internet μέσω WAN.

  11. #56
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.236
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    τώρα έχει κολλήσει το θέμα στα συνεργεία και όσες φορές και αν μιλήσω με vodafone δε μπορεί να γίνει κάτι!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daniels_saving_grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα προσπαθήσω να παρακάμψω το router της Voda όπως έχω κάνει και τώρα με το VDSL που έχω το speedport μόνο για το VOIP και παίρνει internet μέσω WAN.
    έχεις περισσότερες λεπτομέρειες για την συγκεκριμένη συνδεσμολογία, θέλω να βάλω το mikrotik για internet.
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  12. #57
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Περιοχή
    ???
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Ubiquiti Security Gateway
    Τα είχα βρει στο θέμα "Χρήση Speedport μόνο για VoIP Cosmote πίσω από άλλο router (ASUS)" εδώ στο forum.

  13. #58
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.236
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    επιτέλους κάτι προχώρησε στο σύστημα! τελικά αξίζει το κόπο να επικοινωνείς με το customer support!
    Έχουν πραγματοποιηθεί με επιτυχία οι εργασίες κατασκευής της κάθετης καλωδιώσης και εκκρεμεί να οριστεί ένα τελευταίο ραντεβού για να φέρει ο τεχνικός μας την οπτική ίνα από την κεντρική εγκατάσταση του κτιρίου στο χώρο σου.

    Στο πλαίσιο αυτό θα επικοινωνήσουμε μαζί σου, εντός 5 ημερών, στο κινητό επικοινωνίας που μας έχει δηλώσει για καθορισμό του ραντεβού. Ο τεχνικός μας θα σου παραδώσει, εγκαταστήσει δωρεάν τον απαραίτητο εξοπλισμό και θα κάνει όλες τις ενέργειες που απαιτούνται ώστε να βεβαιωθεί για την άψογη λειτουργία της υπηρεσίας.

    Αν χρειάζεσαι κάποια περαιτέρω πληροφορία μπορείς να συνομιλήσεις ζωντανά εύκολα και γρήγορα με έναν εκπρόσωπό μας



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daniels_saving_grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα είχα βρει στο θέμα "Χρήση Speedport μόνο για VoIP Cosmote πίσω από άλλο router (ASUS)" εδώ στο forum.
    έγινε ευχαριστώ κάτι πήρε το μάτι μου αλλά να δω αν θα δουλέψει γιατί το H300s είναι δύστροπο!
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  14. #59
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Περιοχή
    ???
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Ubiquiti Security Gateway
    Εγώ θα αρχίσω τη μάχη με το H300s από αύριο Πέμπτη καθώς έκλεισα ραντεβού τελικής σύνδεσης! Θα ενημερώσω!

  15. #60
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.236
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daniels_saving_grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα αρχίσω τη μάχη με το H300s από αύριο Πέμπτη καθώς έκλεισα ραντεβού τελικής σύνδεσης! Θα ενημερώσω!
    λαμπρά αυτό σημαίνει ότι πήρε μπροστά το συνεργείο!! (και ότι δεν συνδέομαι Πέμπτη!)

    - - - Updated - - -

    Πήραν τηλέφωνο από νόβα να με ρωτήσουν γιατί φεύγω και γιατί δε παραμένω σε αυτούς να πάρω vdsl 100. Αφού δεν καταλάβαινε το γιατί της λέω εγώ έχω ζητήσει πακέτο 200Mbps της λέω έχετε; μου απαντά ότι δεν υπάρχει εμπορικά διαθέσιμο τέτοιο πρόγραμμα πουθενά!! και μου λέει ότι θα πληρώνω μεν φτηνότερα αλλά αυτό επειδή υπάρχει κουπόνι μετά τι θα κάνω; πολύ ωραία λέω καλέστε με σε 2 χρόνια...

    - - - Updated - - -

    άλλαξε η κατάσταση της αίτησης και σήμερα διαβάζω νέο κείμενο:
    Θα επικοινωνήσουμε μαζί σου εντός 2 εργάσιμων ημερών, στο κινητό επικοινωνίας που μας έχει δηλώσει για καθορισμό του ραντεβού για να φέρει ο τεχνικός μας την οπτική ίνα από την κεντρική εγκατάσταση του κτιρίου στο χώρο σου.

    Ο τεχνικός μας θα σου παραδώσει , εγκαταστησει δωρεάν τον απαραίτητο εξοπλισμό και θα κάνει όλες τις ενέργειες που απαιτούνται ώστε να βεβαιωθεί για την άψογη λειτουργία της υπηρεσίας. Η οπτική ίνα θα καταλήξει σε οπτική πρίζα κοντά σε πρίζα ρεύματος και τηλεφώνου. Πλέον το τηλέφωνό σου θα συνδέεται στο νέο υπερσύγχρονο router και όχι στην τηλεφωνική σου γραμμή.
    ελπίζω να μη τσακωθώ πολύ με τον τεχνικό για το σημείο εγκατάστασης!
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


Σελ. 4 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας