Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 55
  1. #31
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού σκοτώθηκε ακαριαία,πώς να έπαιρνε το 112 αρχηγέ;Ξαναδιάβασε τα σχετικά μηνύματα.

    Άσχετο (αλλά και σχετικό),χρήσιμο tutorial από την NSA:
    https://media.defense.gov/2020/Aug/0...SURE_FINAL.PDF
    Αυτό ακριβώς λέω και εγώ.

  2. #32
    Εγγραφή
    13-12-2016
    Μηνύματα
    200
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εν τω μεταξύ τώρα με τη νέα τραγωδία στα Ψαχνά Ευβοίας και στα Πολιτικά, (σίγουρα κατάσταση έκτακτης ανάγκης) το 112 ειπώθηκε επίσημα ότι: όχι απλώς ήταν άχρηστο αλλά θα ήταν και ...βλαβερό μην έβγαινε έξω ο κόσμος και πνιγόταν!

    Η όλη ιστορία μου θυμίζει κάπως και τις μάσκες που τον Μάρτιο, Απρίλιο έλεγε ο Τσιόδρας ότι οι μάσκες Όχι απλώς δεν βοηθάνε αλλά κάνουν και κακό και τώρα οι μάσκες είναι υποχρεωτικές πρακτικά παντού.

  3. #33
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Billionaire Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τω μεταξύ τώρα με τη νέα τραγωδία στα Ψαχνά Ευβοίας και στα Πολιτικά, (σίγουρα κατάσταση έκτακτης ανάγκης) το 112 ειπώθηκε επίσημα ότι: όχι απλώς ήταν άχρηστο αλλά θα ήταν και ...βλαβερό μην έβγαινε έξω ο κόσμος και πνιγόταν!
    Γιατί να βγει έξω;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Billionaire Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η όλη ιστορία μου θυμίζει κάπως και τις μάσκες που τον Μάρτιο, Απρίλιο έλεγε ο Τσιόδρας ότι οι μάσκες Όχι απλώς δεν βοηθάνε αλλά κάνουν και κακό και τώρα οι μάσκες είναι υποχρεωτικές πρακτικά παντού.
    Αναγκαίο ψέμα. Το έλεγαν όλοι σε όλες τις χώρες γιατί δεν υπήρχε επάρκεια για το νοσηλευτικό προσωπικό αφού η μάσκα στην κοινωνία λειτουργεί μόνο αν την φοράνε όλοι.

  4. #34
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να βγει έξω;

    Αναγκαίο ψέμα. Το έλεγαν όλοι σε όλες τις χώρες γιατί δεν υπήρχε επάρκεια για το νοσηλευτικό προσωπικό αφού η μάσκα στην κοινωνία λειτουργεί μόνο αν την φοράνε όλοι.
    Ας ζητούσαν να φορέσουμε κασκολ η φουλαρια η οτιδήποτε. Η ιστορία έγραψε αδιανόητες κολοτουμπες απο τους "ειδικούς". Κατώτεροι των περιστάσεων.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #35
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας ζητούσαν να φορέσουμε κασκολ
    Δεν κάνουν σχεδόν τίποτα και δίνουν το κακό παράδειγμα ότι και το κασκόλ είναι αντάξιο της μάσκας και άντε μετά να το μαζέψεις πίσω όταν γίνει της μόδας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    φουλαρια
    Δεν κάνουν σχεδόν τίποτα και δίνουν το κακό παράδειγμα ότι και το φουλάρι είναι αντάξιο της μάσκας και άντε μετά να το μαζέψεις πίσω όταν γίνει της μόδας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτιδήποτε
    Δεν κάνουν σχεδόν τίποτα και δίνουν το κακό παράδειγμα ότι το να φορέσεις οτιδήποτε είναι αντάξιο της μάσκας και άντε μετά να το μαζέψεις πίσω όταν γίνει της μόδας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ιστορία έγραψε αδιανόητες κολοτουμπες απο τους "ειδικούς". Κατώτεροι των περιστάσεων.
    Αν ήσουν κι εσύ ειδικός, δεν υπήρχε περίπτωση να έλεγες οτιδήποτε άλλο στον κόσμο εκείνη την χρονική στιγμή, γνωρίζοντας όλα τα στοιχεία και πως θα δρούσε ο κόσμος.
    Το να φορέσουν μάσκα "όσοι προλάβουν να βρουν" δεν βοηθάει την μείωση της διασποράς. Ένας χωρίς μάσκα, αρκεί για να κολλήσει τους υπόλοιπους χωρίς μάσκα. Τηρουμένων των αναλογιών, το lockdown ήταν η μόνη λύση αφού δεν υπήρχαν αρκετές μάσκες.

    Όσο για το 112 που μου έκανες quote αλλά δεν απάντησες σε αυτό, αναμένω...

  6. #36
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Σε μια πολιτεία δεν υπάσχει "αναγκαίο ψέμα". Συγνώμη για το off topic.

  7. #37
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κάνουν σχεδόν τίποτα και δίνουν το κακό παράδειγμα ότι και το κασκόλ είναι αντάξιο της μάσκας και άντε μετά να το μαζέψεις πίσω όταν γίνει της μόδας.

    Δεν κάνουν σχεδόν τίποτα και δίνουν το κακό παράδειγμα ότι και το φουλάρι είναι αντάξιο της μάσκας και άντε μετά να το μαζέψεις πίσω όταν γίνει της μόδας.

    Δεν κάνουν σχεδόν τίποτα και δίνουν το κακό παράδειγμα ότι το να φορέσεις οτιδήποτε είναι αντάξιο της μάσκας και άντε μετά να το μαζέψεις πίσω όταν γίνει της μόδας.

    Αν ήσουν κι εσύ ειδικός, δεν υπήρχε περίπτωση να έλεγες οτιδήποτε άλλο στον κόσμο εκείνη την χρονική στιγμή, γνωρίζοντας όλα τα στοιχεία και πως θα δρούσε ο κόσμος.
    Το να φορέσουν μάσκα "όσοι προλάβουν να βρουν" δεν βοηθάει την μείωση της διασποράς. Ένας χωρίς μάσκα, αρκεί για να κολλήσει τους υπόλοιπους χωρίς μάσκα. Τηρουμένων των αναλογιών, το lockdown ήταν η μόνη λύση αφού δεν υπήρχαν αρκετές μάσκες.

    Όσο για το 112 που μου έκανες quote αλλά δεν απάντησες σε αυτό, αναμένω...
    Είμαι απο κινητό το έκανα παράθεση όλο, άδικα περιμένεις

    Στις μάσκες διαφωνούμε. 100% ειλικρίνεια και για τα νοσοκομεία ας κανόνιζαν οι "ειδικοί" να τους παρέχουν μάσκες. Δεν αγοράζουμε από τα ίδια μαγαζιά. Απο το να μην φορα κανείς τίποτα και απο πανω να λες στον κόσμο οτι είναι και επικίνδυνο, καλύτερο το οτιδήποτε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μια πολιτεία δεν υπάσχει "αναγκαίο ψέμα". Συγνώμη για το off topic.
    Οταν το πράγμα ηρεμήσει κάποιοι πρέπει να λογοδοτήσουν για την παρωδία.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #38
    Εγγραφή
    19-06-2008
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    1.147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/700
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    cisco887va+sec-k9
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να βγει έξω;

    Αναγκαίο ψέμα. Το έλεγαν όλοι σε όλες τις χώρες γιατί δεν υπήρχε επάρκεια για το νοσηλευτικό προσωπικό αφού η μάσκα στην κοινωνία λειτουργεί μόνο αν την φοράνε όλοι.
    Αρα δικαιολογεις οι πολιτικοι να διοικούν με ψέματα για να πετύχουν τον εκάστοτε σκοπό τους.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μια πολιτεία δεν υπάσχει "αναγκαίο ψέμα". Συγνώμη για το off topic.
    ακριβως. Μονο η διαφάνεια εμπνέει εμπιστοσύνη.

  9. #39
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bxenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα δικαιολογεις οι πολιτικοι να διοικούν με ψέματα για να πετύχουν τον εκάστοτε σκοπό τους.
    ακριβως. Μονο η διαφάνεια εμπνέει εμπιστοσύνη.
    Σε αυτή την περίπτωση η διαφάνεια προκαλεί πανικό. Χειρότερα αποτελέσματα έτσι.
    Προτιμώ να έχουν κάποιοι πολιτικό κόστος παρά να έχουμε εμείς θύματα πανικού αφού τους έχω όλους τους πολιτικούς γραμμένους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις μάσκες διαφωνούμε. 100% ειλικρίνεια και για τα νοσοκομεία ας κανόνιζαν οι "ειδικοί" να τους παρέχουν μάσκες. Δεν αγοράζουμε από τα ίδια μαγαζιά. Απο το να μην φορα κανείς τίποτα και απο πανω να λες στον κόσμο οτι είναι και επικίνδυνο, καλύτερο το οτιδήποτε.
    Είπαν ότι δεν προστατεύουν αυτούς που τις φοράνε (που είναι αλήθεια), όχι ότι οι μάσκες είναι επικίνδυνες, αυτό είναι fake news.
    Δεν υπήρχαν αρκετές μάσκες. Πώς θα κανόνιζαν να βρουν;
    Το ίδιο θα γίνει και με το εμβόλιο όταν με το καλό βγει: Δεν θα υπάρχει αρκετό για όλους. Βρες μου λύση για αυτό για να δούμε τι λύση θα είχες και για τις μάσκες.

    Πάντως πραγματικά θα ήθελα να μάθω τι εννοούσε ο Billionaire για το 112.

  10. #40
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτή την περίπτωση η διαφάνεια προκαλεί πανικό. Χειρότερα αποτελέσματα έτσι.
    Προτιμώ να έχουν κάποιοι πολιτικό κόστος παρά να έχουμε εμείς θύματα πανικού αφού τους έχω όλους τους πολιτικούς γραμμένους.

    Είπαν ότι δεν προστατεύουν αυτούς που τις φοράνε (που είναι αλήθεια), όχι ότι οι μάσκες είναι επικίνδυνες, αυτό είναι fake news.
    Δεν υπήρχαν αρκετές μάσκες. Πώς θα κανόνιζαν να βρουν;
    Το ίδιο θα γίνει και με το εμβόλιο όταν με το καλό βγει: Δεν θα υπάρχει αρκετό για όλους. Βρες μου λύση για αυτό για να δούμε τι λύση θα είχες και για τις μάσκες.

    Πάντως πραγματικά θα ήθελα να μάθω τι εννοούσε ο Billionaire για το 112.
    Πως θα κανόνιζαν να βρουν μάσκες για τον υγειονομικό προσωπικό, εμένα ρωτάς? Αν το υγειονομικό προσωπικό της χώρας βασίζεται στο να βρει μάσκες στα σούπερ μάρκετ και στα φαρμακεία σωθήκαμε. Δεν μπορώ να καταλάβω που θα επηρέαζε την τροφοδοσία των νοσοκομείων σε μάσκες όλο αυτό. Θα είχαμε πολιορκία αποθηκών ή ντου στο αεροδρόμιο για τις μάσκες που ήρθαν από κίνα, οπότε και δεν θα έφταναν τελικά στα νοσοκομεία?

    Να σου βρω εγώ λύση για το εμβόλιο όταν βγει? Δηλαδή εάν δεν σου βρω λύση για το εμβόλιο, σημαίνει ότι καλώς έκαναν με τις κολοτούμπες και τα ψέμματα και τις μισές αλήθες για τις μάσκες? Σε λίγο θα μου ζητήσεις να λύσω το πρόβλημα της φτώχειας του πλανήτη ή να λύσω κανένα άλυτο μαθηματικό πρόβλημα πριν κρίνω τις κολοτούμπες των "ειδικών". Πραγματικά διαβάζεις αυτά που γράφεις πριν πατήσεις Reply?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #41
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως θα κανόνιζαν να βρουν μάσκες για τον υγειονομικό προσωπικό, εμένα ρωτάς?... Να σου βρω εγώ λύση για το εμβόλιο όταν βγει? Δηλαδή εάν δεν σου βρω λύση για το εμβόλιο, σημαίνει ότι καλώς έκαναν με τις κολοτούμπες και τα ψέμματα και τις μισές αλήθες για τις μάσκες? Σε λίγο θα μου ζητήσεις να λύσω το πρόβλημα της φτώχειας του πλανήτη ή να λύσω κανένα άλυτο μαθηματικό πρόβλημα πριν κρίνω τις κολοτούμπες των "ειδικών". Πραγματικά διαβάζεις αυτά που γράφεις πριν πατήσεις Reply?

    Προφανώς έχεις κάποια λύση για να λες ότι έπραξαν λάθος ενώ θα μπορούσαν να πράξουν σωστά. Διαφώτισέ μας αλλιώς καταλαβαίνουμε ότι δεν υπήρχε κάτι άλλο που να μπορούσε να γίνει.
    Το μόνο που κάνεις είναι να καταγγέλλεις χωρίς πολλή σκέψη κάθε φορά που πατάς reply.

    Το ίδιο που έκαναν κάποιοι στο παρόν νήμα όταν καταδίκασαν το νέο σύστημα γεωεντοπισμού του 112 ως πρόβλημα ασφαλείας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Saxtus : 10-08-20 στις 11:22. Αιτία: Προσθήκη φωτογραφίας

  12. #42
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς έχεις κάποια λύση για να λες ότι έπραξαν λάθος ενώ θα μπορούσαν να πράξουν σωστά. Διαφώτισέ μας αλλιώς καταλαβαίνουμε ότι δεν υπήρχε κάτι άλλο που να μπορούσε να γίνει.
    Το μόνο που κάνεις είναι να καταγγέλλεις χωρίς πολλή σκέψη κάθε φορά που πατάς reply.

    Το ίδιο που έκαναν κάποιοι στο παρόν νήμα όταν καταδίκασαν το νέο σύστημα γεωεντοπισμού του 112 ως πρόβλημα ασφαλείας.
    Σου έχω γράψει από πάνω. 100% ειλικρίνια της κατάστασης και να προσταυτεί ο κόσμος όσο μπορεί. Σίγουρα πολύ καλύτερο από την επιμονή σου να πούνε οι "ειδικοί" ψέμματα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο που έκαναν κάποιοι στο παρόν νήμα όταν καταδίκασαν το νέο σύστημα γεωεντοπισμού του 112 ως πρόβλημα ασφαλείας.
    Προφανώς και ο κόσμος μπορεί να έχει απορίες ή και αμφιβολίες ακόμα, για ένα σύστημα το οποίο (όντως) είναι σωστό. Διότι δεν σημαίνει πως επειδή κάτι είναι σωστό δεν έχει κι άλλες επιπτώσεις παράπλευρες. Είναι πολύ επικίνδυνο να λες σε όλα ναι χωρίς δεύτερες σκέψεις, επειδή είναι "για το καλό μας".

    Ναι επιθυμώ ΣΙΓΟΥΡΑ το 112 να μπορεί να βρει με ακρίβεια το που είμαι εάν χρειαστώ βοήθεια αύριο-μεθαύριο αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να έχω την παραμικρή ανησυχία για το πως και από ποιους μπορεί να εκμεταλλευτεί κάτι τέτοιο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #43
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου έχω γράψει από πάνω. 100% ειλικρίνια της κατάστασης και να προσταυτεί ο κόσμος όσο μπορεί. Σίγουρα πολύ καλύτερο από την επιμονή σου να πούνε οι "ειδικοί" ψέμματα.
    Δεν είπαν ψέμματα. Το ότι οι μάσκες δεν προστατεύουν όσους την φοράνε είναι αλήθεια. Αυτό είπαν.
    Πόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις πως οι μάσκες δεν κάνουν σχεδόν τίποτα αν δεν τις φοράνε όλοι και ότι δεν υπήρχε τρόπος να υπάρχουν μάσκες για όλους εκείνη την χρονική περίοδο καθώς δεν "έβγαιναν" οι αριθμοί;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς και ο κόσμος μπορεί να έχει απορίες ή και αμφιβολίες ακόμα, για ένα σύστημα το οποίο (όντως) είναι σωστό. Διότι δεν σημαίνει πως επειδή κάτι είναι σωστό δεν έχει κι άλλες επιπτώσεις παράπλευρες. Είναι πολύ επικίνδυνο να λες σε όλα ναι χωρίς δεύτερες σκέψεις, επειδή είναι "για το καλό μας".

    Ναι επιθυμώ ΣΙΓΟΥΡΑ το 112 να μπορεί να βρει με ακρίβεια το που είμαι εάν χρειαστώ βοήθεια αύριο-μεθαύριο αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να έχω την παραμικρή ανησυχία για το πως και από ποιους μπορεί να εκμεταλλευτεί κάτι τέτοιο.
    Το σύστημα το ενεργοποιείς εσύ όποτε καλείς το 112, τι δεν καταλαβαίνεις; Όλα τα υπόλοιπα είναι θεωρίες συνωμοσίας.

  14. #44
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπαν ψέμματα. Το ότι οι μάσκες δεν προστατεύουν όσους την φοράνε είναι αλήθεια. Αυτό είπαν.
    Πόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις πως οι μάσκες δεν κάνουν σχεδόν τίποτα αν δεν τις φοράνε όλοι και ότι δεν υπήρχε τρόπος να υπάρχουν μάσκες για όλους εκείνη την χρονική περίοδο καθώς δεν "έβγαιναν" οι αριθμοί;

    Το σύστημα το ενεργοποιείς εσύ όποτε καλείς το 112, τι δεν καταλαβαίνεις; Όλα τα υπόλοιπα είναι θεωρίες συνωμοσίας.
    Δεν είμαι κανένας guru της τεχνολογίας αλλά γνωρίζοντας ότι το τηλέφωνο+λειτουργικό έχει μία τέτοια δυνατότητα, δηλαδή να ενεργοποιεί με ένα if την τοποθεσία χωρίς τη συγκατάθεσή μου με κάνει να αναρωτιέμαι κάποια πράγματα. Όπως το πως έχουμε διασφαλίσει ότι αυτό το if θα ενεργοποιείται (πολύ σωστά) μόνο σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης. Πως δηλαδή θα αποφύγουμε να μας πει μεθαύριο ο οποιοσδήπτοε

    Ooops συγνώμη, άνοιγε και σε άλλες περιπτώσεις μάλλον πρόκειται για κάποιο bug
    Πρόσεξε, δεν γράφω να το πάρουν πίσω, δεν βγαίνω στον δρόμο με σταυρούς και κομποσκίνια και παστίτσια και αλουμινόχαρτα. Εκφράζω ένα ερώτημα, είναι τόσο κακό και δυσκολοχώνευτο? Πρέπει δηλαδή αμέσως να βαρέσω παλαμάκια?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #45
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Το κινητό σου μπορεί επίσης να κάνει κλήσεις προς άλλους. Είναι μια βασική λειτουργία. Το αγοράζεις επειδή μπορεί να το κάνει αυτό.
    Υπάρχει πιθανότητα να γίνει κλήση προς αποδέκτη που δεν θέλεις/γνωρίζεις (πες το hacking, πες το bug, πες το buttdial) και να ακούσει κάποιος δική σου ιδιωτική συζήτηση.
    Επίσης παίζει να μιλήσεις με κάποιον και να ξεχάσεις να κλείσεις την γραμμή και να σε ακούει ο άλλος. Έχω γίνει αποδέκτης και των δύο σεναρίων πολλές φορές.

    Θέλω να πιστεύω ότι τα παραπάνω σενάρια είναι πιο πιθανά από το ενεργοποιηθεί ο γεωεντοπισμός μέσω του 112 όταν δεν θέλεις αλλά δεν βλέπω κάποιον να ανησυχεί για αυτό όσο για τον γεωεντοπισμό μέσω του 112.
    Από την μία πλευρά έχουμε αποδεδειγμένο σενάριο που πραγματοποιείται συνέχεια γύρω μας και από την άλλη μια θεωρία συνωμοσίας που πιθανότατα ποτέ δεν έχει πραγματοποιηθεί ως τώρα. Βάλτε προτεραιότητες άνθρωποι!

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας