Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    06-08-2020
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλημερα σας.
    Ειμαι συνδρομητης στη wind και γενικα δεν εχω παραπονο προς το παρων απο την εταιρια
    θελω ομως να βαλω στο γραφειο μου voip τηλεφωνικο κεντρο και οπως ολοι γνωριζεται η wind δεν δινει τους κωδικους για το τηλεφωνο παρα μονο για το internet
    σαν πρωτο βημα εχθες αγορασα ενα fritzbox 7590 που παρεχει σχεδον τα παντα και θελω να απαλλαγω απο το router της wind
    πως μπορω να βρω τους κωδικους της wind απο το router της?(προφανως πρεπει να το ξεκλειδωσω αλλα δεν μου ειναι και πολυ ευκολο)
    και γενικα πως μπορω να σεταρω το καινουριο modem-router?

  2. #2
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ακόμη και να βρεθεί ο κωδικός, κανείς δεν έχει καταφέρει να δουλέψει η VoIP τηλεφωνία σε άλλη συσκευή.
    Κι επειδή ήδη αγόρασες το Fritz, μπορείς μόνο να την φέρεις σε αυτό ως αναλογική από την θύρα PHONE της συσκευής του παρόχου.

    Νομίζω ότι μπαίνει σε Bridge Mode, οπότε ως κύριο Router θα παίζει μόνο το Fritz.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Δε προκειται να βρεις τον κωδικό..και ακόμα και αν τον βρεις δε θα παίξει. Σε Fritz η λύση ειναι αυτη που περιγράφει ο jkoukos.
    Αν εχεις ρουτερ που να υποστηριζει BRIDGE θα εισαι μια χαρα.. (γενικά τα ZTE ειναι φιλικά όσον αφορά το BRIDGE.. τα Technicolor όχι, αλλά δίνει και άλλα ρουτερ η WIND για τα οποία δε ξέρω τι γίνεται)

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας