Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    11-03-2014
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51199/5117
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Vodafone H-300s
    SNR / Attn
    15.8(dB) / 13.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα,

    Την 1/8/2020 κάλεσα το 13731 γιατί η ταχύτητα συγχρονισμού του ADSL (download) έπεσε από περίπου 4700 kbps στα 3700. Το σπίτι μου απέχει 3.5 χιλιόμερα από το Α/Κ και έχω attenuation 39.1 dB. Ο υπάλληλος με τον οποίο μίλησα στο τηλέφωνο έκανε τους γνωστούς ελέγχους και μου είπε ότι το σύστημα βγάζει ότι η ταχύτητα συγχρονισμού είναι εκτός αποδεκτών ορίων. Μου είπε ότι θα έρθει τεχνικός αλλά, αν βρεθεί βλάβη στην εσωτερική καλωδίωση του σπιτιού μου, θα υπάρξει χρέωση 20 Ευρώ.

    Ο τεχνικός ήρθε στις 4/8/2020 και αφού έλεγξε τη γραμμή, ισχυρίστηκε ότι δεν υπάρχει καμία βλάβη στην εσωτερική ή εξωτερική καλωδίωση και η γραμμή είναι καθαρή. Πριν υπογράψω το σχετικό έγγραφο για την επίσκεψη ρώτησα αν υπάρχει χρέωση και απάντησε "Ναι". Του είπα ότι το 13731 μου είπε ότι υπάρχει χρέωση αν βρεθεί βλάβη στην εσωτερική καλωδίωση και δεν βρέθηκε. Μου απάντησε ότι αν δεν βρεθεί βλάβη ούτε στην εσωτερική ούτε στην εξωτερική καλωδίωση, υπάρχει χρέωση. Του είπα ύστερα ότι ο υπάλληλος του 13731 μου είπε ότι η ταχύτητα είναι εκτός αποδεκτών ορίων, και σε κάθε περίπτωση η ταχύτητα δεν άλλαξε μεταξύ 1/8/2020 και 4/8/2020, οπότε αν η ταχύτητα ήταν εντός αποδεκτών ορίων, κακώς έστειλαν τεχνικό. Φυσικά δεν υπέγραψα το έγγραφο της επίσκεψης.

    Σήμερα η ταχύτητα έπεσε και άλλο. Είναι 795/3560 kbps up/down με attenuation 25.8/39 dB. Νομίζω ότι είναι προφανές ότι υπάρχει πρόβλημα με τη γραμμή και, όπως είπε και ο τεχνικός του 13731, η ταχύτητα είναι εκτός αποδεκτών ορίων.

    Σας παρακαλώ να ξαναδείτε το θέμα της χαμηλής ταχύτητας και να προσπαθήσετε να το λύσετε και να μην επιμείνετε στη χρώση της επίσκεψης του τεχνικού, δεδομένου ότι δεν βρέθηκε πρόβλημα στην εσωτερική καλωδίωση του σπιτιού μου.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Ioa1 ,

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου, ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

    Βαγγέλης, Nova Support

  3. #3
    Εγγραφή
    11-03-2014
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51199/5117
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Vodafone H-300s
    SNR / Attn
    15.8(dB) / 13.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δυστυχώς μου απαντήσατε με προσωπικό μήνυμα ότι έχω ενημερωθεί αναλυτικά από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών ενώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο και ότι δεν υπάρχει κάτι περαιτέρω για το οποίο να μπορείτε να με ενημερώσετε. Περίμενα καλύτερη εξυπηρέτηση.

  4. #4
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Ioa1,

    Σύμφωνα και με όσα αναφέραμε σε προσωπικό μήνυμα έχει υπάρξει αναλυτική ενημέρωση σου κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας που πραγματοποιήθηκε από το αρμόδιο τμήμα μας.

    Γεωργία, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας