Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Έχει καταφέρει κανείς να υπογράψει με JSignPdf κάποιο pdf σε linux, όπου το certificate/key βρίσκεται σε usb token/ΑΔΔΥ;

    Το usb token/ΑΔΔΥ αναγνωρίζεται στο linux και έχω υπογράψει ODT αρχεία μέσω του LibreOffice Writer.

    Νομίζω κάπως πρέπει να κάνω το JSignPdf να κάνει χρήση PKCS#11 για να δει το token, αλλά δεν ξέρω που είναι το πρόβλημα. Μου βγάζει ένα σφάλμα για το SunPKCS11 class.
    Χρησιμοποιώ debian sid(unstable) και openjdk. Λέτε να είναι εκεί το πρόβλημα και να πρέπει να χρησιμοποιήσω την java από την oracle;
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  2. #2
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.584
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Έχεις καλύτερες πιθανότητες να βρεις λύση στο επίσημο forum υποστήριξης της εφαρμογής: https://groups.google.com/forum/#!forum/jsignpdf

    Παρόλο που έχω ΑΔΔΥ με ψηφιακή υπογραφή, στο Linux δεν ασχολήθηκα ποτέ για να το κάνω να παίξει. Μάλλον κάποια στιγμή πρέπει να ασχοληθώ...
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας