Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 36
  1. #1
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχουμε τα αντιδραστήρια
    Δεν ξέρω γενικά άλλα Κέρκυρα,το εχω ξαναγράψει, εχουμε μεγάλο πρόβλημα στο ΓΝΚ με τα αντιδραστήρια, δεν μπορεί λένε η εταιρία να του προμηθεύσει γιατί δεν έχουν μεγάλο στοκ.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια χρήση Ronal κανονικά απαγορεύεται διά ροπάλου. Και έχεις ιγμορίτιδα ή ρινίτιδα; Πήγαινε σε ΚΑΛΟ ΩΡΛ ώστε να αντιμετωπίσεις το υποκείμενο νόσημα. Μπορεί να είναι απλή αλλεργία, μπορεί να χρειαστεί εγχείρηση.
    Απο τα 16 ως τα 18 dexarhinal (κορτιζόνη), έφτασα 95 κιλά και δεν ήξερα γιατί, από εκεί και μετά Ronal (πέσαμε στα 76 κιλά ) ως σήμερα (30 χρόνων). Ξέρω οτι δεν κάνει άλλα δεν βοηθάει και το κλίμα εδώ...

    Στα του Γιατρού εχω επισκεφθεί αρκετούς η διάγνωση πάντα ίδια, χρονιά ιγμορίτιδα, φαρμακευτική ρινίτιδα (απο τα αποσυμφορητικά) και διάφραγμα, το κεφάλι γεμάτο υγρό στις ακτινογραφίες. Αν σκύψω νιώθω να με βαράνε σφυριά...Ασε δραμα η κατάσταση.

    Η λύση είναι το χειρουργείο, βεβαία δεν εξασφαλίζω ότι δεν θα ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα άλλα συνεχώς το αμελώ..


  2. #2
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχουμε τα αντιδραστήρια
    Δεν ξέρω γενικά άλλα Κέρκυρα,το εχω ξαναγράψει, εχουμε μεγάλο πρόβλημα στο ΓΝΚ με τα αντιδραστήρια, δεν μπορεί λένε η εταιρία να του προμηθεύσει γιατί δεν έχουν μεγάλο στοκ.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια χρήση Ronal κανονικά απαγορεύεται διά ροπάλου. Και έχεις ιγμορίτιδα ή ρινίτιδα; Πήγαινε σε ΚΑΛΟ ΩΡΛ ώστε να αντιμετωπίσεις το υποκείμενο νόσημα. Μπορεί να είναι απλή αλλεργία, μπορεί να χρειαστεί εγχείρηση.
    Απο τα 16 ως τα 18 dexarhinal (κορτιζόνη), έφτασα 95 κιλά και δεν ήξερα γιατί, από εκεί και μετά Ronal (πέσαμε στα 76 κιλά ) ως σήμερα (30 χρόνων). Ξέρω οτι δεν κάνει άλλα δεν βοηθάει και το κλίμα εδώ...

    Στα του Γιατρού εχω επισκεφθεί αρκετούς η διάγνωση πάντα ίδια, χρονιά ιγμορίτιδα, φαρμακευτική ρινίτιδα (απο τα αποσυμφορητικά) και διάφραγμα, το κεφάλι γεμάτο υγρό στις ακτινογραφίες. Αν σκύψω νιώθω να με βαράνε σφυριά...Ασε δραμα η κατάσταση.

    Η λύση είναι το χειρουργείο, βεβαία δεν εξασφαλίζω ότι δεν θα ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα άλλα συνεχώς το αμελώ..


  3. #3
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχουν ουτε λεφτά για αντιδραστήρια λενε εδω οι διοικητές νοσοκομείων τι σκτα γίνεται στα αλήθεια ?
    Ναι γιατί τα ζώα αγοράζουν έτσι τα μηχανήματα ώστε να μπορούν να χρησιμοποιούν αντιδραστήρια μόνο μιας εταιρείας. Πολύ γνωστό κόλπο στα διαγνωστικά. Αλλά τα αντιδραστήρια μπορείς να τα αγοράσεις ένα ένα ξεχωριστά. Από γνωστούς που είναι σε ερευνητικά εργαστήρια δεν έχουν ελλείψεις.

    @ spirosgra

    Κόψε το Ronal! Τα καινούργια κορτικοστεροειδή δεν απορροφούνται (mometasone και fluticasone) οπότε έχουν ελάχιστη συστημική δράση. Όποιος γιατρός σου έδωσε dexamethasone για πάνω από μια εβδομάδα θέλει σκότωμα.

  4. #4
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα καλά, δηλαδή δεν υπάρχει αύξηση σε άλλες χώρες. Ε τι στο καλό συμβαίνει τότε με τα γραφήματα με τα κρούσματα που βλέπω να ανεβαίνουν σε διάφορες ευρωπαϊκές χώρες, από όπου υπάρχει ανοιχτή αεροπορική σύνδεση. Οπτασία θα είναι... Και είναι βέβαια και τόσα πολλά τα αεροπορικά δρομολόγια μεταξύ Ελλάδας Μάλτας, σε σχέση με τις υπόλοιπες αυτές χώρες, που μόνο με την Μάλτα πρέπει να δοθεί προσοχή...

    Ο Χαρδαλιάς μάλλον έβαλε το χέρι στα νούμερα πάλι...
    Το ίδιο ίσχυε από 28/7 για Βουλγαρία, Ρουμανία.

    https://travel.gov.gr/#/protocol_air

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirosgra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω γενικά άλλα Κέρκυρα,το εχω ξαναγράψει, εχουμε μεγάλο πρόβλημα στο ΓΝΚ με τα αντιδραστήρια, δεν μπορεί λένε η εταιρία να του προμηθεύσει γιατί δεν έχουν μεγάλο στοκ.




    Απο τα 16 ως τα 18 dexarhinal (κορτιζόνη), έφτασα 95 κιλά και δεν ήξερα γιατί, από εκεί και μετά Ronal (πέσαμε στα 76 κιλά ) ως σήμερα (30 χρόνων). Ξέρω οτι δεν κάνει άλλα δεν βοηθάει και το κλίμα εδώ...

    Στα του Γιατρού εχω επισκεφθεί αρκετούς η διάγνωση πάντα ίδια, χρονιά ιγμορίτιδα, φαρμακευτική ρινίτιδα (απο τα αποσυμφορητικά) και διάφραγμα, το κεφάλι γεμάτο υγρό στις ακτινογραφίες. Αν σκύψω νιώθω να με βαράνε σφυριά...Ασε δραμα η κατάσταση.

    Η λύση είναι το χειρουργείο, βεβαία δεν εξασφαλίζω ότι δεν θα ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα άλλα συνεχώς το αμελώ..

    Μην το αμελήσεις. Η κορτιζόνη κάνει παρενέργειες φοβερές. Μεταξύ άλλων αυξάνει την πίεση στα μάτια. Είσαι νεαρός τώρα, αλλά σε μεγαλύτερες ηλικίες αυτό μπορεί να κάνει αποκόλληση (χτύπα ξύλο). Παραλίγο να το πάθω πρόπερσι από κριθαράκι στο μάτι και θεραπεία με αλοιφή/κολλυριο με κορτιζόνη.
    Δοκίμασε επίσης ρινικές πλύσεις θα σου στείλω με pm το σκεύασμα. Ότι καλύτερο.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα δε πάω με τίποτα καλύτερα dexa και φαρμακευτική ρινίτιδα παρά τίποτα άλλο χειρότερο .....
    Φίλε μην το λες αυτό, γιατί έκανα (κατα)χρηση Otrivin και η κατάσταση πλέον δεν μαζεύεται...
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  6. #6
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Μην το αμελήσεις. Η κορτιζόνη κάνει παρενέργειες φοβερές. Μεταξύ άλλων αυξάνει την πίεση στα μάτια. Είσαι νεαρός τώρα, αλλά σε μεγαλύτερες ηλικίες αυτό μπορεί να κάνει αποκόλληση (χτύπα ξύλο). Παραλίγο να το πάθω πρόπερσι από κριθαράκι στο μάτι και θεραπεία με αλοιφή/κολλυριο με κορτιζόνη.
    Την εχω κόψει την κορτιζόνη Στέλιο,το Ronal δεν περιεχέι, το κακό είναι ότι όλοι σου προτείνουν κορτιζονουχα αποσυμφορητικά χωρίς να το αναφέρουν ότι περιέχουν κορτιζόνη, σου λένε πάρε Dexha, το γιατί δεν το ξέρω, ενώ υπάρχουν πιο "ήπια".
    Σε ευχαριστώ!

    Πρέπει η αλήθεια είναι να το κάνω το χειρουργείο να τελειώνω, ταλαιπωρία μεγάλη είναι να μην μπορείς να ανασάνεις!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μην το λες αυτό, γιατί έκανα (κατα)χρηση Otrivin και η κατάσταση πλέον δεν μαζεύεται...

    Α είμαστε πολλοί!!!



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κόψε το Ronal! Τα καινούργια κορτικοστεροειδή δεν απορροφούνται (mometasone και fluticasone) οπότε έχουν ελάχιστη συστημική δράση. Όποιος γιατρός σου έδωσε dexamethasone για πάνω από μια εβδομάδα θέλει σκότωμα.
    Δηλαδή είναι καλύτερα να καταφύγω σε κάποιο spray με αυτές τις δραστικές; Μέχρι να αξιωθώ να το λύσω με ενδεδειγμένο τρόπο!!!

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spirosgra : 10-08-20 στις 20:25.

  7. #7
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    [/quote]
    Στα του Γιατρού εχω επισκεφθεί αρκετούς η διάγνωση πάντα ίδια, χρονιά ιγμορίτιδα, φαρμακευτική ρινίτιδα (απο τα αποσυμφορητικά) και διάφραγμα, το κεφάλι γεμάτο υγρό στις ακτινογραφίες. Αν σκύψω νιώθω να με βαράνε σφυριά...Ασε δραμα η κατάσταση.

    Η λύση είναι το χειρουργείο, βεβαία δεν εξασφαλίζω ότι δεν θα ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα άλλα συνεχώς το αμελώ..[/quote]

    Εμενα με ειχαν 10 χρονια με dexarhina και ακομα επέμβαση δεν έχει γίνει γιατι μια το ενα μια το αλλο.... Μλκια που δε πήγα ιδιωτικά να κανω 2 τρυπες με blackanddecker να τελειωνω ...... Τοσο καλή περίθαλψη υγείας για διαφημιση

  8. #8
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Ελπίζω, εντός σπιτιού να χρησιμοποιείται φυσιολογικό ορό (0.9%) για τις πλύσεις της μύτης αντί ronal etc ...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  9. #9
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    @spirosgra

    Δηλαδή είναι καλύτερα να καταφύγω σε κάποιο spray με αυτές τις δραστικές; Μέχρι να αξιωθώ να το λύσω με ενδεδειγμένο τρόπο!!!
    Ναι. Από οτι είδα μάλιστα το dexharina πρέπει να έχει αποσυρθεί γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος ύπαρξης του. Μιας και εγώ ταλαιπωρούμε με χρόνια βαριά ρινίτιδα (ευτυχώς χωρίς πολύποδες και παραρινοκολπήτιδες) καλό θα ήταν να δοκιμάσεις και πλύσεις με βουδεσονίδη (BIOSONIDE κορτικοστεροειδές). https://www.youtube.com/watch?v=oJjuOmUiTB4

    Εμένα δυστυχώς δεν με βοηθάει τίποτα από αυτά μιας και μάλλον ο τύπος φλεγμονής είναι σχετικά ανθεκτικός στα κορτικοστεροειδή. Ούτε κορτιζόνη από το στόμα δεν ελέγχει τα συμπτώματα.

  10. #10
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirosgra Εμφάνιση μηνυμάτων


    Την εχω κόψει την κορτιζόνη Στέλιο,το Ronal δεν περιεχέι, το κακό είναι ότι όλοι σου προτείνουν κορτιζονουχα αποσυμφορητικά χωρίς να το αναφέρουν ότι περιέχουν κορτιζόνη, σου λένε πάρε Dexha, το γιατί δεν το ξέρω, ενώ υπάρχουν πιο "ήπια".
    Σε ευχαριστώ!

    Πρέπει η αλήθεια είναι να το κάνω το χειρουργείο να τελειώνω, ταλαιπωρία μεγάλη είναι να μην μπορείς να ανασάνεις!





    Α είμαστε πολλοί!!!





    Δηλαδή είναι καλύτερα να καταφύγω σε κάποιο spray με αυτές τις δραστικές; Μέχρι να αξιωθώ να το λύσω με ενδεδειγμένο τρόπο!!!

    [Off-topic]
    Δοκίμασε τις ρινικές πλύσεις με αλατόνερο με το σκεύασμα που σου έστειλα. Είναι καταπληκτικό. Του γιου μου του έδιναν 3 χρόνια θεραπεία για άσθμα οι πνευμονολόγοι, μέχρι να του πει τυχαίος ΩΡΛ ότι έχει διάφραγμα. Έκανε την επέμβαση και τέλος. Όλα καλά. Τις ρινικές πλύσεις τότε τις μάθαμε, για να καθαρίσει η μύτη από τα αίματα της επέμβασης του διαφράγματος. 15 Ευρώ μαξ θα σου στοιχίσει. Κακό δεν κάνει. Δοκίμασε το. Θα με θυμηθείς.
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  11. #11
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω, εντός σπιτιού να χρησιμοποιείται φυσιολογικό ορό (0.9%) για τις πλύσεις της μύτης αντί ronal etc ...
    Καλά θα φάω "ξύλο" δεν το γλυτώνω... και θα έχετε και δίκιο να με κράξετε τώρα!

    3 μπουκαλάκια τον μηνά, το βράδυ αν δεν βάλω ronal δεν υπάρχει πιθανότητα να κοιμηθώ, θα σκάσω

    Ο φυσικός όρος όσες φόρες και αν δοκίμασα δύστυχος δεν!




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε τις ρινικές πλύσεις με αλατόνερο με το σκεύασμα που σου έστειλα. Είναι καταπληκτικό. Του γιου μου του έδιναν 3 χρόνια θεραπεία για άσθμα οι πνευμονολόγοι, μέχρι να του πει τυχαίος ΩΡΛ ότι έχει διάφραγμα. Έκανε την επέμβαση και τέλος. Όλα καλά. Τις ρινικές πλύσεις τότε τις μάθαμε, για να καθαρίσει η μύτη από τα αίματα της επέμβασης του διαφράγματος. 15 Ευρώ μαξ θα σου στοιχίσει. Κακό δεν κάνει. Δοκίμασε το. Θα με θυμηθείς.
    Έχει φύγει ήδη μνμ στον φαρμακοποιό μου αν δεν το έχει να το φέρει!!!


  12. #12
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Spirogra θέλει 6 μήνες για να φύγει η φαρμακευτική ρινίτιδα. Δεν είναι κάτι απλό. Ίσως πρέπει να πας σε πανεπηστημιακό ΩΡΛ ή σε κάποιο μεγάλο νοσοκομείο για να δείτε αν με επέμβαση στις κόγχες θα μπορείς να την παλέψεις για αυτούς τους 6 μήνες.

  13. #13
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Phisiomer, Tonimer και λοιπά υπέρτονα διαλύμματα θα σε βοηθήσουν σταδιακά.Κόψε τον καρκίνο που λέγεται Ronal.

    Α και κάνε το διάφραγμα, σίγουρα θα έχεις και κόγχες, οπότε θα γίνει πακέτο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #14
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Στην εφηβεια είχα κάνει επέμβαση για σκολίωση του διαφράγματος και επί σειρά ετών υπερκατανάλωνα Otrivin, μπορεί να έφευγε και ένα μπουκαλάκι το μήνα, μιλάμε για κανονικό budget. Μέχρι που κάποιος μου είπε ότι η εξάρτηση είναι ψυχολογική και άναψε λαμπάκι πάνω απο το κεφάλι μου, σαν καρτούν. Συν ότι κάπνιζα, κατά περιόδους αρειμανίως. Το μόνο που δεν έκανα για να δέσει το γλυκό είναι κόκα
    Όπως και να έχει, δουλεύει το ένα ρουθούνι, το άλλο είναι μονίμως βουλωμένο, αλλά έντάξει, παλεύεται η φάση.
    Όταν με το καλό χαλαρώσει η κατάσταση, θα πάω σε ΩΡΛ.
    Μακριά από τέτοια κωλοφάρμακα παιδιά, είναι για πολύ πολύ περιορισμένη χρήση και όχι όπως βλακωδώς έκανα εγώ.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  15. #15
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8900/1024
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    5(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Phisiomer, Tonimer και λοιπά υπέρτονα διαλύμματα θα σε βοηθήσουν σταδιακά.Κόψε τον καρκίνο που λέγεται Ronal.

    Α και κάνε το διάφραγμα, σίγουρα θα έχεις και κόγχες, οπότε θα γίνει πακέτο.
    Phisiomer εχω δοκιμάσει δίχως αποτέλεσμα δυστυχώς, το Tonimer δεν το εχω ακουστά άλλα αφου είδα οτι το Phisio δεν έκανε δουλειά έπαψα να ασχολούμαι η αλήθεια είναι με ανάλογα προϊόντα!

    Το ξέρω οτι πρέπει να γίνει το χειρουργείο, εχω όμως ακούσει τόσες διαφορετικές αποψεις απο διάφορους γιατρούς που έχασα την μπάλα από ενα σημείο και μετά.

    Η αλήθεια είναι οτι έψαχνα τρόπο να αποφύγω την παρακέντηση μιας και φίλος την έκανε, ταλαιπωρήθηκε απίστευτα και μετά από 2-3 χρονιά είχε πάλι πρόβλημα.

    Για τις κόγχες μου είχε πει ένας γιατρός στην Θεσσαλονίκη ότι μάλλον χρειάζονται και αυτές να κοιταχτούν και μου είχε συστήσει έναν άλλο γιατρό που έκανε επέμβαση με Λέιζερ (τις "εκαιγε") ώστε να απευθυνθώ άλλα όπως ειπα απο ένα σημείο και μετά ειχα ακούσει τόσα πολλά που δεν ήξερα από που να αρχίσω και που να τελειώσω και ποιον να εμπιστευτώ.

    Ρε τι σας έχει κάνει το Ronalακι και το κράζετε όλοι ομαδικώς;

    Αν υποσχεθείς ότι θα έρχεσαι το βράδυ να μου πατάς μια ηρεμιστική και να μου διαβάζεις και κανένα παραμυθάκι μπας και κοιμηθώ θα τον κόψω το Διάολο...


    Μιας και φαίνεται να είναι μακρά η κουβέντα, αν ειναι εύκολο δεν ανοίγεις ένα θεματακι με σχετική ονομασία μεταφέροντας όλα τα τελευταία Offtopic μηνύματα εκεί να τα έχουμε μαζεμένα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spirosgra : 10-08-20 στις 21:46.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας