Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 68
  1. #16
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την άλλη όμως, οι όροι ηταν σαφείς και ξεκάθαροι. Δεν είναι ότι η Apple εξαπάτησε κάποιον (ή η Google). Αν συμφωνούμε με την πρακτική της Apple είναι άλλου παπά ευαγγέλιο, αλλά εδώ έρχεται η Epic και σου λέει άκου να δεις, έχω μερικά εκ/ρια παίκτες, θέλω αυτό το deal.
    Όχι δεν κάνει αυτό αλλά κάτι πολύ χειρότερο. Πρώτα χρησιμοποιεί τις πλατφόρμες για να φτιάξει τεράστια βάση χρηστών και μετά λέει δεν θέλω απλά χρήστες αλλά πελάτες που είναι μόνο δικοί μου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι κάθε φόρα κάποιος θα βγει και θα πει βάζετε την Apple για τα κλικς,
    Κάποιος, κάπου, κάποτε. Τελικά θα ανοίξει νέο νήμα για την ίδια ιστορία προς την Google ή όχι;

  2. #17
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων

    Κάποιος, κάπου, κάποτε. Τελικά θα ανοίξει νέο νήμα για την ίδια ιστορία προς την Google ή όχι;
    Ελευθέρα μπορείς να ανοίξεις νήμα εσύ

  3. #18
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Good job

  4. #19
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν κάνει αυτό αλλά κάτι πολύ χειρότερο. Πρώτα χρησιμοποιεί τις πλατφόρμες για να φτιάξει τεράστια βάση χρηστών και μετά λέει δεν θέλω απλά χρήστες αλλά πελάτες που είναι μόνο δικοί μου.
    Εννοείς ότι παρέχει ένα προϊόν στις πλέον δημοφιλείς πλατφόρμες (βασικά 2 είναι στο κόσμο των smartphones) για να παράγει κέρδη.

    .... και ?


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  5. #20
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.907
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Με το ίδιο σκεπτικό και το Fortnite είναι μονοπώλιο στο είδος του. Θα έπρεπε να μπορείς να αγοράζεις Vbucks και από αλλού.

  6. #21
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν είμαι ξεκάθαρος aroutis; Πρώτα χρησιμοποιεί τις πλατφόρμες (γενικά, και με το steam έκανε τα ίδια) ακολουθώντας τους κανόνες για να φτιάξει μεγάλη βάση χρηστών και μετά λέει, αααα οι κανόνες είναι κακοί (που μπορεί να είναι αλλά δεν την νοιάζει), θέλω τους χρήστες ως πελάτες που θα είναι μόνο δικοί μου. Μαλώνουν τα θηρία με βρώμικες τακτικές όχι για το καλό του πελάτη αλλά για να έχουν το μέγιστο κέρδος.

    Η αγωγή προς την google ξεκινάει με το "Don't be evil" όχι για την ουσία αλλά για το δικό τους χρήμα. Και όσο εγώ πληρώνω τα ίδια τελικά και όχι λιγότερα (βλέπε Netflix) δεν θα αλλάξει κάτι προς το καλύτερο. Θα άλλαζε αν έβγαιναν και υποστηρίζαμε πραγματικά αγαθές και τίμιες κινήσεις.

  7. #22
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Ωντας κατοχος premium προϊοντων, με πιανει δεος οταν στα εγκυρα τεχνολογικα sites διαβαζω αποκλειστικες ειδησεις για την Apple.

    Σε αλλα νεα, το Fortnite αφαιρεθηκε ταυτοχρονα κι απο App store κι απο το Google play.

  8. #23
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είμαι ξεκάθαρος aroutis; Πρώτα χρησιμοποιεί τις πλατφόρμες (γενικά, και με το steam έκανε τα ίδια) ακολουθώντας τους κανόνες για να φτιάξει μεγάλη βάση χρηστών και μετά λέει, αααα οι κανόνες είναι κακοί (που μπορεί να είναι αλλά δεν την νοιάζει), θέλω τους χρήστες ως πελάτες που θα είναι μόνο δικοί μου. Μαλώνουν τα θηρία με βρώμικες τακτικές όχι για το καλό του πελάτη αλλά για να έχουν το μέγιστο κέρδος.

    Η αγωγή προς την google ξεκινάει με το "Don't be evil" όχι για την ουσία αλλά για το δικό τους χρήμα. Και όσο εγώ πληρώνω τα ίδια τελικά και όχι λιγότερα (βλέπε Netflix) δεν θα αλλάξει κάτι προς το καλύτερο. Θα άλλαζε αν έβγαιναν και υποστηρίζαμε πραγματικά αγαθές και τίμιες κινήσεις.
    Δεν συμφωνώ με το σκεπτικό σου. Η κάθε εταιρια σαν την Epic πρέπει να μπορει να δραστηριοποιηθεί στις αγορές που στοχεύει και προφανώς πρέπει να πουλήσει. Οταν ξεκινά ένα νέο προϊόν προφανώς δεν έχει καποιο κοινό.
    Αρα , οταν κυνηγά online gaming σε πλατφόρμες google και apple, δεν έχει επιλογή παρά να κανει ότι της πουνε.

    Αν ή όταν πουλήσει, προφανώς και έχει το κάθε δικαίωμα να διαπραγματεύεται. Τώρα , το ξαναλέω, είναι αστείο να λες ότι η Epic έχει μονοπώλειο. ΔΕΝ έχει. Ενα προϊόν έχει, το οποιο για τη συγκεκριμένη εταιρία αποτελεί cash cow.
    Ειναι προφανές ότι δεν θέλει (και καλά κάνει) να μη δίνει απ΄όλες τις πλευρές χρήματα στις google και apple. Γιατί άντε να δίνει 30% για τα Dev fees, αλλά και για τα in app purchases? Ελεος.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωντας κατοχος premium προϊοντων, μονο δεος με πιανει να διαβαζω αποκλειστικες ειδησεις για την Apple.

    Σε αλλα νεα, το Fortnite αφαιρεθηκε ταυτοχρονα κι απο App store κι απο το Google play.
    Σε άλλα νέα το έχουμε ήδη πει ,3 τουλάχιστον φορές.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #24
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Είπα κάπου ότι έχει μονοπώλιο η Epic; Είπα πως θα ήθελε να γίνει. Πληρώνει για να γίνει. Δικαίωμα του καθένα να πιστεύει ότι θέλει, να γράφει και να ακούει επιχειρήματα.

  10. #25
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωντας κατοχος premium προϊοντων, με πιανει δεος οταν στα εγκυρα τεχνολογικα sites διαβαζω αποκλειστικες ειδησεις για την Apple.

    Σε αλλα νεα, το Fortnite αφαιρεθηκε ταυτοχρονα κι απο App store κι απο το Google play.
    Να σου κάνω μια επανάληψη μιας σημαντικής διαφοράς


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με μια διαφορά, στο Android μπορείς να κάνεις install apps εκτός Google App store ακόμη και χωρίς root privileges, στην Apple αυτό δε γίνεται.
    Και προφανώς κανένας στο Android δεν έχει πρόβλημα να το κάνει αυτό αφού το store της Epic είναι μια χαρά΄Secure.

  11. #26
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε άλλα νέα το έχουμε ήδη πει ,3 τουλάχιστον φορές.
    Προφανως, αλλα η ειδηση ειναι οτι το αφαιρεσε η Apple
    Και λογικο μου φαινεται, ο περισσοτερος κοσμος ασχολειται με τα premium προϊοντα, οχι με τις σαβουρες.

  12. #27
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Η ίδια η Epic βέβαια που τονίζει στην αγωγή προς την Apple ότι στο iOS δεν υπάρχει η δυνατότητα εγκατάστασης από αλλού, στην αγωγή προς την Google λέει πως μικρή σημασία έχει που στο Android μπορείς να το εγκαταστήσεις από αλλού...

  13. #28
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου κάνω μια επανάληψη μιας σημαντικής διαφοράς
    Και ποιος σου ειπε οτι το sideload χωρις jailbreak δεν ειναι εφικτο στο iOS;
    Γρηγορα πισω στα θρανια!
    Αυτα βεβαια τα γνωριζουν μονο οι περηφανοι κατοχοι premium προϊοντων.

  14. #29
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος σου ειπε οτι το sideload χωρις jailbreak δεν ειναι εφικτο στο iOS;
    Γρηγορα πισω στα θρανια!
    Εϊναι τόσο απλό όσο ένα τικ στο android?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #30
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος σου ειπε οτι το sideload χωρις jailbreak δεν ειναι εφικτο στο iOS;
    Γρηγορα πισω στα θρανια!
    Μιλάς για αυτό;
    https://7labs.io/mobile/iphone/insta...app-store.html

    Ελά πες οτι κάνεις πλάκα.

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας