Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    28-01-2013
    Περιοχή
    Βόρεια ΈΥΒΟΙΑ
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά ενδιαφέρομαι να αγοράσω μα οθόνη. Την θέλω κυρίως για gaming, θέλω επίσης να έχει δυνατότητες free sync, 144hz και να είναι curved. Τα χρήματα που διαθέτω είναι μέχρι 250 ευρώ. Ψάχνοντας λίγο μόνος μου ψιλό κατέληξα σε αυτήν https://www.skroutz.gr/s/20706771/MSI-Optix-G24C4.html ωστόσο κοιτάω και αυτήν https://www.skroutz.gr/s/16030383/AOC-C27G1.html με την διαφορά ότι είναι 27αρα. Θα το εκτιμούσα πάρα πολύ αν μου λέγατε ποια να επιλέξω η αν υπάρχει κάποια καλύτερη σε αυτά τα χρήματα.

    ΥΓ Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας!!

  2. #2
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    καλησπέρα φίλε μου,

    για μένα θα έλεγα να πας στο 24ρι μοντέλο της AOC C24G1

    η 27αρα θα ήταν ιδανική σε 1200 ανάλυση
    έχω παρατηρήσει σε 27ρες με 1080 ένα απαλό πιξελιασμα που ανά διαστήματα με ενοχλούσε, τώρα πρέπει να δεις ένα δείγμα να δεις αν δεν σε ενοχλεί
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  3. #3
    Εγγραφή
    28-01-2013
    Περιοχή
    Βόρεια ΈΥΒΟΙΑ
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα ευχαριστώ για την απάντηση για την msi έχουμε κάποια άποψη πως σου φαίνεται;

  4. #4
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pantel7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα ευχαριστώ για την απάντηση για την msi έχουμε κάποια άποψη πως σου φαίνεται;
    απο msi γενικά γνωρίζω πως έχει καλή πορεία σε monitors

    απο αμαζον βλέπω έχει καλά reviews

    πρόσεξε τα cons που αναφέρουν

    Spoiler:
    Cons/Quirks:
    1) The monitor's firmware will INSTANTLY start searching for another signal from another port the moment the current signal disappears. It also takes 5 seconds to do so, and there is no manual control while it is performing its search. So if you are using this to test a new build, you will be seeing a blank screen alot. The faster your BIOS boots, the more likely that the time it takes this monitor to initialize and find your signal, your chance to enter your UEFI BIOS has passed, leaving you to do some things "blind" (such as know which key to mash to enter the BIOS). It is a major pain when trying to debug a new build.

    2) When using FreeSync in G-Sync compatible mode, the backlight flickers to the point of being noticable during frame drops. In fact, leaving the refresh rate at 144Hz rather than FreeSync is less distracting, as I have yet to see tearing, but can always see the backlight changing.

    3) The aspect ratio setting ("Screen Size") is global. So if you need 4:3 for HDMI1 (example), you would have to switch it back to 16:9 for DP.

    4) There is no shortcut to the "Screen Size" setting, but plenty of shortcuts to other less-used menu options.

    5) The firmware is not updatable by the end user.

    6) There is very, very slight backlight bleeding, but it is only noticable on the darkest of scenes, and at unoptimal viewing angles. This doesn't bother me at all, as it is very subtle, but worth mentioning.


    κοίταξε αν ειναι κανένα review να εκτιμήσεις και εσύ αν σε καλύπτει
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  5. #5
    Εγγραφή
    28-01-2013
    Περιοχή
    Βόρεια ΈΥΒΟΙΑ
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    τελεια σε ευχαριστω πολυ θα παω στην aoc!!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας