Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    17-08-2020
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    καλησπέρα όποιος μπορεί να βοηθήσει...εχω πάροχο forthnet και εχω μια λιστα για iptv που βλεπω σε apk εφαρμογή και ο πάροχος μου την μπλοκάρει. ..λογικα παρακολουθεί μεσω του ρούτερ γιατί με 4g δεδομένα βλέπω κανονικά.υπαρχει τρόπος να αποκλεισω τον πάροχο εξω απο το ρούτερ μου ώστε να σερφαρω και να βλέπω οτι θελω??

  2. #2
    Εγγραφή
    15-11-2016
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    29.6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο πάροχος δεν σε παρακολουθεί, εκτός άμα υπάρχει εισαγγελική εντολή που και πάλι ο πάροχος εμπλέκεται έμμεσα και όχι άμεσα. Επίσης ο πάροχος επικοινωνεί με το ρούτερ σου μόνο για κανένα firmware update ή ενημέρωση στοιχείων και ρυθμίσεων αλλά και πάλι μόνο με δική σου συγκατάθεση άμα καλέσεις για κάποιο πρόβλημα που προέκυψε και μόνο άμα χρησιμοποιείς δικό τους ρουτερακι. Κανείς σε κανένα πάροχο δεν θα κάτσει να ασχοληθεί με ένα τυχαίο ρούτερ στους χιλιάδες πελάτες απλά επειδή δεν έχει κάτι καλύτερο να κάνει. Αν πράγματι υπάρχει κάποιος περιορισμός επειδή πιθανόν είναι γνωστό piracy APK (που δεν έχω προσωπικά ξανασυναντήσει σαν περίπτωση) θα είναι πιθανότατα στον DNS, οπότε δοκίμασε να αλλάξεις DNS σε 8.8.8.8 ή 1.1.1.1 να δεις άμα συνδέεται ή όχι. Απλά μαντεύω όμως χωρίς να έχω κανένα παραπάνω στοιχείο για το πρόβλημα ή το APK ή το πώς συνδέεσαι ή τη συσκευή που χρησιμοποιείς ή αν το θέμα εμφανίζεται και σε άλλες εφαρμογές/σάιτ κλπ

  3. #3
    Εγγραφή
    17-08-2020
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    δεν το κάνει πάντα αλλά συνήθως σε μεγαλα παιχνίδια μπαινω παντού σε διάφορες σελίδες εκτός απο την εφαρμογή στο κινητό μου η στην smart tv..σαν ναμην υπάρχει ίντερνετ.οταν μπω με δεδομένα παίζει Χάρτι και με του γείτονα που είναι ΟΤΕ.ο τεχνικος ειπε off the record παίζει να γίνεται...αρα αλλαγη παρόχου να βλέπω οτι θελω.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας