Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Inalan
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Πρεπει να εχει κανα τετραμηνο που (επιτελους) η περιοχη μου (Καυτανζογλειο Θεσσαλονικη) πηρε VDSL.

    Απο οτι εμαθα, ειναι υπο την Vodafone και ο οτε παιρνει απο αυτους (σε ΟΤΕ) ειμαι. Στην αρχη, η γραμμη ηταν υποδειγματικη.
    Τον τελευταιο μηνα ομως οι αποσυνδεσεις ειναι τραγικες, μιλαμε για αποσυνδεση μπορει και ανα πενταλεπτο. Το προηγουμενο σ/κ και για δυο μερες η γραμμη ηταν παλυ αψογη, αλλα απο εχτες το ιδιο δραμα.
    Εχω δηλωμενη βλαβη απο 20 Ιουλιου, εχει ερθει τεχνικος στον χωρο μου, αλλαξα την δικη μου καλωδιωση, με πηραν απο το τεχνικο τμημα ποσες φορες, ομως ακομα η βλαβη υπαρχει και καθε τοσο ο ΟΤΕ μου στελνει γραπτο μηνυμα οτι οι τεχνικες υπηρεσιες εργαζονται για την επιλυση κλπ κλπ κλπ.

    Παραθετω και ενα screenshot απο τα της γραμμης μου.

    Εχω δοκιμασει δυο Huawei HA35 μηπως και το ενα ηταν ελαττωματικο, αλλα με τα ιδια αποτελεσματα καθε φορα.

    Στην τελευταια συνομιλια με τεχνικο, μου ειπε οτι ισως και να χρειαστει συνεργατικο ραντεβου με τεχνικους απο Vodafone και σε ερωτηση μου αν μπορει να φταινε οι καλοκαιρινες θερμοκρασιες στο ΚΑΦΑΟ, μου ειπε οτι εχουν παρουσιαστει γενικα βλαβες λογο ελλειπους ψυξης στα κουτια.

    Κανενα σχολιο, κατι, οτιδηποτε καποιος τι μπορω να κανω, τι μπορει να φταιει?
    Τοσα χρονια περιμενα με 4mbps adsl την vdsl και τωρα η υπομονη εχει αρχισει να τελειωνει.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails οτε.jpg  


  2. #2
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.125
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι να πω...περιμένεις να φτιάξουν τη βλάβη από Vodafone- ΟΤΕ (όποιος είναι). Εφόσον έχει αλλαχτεί η καλωδίωση του σπιτιού το πρόβλημα είναι κάπου έξω μέχρι την καμπίνα...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας