Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-56 από 56
  1. #46
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως και τώρα, οι πιο πολλοί αλλάζουν το κινητό τους μετά από 1 με 3 το πολύ χρόνια. Ελάχιστους γνωρίζω, με κινητό 4ετίας και βάλε.

    Οπότε θεωρώ ότι 3 major upgrades, είναι υπεραρκετά για ένα φυσιολογικό lifecycle ενός κινητού.
    Ακριβώς, 2-3 χρόνια πιστεύω είναι το νορμάλ, γιατί μετά χαλάει και η μπαταρία του κινητού. Και έτσι όπως είναι μη αποσπώμενα πλέον,δεν συμφέρει να αλλάξεις μπαταρία.
    Scuderia Ferrari

  2. #47
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ
    εγω εχω το νοκια 5 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος το πιο πιθανο αμα οικονομησω να παω στο νοκια 5.3

  3. #48
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως και τώρα, οι πιο πολλοί αλλάζουν το κινητό τους μετά από 1 με 3 το πολύ χρόνια. Ελάχιστους γνωρίζω, με κινητό 4ετίας και βάλε.

    Οπότε θεωρώ ότι 3 major upgrades, είναι υπεραρκετά για ένα φυσιολογικό lifecycle ενός κινητού.
    Ίσως γιατί γνωρίζεις ποζέρια, ίσως γιατί ο μέσος Έλληνας θέλει να αλλάζει συχνότερα, προσωπικά έχω ταξιδέψει σε πλούσιες χώρες και έχω δει σε πολύ κόσμο κινητά 3-4ετίας, και μάντεψε, ΟΛΑ (ή το μεγαλύτερο ποσοστό έστω) ήταν Μηλόφωνα.

    Ένα ισχυρό iPhone σε βγάζει χαλαρά μια 4ετία, με μια αλλαγή μπαταρίας στην 2ετία.

    Η Samsung σου ζητάει να αλλάξεις στην 2ετία, ζητώντας τα ΙΔΙΑ χρήματα με την Apple.

  4. #49
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως γιατί γνωρίζεις ποζέρια, ίσως γιατί ο μέσος Έλληνας θέλει να αλλάζει συχνότερα, προσωπικά έχω ταξιδέψει σε πλούσιες χώρες και έχω δει σε πολύ κόσμο κινητά 3-4ετίας, και μάντεψε, ΟΛΑ (ή το μεγαλύτερο ποσοστό έστω) ήταν Μηλόφωνα.

    Ένα ισχυρό iPhone σε βγάζει χαλαρά μια 4ετία, με μια αλλαγή μπαταρίας στην 2ετία.

    Η Samsung σου ζητάει να αλλάξεις στην 2ετία, ζητώντας τα ΙΔΙΑ χρήματα με την Apple.
    Συμφωνώ και εγώ σε αυτό και όντως συμβαίνει άλλο που υπάρχει λολα καταναλωτικη στους περισσότερους να αλλάζουν συνέχεια κινητό γιατί πχ χάθηκε το notch ή το πενάκι βγάζει και φωτό!!!! Τι λες τώρα.

  5. #50
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ και εγώ σε αυτό και όντως συμβαίνει άλλο που υπάρχει λολα καταναλωτικη στους περισσότερους να αλλάζουν συνέχεια κινητό γιατί πχ χάθηκε το notch ή το πενάκι βγάζει και φωτό!!!! Τι λες τώρα.
    Σωστό αυτό, ίσως όμως είναι και κάτι βαθύτερο: το smartphone είναι απ τις ελάχιστες κατηγορίες προϊόντων που μπορεί να "αγγίξει" ένας μικροαστός και να τον κάνει να αισθανθεί "πλούσιος", κατά κάποιον τρόπο "ίσος" με τον πλούσιο καθώς έχουν ίδιο τηλέφωνο.

    Πρόσφατα είδα στα χέρια γυναικών iPhone 11, κι μιλάμε οι συγκεκριμένες βγάζουν κανά 1000άρικο (Δημόσιο), έχουν παιδιά, γνωρίζω ότι ζορίζονται.
    Και παρολ' αυτά, κινητό ίσο με ένα μηνιάτικο τους.
    Φετίχ, μόδα, να έχουμε κάτι που έχουν και οι κατέχοντες κτλ.

    Στο κινητό βάζουν 100 δόσεις, βάζουν τον γκόμενο να τους το πάρει κτλ, ενώ μια Porsche, μια βίλα με πισίνα, ένα σκάφος κομματάκι δύσκολο να προσεγγίσουν.

  6. #51
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστό αυτό, ίσως όμως είναι και κάτι βαθύτερο: το smartphone είναι απ τις ελάχιστες κατηγορίες προϊόντων που μπορεί να "αγγίξει" ένας μικροαστός και να τον κάνει να αισθανθεί "πλούσιος", κατά κάποιον τρόπο "ίσος" με τον πλούσιο καθώς έχουν ίδιο τηλέφωνο.

    Πρόσφατα είδα στα χέρια γυναικών iPhone 11, κι μιλάμε οι συγκεκριμένες βγάζουν κανά 1000άρικο (Δημόσιο), έχουν παιδιά, γνωρίζω ότι ζορίζονται.
    Και παρολ' αυτά, κινητό ίσο με ένα μηνιάτικο τους.
    Φετίχ, μόδα, να έχουμε κάτι που έχουν και οι κατέχοντες κτλ.

    Στο κινητό βάζουν 100 δόσεις, βάζουν τον γκόμενο να τους το πάρει κτλ, ενώ μια Porsche, μια βίλα με πισίνα, ένα σκάφος κομματάκι δύσκολο να προσεγγίσουν.
    Τα μονδέλα του Instagram να δεις πως τα αγοράζουν.

  7. #52
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστό αυτό, ίσως όμως είναι και κάτι βαθύτερο: το smartphone είναι απ τις ελάχιστες κατηγορίες προϊόντων που μπορεί να "αγγίξει" ένας μικροαστός και να τον κάνει να αισθανθεί "πλούσιος", κατά κάποιον τρόπο "ίσος" με τον πλούσιο καθώς έχουν ίδιο τηλέφωνο.

    Πρόσφατα είδα στα χέρια γυναικών iPhone 11, κι μιλάμε οι συγκεκριμένες βγάζουν κανά 1000άρικο (Δημόσιο), έχουν παιδιά, γνωρίζω ότι ζορίζονται.
    Και παρολ' αυτά, κινητό ίσο με ένα μηνιάτικο τους.
    Φετίχ, μόδα, να έχουμε κάτι που έχουν και οι κατέχοντες κτλ.

    Στο κινητό βάζουν 100 δόσεις, βάζουν τον γκόμενο να τους το πάρει κτλ, ενώ μια Porsche, μια βίλα με πισίνα, ένα σκάφος κομματάκι δύσκολο να προσεγγίσουν.
    Ναι παίζει πολύ αυτό που λες και ανάθεμα αν το εκμεταλλεύονται. Η λογίστρια στη δουλειά, πιτσιρίκα γσρ μου σκάσει με νέο κινητό να τις αντιγράφω τα του παλιού στο νέο. Είχε το huawey p20 νομίζω και πήρε το p30, γιατί ρε κορίτσι μου το άλλαξες τις λέω? Έχει γίνει πολύ αργό μου λέει. Το πιάνω το παλιό και είχε 150tab στο chrome.... Έχασα λίγες τρίχες μόλις το είδα και σταμάτησα την κουβέντα. Είναι άσχετοι οι περισσότεροι τέλος, μην κοιτάτε εδώ που οι περισσότεροι στο φόρουμ κατι σκαμπαζουμε. Ακόμα και τα vm κάποιων στη δουλειά μου λένε πως αργούνε και μου κάνουν παράπονα. Μπαίνω και βλέπω chrome πάλι με 300tab και μαζί Firefox με άλλα 100.... Ακούνε καντήλια και τελειώνει η συζήτηση. Τελικά στη δουλειά δεν με αγαπάει κανείς αλλά όλο μου έρχονται... Θα κρεμάσω σκόρδα μου φαίνεται.

  8. #53
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι παίζει πολύ αυτό που λες και ανάθεμα αν το εκμεταλλεύονται. Η λογίστρια στη δουλειά, πιτσιρίκα γσρ μου σκάσει με νέο κινητό να τις αντιγράφω τα του παλιού στο νέο. Είχε το huawey p20 νομίζω και πήρε το p30, γιατί ρε κορίτσι μου το άλλαξες τις λέω? Έχει γίνει πολύ αργό μου λέει. Το πιάνω το παλιό και είχε 150tab στο chrome.... Έχασα λίγες τρίχες μόλις το είδα και σταμάτησα την κουβέντα. Είναι άσχετοι οι περισσότεροι τέλος, μην κοιτάτε εδώ που οι περισσότεροι στο φόρουμ κατι σκαμπαζουμε. Ακόμα και τα vm κάποιων στη δουλειά μου λένε πως αργούνε και μου κάνουν παράπονα. Μπαίνω και βλέπω chrome πάλι με 300tab και μαζί Firefox με άλλα 100.... Ακούνε καντήλια και τελειώνει η συζήτηση. Τελικά στη δουλειά δεν με αγαπάει κανείς αλλά όλο μου έρχονται... Θα κρεμάσω σκόρδα μου φαίνεται.
    Το κορυφαίο με τα κινητά που πιάνω στο χέρι μου κάποιες φορές, όταν χρειάζονται βοήθεια ιδίως άτομα μεγάλης ηλικίας, είναι να βλέπεις 100 tab στο chrome ανοιχτά. Εκ των οποίων τα 95 είναι tab σε facebook, pinterest, google images, με εικόνες του στυλ

    Καλή Δευτέρα
    Χαρούμενο βράδυ
    Άγιος παίσιος
    Καλό μήνα
    Καλό φθινόπωρο
    κλπ
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #54
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι παίζει πολύ αυτό που λες και ανάθεμα αν το εκμεταλλεύονται. Η λογίστρια στη δουλειά, πιτσιρίκα γσρ μου σκάσει με νέο κινητό να τις αντιγράφω τα του παλιού στο νέο. Είχε το huawey p20 νομίζω και πήρε το p30, γιατί ρε κορίτσι μου το άλλαξες τις λέω? Έχει γίνει πολύ αργό μου λέει. Το πιάνω το παλιό και είχε 150tab στο chrome.... Έχασα λίγες τρίχες μόλις το είδα και σταμάτησα την κουβέντα. Είναι άσχετοι οι περισσότεροι τέλος, μην κοιτάτε εδώ που οι περισσότεροι στο φόρουμ και σκαμπαζουμε. Ακόμα και τα vm κάποιων στη δουλειά μου λένε πως αργούνε και μου κάνουν παράπονα. Μπαίνω και βλέπω chrome πάλι με 300tab και μαζί Firefox με άλλα 100.... Ακούνε καντήλια και τελειώνει η συζήτηση. Τελικά στη δουλειά δεν με αγαπάει κανείς αλλά όλο μου έρχονται... Θα κρεμάσω σκόρδα μου φαίνεται.
    Τι μου θύμισες τώρα:

    https://medium.com/@shailin_dhar/mal...c-ddd6ee0750fc

    Και το θεωρούν φυσιολογικό αυτό! Όσο φυσιολογικό είναι να έχεις το σπίτι σου κάπως έτσι:



    Protip: ζήτα ένα 50άρικο για τις υπηρεσίες σου την επόμενη φορά και θα δεις για πότε στρώνουν χαρακτήρα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κορυφαίο με τα κινητά που πιάνω στο χέρι μου κάποιες φορές, όταν χρειάζονται βοήθεια ιδίως άτομα μεγάλης ηλικίας, είναι να βλέπεις 100 tab στο chrome ανοιχτά. Εκ των οποίων τα 95 είναι tab σε facebook, pinterest, google images, με εικόνες του στυλ



    κλπ
    Τα tabs είναι πολύ βολικά για όσους ξέρουμε, αλλά είναι εμφανές ότι ο casual δεν γνωρίζει τι εστί tab.

    Δεν υπάρχει τρόπος να γίνει disable; Σαν τους παλιούς browsers.

  10. #55
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.667
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι μου θύμισες τώρα:

    https://medium.com/@shailin_dhar/mal...c-ddd6ee0750fc

    Και το θεωρούν φυσιολογικό αυτό! Όσο φυσιολογικό είναι να έχεις το σπίτι σου κάπως έτσι:



    Protip: ζήτα ένα 50άρικο για τις υπηρεσίες σου την επόμενη φορά και θα δεις για πότε στρώνουν χαρακτήρα.
    Πληρώνομαι σε είδος συνήθως






    με 1-2 σουβλάκια εννοώ, μην πάει αλλού ο νους σας.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #56
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως γιατί γνωρίζεις ποζέρια, ίσως γιατί ο μέσος Έλληνας θέλει να αλλάζει συχνότερα, προσωπικά έχω ταξιδέψει σε πλούσιες χώρες και έχω δει σε πολύ κόσμο κινητά 3-4ετίας, και μάντεψε, ΟΛΑ (ή το μεγαλύτερο ποσοστό έστω) ήταν Μηλόφωνα.

    Ένα ισχυρό iPhone σε βγάζει χαλαρά μια 4ετία, με μια αλλαγή μπαταρίας στην 2ετία.

    Η Samsung σου ζητάει να αλλάξεις στην 2ετία, ζητώντας τα ΙΔΙΑ χρήματα με την Apple.
    Καμιά σχέση. Δεν μιλάω κατ' ανάγκη για τις ναυαρχίδες της Samsung, που κάνουν ένα σκασμό λεφτά, σε τιμές συγκρίσιμες με τα μηλόφωνα.
    Σίγουρα υπάρχουν άτομα, που κάνουν το σκ@το τους παξιμάδι και δίνουν 2 μισθούς για να πάρουν το τελευταίο iphone ή galaxy...

    Βέβαια, ξέρω και αρκετούς που αρκούνται σε midrange τηλέφωνα, της τάξεως των 200 - 300 ευρώ.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας