Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 56
  1. #16
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαιρετικά νέα, κάτι που έπρεπε να είναι αυτονόητο εδώ και χρόνια.



    Κάθε χρόνο βγαίνουν τηλέφωνα με νέα hardware specifications, οπότε είναι λογικό να βγαίνει και νέο λειτουργικό παρέα.
    Ακριβώς, σαν το iOS ένα πράγμα που βγαίνει κάθε χρόνο και έχει τρελή υποστήριξη στις παλιές συσκευές.
    Scuderia Ferrari

  2. #17
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που βλέπεις να πήγε καλά το Android One;;Για αυτό έφαγε σφαγή από την Xiaomi;;
    Σου μιλάω ως χρήστης του Mi A1 της Xiaomi,και δεν είμαι καθόλου χαρούμενος στην όλη εμπειρία του Android One. 6 μήνες για να πάρει major update, που κανονικά ούτε μήνας δεν θα έπρεπε να περάσει και security updates που αργούν και ολόκληρο μήνα για να έρθουν.
    Και μην ξεχνάμε ότι μόνο για 2 χρόνια υπάρχει κάλυψη μόνο, και ειδικά στο Android 9 μία που μας το έβαλαν, και μία που ξεκίνησαν τα bugs.

    Προτιμώ η Samsung να μου δείνει την εγγύηση, ότι για 3 χρόνια θα μου καλύψει τις ενημερώσεις,χωρίς να είναι υποχρεωμένη να το κάνει επειδή είναι σε προγραμμα της Google.
    Ακριβώς το ίδιο σου μιλάω και εγώ, ως χρήστης του Xiaomi Mi A1! Από τις καλύτερες συσκευές που έχω πιάσει στα χέρια μου και ασχολούμαι με την κινητή τηλεφωνία από '95. Είναι γνωστή η ποιότητα κατασκευή της Xiaomi και σε ένα παράγοντα που για εμένα και όχι μόνο δεν την φτάνει καμία, η ποιότητα των μπαταριών της!! Τέλος του χρόνου κλείνω τα 3 χρόνια και πάω για τέταρτο, και η μπαταρία έχει χάσει μόνο ~10%!! (Με σωστές φορτίσεις, καλιμπράρισμα, θερμοκρασίες κτλ)
    Για το software μην το αναλύσουμε εδώ μέσα, έχει γίνει ανάλυση και "μαλλιοτράβηγμα" σε άλλο γνωστό forum, είναι γνωστό είτε είναι Android είτε Windows, σε OS Upgrades το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι λίγη υπομονή πριν αποφασίσεις να το περάσεις και έτσι προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι από ένα σημείο και μετά λύνονται όλα τα προβλήματα και καταλήγεις με ένα σταθερό λειτουργικό, σε πολύ μεγάλη αντίθεση με την Samsung... Ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω...
    Το αν πήγε καλά ή όχι το Android One μέσω της Xiaomi στην Ευρώπη, δεν είναι προσωπική μου άποψη, είναι γνωστό σε sites του εξωτερικού.
    Όσο για την Samsung τι να συζητήσουμε... Ακόμα κλαίω τα χρήματα μου στο πασίγνωστο Note 3... Καμένες πλακέτες, NAND μνήμες, μπαταρίες χάλια ποιότητα, μετά τον χρόνο για άλλαγμα (σε αντίθεση με την ποιότητα μπαταριών της στο 18650 format που χρησιμοποιώ χρόνια...)
    Από το Note 3 και μετά είναι παγκόσμια γνωστό η Samsung άρχισε να χάνει πολύ κόσμο... Για το software δεν θα μιλήσω καν!! (Γι'αυτό το θυμήθηκε τώρα... )
    Το Android One έχει 2 χρόνια OS Upgrades και έναν επιπλέον χρόνο με security updates!!

  3. #18
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.907
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Το Android στα φθηνά κινητά θα μπορούσε να έχει μια συνδρομή και να δίνει τα updates με πληρωμή. Στα ακριβά είναι απαράδεκτο που δε δίνει updates για 5 εκδόσεις όπως κάνει η Apple.

  4. #19
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Τα φωνάζαμε καιρό αυτά, αλλά όσο είχε χάπατα που πήγαιναν και έσκαγαν 1000άρικα για συσκευές που έπρεπε να αλλάξουν (απαξιωμενες φυσικα στην μεταπώληση καθώς κανείς δεν σκάει σοβαρά λεφτά για μια "νεκρή" συσκευή) στην 2ετία, έβρισκαν και τα έκαναν.

    Προσωπικά μεταβαίνω σε iPhone γι αυτό και μόνο τον λόγο, όπως επίσης για την απίστευτη πατάτα της Samsung με τους διαφορετικούς ανά region επεξεργαστές.

    Απαράδεκτο να μην υποστηρίζει η μαμά Google τα Pixel για 5ετία, άντε να δεχτώ ότι οι κατασκευαστές παίρνουν την νέα έκδοση Android καθυστερημένα, πρέπει να την τεστάρουν κτλ κανένα 6μηνο, η μαμά Google όμως που δίνει "καθαρό" Android στις Pixel συσκευές, έπρεπε να υποστηρίζει για 5ετία.

    Και όχι, δεν μας ενδιαφέρει τι κάνετε μερικοί εδώ μέσα κι αν αλλάζετε συσκευή στο 6μηνο, μιλάμε για το τι πρέπει να γίνεται απαξ και θέλεις να ανταγωνιστείς την Apple.

  5. #20
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konstantinos77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς το ίδιο σου μιλάω και εγώ, ως χρήστης του Xiaomi Mi A1! Από τις καλύτερες συσκευές που έχω πιάσει στα χέρια μου και ασχολούμαι με την κινητή τηλεφωνία από '95. Είναι γνωστή η ποιότητα κατασκευή της Xiaomi και σε ένα παράγοντα που για εμένα και όχι μόνο δεν την φτάνει καμία, η ποιότητα των μπαταριών της!! Τέλος του χρόνου κλείνω τα 3 χρόνια και πάω για τέταρτο, και η μπαταρία έχει χάσει μόνο ~10%!! (Με σωστές φορτίσεις, καλιμπράρισμα, θερμοκρασίες κτλ)
    Για το software μην το αναλύσουμε εδώ μέσα, έχει γίνει ανάλυση και "μαλλιοτράβηγμα" σε άλλο γνωστό forum, είναι γνωστό είτε είναι Android είτε Windows, σε OS Upgrades το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι λίγη υπομονή πριν αποφασίσεις να το περάσεις και έτσι προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι από ένα σημείο και μετά λύνονται όλα τα προβλήματα και καταλήγεις με ένα σταθερό λειτουργικό, σε πολύ μεγάλη αντίθεση με την Samsung... Ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω...
    Το αν πήγε καλά ή όχι το Android One μέσω της Xiaomi στην Ευρώπη, δεν είναι προσωπική μου άποψη, είναι γνωστό σε sites του εξωτερικού.
    Όσο για την Samsung τι να συζητήσουμε... Ακόμα κλαίω τα χρήματα μου στο πασίγνωστο Note 3... Καμένες πλακέτες, NAND μνήμες, μπαταρίες χάλια ποιότητα, μετά τον χρόνο για άλλαγμα (σε αντίθεση με την ποιότητα μπαταριών της στο 18650 format που χρησιμοποιώ χρόνια...)
    Από το Note 3 και μετά είναι παγκόσμια γνωστό η Samsung άρχισε να χάνει πολύ κόσμο... Για το software δεν θα μιλήσω καν!! (Γι'αυτό το θυμήθηκε τώρα... )
    Το Android One έχει 2 χρόνια OS Upgrades και έναν επιπλέον χρόνο με security updates!!
    Δεν είπα ποτέ οτι η συσκευή είναι άσχημη σαν specs, στα 2 χρόνια και μένα τώρα έχει μείνει η μπαταρία με 2700 Mah και ο Snap 625 αρκετά δυνατός αν και χρειάζεται ένα τσακ παραπάνω για τα γούστα μου γρηγοράδα.
    Το κακό ήταν οι επόμενες συσκευές που απλά κάτι έλειπε συνεχώς. Μονο το Mi A1 εντυπωσίασε...

    Θα προτιμήσω να αλλάξω στο Samsung Galaxy A51 όμως γιατί εμένα η Samsung μου δείχνει οτι αλλάζει και στρέφει την προσοχή της στα Mid-range, και αυτο δεν είναι καθόλου κακό. Παλιά την αντιπαθούσα, αλλά πλέον με έπεισε. Και δεν στρέφομαι με τίποτα σε MIUI, απλά τα ξεχνάω...
    Scuderia Ferrari

  6. #21
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ
    ΝΟΚΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

  7. #22
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ks1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΝΟΚΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
    Τα ίδια λέω και εγώ
    Πριν το Mi A1 είχα το Microsoft Lumia 550,ακόμα και σήμερα παίρνει ενημερώσεις και πέρασε και πόσες major.
    Μου έχουν λείψει τα Windows 10 Mobile
    Scuderia Ferrari

  8. #23
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ
    BLACK3539 ΤΑ WINDOWS PHONE HTAN ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 5 ΜΕ ANDROID ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ

  9. #24
    Εγγραφή
    04-04-2004
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΡΑΛΙΑ ΔΙΣΤΟΜΟΥ
    Router
    vigor - wag200g
    SNR / Attn
    9(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ποτέ ξανά Samsung ...

  10. #25
    Εγγραφή
    20-04-2012
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    363
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    Ελα μωρή Σαμυ, σοβαρά;
    To 6s της γυναίκας μου παίζει με iOS 14 beta και το s9+ μου θα μείνει 2 χρόνια μετά με το 10αράκι και θα παρακαλάμε στο xda μπας και φιλοτιμηθεί (γιατί κιόλας; ) κανας developer και βγάλει καμιά rom με android 11 και πάνω.
    Και μιλάμε για το s9+ που ξεκ@λιάζει το s10...

    Περιμένω να έρθει Σεπτέμβρης, να το δώσω σε φίλο που το υποσχέθηκα (σκοτωμένο βέβαια με 300 ευρώ, θα έχω και τύψεις ότι τον κλέβω), και μετά 6 χρόνια επίστροφή σε αυτήν που αγαπάμε να μισούμε και να βρίζουμε, αλλά αποδεικνύεται γιατί είναι η ΚΟΡΥΦΑΙΑ... (Apple για όσους έχουν θέμα αντίληψης).

    Αϊ μαρή Σαμυ...

  11. #26
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konstantinos77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους μία εμπεριστατωμένη απάντηση. Προσωπικά θα έλεγα συγκεκριμένα η Samsung να κοιτάξει να βελτιώσει την ποιότητα κατασκευής των smartphones της, όπως ήταν γνωστή πριν χρόνια και γενικά οι κατασκευαστές να δίνουν επιλογές και για Android One συσκευές για πιο καθαρή εμπειρία του Android και να αφήσουν στην άκρη τα UIs τους για κάποιους καταναλωτές που τα θέλουν όλα στο πιάτο είτε γιατί είναι αρχάριοι είτε δεν θέλουν να ασχοληθούν παραπάνω. Δεν είναι τυχαίο το πόσο καλά πήγε στην Ευρώπη η Android One σειρά της Xiaomi...
    Κανένας μα κανένας δεν ασχολείται με το android One.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  12. #27
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.644
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Για όλους εμάς που χρόνια τώρα προτιμάμε κινητά unlocked, μειδίαμα προκαλεί η κίνηση της Samsung.
    Εύγε πάντως έστω και αργά. Με το καλό και επίσημα unlocked κινητά και θα είμαι ο πρώτος που θα αγοράσει.
    Μέχρι τότε bye bye.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  13. #28
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όλους εμάς που χρόνια τώρα προτιμάμε κινητά unlocked, μειδίαμα προκαλεί η κίνηση της Samsung.
    Εύγε πάντως έστω και αργά. Με το καλό και επίσημα unlocked κινητά και θα είμαι ο πρώτος που θα αγοράσει.
    Μέχρι τότε bye bye.
    Αν περιμένεις να μην έχουν KNOX (να υποθέσω αυτό εννοείς), κάτσε και περίμενε.
    Ειναι από τα καλύτερα χαρακτηριστικά ειδικά αν παίρνεις σειρά S ή NOTE και τα χρησιμοποιείς και στη δουλειά σου.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  14. #29
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.644
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Δεν έχει σχέση το KNOΧ με το δικαίωμα σε bootloader unlock.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  15. #30
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.675
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konstantinos77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για την Samsung τι να συζητήσουμε... Ακόμα κλαίω τα χρήματα μου στο πασίγνωστο Note 3... Καμένες πλακέτες, NAND μνήμες, μπαταρίες χάλια ποιότητα, μετά τον χρόνο για άλλαγμα (σε αντίθεση με την ποιότητα μπαταριών της στο 18650 format που χρησιμοποιώ χρόνια...)
    Από το Note 3 και μετά είναι παγκόσμια γνωστό η Samsung άρχισε να χάνει πολύ κόσμο... Για το software δεν θα μιλήσω καν!! (Γι'αυτό το θυμήθηκε τώρα... )
    Το Android One έχει 2 χρόνια OS Upgrades και έναν επιπλέον χρόνο με security updates!!
    Day one buy το Note3 μου και ακόμα παίζει απροβλημάτιστα. Το 1ο που έκανα ήταν να του βάλω wireless charging και ακόμα έτσι φορτίζει κάθε βραδάκι. Έχω αλλάξει 2 φορές μπαταρία, μια με κούκου κινέζικη που άντεξε 1.5 χρόνο και πλέον είμαι με τη 2η original. Η φύσα μου η USB3 είναι ολοκαίνουργια γιατί από το S2 Που είχα πριν ήξερα πως εκεί πονάνε τα κινητά και πάντα ήταν σε Spigen θήκη τέρας με Spigen TR Slim Glass. Πλέον είμαι με Android 9 από LineAgeOS και έχει βγει και 10 αλλά ακόμα δεν βλέπω λόγο να το περάσω. Επίσης μου παίζει και το πενάκι κανονικά με έξτρα software εκτός playstore Κλπ.
    Από τότε που το πήρα κάτι πάντα έβγαζε και κάτι πάντα έβαζε η Samsung από τα νεότερα μοντέλα... είμαι παντελώς απογοητευμένος να πω την αλήθεια. Ειδικά το infrared το θέλω σαν τρελός γιατί μπαίνω σε service mode σε πάρα πολλές τηλεοράσεις με αυτό πανεύκολα ενώ αλλιώς θα κουβάλαγα 4-5 τηλεκοντρόλ μαζί όταν πάω για TV Calibration.

    Θα ήθελα καλύτερη κάμερα και λίγο περισσότερη μνήμη αλλά δουλεύω και με τα 3GB ram που έχει το Note3 μου μια χαρά. Από CPU/GPU μεριά αν δεν παίζεις παιχνίδια, δεν έχει κανένα νόημα η αλλαγή κινητού.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας