Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    14-06-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Είχα σταθερό σε άλλη εταιρία. Ο πατέρας το κινητό στη wind. Κανένα από τα δύο συμβόλαια δεν είχε λήξει αρχές Αυγούστου ούτε θα έληγε προσεχώς. Μας κάνουν την προσφορά του Αυγούστου και αποφασίζουμε να φέρουμε και το σταθερό στη wind. Εντωμεταξυ για να φύγω από την προηγούμενη εταιρία θα πρέπει να σπάσω το συμβόλαιο πληρώνοντας το πέναλτι. Γίνεται το αίτημα στη wind και μπαίνω στο wind one με το κινητό και το σταθερό. Για δικούς μου λόγους αποφασίζω να μην το προχωρήσω και να κάνω υπαναχώρηση τουλάχιστον στο σταθερό ώστε να παραμείνει στην προηγούμενη εταιρία... Παίρνω τηλέφωνο στο 13800 και μετά από 4 τμήματα που μίλησα ????????‍♀️ μου λέει μια κυρία ότι για να σπάσει το κινητό θα πρέπει να πληρώσω 132 ευρώ και ότι δεν γίνεται απλή υπαναχώρηση εφόσον πριν είχα συμβόλαιο στο κινητό. Της λέω ότι εφόσον μπήκαν σε νέο πρόγραμμα και αναβαθμίστηκε θα έπρεπε να κάνω σε ότι θέλω υπαναχώρηση χωρίς κάποια αποζημίωση(όλα έχουν γίνει τηλεφωνικώς και εξ αποστάσεως μέχρι τώρα). Σήμερα το πρωί πάω σε κατάστημα της wind και μου λένε ότι δεν μπορούν να μου πουν κάτι παραπάνω. Ξανακαλω στο 13800 και αμέσως με εξυπηρετεί η κοπελα χωρίς να με πάει σε άλλο τμήμα και μου λέει ότι έχω δικαίωμα να κάνω κανονικά υπαναχώρηση ΚΑΙ στο κινητό χωρίς να πληρώσω κάτι και μετά θα κάνω ότι θέλω με τον αριθμό δηλαδή θα πρέπει να μπω σε πρόγραμμα οποίας εταιρίας και όπου θέλω εγώ. Ουσιαστικά ακύρωσε ότι μου είπε κάποιο τμήμα προ ημερών... Εγώ έκανα αίτημα υπαναχώρησης και στα δύο σήμερα. Το θέμα είναι στο κινητό τι μπορεί να μου χαλάσει τη δουλειά; Υπάρχει περίπτωση απλά να με πετάξει στο παλιό συμβόλαιο ή υπαναχώρηση σημαίνει ότι ακυρώνεται οποία συμφωνία μέχρι τώρα; Πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω το ότι από το 13800 με διαβεβαίωσαν ότι μπορώ να κάνω υπαναχώρηση;

  2. #2
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Ξεκινάμε από το βασικό.. Αν μπορείς δηλαδή να υπαναχωρήσεις.
    Και αυτο εξαρτάτε από το που έκανες την αίτηση. Κατάστημα ή τηλεφωνικά;
    Αν το έκανες σε κατάστημα με υπογραφές και τα σχετικά γενικά την πάτησες..Αν την έκανες τηλεφωνικά έχεις 14 ημέρες για υπαναχώρηση. Αυτά που σου λένε από την εξυπηρέτηση είναι σχετικά.. Μην απορήσεις αν κάποια στιγμή δεις στο λογαριασμό σου το τέλος αποδεσμευσης..

  3. #3
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DimiCh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω το ότι από το 13800 με διαβεβαίωσαν ότι μπορώ να κάνω υπαναχώρηση;
    Οτι σου ειπε και ο @baskon .

    Εκανες τηλεφωνικα την αιτηση. Αλλα πότε ???? απο εκει ξεκινα.

    Και μην επαναπαυεσαι στο 2ο τηλεφωνημα οτι δεν θα χρεωθεις. Γιατι να ισχυει αυτο και όχι το 1ο τηλεφωνημα με τα 132 € . Το οτι σε βολευει δεν σημαινει οτι ισχυει κιολας.

    Γραψε ακριβως τι εκανες και με ποιες ημερομηνιες ακριβως για να βρουμε μια ακρη τι γινεται και αν εχεις δικαιωμα υπαναχωρησης.
    The gr81 .

  4. #4
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Επίσης οι όποιες κινήσεις από εδώ και πέρα εγγράφως για να υπάρχουν αποδεικτικά..
    Όχι μόνο προφορικά.. Και μην αφήνεις τις ημέρες να περνάνε..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας