Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    24-08-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα σε όλους.

    Εδώ και 2 εβδομάδες αντιμετωπίζω τραγικές καταστάσεις εξαιτίας της Nova (πρώην Forthnet) με το πρόγραμμα 24Mbps Internet..
    Απέχω μόλις 60μ. από τον ΟΤΕ και ο τεχνικός πριν 2 χρόνια που ξεκίνησα τη σύνδεσή μου, μου μέτρησε ταχύτητα 23,99Mbps μόλις εγκατέστησε το router για πρώτη φορά.
    Μέσα σε 6 μήνες πάνω κάτω, είχα πέσει στα μέγιστα 21Mbps και έμεινα εκεί μέχρι και πριν 2 βδομάδες, όπου πήγα στα.....4Mbps και στα 0,06Mbps!!

    Παίρνω τηλέφωνο, δηλώνω βλάβη, εντοπίζουν ότι όντως υπάρχει βλάβη και στέλνουν τεχνικό μετά από 2 εργάσιμες. Ο τεχνικός της Nova βρήκε βλάβη και με ενημέρωσαν πως είναι βλάβη καλωδίων του ΟΤΕ.
    Περνάνε 5 μέρες και έρχεται τεχνικός του ΟΤΕ. Μετά από 3 ώρες πάνω από τον κατανεμητή και πήγαινε-έλα στον ΟΤΕ δίπλα μου (στα 60μ. είπαμε) φεύγει χωρίς καμία ενημέρωση.....

    Περνάει μια μέρα, δεν με ενημερώνουν και εγώ να έχω ταχύτητα μόλις 1,01Mbps! Δεν μπορούσα καν να συνδεθώ στο internet, πόσο μάλλον να δουλέψω.
    Τους παίρνω τηλέφωνο εντελώς εξαγριωμένη, ζητώντας ενημέρωση. Η υπάλληλος που το σήκωσε, μόνο που δεν με έβρισε, εφόσον απάντησε με το στυλάκι "τι θες;;;".......... "ΤΙ ΘΕΣ" σε πελάτη;;;; Εκεί άρχισαν να μου αναβοσβήνουν τα λαμπάκια...
    Συγκρατήθηκα και της είπα το πρόβλημά μου. Με ένα απαίσιο ειρωνικό υφάκι απάντησε "Θα σας καλέσουν από το τεχνικό τμήμα αύριο." και μου το κλείνει....... (!!!!!!!!)

    Έρχεται το αύριο, κανένα τηλέφωνο.. Πηγαίνω σε κατάστημα της Nova, μου λένε είναι θέμα του τεχνικού τμήματος, δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε... Γυρίζω σπίτι και ξανα παίρνω τηλέφωνο, ενώ ταυτόχρονα έχω το αφεντικό μου να ζητάει να του στείλω τη δουλειά μου, καθώς δουλεύω και επικοινωνώ μέσω internet με πελάτες, κάτι που δεν μπόρεσα να κάνω λόγω του μόλις 1Mbps!!

    Καλώ ξανά λοιπόν στην Nova και μου απαντάει ένας υπάλληλος ευγενικά, λέγοντάς μου πως βγήκε απόφαση, πως ούτε η Nova αλλά ούτε και ο ΟΤΕ αναλαμβάνουν την ευθύνη του προβλήματος και πως η γραμμή μου έχει βλάβη και αδυναμία σύνδεσης και πως η μοναδική λύση είναι η υποβάθμιση της υπηρεσίας μου! Δεν γνώριζε τίποτα άλλο και μου είπε το κλασσικό "θα σας καλέσουν από το τμήμα προσφορών".......
    Μέχρι και τώρα που σας γράφω (αναγκάστηκα να έρθω σε σπίτι φίλης για να χρησιμοποιήσω το internet (αν είναι δυνατόν!!!)) δεν με έχει καλέσει ΚΑΝΕΙΣ, ούτε έχει βρεθεί λύση και η σύνδεσή μου είναι στα maximum 4Mbps...


    Σε λιγότερο από μήνα, λήγει η προπληρωμένη μου σύμβαση και εγώ σκέφτομαι συνεχώς τι να κάνω..

    • Ένας γνωστός μου είπε να τους βρίσω και να φύγω.
    • Ένας άλλος μου είπε να ζητήσω αποζημίωση (βρόγχο-1 μήνα αδυναμίας σύνδεσης)
    • Ένας άλλος να ζητήσω αλλαγή από adsl σε vdsl.



    Και εγώ; ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!
    ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ........ τα νεύρα μου..................
    Εν έτη 2020, σε απόσταση 60 μέτρα από τον ΟΤΕ, να μου λένε ότι η βλάβη ΔΕΝ διορθώνεται και πως ΠΡΕΠΕΙ να γίνει υποβάθμιση υπηρεσίας.. Και όλα αυτά λόγω ΔΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑΣ...

  2. #2
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.120
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οπουδήποτε αλλού.... και μην το σκέφτεσαι

    Και πόσο να υποβαθμίσουν την υπηρεσία σου, αφού το πακέτο με την χαμηλότερη ταχύτητα είναι στα ...24Mbps. Για γέλια η Nova τελικά. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.679
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Για το διάστημα που έχεις βλάβη πρέπει να σου πιστώσουν το πάγιο..
    Οι γείτονες σου σε τι κατάσταση είναι; Το έψαξες; Για δες πως πάνε κ αυτοί από ταχύτητες..
    Στατιστικά μπορείς να μας βάλεις;
    Αναγκαστικά μετά αφού αυτοί δεν αναλαμβάνουν την επίλυση πας σε άλλο πάροχο και βλέπεις.. Το θέμα όμως είναι να μην τη πατήσεις και εκεί..
    Τώρα για vdsl, έχουν μπει νέες καμπίνες στη περιοχή σου;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.727
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καταρχην ηρεμησε .

    Οταν εισαι νευριασμενη κανεις λαθος επιλογες και δεν ειναι υπερ σου .

    Απο εκει και περα , για αρχη για να λυσεις το προβλημα προσωρινα (1 μηνα ) πηγαινε και παρε mobile braodband προπληρωμενο , εφοσον χρειαζεσαι ιντερνετ για την δουλεια σου.

    Αν μακροπροθεσμα προκειται να εργαζεαι απο το σπιτι , τοτε μπορεις να επιλεξεις ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΟΧΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ για να εχεις ταχιστη και καλυτερη αντιμετωπιση εναντι των οικιακων.

    Για επιπλεον συμβουλες θα πρεπει να μας δωσεις καποια στοιχεια. πχ που μενεις για να δουμε τι γινεται με καμπινες και VDSL , καθως επισης και τα στατιστικα του ρουτερ για να δουμε την υπαρχουσα γραμμη.
    The gr81 .

  5. #5
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Retzina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.

    Εδώ και 2 εβδομάδες αντιμετωπίζω τραγικές καταστάσεις εξαιτίας της Nova (πρώην Forthnet) με το πρόγραμμα 24Mbps Internet..
    Απέχω μόλις 60μ. από τον ΟΤΕ και ο τεχνικός πριν 2 χρόνια που ξεκίνησα τη σύνδεσή μου, μου μέτρησε ταχύτητα 23,99Mbps μόλις εγκατέστησε το router για πρώτη φορά.
    Μέσα σε 6 μήνες πάνω κάτω, είχα πέσει στα μέγιστα 21Mbps και έμεινα εκεί μέχρι και πριν 2 βδομάδες, όπου πήγα στα.....4Mbps και στα 0,06Mbps!!

    Παίρνω τηλέφωνο, δηλώνω βλάβη, εντοπίζουν ότι όντως υπάρχει βλάβη και στέλνουν τεχνικό μετά από 2 εργάσιμες. Ο τεχνικός της Nova βρήκε βλάβη και με ενημέρωσαν πως είναι βλάβη καλωδίων του ΟΤΕ.
    Περνάνε 5 μέρες και έρχεται τεχνικός του ΟΤΕ. Μετά από 3 ώρες πάνω από τον κατανεμητή και πήγαινε-έλα στον ΟΤΕ δίπλα μου (στα 60μ. είπαμε) φεύγει χωρίς καμία ενημέρωση.....

    Περνάει μια μέρα, δεν με ενημερώνουν και εγώ να έχω ταχύτητα μόλις 1,01Mbps! Δεν μπορούσα καν να συνδεθώ στο internet, πόσο μάλλον να δουλέψω.
    Τους παίρνω τηλέφωνο εντελώς εξαγριωμένη, ζητώντας ενημέρωση. Η υπάλληλος που το σήκωσε, μόνο που δεν με έβρισε, εφόσον απάντησε με το στυλάκι "τι θες;;;".......... "ΤΙ ΘΕΣ" σε πελάτη;;;; Εκεί άρχισαν να μου αναβοσβήνουν τα λαμπάκια...
    Συγκρατήθηκα και της είπα το πρόβλημά μου. Με ένα απαίσιο ειρωνικό υφάκι απάντησε "Θα σας καλέσουν από το τεχνικό τμήμα αύριο." και μου το κλείνει....... (!!!!!!!!)

    Έρχεται το αύριο, κανένα τηλέφωνο.. Πηγαίνω σε κατάστημα της Nova, μου λένε είναι θέμα του τεχνικού τμήματος, δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε... Γυρίζω σπίτι και ξανα παίρνω τηλέφωνο, ενώ ταυτόχρονα έχω το αφεντικό μου να ζητάει να του στείλω τη δουλειά μου, καθώς δουλεύω και επικοινωνώ μέσω internet με πελάτες, κάτι που δεν μπόρεσα να κάνω λόγω του μόλις 1Mbps!!

    Καλώ ξανά λοιπόν στην Nova και μου απαντάει ένας υπάλληλος ευγενικά, λέγοντάς μου πως βγήκε απόφαση, πως ούτε η Nova αλλά ούτε και ο ΟΤΕ αναλαμβάνουν την ευθύνη του προβλήματος και πως η γραμμή μου έχει βλάβη και αδυναμία σύνδεσης και πως η μοναδική λύση είναι η υποβάθμιση της υπηρεσίας μου! Δεν γνώριζε τίποτα άλλο και μου είπε το κλασσικό "θα σας καλέσουν από το τμήμα προσφορών".......
    Μέχρι και τώρα που σας γράφω (αναγκάστηκα να έρθω σε σπίτι φίλης για να χρησιμοποιήσω το internet (αν είναι δυνατόν!!!)) δεν με έχει καλέσει ΚΑΝΕΙΣ, ούτε έχει βρεθεί λύση και η σύνδεσή μου είναι στα maximum 4Mbps...


    Σε λιγότερο από μήνα, λήγει η προπληρωμένη μου σύμβαση και εγώ σκέφτομαι συνεχώς τι να κάνω..

    • Ένας γνωστός μου είπε να τους βρίσω και να φύγω.
    • Ένας άλλος μου είπε να ζητήσω αποζημίωση (βρόγχο-1 μήνα αδυναμίας σύνδεσης)
    • Ένας άλλος να ζητήσω αλλαγή από adsl σε vdsl.



    Και εγώ; ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!
    ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ........ τα νεύρα μου..................
    Εν έτη 2020, σε απόσταση 60 μέτρα από τον ΟΤΕ, να μου λένε ότι η βλάβη ΔΕΝ διορθώνεται και πως ΠΡΕΠΕΙ να γίνει υποβάθμιση υπηρεσίας.. Και όλα αυτά λόγω ΔΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑΣ...
    Δεν μας ειπες ομως σε ποιο ΟΤΕ εισαι στα 60 μετρα.... Μηπως ειναι στο ρεμα Πικροδάφνης στον Αλιμο;
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  6. #6
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.276
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Λοιπόν η συμβουλή μου είναι να κανεις καταγγελία στην Εθνική Επιτροπή τηλεπικοινωνιών και ταχυδρομείων αναλύοντας ακριβώς το πρόβλημα. Η επιτροπή εφόσον δεν λείπουν σε διακοπές οι μισοί υπάλληλοι, θα μεταφέρει την καταγγελία σου στην Νοβα εντός μιας εβδομάδας (ξαναλέω εφόσον δεν λείπουν οι υπάλληλοι σε διακοπές). Η Νόβα το πιο πιθανό θα σου στείλει email με απάντηση της καταγγελίας στο διάστημα που τους έχει δώσει προθεσμία η επιτροπή που θα λέει οτι σε αφήνουν να φύγεις αζημίως, εκεί πας άμεσα για φορητότητα σε άλλον πάροχο. Για να γλυτώσεις τα τέλη φορητότητας στην κάθε εταιρεία επικοινωνείς με τα τμήματα προσφορών:
    Για την ΕΕΤΤ: https://apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam ΦΟΡΜΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ
    Για τον ΟΤΕ: καλείς στο 13888 και ζητάς να σε συνδέσουν με το τμήμα προσφορών
    Για την vodafone: Καλείς στο 13894
    Για την wind: https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...otita-diktiou/ κάνεις έλεγχο διαθεσιμότητας και συμπληρώνεις το τηλέφωνο σου για να σε καλέσουν

    - - - Updated - - -

    Και προσοχή όπως είπε κάποιος στα παραπάνω σχόλια ''Οτι πληρώνεις παίρνεις''

  7. #7
    Εγγραφή
    24-08-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα.


    Από τις 13 Αυγούστου, το πρόβλημά μου παραμένει. Έχω καλέσει περισσότερες από 30 φορές το 13731, έχω στείλει μήνυμα στην Nova και με κάλεσαν από το τμήμα προσφορών τους για να μου πούνε ότι η γραμμή μου δεν μπορεί να πιάσει περισσότερο από 2Mbps ( !!!!!!!!! ) και ότι μου προτείνουν...να φύγω από την εταιρεία τους γιατί δεν μπορούν να μου δώσουν τίποτα καλύτερο !!!!!!!!!!

    Το θέμα είναι: ΔΕΝ θέλω να χάσω τα 70 ευρώ του βρόγχου μου !

    Επίσης έχω το ερώτημα.. ΓΙΑΤΙ η Nova δεν προτείνει ΛΥΣΕΙΣ όπως πχ αντικατάσταση βρόγχου;;;

    Επίσης έμαθα το εξής. Ο κύριος που μένει στο ακριβώς από κάτω διαμέρισμα, έκανε ΔΙΑΚΟΠΗ με τον ΟΤΕ και έκοψε/ακύρωσε το βρόγχο του, στις 12 Αυγούστου, μία μέρα πριν αρχίσουν τα προβλήματά μου......... τυχαίο;;;;;;;;;;
    (ο γείτονας πήγε σε INALAN 100Mbps γιατί βαρέθηκε να ΜΗΝ έχει σήμα με τον ΟΤΕ και να δίνει 35 ευρώ..........)

  8. #8
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.276
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Retzina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.


    Από τις 13 Αυγούστου, το πρόβλημά μου παραμένει. Έχω καλέσει περισσότερες από 30 φορές το 13731, έχω στείλει μήνυμα στην Nova και με κάλεσαν από το τμήμα προσφορών τους για να μου πούνε ότι η γραμμή μου δεν μπορεί να πιάσει περισσότερο από 2Mbps ( !!!!!!!!! ) και ότι μου προτείνουν...να φύγω από την εταιρεία τους γιατί δεν μπορούν να μου δώσουν τίποτα καλύτερο !!!!!!!!!!

    Το θέμα είναι: ΔΕΝ θέλω να χάσω τα 70 ευρώ του βρόγχου μου !

    Επίσης έχω το ερώτημα.. ΓΙΑΤΙ η Nova δεν προτείνει ΛΥΣΕΙΣ όπως πχ αντικατάσταση βρόγχου;;;
    Ποιά 70 ευρώ ? Εννοείς το τέλος αποσύνδεσης?

  9. #9
    Εγγραφή
    24-08-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Τόσο κόστιζε η αγορά βρόγχου. Εάν δεν κάνουμε αίτημα φορητότητας, τον χάνουμε. Εάν δεν κάνουμε ανανέωση προπληρωμένου πακέτου και δεν συνεχίσουμε να είμαστε πελάτες Nova, τον χάνουμε επίσης

  10. #10
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.276
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Όπα περίμενε σε ποιά περιοχή είσαι

  11. #11
    Εγγραφή
    24-08-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Αμπελόκηπους Θεσσαλονίκης

    - - - Updated - - -

    Μα λύστε μου λίγο την απορία...... Πώς γίνεται επί 3 χρόνια να μην είχα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα, να είχα σχεδόν την τέλεια 24άρα ταχύτητα και μόλις ο κύριος στο ακριβώς από κάτω διαμέρισμα έκοψε τη σύνδεσή του, να έπεσα στα 1 και 2 Mbps και από τότε να άρχισε το μαρτύριό μου;;;;;;;;
    Θα τρελαθώ δεν ξέρω αλήθεια τι να κάνω

    - - - Updated - - -

    Είναι δυνατόν έτσι στα ξαφνικά να παρουσίασε αδυναμία ή γραμμή μου και να προκλήθηκε τόσο μεγάλη βλάβη;

  12. #12
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.679
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Κατ'αρχήν όπως αναφέρθηκε.. Ηρεμία.. Σε καταλαβαίνουμε, όλοι έχουμε περάσει τέτοιες φάσεις λίγο πολύ με παρόχους..
    Έκανες μια έρευνα τι ταχύτητες πιάνουν οι γείτονες;
    Για πάρε ένα τηλέφωνο σε άλλους παρόχους και ρώτησε τι ταχύτητες πιάνει η περιοχή και αν μπορούν να σου εγγυηθούν ώστε να μην μπλέξεις με δεσμεύσεις.. Καλύτερα ακόμα κάνε το ερώτημα και γραπτώς από τις φόρμες επικοινωνίας τους..
    Η νόβα στο έδωσε γραπτώς ότι μπορείς να φύγεις αζημίως;
    Τα χρήματα που λες δεν τα χάνεις με φορητότητα.. Δεν θέλεις να πας αλλού;
    Ψάξε το λίγο...
    Νέες καμπίνες vdsl να υποθέσω δεν υπάρχουν εκεί; Στις διαθεσιμότητες τι σου βγάζει;
    Ακόμα.. Στατιστικά της γραμμής από το ρουτερ, μπορείς-ξέρεις να μας βάλεις να δούμε;
    Α.. Και για την απορία σου, μπορεί να προέκυψε καλωδιακή βλάβη η κάτι άλλο.. Δεν είναι παράξενο..
    Αλλά για να μη μπορεί να κάνει και ο οτε τπτ.. Μάλλον για καλωδιακή βλάβη δείχνει.. Και αν είναι έτσι, όπου και να πας θα έχεις τα ίδια.. Δεν ξέρω αν μπορεί να παίζει και τπτ άλλο..
    Η καταγγελία στη εεττ πάντως είναι μια ιδέα..
    Ότι έχει γραφτεί επάνω δλδ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 04-09-20 στις 04:57.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #13
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.521
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    οταν στο κτιριο υπαρχετ fiber(inalan) ειναι τουλάχιστον αστειο να ασχολείται κανεις με προβληματικα καλωδια.
    Βαλε και συ,χθες.
    Παντως η διακοπή του γείτονα δεν μπορεί να σε επηρεάσει.
    Να σε βελτιωσει, ισως. Μέχρι εκει.

  14. #14
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν στο κτιριο υπαρχετ fiber(inalan) ειναι τουλάχιστον αστειο να ασχολείται κανεις με προβληματικα καλωδια.
    Βαλε και συ,χθες.
    Παντως η διακοπή του γείτονα δεν μπορεί να σε επηρεάσει.
    Να σε βελτιωσει, ισως. Μέχρι εκει.
    Μήπως αποσυνδέοντας τον γείτονα, κουνήθηκε κανένα διπλανό καλωδιάκι ?

  15. #15
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.521
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Απίθανο.
    Οταν διακόπτεται κατι τέτοιο κανεις δεν πειραζει καλωδια.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας