Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-53 από 53
  1. #46
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.849
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην 12 άλλαξαν την θέση, τώρα είναι : Settings - About phone - version - baseband version Q_V1_P14, Q_V1_P14, θεώρησα ότι μετά το κόμμα η επανάληψη ήταν ένα ακόμα bug.
    Το ίδιο και μένα.

    Δεν λειτουργεί πλέον το *#*#4636#*#*
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #47
    Εγγραφή
    01-11-2022
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Έχει κανείς το Nord με cosmote; Σας δουλεύει κανονικά το Volte;

  3. #48
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.849
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pixel 57 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανείς το Nord με cosmote; Σας δουλεύει κανονικά το Volte;
    Ναι κανονικά.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #49
    Εγγραφή
    01-11-2022
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Στο δικό μου κάνει το εξής. Αρχικά έχω το εικονίδιο αλλά κάποια στιγμή εξαφανίζεται. Μπορεί σε μια ώρα μπορεί σε 4 μέρες. Ίσως όταν αλλάζει κεραίες, αλλά έχει συμβεί και με το κινητό πάνω στο γραφείο. Όταν εξαφανιστεί οι κλήσεις γίνονται με 2G (επιβεβαιωμένο με netmonster) και δεν επανέρχεται με τίποτα εκτός απο reboot.

    Στο APN τι πρωτόκολο έχεις; Στο δικό μου με το default IPV4/V6 χάνεται με τον ίδιο τρόπο το internet (μόνο που αυτό συμβαίνει πολύ γρήγορα, σε μερικά λεπτά). Το έχω βάλει IPv4 και λειτουργεί κανονικά.

  5. #50
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.849
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν το έχω πια το κινητό, με την αναβάθμιση σε 12 που εχε πάρει είχα κανονικά VoLTE με COSMOTE, αλλά σε σημείο χωρίς καλή κάλυψη "χανόταν". Βασικά η όλη υλοποίηση της 1+ στην υποστήριξη 5G στο συγκεκριμένο, ήταν για τα πανηγύρια
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #51
    Εγγραφή
    01-11-2022
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Δεν έχω πρόβλημα με το 5G. Κανονικά λειτουργεί. Το volte είναι addon του 4G και απο οτι καταλαβαίνω οι διάφοροι πάροχοι το υλοποιούν όπως θέλουν και υπάρχουν προβλήματα. Και κλασσικό ο πάροχος κατηγορεί τον κατασκευαστή και το αντίθετο.
    Φαντάζομαι αν είχες αντιμετωπίσει το πρόβλημα με το APN θα το θυμόσουν. Πολύ παράξενο να υπάρχει μόνο σε κάποιες συσκευές...

  7. #52
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.849
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pixel 57 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι αν είχες αντιμετωπίσει το πρόβλημα με το APN θα το θυμόσουν. Πολύ παράξενο να υπάρχει μόνο σε κάποιες συσκευές...
    Δεν είχα πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις, απλά εμφανίστηκε και δούλεψε.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #53
    Εγγραφή
    01-11-2022
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Μια και δεν είχες τα ίδια προβλήματα είπα να το ψάξω λίγο. Τελικά το πρόβλημα ξεκίνησε απο το οτι το linux kernel για κάποιο λόγο θέλει πρόσβαση στο internet. Το Afwall λέει οτι δεν είναι το ίδιο το kernel που κάνει κάτι αλλά περνάει μηνύματα τρίτων. Αυτό ποτέ δεν μου άρεσε και πάντα το είχα κομμένο χωρίς ποτέ να μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα σε άλλα OOS ή παλιότερες συσκευές με άλλα λειτουργικά. Και το πιο περίεργο είναι οτι δημιουργούσε πρόβλημα μόνο στο IPV6 και οχι στο V4. Τέλοσπάντων, βρέθηκε και το αναφέρω μήπως το χρειαστεί κάποιος μελλοντικά.

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας