Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 38
  1. #1
    Εγγραφή
    27-08-2020
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Στις 3-08-2020 έκανα αίτημα για αναβάθμιση ίντερνετ σε 100σταρι, εργάζομαι πλέον διαδικτυακά και η ταχύτητα που έχω τώρα είναι απαράδεκτη, ξεκίνησα νωρίς για να είμαι έτοιμη 1/09 και να μπορώ να εργαστώ.

    Πολύ σημαντικό στοιχείο: Το συμβόλαιο μου είχε λήξει.

    Ο υπάλληλος της Nova στο τηλέφωνο έλεγξε αν υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου και απάντησε θετικά. Με ενημέρωσε για νέο συμβόλαιο, το οποίο δέχθηκα διότι μου είπε ότι εντός 10 ημερών θα ενεργοποιηθεί, θα μου στείλουν νέο ρούτερ με χρέωση που αποδέχθηκα, με ηχογράφησε και όλα καλά.

    Στις 25-08 επικοινώνησα μαζί τους μέσω chat στην ιστοσελίδα τους για να ρωτήσω για την πορεία της αναβάθμισης και η υπάλληλος μου είπε ότι δεν έχει δρομολογηθει ακόμα και ότι θα το δώσει για έλεγχο και θα με καλέσουν. Σήμερα, 27-08, πήρα τηλέφωνο εγώ και με ενημέρωσε η υπάλληλος ότι δεν έχει καν δρομολογηθεί διότι πρέπει να γίνουν τεχνικές εργασίες στην περιοχή και δεν γνωρίζει πότε θα γίνουν. Μπορεί σε μια εβδομάδα, μπορεί και σε ένα μήνα. Όταν τη ρώτησα γιατί δεν ενημερώθηκα στο αρχικό τηλεφώνημα για το γεγονός ότι μπορεί να πάρει και 2 μήνες, μου απάντησε ότι είναι σπάνια περίπτωση και δεν μπορούν να ενημερώνουν για όλες τις περιπτώσεις.

    Όταν της είπα ότι για μένα είναι θέμα επαγγελματικής επιβίωσης και θα πρέπει να βρω άλλη λύση με άλλο πάροχο, μου απάντησε ότι μπορούσα να κάνω ακύρωση μόνο μέσα σε 14 ημέρες και ότι το μόνο που μπορώ να κάνω τώρα είναι να περιμένω. Σημειώνω ότι ουδέποτε έλαβα νέο συμβόλαιο με τους όρους και ουδέποτε ενημερώθηκα τηλεφωνικά ή γραπτά ότι μπορεί να πάρει έως 2 μήνες (ίσως και παραπάνω) η αναβάθμιση.

    Εν ολίγοις, ο αρχικός υπάλληλος με ΕΞΑΠΑΤΗΣΕ αποκρύπτοντας ότι η αναβάθμιση ενδέχεται να πάρει άγνωστο χρονικό διάστημα για να με κάνει να δεσμευτώ για νέο συμβόλαιο. Πότε επιτέλους θα έρθει στην Ελλάδα ένας ΤΙΜΙΟΣ πάροχος;

  2. #2
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γι αυτο πριν υπογραψετε ή συμφωνήσετε σε ηχογράφηση πρεπει να διαβαζετε τα ψηλα γραμματα. Τωρα σε εχουν δεμενη απο το ποδι και δεν μπορεις να κουνησεις. Δελεαστηκες απο την τιμη μαλλον αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις να ξερεις.... Καλο κουράγιο!!!
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  3. #3
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.141
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θεωρώ τη λέξη εξαπάτηση λίγο τραβηγμένη, το πιο πιθανό ήταν ότι όντως δε γνώριζαν. Πάραυτα, τη στιγμή που δε μπορούν να σε εξυπηρετήσουν, πρέπει να σε αφήσουν να φύγεις χωρίς penalty. Προσπάθησε να τους πιέσεις για αυτό κι αν δε σου απαντήσουν θετικά, προχώρησε με καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Είτε θα σε έχουν ενεργοποιήσει πριν απαντήσουν στην ΕΕΤΤ ( που ομολογουμένως παίρνει λίγο χρόνο ) , ή θα σε αφήσουν να φύγεις.
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  4. #4
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SfH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ τη λέξη εξαπάτηση λίγο τραβηγμένη, το πιο πιθανό ήταν ότι όντως δε γνώριζαν. Πάραυτα, τη στιγμή που δε μπορούν να σε εξυπηρετήσουν, πρέπει να σε αφήσουν να φύγεις χωρίς penalty. Προσπάθησε να τους πιέσεις για αυτό κι αν δε σου απαντήσουν θετικά, προχώρησε με καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Είτε θα σε έχουν ενεργοποιήσει πριν απαντήσουν στην ΕΕΤΤ ( που ομολογουμένως παίρνει λίγο χρόνο ) , ή θα σε αφήσουν να φύγεις.
    AΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ.

    Πολύ ανεκτικοί έχετε γίνει με τις παπάτζες των παρόχων

    Που πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλλες, ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ υποχρέωσή τους είναι.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #5
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από StellaF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν της είπα ότι για μένα είναι θέμα επαγγελματικής επιβίωσης
    Δεν δινεις κανενα στοιχειο για την περιοχη σου , για τις καμπινες η οτιδηποτε αλλο μπορει να βοηθησει να βρουμε ακρη και να σε συμβουλευσουμε.

    Απο εκει και περα ... Εκανες επαγγελματικο συμβολαιο ή οικιακο ?

    Στο επαγγελματικο μπορεις να εχεις απαιτησεις και να λυσεις οποιοδηποτε προβλημα ταχιστα. Στο οικιακο δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα .

    Θεμα εξαπατησης δεν παιζει. Δεν μπορει να ξεραι ο υπαλληλος τις ιδιαιτεροτητες του καθε σπιτιου , καμπινας , Α/Κ καλωδιωσεων κλπ κλπ

    Αν θελεις προχωρα μεσω της ΕΕΤΤ απλα για να αποδεσμευτεις χωρις πεναλτυ.
    The gr81 .

  6. #6
    Εγγραφή
    26-09-2019
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Κάνε καταγγελία στον συνήγορο καταναλωτή, σημειώνοντας ότι έχει συμβεί, και θα σε βοηθήσουν να βρεθεί λύση, έτσι έκανα και εγώ για άλλο θέμα, και άλλαξα πάροχο, χωρίς να πληρώσω την ποινή που προβλεπόταν.

  7. #7
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    AΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ.

    Πολύ ανεκτικοί έχετε γίνει με τις παπάτζες των παρόχων

    Που πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλλες, ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ υποχρέωσή τους είναι.
    Το πρόβλημα είναι σε τι κατάστημα πήγες...ή ήταν κάποιο τύπου Γερμανού...

  8. #8
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν από την αρχή είχες ρωτήσει πού ανήκει η περιοχή σου θα είχες πάει και στον κατάλληλο πάροχο και θα είχε τελειώσει το θέμα. Μην ζητάς πράγματα που δεν υπάρχουν στην Ελλάδα άκου λέει τίμιος πάροχος χαχα.
    Αυτοί όλοι έχουν τσακωθεί με την αλήθεια εδώ τους παίρνεις τηλέφωνο και σου λένε ότι θα σου φέρουν οπτική ίνα μέχρι το σπίτι και μετά σου λένε δεν κατάλαβε καλά ο υπάλληλος

  9. #9
    Εγγραφή
    27-08-2020
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Το σπίτι είναι στην Πεύκη Αττικής και το συμβόλαιο οικιακό, για καμπίνες δυστυχώς δεν γνωρίζω.

    Χρησιμοποιώ την λέξη εξαπάτηση διότι θεωρώ ότι αν ήταν τίμιοι θα μπορούσαν να μου πουν π.χ.: 'Η ενεργοποίηση συνήθως γίνεται μέσα σε 10 ημέρες αλλά σε σπάνιες περιπτώσεις μπορεί να πάρει έως Χ μήνες". Έτσι βέβαια θα ρίσκαραν να μην ανανεώσω το συμβόλαιο με τη Nova αλλά η ευθύνη της απόφασης να ανανεώσω θα ήταν δική μου. Ανανέωσα με βάση την διαβεβαίωση του υπαλλήλου, η οποία αποδυκνείεται ψευδής. Πιθανώς όντως να μην γνωρίζει ο υπάλληλος αλλά το συμβόλαιο το έκανα με τη Nova και όχι προσωπικά μ'εκείνον. Πιστεύω ότι όταν γίνεται μια συμφωνία και η μια πλευρά παραπλανά την άλλη, ο όρος εξαπάτηση είναι αρμόζων.

    - - - Updated - - -

    Ευχαριστώ για την απάντηση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SfH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ τη λέξη εξαπάτηση λίγο τραβηγμένη, το πιο πιθανό ήταν ότι όντως δε γνώριζαν. Πάραυτα, τη στιγμή που δε μπορούν να σε εξυπηρετήσουν, πρέπει να σε αφήσουν να φύγεις χωρίς penalty. Προσπάθησε να τους πιέσεις για αυτό κι αν δε σου απαντήσουν θετικά, προχώρησε με καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Είτε θα σε έχουν ενεργοποιήσει πριν απαντήσουν στην ΕΕΤΤ ( που ομολογουμένως παίρνει λίγο χρόνο ) , ή θα σε αφήσουν να φύγεις.
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Το σπίτι είναι στην Πεύκη Αττικής και το συμβόλαιο οικιακό, για καμπίνες δυστυχώς δεν γνωρίζω.

    Χρησιμοποιώ την λέξη εξαπάτηση διότι θεωρώ ότι αν ήταν τίμιοι θα μπορούσαν να μου πουν π.χ.: 'Η ενεργοποίηση συνήθως γίνεται μέσα σε 10 ημέρες αλλά σε σπάνιες περιπτώσεις μπορεί να πάρει έως Χ μήνες". Έτσι βέβαια θα ρίσκαραν να μην ανανεώσω το συμβόλαιο με τη Nova αλλά η ευθύνη της απόφασης να ανανεώσω θα ήταν δική μου. Ανανέωσα με βάση την διαβεβαίωση του υπαλλήλου, η οποία αποδυκνείεται ψευδής. Πιθανώς όντως να μην γνωρίζει ο υπάλληλος αλλά το συμβόλαιο το έκανα με τη Nova και όχι προσωπικά μ'εκείνον. Πιστεύω ότι όταν γίνεται μια συμφωνία και η μια πλευρά παραπλανά την άλλη, ο όρος εξαπάτηση είναι αρμόζων.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δινεις κανενα στοιχειο για την περιοχη σου , για τις καμπινες η οτιδηποτε αλλο μπορει να βοηθησει να βρουμε ακρη και να σε συμβουλευσουμε.

    Απο εκει και περα ... Εκανες επαγγελματικο συμβολαιο ή οικιακο ?

    Στο επαγγελματικο μπορεις να εχεις απαιτησεις και να λυσεις οποιοδηποτε προβλημα ταχιστα. Στο οικιακο δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα .

    Θεμα εξαπατησης δεν παιζει. Δεν μπορει να ξεραι ο υπαλληλος τις ιδιαιτεροτητες του καθε σπιτιου , καμπινας , Α/Κ καλωδιωσεων κλπ κλπ

    Αν θελεις προχωρα μεσω της ΕΕΤΤ απλα για να αποδεσμευτεις χωρις πεναλτυ.
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Το σπίτι είναι στην Πεύκη Αττικής και το συμβόλαιο οικιακό, για καμπίνες δυστυχώς δεν γνωρίζω.

    Χρησιμοποιώ την λέξη εξαπάτηση διότι θεωρώ ότι αν ήταν τίμιοι θα μπορούσαν να μου πουν π.χ.: 'Η ενεργοποίηση συνήθως γίνεται μέσα σε 10 ημέρες αλλά σε σπάνιες περιπτώσεις μπορεί να πάρει έως Χ μήνες". Έτσι βέβαια θα ρίσκαραν να μην ανανεώσω το συμβόλαιο με τη Nova αλλά η ευθύνη της απόφασης να ανανεώσω θα ήταν δική μου. Ανανέωσα με βάση την διαβεβαίωση του υπαλλήλου, η οποία αποδυκνείεται ψευδής. Πιθανώς όντως να μην γνωρίζει ο υπάλληλος αλλά το συμβόλαιο το έκανα με τη Nova και όχι προσωπικά μ'εκείνον. Πιστεύω ότι όταν γίνεται μια συμφωνία και η μια πλευρά παραπλανά την άλλη, ο όρος εξαπάτηση είναι αρμόζων.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jackal7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε καταγγελία στον συνήγορο καταναλωτή, σημειώνοντας ότι έχει συμβεί, και θα σε βοηθήσουν να βρεθεί λύση, έτσι έκανα και εγώ για άλλο θέμα, και άλλαξα πάροχο, χωρίς να πληρώσω την ποινή που προβλεπόταν.
    Ευχαριστώ για την απάντηση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι σε τι κατάστημα πήγες...ή ήταν κάποιο τύπου Γερμανού...
    Μίλησα τηλεφωνικά απ'ευθείας με την Nova.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι αυτο πριν υπογραψετε ή συμφωνήσετε σε ηχογράφηση πρεπει να διαβαζετε τα ψηλα γραμματα. Τωρα σε εχουν δεμενη απο το ποδι και δεν μπορεις να κουνησεις. Δελεαστηκες απο την τιμη μαλλον αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις να ξερεις.... Καλο κουράγιο!!!
    Ευχαριστώ!! Η τιμή είναι ΟΚ. Πριν τη Nova ήμουν στην Cosmote και πλήρωνα τα μαλλιά της κεφαλής μου. Αλλά το μεγαλύτερο μου πρόβλημα ήταν οι βασανιστικά συχνές αποσυνδέσεις του ίντερνετ. Οι τεχνικοί τους δεν έβρισκαν κανένα πρόβλημα και μου έλεγαν κάτι για DSLAM και για την καλωδίωση εντός σπιτιού. Από τότε που άλλαξα πάροχο δεν έχω κανένα θέμα. Πως όμως να διαβάσω τα ψιλά γράμματα σε τηλεφωνική επικοινωνία; Θα μου πεις να μην το κάνω τηλεφωνικά και θα'χεις και δίκιο.

  10. #10
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Υπάρχει στην ηχογράφηση ο ισχυρισμός του υπαλλήλου ότι η ενεργοποίηση θα γίνει εντός 10ημερων;

  11. #11
    Εγγραφή
    27-08-2020
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι αυτο πριν υπογραψετε ή συμφωνήσετε σε ηχογράφηση πρεπει να διαβαζετε τα ψηλα γραμματα. Τωρα σε εχουν δεμενη απο το ποδι και δεν μπορεις να κουνησεις. Δελεαστηκες απο την τιμη μαλλον αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις να ξερεις.... Καλο κουράγιο!!!
    Ευχαριστώ!! Η τιμή είναι ΟΚ. Πριν τη Nova ήμουν στην Cosmote και πλήρωνα τα μαλλιά της κεφαλής μου. Αλλά το μεγαλύτερο μου πρόβλημα ήταν οι βασανιστικά συχνές αποσυνδέσεις του ίντερνετ. Οι τεχνικοί τους δεν έβρισκαν κανένα πρόβλημα και μου έλεγαν κάτι για DSLAM και για την καλωδίωση εντός σπιτιού. Από τότε που άλλαξα πάροχο δεν έχω κανένα θέμα. Πως όμως να διαβάσω τα ψιλά γράμματα σε τηλεφωνική επικοινωνία; Θα μου πεις να μην το κάνω τηλεφωνικά και θα'χεις και δίκιο.

    - - - Updated - - -

    Δεν τογνωρίζω αν υπάρχει πλήρης ηχογράφηση στο αρχικό τηλεφώνημα. Υπάρχει όμως στο τηλεφώνημαπου έκανα εγώ η παραδοχή της 2ης υπαλλήλου που διαβεβαιώνει ότι παίρνει 10 ημέρες και μετά μου λέει για τις σπάνιες περιπτώσεις.

  12. #12
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

  13. #13
    [QUOTE=StellaF;6878085]Στις 3-08-2020 έκανα αίτημα για αναβάθμιση ίντερνετ σε 100σταρι, εργάζομαι πλέον διαδικτυακά και η ταχύτητα που έχω τώρα είναι απαράδεκτη, ξεκίνησα νωρίς για να είμαι έτοιμη 1/09 και να μπορώ να εργαστώ.

    Πολύ σημαντικό στοιχείο: Το συμβόλαιο μου είχε λήξει.

    Ο υπάλληλος της Nova στο τηλέφωνο έλεγξε αν υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου και απάντησε θετικά. Με ενημέρωσε για νέο συμβόλαιο, το οποίο δέχθηκα διότι μου είπε ότι εντός 10 ημερών θα ενεργοποιηθεί, θα μου στείλουν νέο ρούτερ με χρέωση που αποδέχθηκα, με ηχογράφησε και όλα καλά.

    Στις 25-08 επικοινώνησα μαζί τους μέσω chat στην ιστοσελίδα τους για να ρωτήσω για την πορεία της αναβάθμισης και η υπάλληλος μου είπε ότι δεν έχει δρομολογηθει ακόμα και ότι θα το δώσει για έλεγχο και θα με καλέσουν. Σήμερα, 27-08, πήρα τηλέφωνο εγώ και με ενημέρωσε η υπάλληλος ότι δεν έχει καν δρομολογηθεί διότι πρέπει να γίνουν τεχνικές εργασίες στην περιοχή και δεν γνωρίζει πότε θα γίνουν. Μπορεί σε μια εβδομάδα, μπορεί και σε ένα μήνα. Όταν τη ρώτησα γιατί δεν ενημερώθηκα στο αρχικό τηλεφώνημα για το γεγονός ότι μπορεί να πάρει και 2 μήνες, μου απάντησε ότι είναι σπάνια περίπτωση και δεν μπορούν να ενημερώνουν για όλες τις περιπτώσεις.

    Όταν της είπα ότι για μένα είναι θέμα επαγγελματικής επιβίωσης και θα πρέπει να βρω άλλη λύση με άλλο πάροχο, μου απάντησε ότι μπορούσα να κάνω ακύρωση μόνο μέσα σε 14 ημέρες και ότι το μόνο που μπορώ να κάνω τώρα είναι να περιμένω. Σημειώνω ότι ουδέποτε έλαβα νέο συμβόλαιο με τους όρους και ουδέποτε ενημερώθηκα τηλεφωνικά ή γραπτά ότι μπορεί να πάρει έως 2 μήνες (ίσως και παραπάνω) η αναβάθμιση.

    Εν ολίγοις, ο αρχικός υπάλληλος με ΕΞΑΠΑΤΗΣΕ αποκρύπτοντας ότι η αναβάθμιση ενδέχεται να πάρει άγνωστο χρονικό διάστημα για να με κάνει να δεσμευτώ για νέο συμβόλαιο. Πότε επιτέλους θα έρθει στην Ελλάδα ένας ΤΙΜΙΟΣ πάροχος
    Δυστυχώς παντού θα υπάρχει ένας τέτοιος υπαλλήλος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tasosdrak : 06-09-20 στις 17:48.

  14. #14
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.761
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Πρωτου παντως ξεκινησεις τις καταγγελίες, δες λιγο τα κατεβατα οταν απαντας.

  15. #15
    Εγγραφή
    27-08-2020
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    [UPD] Κατ'αρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω όσες και όσους προσπάθησαν να με βοηθήσουν.

    Τα νεώτερα έχουν ως εξής: Με ενημέρωσαν από τη Nova ότι δεν υπάρχει υποδοχή από τον ΟΤΕ έχουν κάνει αίτημα, ο ΟΤΕ δεν έχει ανταποκριθεί, έχουν ξανακάνει αίτημα και να περιμένω. Δεν γνωρίζει κανείς πότε θα γίνει η αναβάθμιση. Λύση καμμία ενώ το πρόβλημα μου γιγαντώνεται.

    Ο λόγος που αρχικά ήθελα ταχύτερο ίντερνετ είναι ότι είμαι εκπαιδευτικός και επιπλέον έχω 2 παιδιά σχολικής ηλικίας. Λόγω του covid, όλα τα σεμινάρια και πολλά μαθήματα γίνονται online. Χωρίς γερή σύνδεση δεν μπορώ ούτε να εργαστώ, ούτε τα παιδιά μου να κάνουν μάθημα.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας