Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-20 από 20
  1. #16
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Κινητό για reviewers να βάλουν βίντεο, να βγάλουν τα λεφτά και σε 6 μήνες να βγάλουν και άλλο βίντεο για έξι μήνες μετά.

    Οι άνθρωποι που αγοράζουν τέτοιες συσκευές δεν στεναχωριουνται για 2χιλ. Ελ

    Εγώ πάντως πιστεύω είναι το μέλλον αν και ίσως όχι σε αυτη την φόρμα. Οι Κινέζοι το είχαν πιάσει καλύτερα αλλά έχουμε οικονομικό πόλεμο.

  2. #17
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχολιαζω απλα το κατα ποσο να τα δωσεις σε δοσεις ειναι καλυτερο απο το να τα δωσεις ολα μαζι. Στη καλυτερη περιπτωση θα πληρωσεις τα ιδια.
    Με ορους επιχειρησης, η πληρωμη σε δοσεις οταν το αγορασμενο ηδη προιον αποδιδει λεφτα, ειναι προφανως σωστη κινηση.
    Για προιόντα "γουστου" ομως, μαλλον οχι.
    Οσο για το "ατοκες", αυτο ειναι ενας ορος που βγηκε απο το τμημα πωλησεων, οχι απο τις οικονομικες υπηρεσιες. Η πιστωση εχει κοστος δανεισμου, και ρισκο μη πληρωμης. Αυτο παντα το πληρωνει ο αγοραστης.
    Οι άτοκες δόσεις όταν όντως προσφέρονται είναι όντως άτοκες. Είναι το ποσο δια τον αριθμό των δόσεων χωρίς κάποιο τοκισμο και ειτε το πάρεις μετρητής ένα προϊόν είτε με δόσεις πληρώνεις το ιδιο ποσο.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  3. #18
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Προσωπικά δεν χρωστάω σε κανέναν ούτε 50 cents.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #19
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα χειροτερα δλδ..
    Αμα τα χεις, μπραβο σου και μαγκια σου.
    Αλλα να τα πληρωνεις με δοσεις η μεσω φουσκωμενων συμβολαιων ειναι απλα κακη οικονομικη διαχειριση.
    Σε καθε περιπτωση, ειναι ζητημα αν θα το κρατησει κανεις 3 χρονια χωρις να σπασει και χωρις να εχει θεμα η σχετικα μικρη για τοσες ιντσες και τοσα συστηματα μπαταρια.
    Μην ξεχναμε οτι ειναι 5g, και παραδοσιακα ολα τα chipset νεων τεχνολογιων στις πρωτες εκδοσεις δεν ειναι και πολυ optimal.
    Οποτε 2 χρονια max του δινω. Μετα θα ειναι ξεπερασμενο (σε σχεση με αλλα flagship)
    Οποτε 1000 ευρω το χρονο για κινητο?
    83 ευρα το μηνα μονο για συσκευη με μεγαλο κινδυνο να σπασει η να κλαπει?
    Για τους Αμερικάνους βγαίνουν αυτές οι συσκευές, που έχουν συμβόλαια συνήθως.

    Προσωπικά πάνω από €200 για κινητό δεν δίνω. Αν το έκανε η μάζα, οι τιμές θα ήταν αλλιώς. Προσφορά και ζήτηση είπαμε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά δεν χρωστάω σε κανέναν ούτε 50 cents.
    Κι εγώ της ίδιας φιλοσοφίας είμαι. Είμαι ιδεολογικά αντίθετος στον δανεισμό ως concept (και ναι, γνωρίζω πως δουλεύει ο σύγχρονος κόσμος/lifestyle).

    Έτσι έμαθα ανέκαθεν, αποταμίευση/κουμπαράς και αγοράζω όταν έχω μαζέψει το απαιτούμενο ποσό. Δεν το έχω μετανιώσει, ούτε θεωρώ ότι χάνω κάτι. Delayed vs instant gratification.

    Για τον μέσο ανεύθυνο άνθρωπο ο δανεισμός λειτουργεί ως παιδάκι που μπαίνει σε candy store. Δεν υπάρχει καμία υπευθυνότητα και στο τέλος καταλήγει να λειτουργεί σαν θηλιά/αόρατες αλυσίδες.

  5. #20
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Προσωπικά δεν με απασχολεί η τιμή γιατί δεν θα το αγοράσω. Αλλά το προσωπικό μου πορτοφόλι και πιο συγκεκριμένα η δυναμική του δεν σχετίζονται με την συζήτηση για ένα καινοτόμο προϊόν.

    Θεωρώ ότι οι αλλαγές είναι σημαντικές. Θα συμφωνήσω με την παρατήρηση του David Lee ότι μάλλον ήταν επίτηδες πέρσι μαπα ώστε να έχουν κάτι σημαντικό να βελτιώσουν στην έκδοση 2. Η εξωτερική οθόνη μεγάλωσε πολύ αν και στενή πολύ. Η εσωτερική έχει υψηλό refresh rare και μίκρυνε και το κομμάτι της κάμερας. Προσωπικά δεν μου αρέσει όμως το πώς φαίνεται από τα πλάγια. Νομίζω της Huawei φαινόταν καλύτερα κλειστό, με μια λιγότερη οθόνη και γενικά καλύτερη μετάβαση από μικρή σε μεγάλη οθόνη. Αν βρουν λύση στην προστασία της οθόνης αυτή έχει το πάνω χέρι ή τουλάχιστον αυτό το form factor της.

    Πάντως, βρίσκω την προσέγγιση της ms πιο σωστή αν και συντηρητική. Αν δεν βρεθούν λύση για το εύκαμπτο τμήμα, με μικρότερα bezel το duo εκεί το πιο κοντά σε σοβαρή εμπειρία και εμφάνιση αν του χώσουν μπαταρία. Αν βρεθεί τότε το μόνο που έχει να αλλάξουν είναι το γυρίσει σε ενιαία οθόνη.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας