Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Γεια σας, δεν ξερω αν ποσταρω στο καταλληλο μερος, αν οχι παρακαλω να μεταφερθει.

    Εχω ενα παλιο τηλεφωνακι LG K4 LTE που παρατηρω οτι καταναλωνει κατα μεσο ορο 70 με 80 mb καθημερινα.
    To κινητο ειναι root. Δεν κανει updates, τα εχω μπλοκαρει. Δεν σερφαρω, δεν ψαχνω στο νετ, δεν βλεπω YouTube, δεν εχω facebook, twitter κι ολα τα συναφη,
    δεν παιζω παιχνιδια, δεν εχω VIBER, SKYPE κλπ.
    Το εχω μονο ως τηλεφωνο και αραια και που χρησιμοποιω το app του ΟΑΣΑ για τα λεωφορεια, το οποιο καταναλωνει λιγοτερο απο ενα mb σε καθε χρηση του.
    Σταθερο και ιντερνετ εχω vodafone 50αρα vdsl και λογω του γνωστου vodafone battery drain που ξεφτιλιζει τις μπαταριες των κινητων σε χρονο ντε τε
    εχω μονιμα κλειστο το wifi και ανοιχτα τα data.
    Την καταναλωση αρχισα να την παρακολουθω απο τοτε που μου ηρθε μηνυμα οτι εχω καταναλωσει το 80% απο τα 300 mb που ειχα σε λιγοτερο απο ενα μηνα, οποτε εγκατεστησα σχετικο app και τη βλεπω σε
    καθημερινη βαση.
    Εχει καποιος το ιδιο θεμα, φταιει η κοσμοτε ή η vodafone για το προβλημα;...

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το κινητό θα πρέπει να έχει από μόνο του μετρητή δεδομένων (ρυθμίσεις > δεδομενα κινητής > χρήση δεδομένων). Ρύθμισέ τον σωστα ώστε να καταγράφεται ο μήνας από την ημέρα που ανανεώνεται το πακέτο σου, και παρακολούθησέ το.

    Γενικότερα, έχει αναφερθεί ότι τα δεδομενα φεύγουν πιο γρήγορα στην cosmote, αλλά προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας