Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 31
  1. #1
    Εγγραφή
    27-03-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    telindus 1133 isdn
    Καλημερα σας.

    Την περασμενη εβδομαδα συγγενικο μου προσωπο[οι γονεις μου] επισκεφθηκε συνολικα 3 φορες τα γραφεια της Forthnet στην Καλλιθεα προκειμενου να καταθεσει την αιτηση double play.
    Την 1η φορα μου μετεφεραν πολλα παραπονα ανθρωπων που ειχαν παει εκει και μιλαγαν για διαφορα πραγματα απο καθυστερησεις ΜΗΝΩΝ για ενεργοποιηση της γραμμης,κακιστες ταχυτητες internet,και διαφορα αλλα.
    Δεν εδωσα βαση,διορθωσα καποιες ελλειψεις στην αιτηση και ξαναεστειλα τους γονεις για την αιτηση.
    Την 3η και τελευταια φορα γινοντουσαν τα χειροτερα.
    Κοσμος φωναζε κ εβριζε κ προετρεπε τους παντες να μην κανουν αιτηση.Μιλησα και με μερικους απ αυτους στο τηλεφωνο live.
    Αποφασισα να μην καταθεσω χαρτια και να παρω ενα 6μηνο CONNEX μεχρι να ξεκαθαρισει το τοπιο.Αλλωστε οπως πολλοι απο εσας θα ξερετε,ο Σεπτεμβρης θα ναι μηνας προσφορων[κι απο μεριας ΟΤΕ].

    Καλη η ιδιωτικη πρωτοβουλια αλλα οπως ΦΑΙΝΕΤΑΙ η FORTHNET ΑΔΥΝΑΤΕΙ να αντιμετωπισει τις αιτησεις που εχει,σε πολλα επιπεδα,απο costumer support/call center μεχρι technical.

    Ειδικα για οσους χρησιμοποιουν την ADSL τους ως εργαλειο δουλειας θα προετρεπα να ΜΗ ΜΠΛΕΞΟΥΝ με κατι τετοιο ακομη.Δυστυχως πολλοι teenagers μπορουν να χασουν και 2-3 βδομαδες WOW gaming & LINEAGE αλλα για καποιον επαγγελματια αυτα απλα ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.

    Τελος να επισημανουμε εδω πως ειναι ΝΤΡΟΠΗ της FORTHNET που μας εχει ΠΡΗΞΕΙ ΣΤΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ TV ενω ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΤΟΙΜΗ . [παρα πολλες περιοχες δε θα ειναι στο ιδιοκτητο της πριν τον ΟΚΤΩΒΡΗ]. Νομιζω οτι καλλιστα θα μπορουσε καποιος να κινηθει νομικα εναντιον της εταιριας για παραπλανητικη διαφημιση.

    Φιλικα,
    G

  2. #2
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παντού συμβαίνουν αυτά σε όλες τις εταιρίες, που να πας κατά Χαλάνδρι μεριά (Vivodi)
    8 μήνες αναμονή για σύνδεση με 2play!!!

  3. #3
    Εγγραφή
    26-02-2007
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    speedpot
    Παντου εκτος απο τον ΟΤΕ (κατα κυριο λογο).
    Εκανα αιτηση για conne-x και ενεργοποιηθηκε σε 3,5 μερες παρακαλω!

    Και ο γειτονας και φιλος και συνφορουμητης Jazzer εσπασε τα ρεκορ
    και ενεργοποιηθηκε σε 1 μερα!!!
    Το Αναλογιστικό, το Αναλογιστικό. Το Αναλογιστικό πολύ το αγαπώ!

  4. #4
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baltazar1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντου εκτος απο τον ΟΤΕ (κατα κυριο λογο).
    !
    Σωστός, δυστυχώς
    8 μήνες αναμονή για σύνδεση με 2play!!!

  5. #5
    Εγγραφή
    27-12-2006
    Μηνύματα
    611
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17195/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    LINKSYS WAG354G
    Παντου τα ιδια χαλια δηλ..
    Παντως για net one δεν εχω ακουσει τιποτα ακομα!

  6. #6
    Εγγραφή
    15-09-2004
    Μηνύματα
    2.718
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19.500/870
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ειναι γεγονος πως η 4νετ εχει πολλα προβληματα.. και πως δεν ηταν ετοιμη για τοσο κοσμο , ισως σε λιγο καιρο να ειναι ετοιμη, αλλα ΟΧΙ ακομα

  7. #7
    Εγγραφή
    11-07-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    dial up 50kbit
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seeida Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα σας.

    Την περασμενη εβδομαδα συγγενικο μου προσωπο[οι γονεις μου] επισκεφθηκε συνολικα 3 φορες τα γραφεια της Forthnet στην Καλλιθεα προκειμενου να καταθεσει την αιτηση double play.
    Την 1η φορα μου μετεφεραν πολλα παραπονα ανθρωπων που ειχαν παει εκει και μιλαγαν για διαφορα πραγματα απο καθυστερησεις ΜΗΝΩΝ για ενεργοποιηση της γραμμης,κακιστες ταχυτητες internet,και διαφορα αλλα.
    Δεν εδωσα βαση,διορθωσα καποιες ελλειψεις στην αιτηση και ξαναεστειλα τους γονεις για την αιτηση.
    Την 3η και τελευταια φορα γινοντουσαν τα χειροτερα.
    Κοσμος φωναζε κ εβριζε κ προετρεπε τους παντες να μην κανουν αιτηση.Μιλησα και με μερικους απ αυτους στο τηλεφωνο live.
    Αποφασισα να μην καταθεσω χαρτια και να παρω ενα 6μηνο CONNEX μεχρι να ξεκαθαρισει το τοπιο.Αλλωστε οπως πολλοι απο εσας θα ξερετε,ο Σεπτεμβρης θα ναι μηνας προσφορων[κι απο μεριας ΟΤΕ].

    Καλη η ιδιωτικη πρωτοβουλια αλλα οπως ΦΑΙΝΕΤΑΙ η FORTHNET ΑΔΥΝΑΤΕΙ να αντιμετωπισει τις αιτησεις που εχει,σε πολλα επιπεδα,απο costumer support/call center μεχρι technical.

    Ειδικα για οσους χρησιμοποιουν την ADSL τους ως εργαλειο δουλειας θα προετρεπα να ΜΗ ΜΠΛΕΞΟΥΝ με κατι τετοιο ακομη.Δυστυχως πολλοι teenagers μπορουν να χασουν και 2-3 βδομαδες WOW gaming & LINEAGE αλλα για καποιον επαγγελματια αυτα απλα ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.

    Τελος να επισημανουμε εδω πως ειναι ΝΤΡΟΠΗ της FORTHNET που μας εχει ΠΡΗΞΕΙ ΣΤΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ TV ενω ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΤΟΙΜΗ . [παρα πολλες περιοχες δε θα ειναι στο ιδιοκτητο της πριν τον ΟΚΤΩΒΡΗ]. Νομιζω οτι καλλιστα θα μπορουσε καποιος να κινηθει νομικα εναντιον της εταιριας για παραπλανητικη διαφημιση.

    Φιλικα,
    G
    Xαλαρά. Έτοιμη έχω την αγωγή.

  8. #8
    Εγγραφή
    29-09-2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    19250/506
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    LINKSYS W354G
    SNR / Attn
    6(dB) / 16(dB)
    Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική που λειτουργεί η Forthnet...
    Έκανα αίτηση πριν 2,5 μήνες για αναβάθμιση από τα 2mbit στα 10mbit (24 τώρα) και μετά από αλλεπάληλα τηλέφωνήματα, που απλά δεν έβγαζαν πουθενά, σήμερα μου έσκασαν το παραμύθι ότι λόγω "μηχανογραφικών προβλημάτων" πρέπει να ξαναστείλω την αίτηση (κοινώς χάθηκε η αίτηση!!!)
    Ύστερα από αίτηση μου να μιλήσω με προιστάμενο μου είπαν ότι αυτό δεν είναι δυνατόν και ότι καλύτερα να πάω από εκεί (ουδέν σχόλιο...)

    Είναι η χειρότερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών που υπάρχει πανελλαδικά ίσως και πανευρωπαικά!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος charilaos : 24-07-07 στις 17:50.

  9. #9
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex321 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xαλαρά. Έτοιμη έχω την αγωγή.
    ιδρώνουν από αγωνία τώρα

    η ασυδοσία των λεγόμενων "εναλλακτικών" έχει αποφασιστεί σε κεντρικό πολιτικό επίπεδο
    Αυτός είναι και ο λόγος που η αρμόδια ρυθμιστική αρχή δεν επεμβαίνει παρά τις χιλιάδες καταγγελίες και παράπονα των πελατών-θυμάτων

  10. #10
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ΟΚ, αν είναι έτσι λοιπόν, ας πάμε όλοι στον ΟΤΕ, να δούμε προκοπή. Αυτό δεν είναι πρακτικά το μοναδικό option λοιπόν?

  11. #11
    Εγγραφή
    29-09-2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    19250/506
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    LINKSYS W354G
    SNR / Attn
    6(dB) / 16(dB)
    Βασικά δεν μπορέι να κάνει κανένας τίποτα για αυτή την κατάσταση. Στον συγκεκριμένο τομέα ο Έλληνας καταναλωτής είναι τελείως απροστάτευτος. Οποιος προσπαθήσει να βρει το δίκιο του απλά θα χάσει τον χρόνο του...
    Γι'αυτο και εγώ έφόσον δεν έχω την πολυτέλεια να χάνω τον πολύτιμο χρόνο μου με καμία από αυτές τις "εταιρείες σκουπίδια" απλά δεν θα ξανασχοληθώ με την σύνδεση μου αρκεί αυτή που ήδη έχω απλά να λειτουργεί...

  12. #12
    Εγγραφή
    11-07-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    dial up 50kbit
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ιδρώνουν από αγωνία τώρα

    η ασυδοσία των λεγόμενων "εναλλακτικών" έχει αποφασιστεί σε κεντρικό πολιτικό επίπεδο
    Αυτός είναι και ο λόγος που η αρμόδια ρυθμιστική αρχή δεν επεμβαίνει παρά τις χιλιάδες καταγγελίες και παράπονα των πελατών-θυμάτων
    Δεν κατάλαβες καλά. Δεν ασχολούμαι με ΕΕΤΤ κλπ.
    Όταν θα μου σκάσουν γύρω στα 2.000 Ε για αποζημίωση επειδή το ιντερνετ το θέλω για δουλειά και έχω βλάβη στα οικονομικά μου συμφέροντα απο τη μη παροχή του εδώ και 1 μήνα, τότε να δούμε αν θα ιδρώσει το αυτί ή ο κώλος τους.

  13. #13
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τα 2.000 Ευρώ αποζημίωση από τη ΜΗ επένδυση που ΔΕΝ έκαναν, προκειμένου να τηρήσουν τις υποσχέσεις τους, είναι ένα απόλυτα αποδεκτό ρίσκο για μία εταιρία τέτοιου μεγέθους, μην αμφιβάλλει κανείς για αυτό. Ασε που, μέχρι να εκδικαστεί η υπόθεση, θα έχεις αποσύρει την αγωγή σου, αφού θα σου δώσουν Χ μήνες τσάμπα παροχή ή κάτι τέτοιο.

    Και αν σκέφτεται κανείς ότι έτσι δημιουργείται προηγούμενο και ανοίγει ο δρόμος για να το κάνουν όλοι αυτό, ας αναρωτηθεί αν υπάρχει το έδαφος για να γίνει κάτι τέτοιο.

  14. #14
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    δεν υπαρχει περιπτωση να περασει διακαστικη αγωγη με τετοιο υψος αποζημιωσης (και πιθανον με κανενα υψος) για τη συγκεκριμενη περιπτωση.Αν γινει τελικα ο χρονος θα δειξει το αποτελεσμα.

  15. #15
    Εγγραφή
    27-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    477
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    Είχα πάει και εγω απο τα γραφεία με κακές διαθέσεις αλλα όταν είδα άλλους έξαλλους να φωνάζουν κατάλαβα οτι απλά θα γίνω ένας απο τους εκατοντάδες που φωνάζουν χωρίς αποτέλεσμα και απλά πήγα να βάλω τα γέλια με τα χάλια τους. Αλλος να φωνάζει στην εξυπηρέτηση πελατών άλλος να φωνάζει στην γραμματεία. Μπράβο στην forthnet και εις ανώτερα.
    Και να σας πω και ενα ωραίο! Ο τελευταίος προς τα μέσα της εξυπηρέτησης πελατών και ο μόνος άντρας εκτελεί και χρέη Security μπροστά στο φόβο αγανακτισμένων που μπορεί να μπουκάρουν στα ενδότερα, συγκεκριμένα κανα δυο περίεργοι που πήγαν να προχωρήσουν παραμέσα, σταματούσε την κουβέντα μας και τους ζητούσε τσιτωμένος τι θέλουν και να γυρίσουν πίσω στην ουρά! Και φαινόταν οτι είχε συνεχώς το νου του.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zorz : 24-07-07 στις 20:48.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-08, 20:37
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-07, 23:02
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-07, 21:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας