Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Pfsense
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα,
    Χθες έγινε η μετατροπή της γραμμής μου σε vdsl100.

    Γύρισα σπίτι,συνδεσα το ρουτερ σας(h288a) και δεν συγχρονίζει καν.Μιλησα με την εξυπηρέτηση και είπαν οτι θα σταλεί τεχνικός (άρα θα μείνω χωρίς τηλεφωνο και ίντερνετ τουλάχιστον 3-4 μέρες .


    1. Σήμερα το πρωί επισκέφθηκα ένα φίλο μου οπού έχει vdsl...πήρα μαζί μου το ρουτερ σας και το δοκίμασα στην γραμμή του οπού και εκεί δεν συγχρόνιζε καν.
    2. Δανείστηκα για λίγο το δικό του vdsl ρουτερ , οπού όταν το σύνδεσα στη γραμμή μου είδα ότι συγχρόνισε κανονικά.
    3. Επικοινώνησα με την υποστήριξη και καταλήξαμε να ακυρωθεί η αποστολή τεχνικου και να γίνει αντικατασταση του ρουτερ διοτι τα παραπάνω σημάδια δείχνουν πρόβλημα του ρουτερ και οχι της γραμμής , ώστε να μην μείνω χωρίς υπηρεσία όλο το πσκ + οσες μέρες κάνει να έρθει ο τεχνικός .
    4. Έγινε αντικατασταση από το τοπικό σας υποκατάστημα
    5. Κατά την σύνδεση του νέου ρουτερ πάλι δεν υπάρχει συγχρονισμός .


    Σε όλες τις επικοινωνίες ποτε δεν αναφέρθηκε αν έγινε απο τα κεντρικά κάποιος έλεγχος προς την γραμμή-προφιλ μου.
    Λογο του οτι μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών και οχι κάποιον τεχνικό , μπορεί κάποιος τεχνικός να κάνει απομακρυσμενα έναν έλεγχο αν είναι όλα φαινομενικά οκ ρυθμισμένα ;

    Ήμαστε ήδη στην 2η μέρα χωρίς τηλέφωνο και internet και η επίσκεψη τεχνικου δεν μπορεί να γίνει νωρίτερα από τουλάχιστον 2 ακόμα ήμερες . Αν το πρόβλημα δεν είναι στην γραμμή (που το γεγονός ότι άλλο ρουτερ συγχρονίζει το επιβεβαιώνει κάπως) γιατί να ταλαιπωρηθουμε τόσες μέρες χωρίς υπηρεσία και επίσης να ψάχνουμε τρόπο να μην πάμε στην εργασία μας για την επίσκεψη του τεχνικού ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος platonas : 05-09-20 στις 17:58.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.344
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα platonas,

    Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε πως έχουμε λάβει το προσωπικό σου μήνυμα και έχουμε απαντήσει σχετικά.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σου.

    Γιώργος, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας