Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-21 από 21
  1. #16
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kάνεις επιστροφή τηλεφωνικού σήματος ή όχι;; αν κάνεις τότε χρειάζεται, αν δεν κάνεις είναι άχρηστο, τα έχουμε πει και παλιότερα αρκετές φορές

    https://www.adslgr.com/forum/threads...82#post6889182
    Οχι δεν εχω κανει επιστροφή, γιατί δεν ειναι voip η γραμμή μου, αλλα vpu !

  2. #17
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Aφού θα έχεις διαβάσει φαντάζομαι αυτά που γράφω στο Link, θα έχεις καταλάβει τι ακριβώς κάνει το splitter.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #18
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aφού θα έχεις διαβάσει φαντάζομαι αυτά που γράφω στο Link, θα έχεις καταλάβει τι ακριβώς κάνει το splitter.

    εχω καταλαβει τι κανει το splitter μια χαρα και οπως σου προανεφερα, οτι συμφωνω με οτι ειναι αχρηστο σε ενα μοντεμ,αφου δεν ειναι διπλα καποιο τηλ.!
    Στο συγκεκριμένο modem ομως, οπως ξεχασα να αναφερω, εχοντας επικοινωνησει εκείνη την ημέρα που το πήρα και σύνδεσα, ότι μιλώντας με την Nova μου ειπαν οτι δεν βλεπουμε τπτ στις μετρησεις απο εδω και οτι αφου ειναι ειναι απο 75+ πανω ο οτε δεν το δεχεται ως βλαβη!
    Και αφου τους τόνισα οτι παιδια δεν γινεται να βαζω το παλιο μοντεμ ,μπαμ κλειδωνει 102 ολα καλα και το νεο να κλειδωνει σε πολυ χαμηλοτερη (και μετα απο 10-12 restart δοκιμών)!
    παλιο μοντεμ βγηκε, νεο μοντεμ μπηκε, απλό! ουδεμία άλλη αλλαγή!

    Οπότε αφου εφαγα ολη την ημερα, οταν τελειως τυχαια δοκιμασα το splitter τοτε κλειδωσε στα 102!
    Και σημειώνω οτι επιπλέον είχα (και εχω ακομα) βγάλει από το μόντεμ το Profile 30a & 35b, μηπως εκει του δημιουργουσε κάποιο προβλημα στο κλείδωμα της γραμμής, αλλα ούτε αυτό!
    (αυτό το G.INP δεν το εβγάλα ποτε ομως)

    Οπότε, για αυτο ανεφερα οτι μπορει κατι να φταιει το παρόν firmware ή στα settings του Enhance Capability του εν λογω μοντελου και να μην συνεργάζεται καλα με τις καμπινες οτε!
    Τωρα απο εκει και περα φιλε μου, τι να σου πω ??και εμένα τελείως κουλο μου φαίνεται , αλλα αφου παιζει πλεον στην ταχύτητα που πρέπει, λεω αστο γιατι και με Nova ακρη δεν θα βρω ποτε!

  4. #19
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ήταν τυχαίο γεγονός και θα το ανακαλύψεις στην πορεία αν κάνεις μια δοκιμή. Μπορεί κάποια επαφή από τα καλώδια να μην πάτησε καλά όταν δεν το έβαλες και εσένα μετά να σου φάνηκε ότι όλη την δουλειά την έκανε το splitter.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #20
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήταν τυχαίο γεγονός και θα το ανακαλύψεις στην πορεία αν κάνεις μια δοκιμή. Μπορεί κάποια επαφή από τα καλώδια να μην πάτησε καλά όταν δεν το έβαλες και εσένα μετά να σου φάνηκε ότι όλη την δουλειά την έκανε το splitter.
    δοκιμασα 3-4 καλωδια τηλεφωνου και με ελεγχο να εχουν κουμπωσει καλα, οι πριζες ολες καινουργιες αλλαγμένες 2 χρονια πριν,και μεχρι να κανω αλλαγη μοντεμ,ολα δουλευαν ρολοι με το technicolor σε θεμα συγχρονισμου και αρκετα σταθερό!
    Τωρα αυτο το μοντεμ, γιατι έτσι ανάποδο εξ αρχης, τι να πω ?!?
    οπως ειπες,θα δειξει η πορεία!

  6. #21
    Εγγραφή
    17-09-2020
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από g10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω καταλαβει τι κανει το splitter μια χαρα και οπως σου προανεφερα, οτι συμφωνω με οτι ειναι αχρηστο σε ενα μοντεμ,αφου δεν ειναι διπλα καποιο τηλ.!
    Στο συγκεκριμένο modem ομως, οπως ξεχασα να αναφερω, εχοντας επικοινωνησει εκείνη την ημέρα που το πήρα και σύνδεσα, ότι μιλώντας με την Nova μου ειπαν οτι δεν βλεπουμε τπτ στις μετρησεις απο εδω και οτι αφου ειναι ειναι απο 75+ πανω ο οτε δεν το δεχεται ως βλαβη!
    Και αφου τους τόνισα οτι παιδια δεν γινεται να βαζω το παλιο μοντεμ ,μπαμ κλειδωνει 102 ολα καλα και το νεο να κλειδωνει σε πολυ χαμηλοτερη (και μετα απο 10-12 restart δοκιμών)!
    παλιο μοντεμ βγηκε, νεο μοντεμ μπηκε, απλό! ουδεμία άλλη αλλαγή!

    Οπότε αφου εφαγα ολη την ημερα, οταν τελειως τυχαια δοκιμασα το splitter τοτε κλειδωσε στα 102!
    Και σημειώνω οτι επιπλέον είχα (και εχω ακομα) βγάλει από το μόντεμ το Profile 30a & 35b, μηπως εκει του δημιουργουσε κάποιο προβλημα στο κλείδωμα της γραμμής, αλλα ούτε αυτό!
    (αυτό το G.INP δεν το εβγάλα ποτε ομως)

    Οπότε, για αυτο ανεφερα οτι μπορει κατι να φταιει το παρόν firmware ή στα settings του Enhance Capability του εν λογω μοντελου και να μην συνεργάζεται καλα με τις καμπινες οτε!
    Τωρα απο εκει και περα φιλε μου, τι να σου πω ??και εμένα τελείως κουλο μου φαίνεται , αλλα αφου παιζει πλεον στην ταχύτητα που πρέπει, λεω αστο γιατι και με Nova ακρη δεν θα βρω ποτε!
    Πως αλλαξες τις παραμετρους στο dsl modulation settings?Βρηκες τα admin passwords?Αν ναι μπορεις να μου τα στειλεις?

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας