Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-25 από 25
  1. #16
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι στιγμής τα δείγματα από την "δυναμική επαναδραστηριοποίηση" της forthnet, μετά την εξάγορα, είναι για τα μπάζα. Δεν έχουν εμφανίσει ούτε ένα λόγο να σκεφτεί κανείς να προτιμήσει την (πρώην; ) μισοπεθαμένη εταιρία τους απέναντι στους κατεστημένους παρόχους.
    Έχει το πιο οικονομικό 100αρι η είναι ιδέα μου?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #17
    Εγγραφή
    05-10-2005
    Περιοχή
    Νεα Σμυρνη
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TG589vn v3
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 7,8(dB)
    Αυτο το Voip ρε παιδια δεν σας προβληματιζει? Εχω Nova vdsl 50αρα με 27 ευρω με απεριοριστα κινητα σταθερα και με πηραν τηλ για αναβαθμηση σε 100αρα σαν της προσφορας εδω με 30 ευρω αλλα χωρις κινητα, και μου ειπαν οτι αναβαθμιζωντας σε 100 γινεται voip το σταθερο. Ποιο μεγαλη π@π@ρια απο το voip δεν πρεπει να υπαρχει περα οτι πρεπει να αλλαξει η καλωδιωση για τα σταθερα στα δωματια τις προαλες γυρνοντας απο διακοπες δεν ειχε internet το σπιτι λογο προβληματος της Νεας Σμυρνης, τουλαχιστον ειχα κανονικα σταθερο και πηρα ατελως το 5 ψηφιο της Nova για βλαβες και εβγαλα μια ακρη. Απο το καρτοκινητο μου Wind-Q δεν ειναι προσβασιμο το 13731 για βλαβες. Πως θα τους καλουσα αν ηταν η γραμμη voip, να ετρεχα σε αλλα σταθερα?

  3. #18
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.216
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-925/143
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Καπετανάκης Στά Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το Voip ρε παιδια δεν σας προβληματιζει? Εχω Nova vdsl 50αρα με 27 ευρω με απεριοριστα κινητα σταθερα και με πηραν τηλ για αναβαθμηση σε 100αρα σαν της προσφορας εδω με 30 ευρω αλλα χωρις κινητα, και μου ειπαν οτι αναβαθμιζωντας σε 100 γινεται voip το σταθερο. Ποιο μεγαλη π@π@ρια απο το voip δεν πρεπει να υπαρχει περα οτι πρεπει να αλλαξει η καλωδιωση για τα σταθερα στα δωματια τις προαλες γυρνοντας απο διακοπες δεν ειχε internet το σπιτι λογο προβληματος της Νεας Σμυρνης, τουλαχιστον ειχα κανονικα σταθερο και πηρα ατελως το 5 ψηφιο της Nova για βλαβες και εβγαλα μια ακρη. Απο το καρτοκινητο μου Wind-Q δεν ειναι προσβασιμο το 13731 για βλαβες. Πως θα τους καλουσα αν ηταν η γραμμη voip, να ετρεχα σε αλλα σταθερα?
    Αν εισαι ικανοποιημενος απο την ταχυτητα της γραμμης σου δεν βλεπω τον λογο να πας σε 100 αρα οποτε το αφηνεις ετσι μεχρι να γινουν αναγκαστικα οι γραμμες voip, αλλα αυτο το λενε εδω και κατι χρονια.

  4. #19
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Καπετανάκης Στά Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το Voip ρε παιδια δεν σας προβληματιζει? Εχω Nova vdsl 50αρα με 27 ευρω με απεριοριστα κινητα σταθερα και με πηραν τηλ για αναβαθμηση σε 100αρα σαν της προσφορας εδω με 30 ευρω αλλα χωρις κινητα, και μου ειπαν οτι αναβαθμιζωντας σε 100 γινεται voip το σταθερο. Ποιο μεγαλη π@π@ρια απο το voip δεν πρεπει να υπαρχει περα οτι πρεπει να αλλαξει η καλωδιωση για τα σταθερα στα δωματια τις προαλες γυρνοντας απο διακοπες δεν ειχε internet το σπιτι λογο προβληματος της Νεας Σμυρνης, τουλαχιστον ειχα κανονικα σταθερο και πηρα ατελως το 5 ψηφιο της Nova για βλαβες και εβγαλα μια ακρη. Απο το καρτοκινητο μου Wind-Q δεν ειναι προσβασιμο το 13731 για βλαβες. Πως θα τους καλουσα αν ηταν η γραμμη voip, να ετρεχα σε αλλα σταθερα?
    Επειδή πρόσφατα πήρα προσφορά για 100αρα nova κάνε λίγο τον δύσκολο και θα πέσει κι άλλο η τιμή.

  5. #20
    Εγγραφή
    06-02-2009
    Περιοχή
    σερρες
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19905 kbit/s, 1020kbit
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
    Router
    thomson TG585V7
    φίλος που ήρθε απο Στοκχόλμη το ρωτισα για πλάκα πόσο πληρώνει για νετ μου λεει εχει 600mb πιανη τα 480 και δινει 30 ευρο σε αναλογια νομίσματος τωρα τα σχολια δικα σας
    cpu ryzen 3 2200 ram corsair 8g 3200mhz mother GA-AX370M-DS3H psu seasonic 430 ssd kingstone 120g hd 500g

  6. #21
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panatas Εμφάνιση μηνυμάτων
    φίλος που ήρθε απο Στοκχόλμη το ρωτισα για πλάκα πόσο πληρώνει για νετ μου λεει εχει 600mb πιανη τα 480 και δινει 30 ευρο σε αναλογια νομίσματος τωρα τα σχολια δικα σας
    Αε μην τη ξεκινήσουμε (ξανά) αυτή τη κουβέντα περί ψηφιακής ομηρίας της χώρας.

  7. #22
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.650
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα ξαναπώ κάτι που έχω πει και σε άλλα topic... Προτιμώ να πληρώνουμε κάτι παραπάνω και να μην έχουμε τις σούπερ-ντούπερ ταχύτητες που έχουν σε άλλες χώρες, αλλά να μπορούμε να κατεβάσουμε ότι θέλουμε χωρίς να μας κυνηγήσει κανείς και χωρίς ένα σωρό βίντεο στο Youtube να μην παίζουν λόγω πνευματικών δικαιωμάτων...

    Τι να τα κάνω τα 600mbps αν δεν μπορώ να κατεβάσω ότι torrent θέλω και αν δεν μπορώ να δω ότι βίντεο θέλω στο youtube;

  8. #23
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εδω δεν τα ξερεις καλα, το 13731 ειναι ΔΩΡΕΑΝ απο ολα τα σταθερα και κινητα. Ακομα και οταν δεν εχεις μναδες στο κινητο σου οποιας εταιρειας κι αν ειναι.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  9. #24
    Εγγραφή
    08-11-2007
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
    Router
    NETFASTER IAD & STB
    SNR / Attn
    9(dB) / 41(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέτυχα στο instagram προσφορά Wind 100Mbps αστικά/υπεραστικά δωρεάν + καποιες εκατοντάδες λεπτά προς κινητά με 29 ευρώ. Είδα λάθος?
    Πήρα τη WIND

    29€ είναι το Fiber to the home γιατί παίρνει επιδότηση από το κράτος.
    Αν έχεις διαθεσιμότητα γι αυτό είσαι πολύ τυχερός αλλά θέλει 2 μήνες να ενεργοποιηθεί!

    Επίσης σου δίνουν και κινητό με απεριόριστη ομιλία & 10GB με 16€ αν κανεις fiber to the home. 45€ Όλα μαζί

  10. #25
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dplayer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα τη WIND

    29€ είναι το Fiber to the home γιατί παίρνει επιδότηση από το κράτος.
    Αν έχεις διαθεσιμότητα γι αυτό είσαι πολύ τυχερός αλλά θέλει 2 μήνες να ενεργοποιηθεί!

    Επίσης σου δίνουν και κινητό με απεριόριστη ομιλία & 10GB με 16€ αν κανεις fiber to the home. 45€ Όλα μαζί
    Οπότε ίσως πέτυχα κάτι τέτοιο και απλά δεν μπήκα σε λεπτομέρειες γιατί δεν πάτησα το link. Makes sense.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας