Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-18 από 18

Θέμα: SKYTELECOM 24/24

  1. #16
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ενα link 10/10 dedicated εχει περίπου 300€ το μηνα. Ειναι και το banwidth απο πισω.
    Το μεχι του xdsl σημαίνει οτι την ονομαστική δεν θα την πιασεις ποτε.
    Εδω θα την πιασεις, απλα ειναι shared.
    Στη πραξη απο ενα 24/24 5-6 πρέπει να παιρνεις παντοτε.
    Με το κατάλληλο codec πρέπει. α εισαι οκ με τοση ταχύτητα

  2. #17
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.209
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gordonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πίστεψε με το έχω ψάξει αρκετά με τον χάρτη. Δυστυχώς η Τρίπολη δεν βλέπει τις εγκαταστάσεις του συλλόγου. Κάποια γειτονικά χωριά με ευρυζωνική ίσως αλλά το όλο θέμα προφανώς έχει αρκετό κόπο με μάλλον χαμηλές πιθανότητες επιτυχίας. Να πάω στο χωριό, να βρω κάποιον, να τον πείσω, να κάνουμε την εγκατάσταση σε αυτόν και στον σύλλογο και στην δοκιμή να έχω πάλι θέματα. Δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο.

    Αυτό για την κινητή που γράφεις έχει ενδιαφέρον. Στο μενού του pocket wi-fi της COSMOTE μπορώ να επιλέξω κεραία;

    - - - Updated - - -



    Να συμφωνήσω για το θέμα της τιμής και του shared. Η ορθή διαφήμιση όμως τότε πρέπει να είναι, ΜΕΧΡΙ 24/24.

    ....
    1.Απατεωνια αν δεν γραφουν την λεξη ΜΕΧΡΙ.
    2.Δεν το εχω το pocket της cosmote (λογικα θα το εχει..) αλλα υπαρχουν πολλα στικ φτηνα που το κανουν και μπορεις να το κανεις και πολυ ευκολα αν εχεις κινητο που εχει επεξεργαστη MTK μεσα απο την σχετικη εφαρμογη Engineer Mode που την κατεβαζεις απο το store η αν εχει snapdragon (θελει μαλλον ειναι root) και να κλειδωσεις σε μπαντα με το network signal guru.
    Μπορεις να βλεπεις σχετικα ευκολα σε ποια μπαντα εισαι συνδεδεμενος μεσα απο τα μενου των κινητων αν το υποστηριζουν η με εφαρμογες οπως το net monster που σου "πεταει και στην status bar την μπαντα.
    Οποτε και ετσι αν δεν υποστηριζει το mifi επιλογη μπαντας βαζεις την καρτα σε ενα κινητο και το κανεις hot spot.
    Να πω οτι καποια κινητα την επιλογη της μπαντας την κανουν στην sim 1 αλλα και προσοχη μην δοκιμασεις με κατι αλλους τροπους που υπαρχουν με προγραμματα του τυπου quickshortcutmaker γιατι μπορει να "χασεις καποιες μπαντες και ειναι διαδικασια να τις επαναφερεις.

    Για τριπολη που λες το κοιταγα πριν λιγες μερες και εβλεπα οτι στα χωρια που ειναι στον δρομο της σπαρτης αριστερα δεξια ειχε μονο 24αρι.
    Γενικοτερα εκει τι γινετε δεν εχουν μπει καμπινες?

    - - - Updated - - -

    Ξεχασα να σου πω οτι υπαρχουν και εξωτερικές συσκευες για κινητη με αρκετα κατευθυντικη κεραια που σου επιτρεπουν να κλειδωσεις και μπαντα.
    Οποτε αν εκει που εισαι εχουν μονο 800 (που την σκιζουν ολοι και δεν σηκωνει και πολλα πολλα) τοτε ισως να μπορεις να κλειδωσεις σε μια μακρινη 2600 με σημα που να επιτρεπει την ταχυτητα που θελεις.
    Και η mikrotik νομιζω βγαζει.
    Αν εστω μπορεσεις απλα να δεις με τις πατεντες που σου εγραψα μια τετοια κεραια τοτε το πιθανοτερο ειναι οτι θα πετυχεις αυτο που θες.
    Αν δεν δεις.. τοτε ειναι πολυ πολυ λοτο.

  3. #18
    Εγγραφή
    26-02-2004
    Μηνύματα
    191
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τριπολη που λες το κοιταγα πριν λιγες μερες και εβλεπα οτι στα χωρια που ειναι στον δρομο της σπαρτης αριστερα δεξια ειχε μονο 24αρι.
    Γενικοτερα εκει τι γινετε δεν εχουν μπει καμπινες?
    .
    Μέσα στην Τρίπολη το 70% της πόλης έχει καινούριες καμπίνες και στο υπόλοιπο 30% μπαίνει τώρα FTTH!!! Σε αυτό το 30% είναι και το σπίτι μου. Στο γραφείο έχω 100/10.

    Σε τοποθεσίες έξω από πόλεις και όχι σε χωριά πρακτικά δεν υπάρχει ελπίδα να γίνει τίποτα τα επόμενα πολλά χρόνια. Αυτό βλέπω και λογικό φαίνεται.

    Σε κάποιους επιλεγμένες οικισμούς, χωριά έγινε επιλογή και μπήκε το rural. Σημαντικό έργο. Έχουν μείνει κενά όμως ΟΛΑ τα ενδιάμεσα.

    Εκεί βρήκαν κενό η εταιρείες με το ασύρματο και κάνουν παιχνίδι. Έλα όμως που δεν είναι αξιόπιστο.

    Τα υπόλοιπα με την μπάντα, θα τα προσπαθήσω μια ημέρα που θα έχω όρεξη Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις πληροφορίες.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας