Σελ. 202 από 221 ΠρώτηΠρώτη ... 182192197200201202203204207212 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.016-3.030 από 3311
  1. #3016
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark_Nightfall Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενημερώθηκα πριν λίγο ότι σε δημόσιο εξωτερικό χώρο άθλησης (ταρτάν στίβου) από Δευτέρα λέει θα ζητείται rapid test η πιστοποιητικό εμβολιασμού Παρακαλώ όποιος γνωρίζει αν υπάρχει κάτι επίσημο να ενημερώσει. Σε περίπτωση λέει που μπει κάποιος (πηδάω τα κάγκελα εγώ) από αλλού εκτός από την κεντρική είσοδο θα παίρνουν λέει την αστυνομία
    Αν είσαι αυτόχθων Έλλην ιθαγενης και έχεις όλα τα χαρτιά σου δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

  2. #3017
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μιλάμε για εξωτερικό χώρο πάντα?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #3018
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Γειά σου Τσολιά μου!
    https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...solias-eikones

  4. #3019
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πάμε γερά. Για πιο ακραία μέτρα στους άπιστους.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #3020
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark_Nightfall Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενημερώθηκα πριν λίγο ότι σε δημόσιο εξωτερικό χώρο άθλησης (ταρτάν στίβου) από Δευτέρα λέει θα ζητείται rapid test η πιστοποιητικό εμβολιασμού Παρακαλώ όποιος γνωρίζει αν υπάρχει κάτι επίσημο να ενημερώσει. Σε περίπτωση λέει που μπει κάποιος (πηδάω τα κάγκελα εγώ) από αλλού εκτός από την κεντρική είσοδο θα παίρνουν λέει την αστυνομία
    Α και νόμιζα πως μόνο οι δικοί μας έχουν σφυρίξει. 1,5 χρόνο Κλειδωμένο το γήπεδο εντελώς για το κοινό, δεν μπαίνει κανείς παρά μόνο οι ομάδες. Για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο και να μην ασχολούνται με rapid και πρέπει να φωνάζουν αστυνομίες όπως οι δικοί σας

    Φτάσαμε στην τρέλα των rapid ή είναι η ιδέα μου? Και τι τους νομιμοποιεί να τα ζητάνε, έχει βγει τέτοιος νόμος άραγε?
    Σκέψου τώρα να είσαι εμβολιασμένος και να θες rapid τη Δευτέρα για τη δουλειά (πολλές εταιρίες το ζητάνε), rapid την Τετάρτη για το στίβο, rapid την Παρασκευή για οδοντίατρο...

  6. #3021
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Ο Λεβέντης διαβάζω είναι σοβαρά.
    Ανεμβολίαστος στην ηλικία του, τι να πει κανείς.

  7. #3022
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Δυστυχως και για εμας και για τους ιδιους κυκλοφορουν πολλοι Λεβεντες εδω γυρω!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  8. #3023
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Σε ολες τις χωρες του κοσμου το ιδιο συμβαινει,δυστυχως.
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  9. #3024
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Καλά νέα:
    Αν πληρώσετε άμεσα το πρόστιμο, έχετε 20% έκπτωση...ακούς nnn;
    https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...sodika-eikones

  10. #3025
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Ανακοινώνονται νέα μέτρα: Με rapid test ή πιστοποιητικό σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες
    Αλλαγές στον τρόπο με τον οποίο θα εισέρχονται οι πολίτες στις δημόσιες υπηρεσίες εισηγήθηκε η επιτροπή εμπειρογνωμόνων, προ των πυλών νέα μέτρα.
    Μέχρι τώρα, οι πολίτες που ήθελαν να πάνε σε κάποια δημόσια υπηρεσία, φορούσαν απλά τη... μάσκα τους και μπορούσαν να εισέλθουν στο γραφείο στο οποίο ήθελαν να κάνουν τη δουλειά τους.
    Πλέον αυτό θα αλλάξει καθώς σύμφωνα με πληροφορίες, η επιτροπή εισηγήθηκε σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες, οι πολίτες να εισέρχονται με 3 προϋποθέσεις:
    με πιστοποιητικό εμβολιασμού,
    με πιστοποιητικό νόσησης,
    με rapid test.
    Εντός της ημέρας, αναμένεται να πάρει επίσημη μορφή η εισήγηση της επιτροπής εμπειρογνωμόνων, σε μία απόφαση που θα αφορά τις δημόσιες υπηρεσίες σε όλη τη χώρα.

    https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...sies-ypiresies

  11. #3026
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αυτο που μενει να εξηγηθει , ειναι ποιος ο λογος για φυσικη παρουσια σε δημοσιο φορεα (πλην της υγειας ) , με τοσα δικαιολογητικα .
    τα στελνεις και οπως το μηχανημα της τηλεμεταφορας ,ετσι τα δικαιολογητικα σε ανακατασκευαζουν στον χωρο φυσικης συναντησης με το αυλο δημοσιο .

    τα μεσα μαζικης μεταφορας, να υποθεσω οτι δεν εχουν καποιον δημοσιο ρολο για να εχουν αναλογες συνθηκες .


    αναπολω αλλες εποχες που πηγαινες στην δεη ,ως δημοσια επιχειρηση ηλεκτρισμου , να παρεις ενα σακι ρευμα ,
    στον οτε ,ως οργανισμος τηλεπικοινωνιων ελλαδας , που πηγαινες να παρεις αστικες και υπεραστικες μοναδες .
    οι οδοι ησαν εθνικοι , και το ζουσες το χιλιομετρο , δεν ηταν μονο υποθεση μιας συνεχομενης γραμμης αναχωρησης και αφιξης . με βασικο προγραμματισμο υπο το κοστος .

    μετα βγηκαν τα καζινο οδηγησαν εκει οι δρομοι , πηραν τις μαρκες και τα σακια και τις εβαλαν στο χρηματιστηριο , και επαψε ο δημοσιος τομεας να εχει εκπροσωπηση σε προιον .

    τωρα ανταγωνιζεται την εκκλησια σε βαθμους σωτηριας .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 29-09-21 στις 17:24.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #3027
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που μενει να εξηγηθει , ειναι ποιος ο λογος για φυσικη παρουσια σε δημοσιο φορεα (πλην της υγειας ) , με τοσα δικαιολογητικα .
    τα στελνεις και οπως το μηχανημα της τηλεμεταφορας ,ετσι τα δικαιολογητικα σε ανακατασκευαζουν στον χωρο φυσικης συναντησης με το αυλο δημοσιο .

    τα μεσα μαζικης μεταφορας, να υποθεσω οτι δεν εχουν καποιον δημοσιο ρολο για να εχουν αναλογες συνθηκες .


    αναπολω αλλες εποχες που πηγαινες στην δεη ,ως δημοσια επιχειρηση ηλεκτρισμου , να παρεις ενα σακι ρευμα ,
    στον οτε ,ως οργανισμος τηλεπικοινωνιων ελλαδας , που πηγαινες να παρεις αστικες και υπεραστικες μοναδες .
    οι οδοι ησαν εθνικοι , και το ζουσες το χιλιομετρο , δεν ηταν μονο υποθεση μιας συνεχομενης γραμμης αναχωρησης και αφιξης . με βασικο προγραμματισμο υπο το κοστος .

    μετα βγηκαν τα καζινο οδηγησαν εκει οι δρομοι , πηραν τις μαρκες και τα σακια και τις εβαλαν στο χρηματιστηριο , και επαψε ο δημοσιος τομεας να εχει εκπροσωπηση σε προιον .

    τωρα ανταγωνιζεται την εκκλησια σε βαθμους σωτηριας .

    Στο έχω ξαναπεί, θέλω και εγώ απο αυτό που έχεις.


    Αλλά πέρα απο την πλάκα, πότε είχες ΔΕΗ χωρίς φυσική παρουσία ή γενικα πότε είχες επαφή με Δημόσιο χωρίς φυσική παρουσία;
    Πραγματικά όμως.

  13. #3028
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Δεν ξερω τι λετε για ΔενΕχουμεΗλεκτρικο και ΟυτεΤηλεφωνωΕχουμε παντως ειναι ΣΧΕΔΟΝ αδιανοητο ενα τριτο γενικο lockdown...




    ΠΑΡΑΚΑΛΩ πειτε μου, τωρα που επιτελους ξεκιναω τις τακτικες επαναληπτικες μου εξετασεις
    πληρως εμβολιασμενη και με μασκες ffp2/KN95 ποσες πιθανοτητες εχω να κολλησω ΔΕΛΤΑ, εαν μπω σε ΜΜΜεταφορας λεωφορεια - μετρο;
    Γιατι δεν λεει να δωσω στις διαδρομες με taxi, οσα θεωρητικα γλυτωνω στα ιατρεια/κλινικη του ταμειου μου.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  14. #3029
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    634
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10996/109957 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω τι λετε για ΔενΕχουμεΗλεκτρικο και ΟυτεΤηλεφωνωΕχουμε παντως ειναι ΣΧΕΔΟΝ αδιανοητο ενα τριτο γενικο lockdown...




    ΠΑΡΑΚΑΛΩ πειτε μου, τωρα που επιτελους ξεκιναω τις τακτικες επαναληπτικες μου εξετασεις
    πληρως εμβολιασμενη και με μασκες ffp2/KN95 ποσες πιθανοτητες εχω να κολλησω ΔΕΛΤΑ, εαν μπω σε ΜΜΜεταφορας λεωφορεια - μετρο;
    Γιατι δεν λεει να δωσω στις διαδρομες με taxi, οσα θεωρητικα γλυτωνω στα ιατρεια/κλινικη του ταμειου μου.
    Δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος να σου απαντήσει με σιγουριά ότι δεν θα κολλήσεις. Γενικά μιλώντας πάντως οι μάσκες δουλεύουν, εδώ μια σύγκριση ανάμεσα σε πόλεις του Τέξας που είναι υποχρεωτική η μάσκα στα σχολεία και σε πόλεις που δεν είναι: https://twitter.com/GregCasar/status...04105295310850
    But for chips and for freedom
    I could die

    NOMBRE D'OR JEWELRY

  15. #3030
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος να σου απαντήσει με σιγουριά ότι δεν θα κολλήσεις. Γενικά μιλώντας πάντως οι μάσκες δουλεύουν, εδώ μια σύγκριση ανάμεσα σε πόλεις του Τέξας που είναι υποχρεωτική η μάσκα στα σχολεία και σε πόλεις που δεν είναι: https://twitter.com/GregCasar/status...04105295310850
    Αυτές οι συγκρίσεις είναι λίγο έως πολύ επίφοβες, correlation vs causation, καθώς υπάρχει και ο σημαντικός ψυχολογικός / συμπεριφορικός παράγοντας όπου μπορεί εκεί που περισσότεροι φορούν μάσκες να είναι και αρκετά παραπάνω risk-averse που το λένε και να αποφεύγουν καταστάσεις που πιθανώς να διασπείρεται ο ιός, όπως συνευρέσεις σε κοινωνικούς χώρους.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 202 από 221 ΠρώτηΠρώτη ... 182192197200201202203204207212 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας