Σελ. 13 από 221 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 3311
  1. #181
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ για τον εαυτό σου κάνε ότι θέλεις, δικαίωμα σου, δεν έχεις όμως δικαίωμα να κάνεις κάτι που θα επηρεάσει κάποιον άλλον έτσι ώστε να του κολλήσεις τον ίο.
    Που κολλάει τώρα αυτό. Έγραψα οτι δεν κάνω αυτά που ζητούνται και παω και κολλάω τον κόσμο?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #182
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξε αν είναι να "γλιτώσουμε" από τον ιό για να τσακίσουν την υπόλοιπη ζωή μας κάποιες καρικατούρες της συμφοράς δεν θέλω. Προτιμώ να ρισκάρω με τον ιό.
    ΛΥΠΑΜΑΙ προσωπικα παντα εβαζα το ΕΜΕΙΣ πανω απο το εγω, θα επιβιωσω παση θυσια και ΠΡΟΣΕΧΩ συνεχως οχι μονον για να ζησω μεχρι να βγει ενα αξιοπιστο εμβολιο, αλλά και για τα παιδια μου, που μετα βιας τα βγαζουν περα, χωρις να ειναι μονιμως ανεργα. ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ για να μην κολλησουμε ουτε εμεις ουτε οι γυρω μας απο ανευθυνοτητα να μην πω βλακεια ΔΙΚΗ μας που ειναι βαρυτερο!
    Η ελευθερια και τα δικαιωματα μας σταματουν εκει όπου αρχιζει η ελευθερια και τα δικαιωματα των αλλων
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  3. #183
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΛΥΠΑΜΑΙ προσωπικα παντα εβαζα το ΕΜΕΙΣ πανω απο το εγω, θα επιβιωσω παση θυσια και ΠΡΟΣΕΧΩ συνεχως οχι μονον για να ζησω μεχρι να βγει ενα αξιοπιστο εμβολιο, αλλά και για τα παιδια μου, που μετα βιας τα βγαζουν περα, χωρις να ειναι μονιμως ανεργα. ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ για να μην κολλησουμε ουτε εμεις ουτε οι γυρω μας απο ανευθυνοτητα να μην πω βλακεια ΔΙΚΗ μας που ειναι βαρυτερο!
    Η ελευθερια και τα δικαιωματα μας σταματουν εκει όπου αρχιζει η ελευθερια και τα δικαιωματα των αλλων
    Προσέχουμε και τον εαυτό μας και τους δίπλα αλλά ταυτόχρονα, προσέχουμε και όλα τα τριγύρω έτσι. Δεν παραδίδουμε λευκή επιταγή σε καρικατούρες.

    Εγω προσωπικά δεν θα ήθελα να έρθουν τα παιδιά μου σε έναν κόσμο τρομοκρατίας και απολυταρχίας. Να τους κουνάνε το δάχτυλο άχρηστοι καουμπόηδες.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #184
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξε αν είναι να "γλιτώσουμε" από τον ιό για να τσακίσουν την υπόλοιπη ζωή μας κάποιες καρικατούρες της συμφοράς δεν θέλω. Προτιμώ να ρισκάρω με τον ιό.
    «Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια»
    Βενιαμίν Φραγκλίνος (1706 – 1790, Αμερικανός πολιτικός & συγγραφέας)

  5. #185
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Δεν θεωρω ΛΙΓΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ να ζησω οσα χρονια μου απομενουν με στοιχειωδη αξιοπρεπεια υγιης και να προσπαθω να μην κολλησω ουτε εγω ουτε οι γυρω μου απο εναν επικινδυνο ΙΟ για τον οποιο δεν υπαρχουν ουτε αρκετες πληροφοριες ουτε αξιοπιστο εμβολιο. Σε λιγο οι πραγματικα φοβιτσιαρηδες θα αποκαλουν γενναιοτητα την "ελευθερια" να κολλησουν τους αλλους λογω υπερτατης ανευθυνοτητας... Κατι τετοιοι ψηφιζουν και τον ΤΡΑΜΠ στις ΗΠΑ που τοσο αγαπαμε να μισουμε!
    Πειτε με ακρο-δεξια πλην ομως για μια φορα θα συμφωνησω με το LIFO
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #186
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Και ποιος δεν θέλει να ζήσει μια αξιοπρεπή ζωή υγιής?

    Αλλά έτσι θα το πάμε τώρα? Επειδή κάποιοι είναι άχρηστοι και επικίνδυνοι και δεν τους καίγεται καρφί για τον λαουτζίκο θα μας πεθάνουν πριν την ώρα μας για οποιονδήποτε άλλο λόγο εκτός του corona? Έτσι θέλεις να συνεχισούν οι ζωές, με καουμπόηδες της συμφοράς να μας λένε πότε θα βγαίνουμε από το σπίτι και με ποια θα πέφτουμε στο κρεβάτι για να μην κολλήσουμε?

    Να τους βλέπεις να μην κάνουν ΤΙΠΟΤΑ για να προλάβουν καταστάσεις και μετά να σε φυλακίζουν στο σπίτι με τρομοκρατία και να σου ρίχνουν και την ευθύνη? Βρε, αυτοί δεν δίνουν δεκάρα τσακιστή γιατί κανείς δεν θα ακουμπήσει τον μισθό τους και είναι τακτοποιημένοι. Αλίμονο στους υπόλοιπους.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #187
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.029
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πειτε με ακρο-δεξια πλην ομως για μια φορα θα συμφωνησω με το LIFO
    ξεκόλλα με το αριστερά και δεξιά αυτά πλέον δεν υπάρχουν ο περισσότερος κόσμος δεν τα πιστεύει, αυτά ήταν last year.
    Υπάρχουν δυνάστες και αυτοί που επιζητούν την ελευθερία της ανθρωπότητας. Για αυτήν παλεύουμε και δεν έχει ούτε χρώμα ούτε φύλο, ούτε εθνικότητα.
    Αν νομίζεις ότι ακόμη και τώρα είσαι ελεύθερη γελιέσαι.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  8. #188
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσέχουμε και τον εαυτό μας και τους δίπλα αλλά ταυτόχρονα, προσέχουμε και όλα τα τριγύρω έτσι. Δεν παραδίδουμε λευκή επιταγή σε καρικατούρες.

    Εγω προσωπικά δεν θα ήθελα να έρθουν τα παιδιά μου σε έναν κόσμο τρομοκρατίας και απολυταρχίας. Να τους κουνάνε το δάχτυλο άχρηστοι καουμπόηδες.
    Ξέρεις κάτι;

    Πιο πολύ λυπάμαι τους ζωντανούς που θα κληθούν να ζήσουν σε μια δυστοπία/ψηφιακή δικτατορία (πάντα με δημοκρατικό μανδύα και καλοσιδερωμένα κοστούμια/γραβάτες, είναι ντεμοντέ η Βέρμαχτ βλέπεις), παρά τους πεθαμένους (που ναι μεν έφυγαν άδικα, αλλά λυτρώθηκαν από τα βάσανα της ζωής).

    Αλίμονο σε όποιον θα κληθεί να «ζήσει» με €200/μήνα και η σκέψη της αυτοκτονίας θα γυροφέρνει στο κεφάλι του κάθε 3 και λίγο... ήδη στο UK διαβάζω πολύ άσχημα πράγματα (δεν βοηθάει και ο καιρός και κοντεύει να λαλήσει ο κόσμος).

    Εδώ να σημειώσω ότι το σύνταγμα πολλά λέει, αλλά άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη. Ναι, η προστασία της ανθρώπινης ζωής είναι υπέρτατη αξία και όλοι είναι ίσοι. Θεωρητικά όλα αυτά.

    Είναι έτσι όμως (στην πράξη ξαναλέω, όχι στην θεωρία); Γιατί εγώ στην πράξη είδα η ζωή του Τραμπ να έχει πολλαπλάσια αξία από την ζωή του average joe. Για ποιά ισότητα μιλάμε λοιπόν; Κάποιοι είναι πιο ίσοι από κάποιους άλλους.

    Η ζωή του Assange τι αξία έχει; Μπορώ να συνεχίσω, αλλά νομίζω έγινε αντιληπτό το point μου.

    Με λίγα λόγια στην πράξη το σύνταγμα έχει γίνει κουρελόχαρτο (γενικά μιλάω σε πολλές χώρες, εδώ και πολλά χρόνια). Κακώς φυσικά, αλλά έτσι είναι. Άρα το να βαυκαλιζόμαστε με θεωρίες δεν θεωρώ ότι βοηθάει σε κάτι.

    ΥΓ: Στο θέμα του (παθητικού) καπνίσματος θυμάμαι πολλοί (μην λέω ονόματα τώρα, ξέρουν ποιοί είναι) είχαν εντελώς διαφορετική στάση «επανάστας» (αυτά δηλαδή που κοροϊδεύουν τώρα για ψεκαστήρια), παρ' όλο που το κάπνισμα δεν έχει ούτε ένα θετικό και έχει ένα κάποιο νόημα η απαγόρευση (μιας και εκεί υπερκεράζεται το σύστημα υγείας, όχι σαν ΜΕΘ quota, αλλά σαν κόστος στο δημόσιο). Τώρα πως άλλαξαν άποψη εν μια νυκτί;

    Εν πάσει περιπτώσει, ας κάνει ο καθένας τις επιλογές του. Κι εγώ έχω ρουφήξει καπνό στα πνευμόνια μου και δεν μου άρεσε. Ούτε η μυρωδιά, ούτε η πιθανότητα καρκίνου (το βασικότερο). Και η κλασική ατάκα: «άμα δεν σ' αρέσει, κάνε παραπέρα». Τώρα όμως δεν τους αρέσει αυτή η ατάκα!

    Κάτι πράγματα βρε παιδί μου...

    Τουλάχιστον όσοι καπνίζουν ακόμα εν μέσω πανδημίας (ναι, κάνει ζημιά ΚΑΙ το ηλεκτρονικό) να ξέρουν ότι αδυνατίζουν τα πνευμόνια τους με κάθε ρουφηξιά. Party θα κάνει ο ιός αν τρυπώσει σε κατεστραμένα πνευμόνια.

    Αν κάποιος μου πει «συγνώμη φίλε, είμαι αρρωστάκι/junkie του τσιγάρου και δεν μπορώ να το κόψω, λυπήσου με», θα δείξω κατανόηση και δεν θα πω κουβέντα (το στερητικό σύνδρομο δεν είναι αστείο, σκοτώνει άνθρωπο από τα νεύρα αν του κόψουν την δόση). Όπως και ο άλλος μπορεί να είναι αρρωστάκι για yolάρισμα (παρτούζες/Μύκονο/Σαντορίνη) και δεν υπολογίζει ούτε COVID, ούτε HIV.

    Έλα όμως που το παίζουν μάγκες οι περισσότεροι καπνιστές και βρίσκουν ψευτοδικαιολογίες σαν μικρά παιδάκια που δεν αντέχουν χωρίς γλειφιτζούρι... εκεί δεν μπορώ να δείξω σεβασμό σε καμία αδυναμία.

    Ο ιός ΔΕΝ λυπάται τις ευπαθείς ομάδες και σε αυτές ανήκουν ΚΑΙ οι καπνιστές (παραδοσιακού & ηλεκτρονικού τσιγάρου). Δεν το λέω εγώ, ρωτήστε και κανά γιατρό. Ακόμα και η ζάχαρη που περιέχουν όλα τα τσιγάρα καταστέλλει το ανοσοποιητικό σύστημα, πέραν του ότι εθίζει φυσικά (αυτονόητο). Όχι, γιατί πολλοί νομίζουν ότι μόνο η νικοτίνη προκαλεί εθισμό.

    Καπνίστε λοιπόν, αλλά να ξέρετε ότι παίρνετε σημαντικό ρίσκο. Και προπαντώς σεβαστείτε όσους δεν το θέλουν στα δικά τους πνευμόνια.

    Η ζωή έχει γυρίσματα...

  9. #189
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις κάτι;

    Πιο πολύ λυπάμαι τους ζωντανούς που θα κληθούν να ζήσουν σε μια δυστοπία/ψηφιακή δικτατορία (πάντα με δημοκρατικό μανδύα και καλοσιδερωμένα κοστούμια/γραβάτες, είναι ντεμοντέ η Βέρμαχτ βλέπεις), παρά τους πεθαμένους (που ναι μεν έφυγαν άδικα, αλλά λυτρώθηκαν από τα βάσανα της ζωής).

    Αλίμονο σε όποιον θα κληθεί να «ζήσει» με €200/μήνα και η σκέψη της αυτοκτονίας θα γυροφέρνει στο κεφάλι του κάθε 3 και λίγο... ήδη στο UK διαβάζω πολύ άσχημα πράγματα (δεν βοηθάει και ο καιρός και κοντεύει να λαλήσει ο κόσμος).

    Εδώ να σημειώσω ότι το σύνταγμα πολλά λέει, αλλά άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη. Ναι, η προστασία της ανθρώπινης ζωής είναι υπέρτατη αξία και όλοι είναι ίσοι. Θεωρητικά όλα αυτά.

    Είναι έτσι όμως (στην πράξη ξαναλέω, όχι στην θεωρία); Γιατί εγώ στην πράξη είδα η ζωή του Τραμπ να έχει πολλαπλάσια αξία από την ζωή του average joe. Για ποιά ισότητα μιλάμε λοιπόν; Κάποιοι είναι πιο ίσοι από κάποιους άλλους.

    Η ζωή του Assange τι αξία έχει; Μπορώ να συνεχίσω, αλλά νομίζω έγινε αντιληπτό το point μου.

    Με λίγα λόγια στην πράξη το σύνταγμα έχει γίνει κουρελόχαρτο (γενικά μιλάω σε πολλές χώρες, εδώ και πολλά χρόνια). Κακώς φυσικά, αλλά έτσι είναι. Άρα το να βαυκαλιζόμαστε με θεωρίες δεν θεωρώ ότι βοηθάει σε κάτι.

    ΥΓ: Στο θέμα του (παθητικού) καπνίσματος θυμάμαι πολλοί (μην λέω ονόματα τώρα, ξέρουν ποιοί είναι) είχαν εντελώς διαφορετική στάση «επανάστας» (αυτά δηλαδή που κοροϊδεύουν τώρα για ψεκαστήρια), παρ' όλο που το κάπνισμα δεν έχει ούτε ένα θετικό και έχει ένα κάποιο νόημα η απαγόρευση (μιας και εκεί υπερκεράζεται το σύστημα υγείας, όχι σαν ΜΕΘ quota, αλλά σαν κόστος στο δημόσιο). Τώρα πως άλλαξαν άποψη εν μια νυκτί;

    Εν πάσει περιπτώσει, ας κάνει ο καθένας τις επιλογές του. Κι εγώ έχω ρουφήξει καπνό στα πνευμόνια μου και δεν μου άρεσε. Ούτε η μυρωδιά, ούτε η πιθανότητα καρκίνου (το βασικότερο). Και η κλασική ατάκα: «άμα δεν σ' αρέσει, κάνε παραπέρα». Τώρα όμως δεν τους αρέσει αυτή η ατάκα!

    Κάτι πράγματα βρε παιδί μου...

    Τουλάχιστον όσοι καπνίζουν ακόμα εν μέσω πανδημίας (ναι, κάνει ζημιά ΚΑΙ το ηλεκτρονικό) να ξέρουν ότι αδυνατίζουν τα πνευμόνια τους με κάθε ρουφηξιά. Party θα κάνει ο ιός αν τρυπώσει σε κατεστραμένα πνευμόνια.

    Αν κάποιος μου πει «συγνώμη φίλε, είμαι αρρωστάκι/junkie του τσιγάρου και δεν μπορώ να το κόψω, λυπήσου με», θα δείξω κατανόηση και δεν θα πω κουβέντα (το στερητικό σύνδρομο δεν είναι αστείο, σκοτώνει άνθρωπο από τα νεύρα αν του κόψουν την δόση). Όπως και ο άλλος μπορεί να είναι αρρωστάκι για yolάρισμα (παρτούζες/Μύκονο/Σαντορίνη) και δεν υπολογίζει ούτε COVID, ούτε HIV.

    Έλα όμως που το παίζουν μάγκες οι περισσότεροι καπνιστές και βρίσκουν ψευτοδικαιολογίες σαν μικρά παιδάκια που δεν αντέχουν χωρίς γλειφιτζούρι... εκεί δεν μπορώ να δείξω σεβασμό σε καμία αδυναμία.

    Ο ιός ΔΕΝ λυπάται τις ευπαθείς ομάδες και σε αυτές ανήκουν ΚΑΙ οι καπνιστές (παραδοσιακού & ηλεκτρονικού τσιγάρου). Δεν το λέω εγώ, ρωτήστε και κανά γιατρό. Ακόμα και η ζάχαρη που περιέχουν όλα τα τσιγάρα καταστέλλει το ανοσοποιητικό σύστημα, πέραν του ότι εθίζει φυσικά (αυτονόητο). Όχι, γιατί πολλοί νομίζουν ότι μόνο η νικοτίνη προκαλεί εθισμό.

    Καπνίστε λοιπόν, αλλά να ξέρετε ότι παίρνετε σημαντικό ρίσκο. Και προπαντώς σεβαστείτε όσους δεν το θέλουν στα δικά τους πνευμόνια.

    Η ζωή έχει γυρίσματα...
    Δεν θα μπορούσα να το πω καλυτερα.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  10. #190
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.272
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η "χαμένη γενια του covid " Αυτή να λυπαστε

  11. #191
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το βιντεο του snowden που ποσταρε πιο πανω συμφορουμιτης, αξιζει να το δειτε.
    Οι προβληματισμοι που εκφραζει, ή οι δικαιολογημενες φοβιες (και δεν ειναι κανενας τυχαιος...), μονο συνομωσιολογια δεν ειναι...

    Τα κυματα της πανδημιας θα ερχονται το ενα μετα το αλλο.
    Τα μετρα ομως που παιρνουν, καταπατησης των πολιτικων/ατομικων/κοινωνικων ελευθεριων (η ρηση του Βενιαμιν Φραγκλινου πιο πανω, ποσο καλυτερα να το πει κανεις.
    παραμενουν για παντα.

    Οπως εγινε και με την 9/11.
    20 χρονια περασαν, τα μετρα εμειναν ομως.

    Και η υγειονομικη κριση, γινεται μετα οικονομικη κριση, και παει λεγοντας.
    Και σε καθε 'κριση', η κοινωνια βρισκεται με ολο και 'λιγοτερα', και ολο 'χαμηλοτερα'.
    Για το καλο της βεβαιως....
    Απιστευτη χειραγωγηση.

    Δειτε τον Snowden πιο πανω.


    ------

    Παντως, αν εισαι κυβερνηση, παρουσιαζεις οτι εικονα θες στον κοσμο.
    Κανεις πχ περισσοτερα τεστ (με αμφιλεγομενη αξιοπιστια), και βγαζεις περισσοτερα κρουσματα.
    Κανεις λιγοτερα τεστ, βγαζεις λιγοτερα κρουσματα.
    Ωραιο ε?

    Ουσιαστικα, οπως λεει κι ο snowden, κανεις δεν γνωριζει, ποσοι ειναι τελικα infected.
    Απλα σου πασαρουν νουμερα, χωρις να ξερεις ποση 'αληθεια' τελικα κρυβουν, και μαλλον μοιαζουν με επιπλαστη 'μαγειρεμενη' πραγματικοτητα.

  12. #192
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Άλλοι συγκρίνουν τον ιο με την γρίπη, άλλοι με το τσιγάρο, άλλοι με το HIV, όλες οι συγκρίσεις παραμένουν λάθος
    Γρίπη, έχουμε φάρμακα - εμβόλια, HIV θέλει συγκεκριμένα πράγματα για να κολλήσεις, τσιγάρο, δεν τον κολλάς τον άλλον άμεσα.


    @uncharted αλήθεια τι ακριβώς ιδιότητα έχεις και θα πρέπει να σου πει κάποιος που καπνίζει/ατμίζει συγνώμη;

  13. #193
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως, αν εισαι κυβερνηση, παρουσιαζεις οτι εικονα θες στον κοσμο.
    Κανεις πχ περισσοτερα τεστ (με αμφιλεγομενη αξιοπιστια), και βγαζεις περισσοτερα κρουσματα.
    Κανεις λιγοτερα τεστ, βγαζεις λιγοτερα κρουσματα.
    Ωραιο ε?
    Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό (το ανέφερε και ο bluechris στο άλλο νήμα), αλλά αν όντως κάνουν τέτοιο manipulation, τότε είναι για φτύσιμο.

  14. #194
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.029
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό (το ανέφερε και ο bluechris στο άλλο νήμα), αλλά αν όντως κάνουν τέτοιο manipulation, τότε είναι για φτύσιμο.
    τώρα τους πείρες χαμπάρι στα τέσσερα έχουν πέσει εδώ και καιρό, γιατί άλλο για το χρήμα και την εύκολη ζωή.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  15. #195
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1984.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  35,9 KB 
ID: 220581

Σελ. 13 από 221 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας