Σελ. 100 από 221 ΠρώτηΠρώτη ... 8090959899100101102105110120 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.486-1.500 από 3311
  1. #1486
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    "Oύτε με τους hooligans αρνητές του εμβολίου ούτε με όσους θεωρούν το εμβόλιο θέσφατο. Είμαστε σκεπτόμενοι, θέλουμε απαντήσεις"
    "Αρνούμαστε λοιπόν το δίλημμα διασωλήνωση τώρα ή θάνατος σε δύο-τρία χρόνια"
    https://kourdistoportocali.com/read-...me-apantiseis/

  2. #1487
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΔΙΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΚΥΒΕΡΝΑ φερεται να ειπε τεμετερον Φιλιππος Β΄ μπαμπας του Μεγαλεξανδρου. Υπαρχει παντα η μεση οδος της λογικης, οχι μονον οι γαλαζιοι και οι κοκκινοι, οι ψεκασμενοι συνωμοσιολογοι και... οι κακοι συνοδοιποροι της διεφθαρμενης εξουσιας! Δεν υπαρχει μονον ασπρο, μαυρο αντε και γκρι αλλά ολα τα χρωματα της ιριδος στον πραγματικο κοσμο. Το χειροτερο ψεμα ειναι η μιση αληθεια. Αυτην ξερουν, αυτην εμπιστευονται οι φανατικοι θρησκειων, ολες οι ημιμαθεις κοτες που φοβουνται τους παντες και τα παντα γυρω τους, πλην ομως το παιζουν γενναιοι με τη βοηθεια των οπλων κατα κανονα. Σε κατι τετοιους απευθυνονταν ανεκαθεν οι καθε ειδους εθνικοσοσιαλιστες Γκεμπελισκοι για να μπορεσουν να χειραγωγησουν τις μαζες!

    Προσεχουμε για εμας, για οσους αγαπαμε, για τους γυρω μας, που δεν μας φταινε να αρρωστησουν, να εχουν κουσουρια στην υπολοιπη ζωη τους. Ασχετα τι επιδιωκει, τι λαθη κανει η καθε κυβερνηση, η δικη μας, της Γερμανιας, της Κινας ή των ΗΠΑ. Κανουμε το εμβολιο γιατι ειναι προς το παρον η μονη αμυνα κοντρα στην Covid-19. Και οι Ταλιμπαν ισχυριζονται οτι κακοι χριστιανοι θελουν να τους μολυνουν με τα παλια καλα εμβολια για ιλαρα, πολιο κοκ Εμας χωρις να ερωτηθουμε τα εκαναν οι γονεις μας και σωθηκαν δισεκατομμυρια παιδια σε ολο τον πολιτισμενο κοσμο εδω και δεκαετιες.
    ΤΕΛΟΣ
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  3. #1488
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τα εμβόλια είναι λιγων μηνών και καμιά σχέση δεν έχουν με τα παραδείγματα που αναφέρεις. Όσες φορές και να τα φέρεις στην κουβέντα, δεν θα αλλάξει αυτό.

    Μόνο διεστραμμένοι επιθυμούν στιγματισμό και κυρώσεις, σε όσους διαλεγουν να μην τα κανουν.

    Αυτοί οι άνθρωποι, οι φανατικοτεροι των φανατικών, οι ισαποστακηδες νοικοκυραιοι, αυτοί που το παίζουν αγαθοί είναι χειροτεροι κι από τα χειρότερα αποβρασματα των κοινωνιών.

    Μια για την θρησκεία, μία για την πατρίδα, μία για τον εθνικοσοσιαλισμο, μία για τους νεοναζί κλπ βουτάνε στα σκ@τ@ και όταν έρχεται ο λογαριασμός, ζητάνε συγνώμη γιατί παρασύρθηκαν.

    Κάτω τα χέρια από τις ζωές των συνανθρώπων.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #1489
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εσένα θα στο κάνουν οι γερμανοι στο ποπουδακι το εμβόλιο έτσι για να μάθεις

  5. #1490
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσένα θα στο κάνουν οι γερμανοι στο ποπουδακι το εμβόλιο έτσι για να μάθεις
    Βρε εγώ θα το κάνω το εμβόλιο. Αν δεν επέβαλαν μόνο το επικίνδυνο άστρα θα το είχα ήδη κάνει. Αλλά αυτό δεν αλλάζει το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ σε ότι γράφω.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #1491
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Kαλα όταν πας στας ευρωπας με τον αχμουτ και τον πουτσ στις φάμπρικες θα καταλάβεις δημοκρατία

  7. #1492
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Θα τους δείξω εγώ τι εστί δημοκρατία. 10 μήνες παλεύαμε με Ουζμπεκιστάν και Ουμαν για το ποια έχει το χειρότερο lockdown.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #1493
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αυτοί που φωνάζουν για τα εμβόλια είναι αυτοί που φωνάζουν συνήθως και για την πατρίδα, για το ελληνικό DNA και τα σχετικά και όχι το ανάποδο.

  9. #1494
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  10. #1495
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οι π@στηδες μου χάλασαν το ξανθο dna με το ΑΖ τώρα πως θα βρω γυναικα ε ? Ουτε στο στρατο τοσο γρηγορος εμβολιασμος με το καλημερα στο χωνανε .... ουτε αλλεργίες ουτε τιποτα f@ck ιτ ...

  11. #1496
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ
    Πόσο "αστείο" να βλέπω ανθρώπους να μην κάνουν εμβόλιο γιατί "είναι καινούργια" και "είναι αδοκίμαστα". Λες και όταν κάνουν το εμβόλιο της γρίπης ή όποιο άλλο ξέρουν αν είναι "αυτό που επί δεκαετίες κάνουν, το δοκιμασμένο" ή κάποιο καινούργιο "μοντέλο". Λες και όταν πάνε σε νοσοκομείο ή σε γιατρό και τους δίνει φάρμακο για κάποια πάθηση, κοιτάνε αν έχει κυκλοφορήσει πρώτα καναδυό δεκαετίες, μη τυχόν και έχει παρενέργειες μακροπρόθεσμες. Αλλά ακόμα και αυτός που μπορεί να κοιτάει, λες κι έχει ιδέα τι, πως και με ποιο τρόπο να κοιτάξει. Έλεος πια με τους γιατρούς του φέισμπουκ και του ίντερνετ γενικά.

    Ναι, να είστε σίγουροι, δεν είστε εσείς παντελώς άσχετοι, πιο πιθανό είναι να συνομώτησε η παγκόσμια ιατρική και επιστημονική κοινότητα για να σας .... (insert favourite conspiracy theory here) ... .Ευτυχώς βέβαια εσείς τους ανακαλύψατε με επιστημονική και επισταμένη έρευνα .... στο facebook, και σε κάποια site!!!!

    Απελπισία ....

  12. #1497
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από narsis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο "αστείο" να βλέπω ανθρώπους να μην κάνουν εμβόλιο γιατί "είναι καινούργια" και "είναι αδοκίμαστα". Λες και όταν κάνουν το εμβόλιο της γρίπης ή όποιο άλλο ξέρουν αν είναι "αυτό που επί δεκαετίες κάνουν, το δοκιμασμένο" ή κάποιο καινούργιο "μοντέλο". Λες και όταν πάνε σε νοσοκομείο ή σε γιατρό και τους δίνει φάρμακο για κάποια πάθηση, κοιτάνε αν έχει κυκλοφορήσει πρώτα καναδυό δεκαετίες, μη τυχόν και έχει παρενέργειες μακροπρόθεσμες. Αλλά ακόμα και αυτός που μπορεί να κοιτάει, λες κι έχει ιδέα τι, πως και με ποιο τρόπο να κοιτάξει. Έλεος πια με τους γιατρούς του φέισμπουκ και του ίντερνετ γενικά.

    Ναι, να είστε σίγουροι, δεν είστε εσείς παντελώς άσχετοι, πιο πιθανό είναι να συνομώτησε η παγκόσμια ιατρική και επιστημονική κοινότητα για να σας .... (insert favourite conspiracy theory here) ... .Ευτυχώς βέβαια εσείς τους ανακαλύψατε με επιστημονική και επισταμένη έρευνα .... στο facebook, και σε κάποια site!!!!

    Απελπισία ....
    παγκοσμια ιατρικη και επιστημονικη κοινοτητα , τι σημαινει δηλαδη ;
    μαζευτηκαν ολοι οι επιστημονες και οι ιατροι και βγαλανε καποιο πορισμα ;



    εντιτ
    ΥΓ
    στρατηγικη θεση ειναι το να κατακτησεις εναν καμπο και να μην εχεις εναν σκοπο καθε 100 μετρα , αλλα να εχεις ενα οχυρο που επιβλεπει τον καμπο .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #1498
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    παγκοσμια ιατρικη και επιστημονικη κοινοτητα , τι σημαινει δηλαδη ;
    μαζευτηκαν ολοι οι επιστημονες και οι ιατροι και βγαλανε καποιο πορισμα ;



    εντιτ
    ΥΓ
    στρατηγικη θεση ειναι το να κατακτησεις εναν καμπο και να μην εχεις εναν σκοπο καθε 100 μετρα , αλλα να εχεις ενα οχυρο που επιβλεπει τον καμπο .

    Έχεις δίκιο, από εδώ και πέρα θα ζητάω ιατρικές συμβουλές από το ίντερνετ και το facebook και κυρίως από εσένα που φαίνεσαι μεγάλος γνώστης των ιατρικών θεμάτων. Θα σε ενοχλώ που και που λίγο αλλά δεν ασκείς επάγγελμα γιατρέ μου, λειτούργημα είναι.



    Όπως είπα και πιο πάνω ...
    Απελπισία ....

    ΥΓ μια κι έβαλες κι εσύ και έτσι πρέπει να είναι τα αξιοσέβαστα και όχι άξια γέλιου post. Μην πας να με πείσεις, δεν προσπαθώ καν να σου αλλάξω γνώμη. Αλλά όταν βλέπω προσπάθειες εξορθολογισμού και "επιστημονικοποίησης" σε θέματα που εξόν είσαι σχετικός επιστήμονας δεν έχεις χαμπάρι, μπορώ να έχω την άποψή μου όπως κι εσύ τη δική σου.

  14. #1499
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από narsis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο, από εδώ και πέρα θα ζητάω ιατρικές συμβουλές από το ίντερνετ και το facebook και κυρίως από εσένα που φαίνεσαι μεγάλος γνώστης των ιατρικών θεμάτων. Θα σε ενοχλώ που και που λίγο αλλά δεν ασκείς επάγγελμα γιατρέ μου, λειτούργημα είναι.



    Όπως είπα και πιο πάνω ...
    Απελπισία ....

    ΥΓ μια κι έβαλες κι εσύ και έτσι πρέπει να είναι τα αξιοσέβαστα και όχι άξια γέλιου post. Μην πας να με πείσεις, δεν προσπαθώ καν να σου αλλάξω γνώμη. Αλλά όταν βλέπω προσπάθειες εξορθολογισμού και "επιστημονικοποίησης" σε θέματα που εξόν είσαι σχετικός επιστήμονας δεν έχεις χαμπάρι, μπορώ να έχω την άποψή μου όπως κι εσύ τη δική σου.
    δεν εφερα εγω παγκοσμιες ιατρικες και επιστημονικες κοινοτητες vs του facebook ,για να πεισω καποιον .
    δεν συνηθιζω κιολας να αποδιδω την απολυτη αληθεια σε κανεναν .
    σκεπτικισμο εκφραζω .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  15. #1500
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εφερα εγω παγκοσμιες ιατρικες και επιστημονικες κοινοτητες vs του facebook ,για να πεισω καποιον .
    δεν συνηθιζω κιολας να αποδιδω την απολυτη αληθεια σε κανεναν .
    σκεπτικισμο εκφραζω .
    Αν δεν αντιλαμβάνεσαι τις λέξεις παγκόσμια ιατρική κοινότητα και παγκόσμια επιστημονική κοινότητα, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω. Τότε έχεις σοβαρότερα πράγματα να σκεφτείς από την κουβέντα μας περί εμβολίων.

    Αν δεν έχεις αντιληφθεί τι λένε οι ιατρικοί σύλλογοι παγκόσμια, ο ΠΟΥ, το CDC, το EDC, η μεγάλη πλειοψηφία των γιατρών πανεπιστημιακών και νοσοκομειακών όχι μόνο Ελλάδα, αν δεν έχεις αντιληφθεί τι λένε οι περισσότεροι επιστήμονες σχετικοί με τον κλάδο, δε νομίζω ότι θα μπορούσα εγώ να σε πείσω για κάτι. Άσε που δε με ενδιαφέρει.

    Αν δεν έκανες το απλό να πας να ρωτήσεις το γιατρό σου (ή και 2 ή 3 αν θες να κάνεις "έρευνα αγοράς") για το αν πρέπει ή όχι να κάνεις το εμβόλιο αλλά "ψάχνεις στο ίντερνετ" ή όπου νομίζεις όντας παντελώς άσχετος με το θέμα έχεις πολύ σοβαρότερα πράγματα να σκεφτείς από την κουβέντα εδώ.

    Και κυρίως όταν έχεις άποψη για "απόλυτη αλήθεια" και θέλεις σε ένα ξεκάθαρα επιστημονικό εξειδικευμένο θέμα να έχει σημασία η άποψή σου όντας παντελώς άσχετος με το αντικείμενο, δεν έχω κάτι να πω.

    Προσωπικά χ#$%^κα αν εκφράζεις σκεπτικισμό για ένα θέμα που αγνοείς. Είναι απλά αυτό που είπα

    ... απελπισία


    ΥΓ Μαθαίνω, έβαλα ξανά ΥΓ. Για να μη νομίζεις ότι στο παίζω "έξυπνος" και "γνώστης" και η δική μου άποψη σχετικά με τα εμβόλια έχει ακριβώς την ίδια αξία με τη δική σου. Δηλαδή καμία μια και δεν είμαι ούτε εγώ γιατρός ή κάτι ανάλογο. Οπότε απλά όταν άκουγα κι εγώ τα διάφορα για τα εμβόλια έκανα το μόνο λογικό. Δεν πήγα να γίνω γιατρός μέσω ίντερνετ, πήγα στο γιατρό μου και μίλησα μαζί του. Για την ακρίβεια πήγα σε 2 γιατί έχω και κάποιο πιο εξειδικευμένο θέμα και ήθελα και τη γνώμη του πιο εξειδικευμένου από πλευράς ειδικότητας. Πάντως όσο και να γέλαγες για το "παγκόσμια ιατρική κοινότητα" και για το που μαζεύτηκαν, εμένα πιο αστείο μου φαίνεται να πάω να γίνω γιατρός μέσω ίντερνετ ή αλληλογραφίας και να "εκφράζω σκεπτικισμό" για θέματα για τα οποία δεν ξέρω την τύφλα μου.

Σελ. 100 από 221 ΠρώτηΠρώτη ... 8090959899100101102105110120 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας