Σελ. 127 από 221 ΠρώτηΠρώτη ... 107117122125126127128129132137147 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.891-1.905 από 3311
  1. #1891
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Αγωνιω να μαθω νεωτερα απο τον Lord_British...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  2. #1892
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δε τον φάγανε στο Ultima Online ;

  3. #1893
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί ο υποχρεωτικός εμβολιασμός είναι παράνομος βάση νόμου.
    Δεν είδα να καίγονται πολλοί όλα τα προηγούμενα x χρόνια που έπρεπε να πάνε τα παιδιά σχολείο και ζήταγαν εμβόλια. Υποχρεωτικά. Τώρα το θυμηθήκατε όλοι που καταπιεστήκατε.

  4. #1894
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγωνιω να μαθω νεωτερα απο τον Lord_British...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε τον φάγανε στο Ultima Online ;
    Λοιπόν έφαγα μια ώρα στο εμβολιαστικό αλλά την κίτρινη κάρτα τη ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑΝ.
    Πήγα που λέτε στην ώρα μου , πάω στον "γιατρό" του εμβολιαστικού και του λέω τι μου έχει συμβεί.
    Άρχισε να μου ζητάει γνωματεύσεις νοσοκομείων , ακτινογραφίες , κλπ για να με αποφύγει.
    Του λέω ότι πήγα στο ιατρικό και ότι έκανα μέχρι τώρα το πλήρωσα με δικά μου έξοδα.
    Μου είπε ότι όπως με βλέπει και από αυτά που του έχω πει δε μπορεί να συμπληρώσει κίτρινη κάρτα για αλλαγή εμβολίου.
    Του απάντησα "κανένα πρόβλημα , προχωρήστε τον εμβολιασμό μου με τη δεύτερη δόση με ευθύνη σας".
    Εκεί έμεινε παγωτό και μου είπε ότι θα απορρίψει τον εμβολιασμό μου και ότι δεν παίρνει την ευθύνη και σηκώθηκε και ΕΦΥΓΕ!
    Μιλάμε για ΘΕΑΤΡΟ παραλόγου.

    Με έβγαλαν από το δωματιάκι του γιατρού και στη γραμματεία έπαιρναν τηλέφωνο την πολιτική προστασία για να ρωτήσουν τι να κάνουν ενώ ταυτόχρονα άκουγα ψιθύριζαν (κίτρινα κάρτα , κίτρινη κάρτα) λες και ήταν κάτι του ΣΑΤΑΝΑ

    Με έβαλαν να μιλήσω με την πολιτική προστασία δίνοντας μου το τηλέφωνο στο χέρι χωρίς κανένα μέτρο μπας και με μεταπείσει κάποιος άλλος τηλεφωνικά.
    Μίλησα με κάποιον που μου συστήθηκε ως πολιτική προστασία ο οποίος ήθελε και αυτός να με κάνει μπαλάκι σε θεράπων ιατρό (ενώ ήμουν σε κέντρο υγείας μέσα σε γιατρούς).
    Του είπα ότι είμαι πλήρως ενήμερος για τη διαδικασία και είτε να με εμβολιάσουν με 2η δόση άστρα γράφοντας στο χαρτί της παρενέργειες που είχα μετά την πρώτη δόση , είτε να συμπληρωθεί κίτρινη κάρτα.

    Αφού πέρασαν 15-20 λεπτά συσκέψεων μεταξύ τους με ενημέρωσαν ότι θα μου ακύρωναν το ραντεβού (έγινε μπροστά μου) και ότι θα συμπλήρωναν την κίτρινα κάρτα. Στην κίτρινα κάρτα αναφέρουν φλεβίτιδα αριστερού άκρου και τα υπόλοιπα που τους ανέφερα.

    Μου είπαν ότι θα μου έρθει νέο μήνυμα με ραντεβού για άλλο εμβόλιο εφόσον δοθεί έγκριση από την επιτροπή και ότι το άστρα κλείδωσε για το ΑΜΚΑ μου.

    Αυτά προς το παρόν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lord_British : 22-06-21 στις 16:24.
    Are you with Us?

  5. #1895
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλα τους εκανες . Α στο διάτανο για δημόσιο τζάμπα τα πήγαινε -ελα και τις μπουρδες που λενε τα πετσοκαναλα δήθεν για εύκολη δυνατότητα αλλαγής ... Γιαυτο δεν φθάνουν ποτέ οι "κιτρινες καρτες " πουθενά καποιος πρεπει να πάρει "ευθύνη"

  6. #1896
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Τι εννοεις ΚΛΕΙΔΩΣΕ, οτι εχει ηδη ακυρωθει ή οτι απλα εμφανιζεται με ενδειξη οτι δεν το εκανες - υπο ακυρωση;
    Θυμαμαι τον πανικο τους πριν την 1η δοση οταν τους ανεφερα για τις αλλεργιες που ειχα παρουσιασει στην πρωτη χημειοθεραπεια και κατα την χιοστη αξονικη στο σκιαγραφικο. Τους ειπα πως απο την κλινικη με διαβεβαιωσαν οτι καμια σχεση δεν εχει με τα εμβολια. Με εβαλαν να υπογραψω μετα συζητηση 10 λεπτων πως αναλαμβανω ΕΓΩ την ευθυνη και μετα την ενεση περιμενα σχεδον μια ωρα, πριν φυγω...
    ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΡΕΛΕΣ
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  7. #1897
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.081
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν έφαγα μια ώρα στο εμβολιαστικό αλλά την κίτρινη κάρτα τη ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑΝ.
    Πήγα που λέτε στην ώρα μου , πάω στον "γιατρό" του εμβολιαστικού και του λέω τι μου έχει συμβεί.
    Άρχισε να μου ζητάει γνωματεύσεις νοσοκομείων , ακτινογραφίες , κλπ για να με αποφύγει.
    Του λέω ότι πήγα στο ιατρικό και ότι έκανα μέχρι τώρα το πλήρωσα με δικά μου έξοδα.
    Μου είπε ότι όπως με βλέπει και από αυτά που το έχω πει δε μπορεί να συμπληρώσει κίτρινη κάρτα για αλλαγή εμβολίου.
    Του απάντησα "κανένα πρόβλημα , προχωρήστε τον εμβολιασμό μου με τη δεύτερη γνώμη με ευθύνη σας".
    Εκεί έμεινε παγωτό και μου είπε ότι θα απορρίψει τον εμβολιασμό μου και ότι δεν παίρνει την ευθύνη.
    Μιλάμε για ΘΕΑΤΡΟ παραλόγου.

    Με έβγαλαν από το δωματιάκι του γιατρού και στη γραμματεία έπαιρναν τηλέφωνο την πολιτική προστασία για να ρωτήσουν τι να κάνουν ενώ ταυτόχρονα άκουγα ψιθύριζαν (κίτρινα κάρτα , κίτρινη κάρτα) λες και ήταν κάτι του ΣΑΤΑΝΑ

    Με έβαλαν να μιλήσω με την πολιτική προστασία δίνοντας μου το τηλέφωνο στο χέρι χωρίς κανένα μέτρο μπας και με μεταπείσει κάποιος άλλος τηλεφωνικά.
    Μίλησα με κάποιον που μου συστήθηκε ως πολιτική προστασία ο οποίος ήθελε και αυτός να με κάνει μπαλάκι σε θεράπων ιατρό (ενώ ήμουν σε κέντρο υγείας μέσα σε γιατρούς).
    Του είπα ότι είμαι πλήρως ενήμερος για τη διαδικασία και είτε να με εμβολιάσουν με 2η δόση άστρα γράφοντας στο χαρτί της παρενέργειες που είχα μετά την πρώτη δόση , είτε να συμπληρωθεί κίτρινη κάρτα.

    Αφού πέρασαν 15-20 λεπτά συσκέψεων μεταξύ τους με ενημέρωσαν ότι θα μου ακύρωναν το ραντεβού (έγινε μπροστά μου) και ότι θα συμπλήρωναν την κίτρινα κάρτα. Στην κίτρινα κάρτα αναφέρουν φλεβίτιδα αριστερού άκρου και τα υπόλοιπα που τους ανέφερα.

    Μου είπαν ότι θα μου έρθει νέο μήνυμα με ραντεβού για άλλο εμβόλιο εφόσον δοθεί έγκριση από την επιτροπή και ότι το άστρα κλείδωσε για το ΑΜΚΑ μου.

    Αυτά προς το παρόν.
    Και αν δεν δοθεί έγκριση από τους "ειδικούς"
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #1898
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δε θα μπορεί να κανει κανενα εμβόλιο ! Ου μπλέξεις με την ιερή αγελάδα εμμ επιτροπή

  9. #1899
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.081
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα μπορεί να κανει κανενα εμβόλιο ! Ου μπλέξεις με την ιερή αγελάδα εμμ επιτροπή
    Μάλλον θα είναι επικίνδυνο. Αν ήταν λίγο πιο νεαρός ρε γαμωτο
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #1900
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοεις ΚΛΕΙΔΩΣΕ, οτι εχει ηδη ακυρωθει ή οτι απλα εμφανιζεται με ενδειξη οτι δεν το εκανες - υπο ακυρωση;
    Θυμαμαι τον πανικο τους πριν την 1η δοση οταν τους ανεφερα για τις αλλεργιες που ειχα παρουσιασει στην πρωτη χημειοθεραπεια και κατα την χιοστη αξονικη στο σκιαγραφικο. Τους ειπα πως απο την κλινικη με διαβεβαιωσαν οτι καμια σχεση δεν εχει με τα εμβολια. Με εβαλαν να υπογραψω μετα συζητηση 10 λεπτων πως αναλαμβανω ΕΓΩ την ευθυνη και μετα την ενεση περιμενα σχεδον μια ωρα, πριν φυγω...
    ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΡΕΛΕΣ
    Στο emvolio.gov.gr γράφει αδυναμία εμβολιασμού και φαίνεται ακυρωμένο. Εξάλλου την έκανε μπροστά μου.
    To "κλείδωσε" αναφέρεται ότι δεν μπορώ να ξανακάνω άστρα. Δεν έχω δοκιμάσει να ξανακλείσω αλλά είτε δε θα μπορώ , είτε θα βγαίνει στο σύστημα η απόρριψη αν πάω σε άλλο εμβολιαστικό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αν δεν δοθεί έγκριση από τους "ειδικούς"
    Ακόμα και αν δε δοθεί η έγκριση θα μπορώ να κλείσω mRNA μόλις επιτρέψουν το mix and match και για τους άνω των 30.

    Στη μια περίπτωση είναι θέμα ημερών , στην άλλη θέμα εβδομάδων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lord_British : 22-06-21 στις 15:56.

  11. #1901
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Ούτε το αλλάζουν αλλά ούτε και παίρνει κανείς την ευθύνη αφού δεν χρειάζεται αλλαγή Κλασσικά εικονογραφημένα.

  12. #1902
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Μονον μια εκφραση μου ερχεται... ΚΛΑΥΣΙΓΕΛΩΣ
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  13. #1903
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε το αλλάζουν αλλά ούτε και παίρνει κανείς την ευθύνη αφού δεν χρειάζεται αλλαγή Κλασσικά εικονογραφημένα.
    Και σε μερικές βδομάδες που θα δοθεί και εδώ η δυνατότητα αλλαγής της δεύτερης δόσης σε mRNA για όλους θα κάνουν την κλασική κωλοτούμπα και θα σε καλούν να πας να κάνεις τη δεύτερη δόση για αυτό που σήμερα ζητούσαν γνωματεύσεις , ακτινογραφίες , κλπ ενώ ταυτόχρονα δεν ήθελαν να σε εμβολιάσουν για να μην πάρουν ΚΑΜΙΑ ευθύνη...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονον μια εκφραση μου ερχεται... ΚΛΑΥΣΙΓΕΛΩΣ
    Μην το λες αυτό.
    Απλά πήγα σε ένα κέντρο υγείας που είχε πάνω από 10-15 γιατρούς και αυτό που μου πρότειναν ήταν να πάω σε κάποιον ΑΛΛΟ γιατρό ενώ ταυτόχρονα μετά από όσα τους είπα απέρριπταν τον εμβολιασμό μου.

    ΔΗΛΑΔΗ ήθελαν να με διώξουν ανεμβολίαστο και χωρίς να έχουν δώσει λύση. Μάλιστα ο κ. της πολιτικής προστασίας στην αρχή του διαλόγου μου συνέστησε υπομονή και ότι θα επεκταθεί το μέτρο για ελεύθερη αλλαγή της δεύτερης δόσης με mRNA και στους άνω των 30 το επόμενο διάστημα.

    Και όταν του απάντησα , "δηλαδή μου λέτε να μείνω απροστάτευτος τις επόμενες εβδομάδες επειδή κανένας γιατρός εδώ δε θέλει να συμπληρώσει μια κίτρινη κάρτα" δεν είχε να μου πει ΤΙΠΟΤΑ.

    ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ γιατί αυτά που διαβάζετε δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με την πραγματικότητα και αν σας τύχει η οποία στραβή θα είστε όπως εγώ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ...
    Are you with Us?

  14. #1904
    Εγγραφή
    28-06-2005
    Περιοχή
    Κάπου....
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    TG585v7
    SNR / Attn
    10(dB) / 24(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλα εκανες για το εμβολιο αφου δεν ενιωθες ανετα αλλα ξαναλεω ψαξου γιατι οσα περασες δεν εχουν απολυτως καμια σχεση με αυτο.

  15. #1905
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Raven84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα εκανες για το εμβολιο αφου δεν ενιωθες ανετα αλλα ξαναλεω ψαξου γιατι οσα περασες δεν εχουν απολυτως καμια σχεση με αυτο.
    Τι ακριβώς εννοείς δεν ένιωθα άνετα;
    Στους γιατρούς πήγα , σε κέντρο υγείας πήγα εντός Αττικής και μάλιστα μεγάλο.
    Ας μου έκαναν ότι εξετάσεις ήθελαν αν το έκριναν σκόπιμο.
    Νόμιμα ασφαλισμένος είμαι με ΑΜΚΑ και οι εισφορές τρέχουν.
    Τι γιατροί είναι αυτοί που απορρίπτουν τον εμβολιασμό και ταυτόχρονα δε θέλουν να συμπληρώσουν την κίτρινη κάρτα και πάνε να σε κάνουν πάσα σε ΑΛΛΟ γιατρό;

    Το τι έπαθα το έψαξα και όλα έχουν σχέση με την έντονη ανοσοαντίδραση που είχα στο εμβόλιο καθώς δεν είχα κανένα ιστορικό νευρομυϊκών θεμάτων ούτε και κάποιον τραυματισμό.

    Κάνω 130 κιλά squats , κάνω handstand walking , αρασε , ζετε , και άλλα τόσα skills αλλά όλα με έπιασαν μια μέρα μετά το εμβόλιο και καθώς ψηνόμουν στον πυρετό που αποδεδειγμένα ήταν από το εμβόλιο.

    Το 39 πυρετός για 2 ημέρες με διέλυσε και καδιοαναπνευστικά , τώρα μετά από 8 εβδομάδες αρχίζω να μπορώ να φτάνω στο 90% της καρδιάς μου σε προπονήσεις.
    Έκανα υπέρηχο καρδιάς και τρίπλεξ από το φόβο μου και ευτυχώς όλα καλά.

    Σκέψου όμως να μην είχα την οικονομική δυνατότητα για όλα αυτά ή να μην είχα την πρόσβαση στην πληροφορία λόγω άγνοιας...
    Και τελικά πήγα να κάνω αυτό που με κάλεσε να κάνω το κράτος για να προστατέψω το κοινωνικό σύνολο αναλαμβάνοντας την ατομική μου ευθύνη.
    Και πήγα από την ΠΡΩΤΗ μέρα.

    Τεσπα , απλά εύχομαι να μην τύχει σε κάποιον φίλο-φίλη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lord_British : 22-06-21 στις 16:55.
    Are you with Us?

Σελ. 127 από 221 ΠρώτηΠρώτη ... 107117122125126127128129132137147 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας